Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Våra arrangemang | Kungsholmen Runt | Tömilen | Löparnas Kväll |
| Sommarspel | Vinthundsvinter | Mälardalens Långcup | Anmäl dig |

Snömilen och Töfemman
Resultatlista

Lördag 22 november 2003



Ett stort tack till alla våra sponsorer som bjöd Snömilens deltagare på ett gediget prisbord!

Utnyttja ett av dina "snögarantipriser": Puls.se erbjuda över tre månaders GRATIS tillgång till TräningCentern. För att utnyttja erbjudandet surfar du till http://www.puls.se/snomilen. Där kommer du att behöva koden "SM03" efter att ha registrerat dig och loggat in dig.


samt DL-konsult


Snömilen Tävling 10km Män

1.  Henrik Nyström -82IF Göta Friidrott 0:32:43 
2.  Fredrik Uhrbom -77Söderköpings FIK 0:32:53 
3.  Peter Öhman -76Spårvägen 0:33:06 
4.  Nick Barrable -74OK Ravinen 0:33:15 
5.  Peter Bergqvist -85Eksjö Södra IK 0:34:50 
6.  Linus Nilsson -83Enhörna IF 0:34:59 
7.  Jens Molin -76OK Ravinen 0:35:05 
8.  Jörgen Lindh -69Rånäs 4H 0:35:39 
9.  Eric Lomstedt -83Spårvägen 0:36:01 
10.  Jesper Hansson -67Enhörna IF 0:36:09 
11.  Fredrik Hellgren -72Spårvägen 0:36:39 
12.  Tommi Vaara -88Tullinge-Tumba 0:36:58 
13.  Lars Claesson -56Flens Friidrottssällskap (FS) 0:37:00 
14.  Mårten Westberg -61Fredrikshofs FF 0:37:05 
15.  Eric Roller -0OK Ravinen 0:37:19 
16.  Dan Larsson -59Örbyhus IF 0:38:21 
17.  Niclas Eklöw -82SPIK 0:39:42 
18.  Viktor Munkhammar -74Hammarby IF 0:39:58 
19.  Thomas Erikson -66Vallentuna FK 0:40:02 
20.  Kalle Wåhlin -90SOIK Hellas Friidrott 0:40:18 
21.  Fredrik Waschsner -70Vallentuna FK 0:40:48 
22.  Janis Emzins -88SOIK Hellas Friidrott 0:42:12 
23.  Samuel Karlsson -82IFK Gnesta 0:42:20 
24.  Daniel Hellmark -82IFK Gnesta 0:44:54 
25.  Thomas Johansson -68IK Jordbänningarna 0:45:40 


Snömilen Tävling 10km Kvinnor

1.  Helena Olofsson -78Rånäs 4H 0:37:39 
2.  Inga Kazlauskaite -0OK Ravinen 0:37:45 
3.  Flo Jonsson -78Spårvägen 0:38:17 
4.  Susanna Damm -75Flemingsbergs SK 0:39:10 
5.  Anneli Buller -70Hässelby SK 0:39:12 
6.  Johanna Bjermkvist -83Huddinge AIS 0:39:32 
7.  Kajsa Friström -65Fredrikshofs FF 0:41:13 
8.  Sofia Reyier -80Dalregementets IF 0:42:00 
9.  Lena Örn -88SOIK Hellas Friidrott 0:45:29 
10.  Sara Björnsdottir -85IK Tiwaz 0:47:31 
11.  Indre Rackauskaite -87 0:54:45 


Snömilen Motion 10km Män

1.  Thomas Malmgren -58Flemingsbergs SK 0:36:57 
2.  Mario Rieloff -61 0:36:59 
3.  Hans Dahlén -68Fredrikshofs FF 0:37:23 
4.  Ola Lidmark Eriksson -80 0:38:51 
5.  Christian Ritella -72Sundbyberg 0:39:26 
6.  Stefan Lindblom -68Fridas SK 0:39:31 
7.  Clarence Ärlebrink -70von Ärle TC 0:39:41 
8.  Börje Grönlund -60Södertälje 0:39:52 
9.  Olle Jorinder -62Flemingsbergs SK 0:40:01 
10.  Jonas Lindkvist -72Bromma 0:40:06 
11.  Kristoffer Gustafsson -81Radio City Runners 0:40:59 
12.  Johan Schagerström -62 0:41:05 
13.  Christer Holm -77CK Norrtälje 0:41:12 
14.  Anders Furuskär -70Ericsson Kista SK 0:41:23 
15.  Stefan Magnusson -76Über Runners 0:41:34 
16.  Magnus Pettersson -67Heby AIF 0:41:36 
17.  Richard Lynch -71Irland 0:41:55 
18.  Martin Halldin -73Team Hans und Franz 0:41:57 
19.  - Grehan -0Online 0:42:03 
20.  Mats Egland -73Team Hans und Franz 0:42:28 
21.  Shakesprick HHH -0Hash House Harriers I 0:42:36 
22.  Svante Kumlien -72Team Hans und Franz 0:42:50 
23.  Matti Jokikokko -53Motala AIF 0:43:20 
24.  Antonio Gomez -72Ericsson IF 0:43:23 
25.  Ruben Maldonado -61Mexico 0:43:24 
26.  Rikard Sjöholm -66RealM 0:43:39 
27.  Svante Printz -65 0:43:42 
28.  Björn Evers -85P-Crew 0:43:43 
29.  Trevor Ryan -71 0:43:46 
30.  Håkan Bergstrand -55Premium 0:43:50 
31.  Andreas Bergman -70Radio City Runners 0:43:54 
32.  Einar Lund -49Hamar OK 0:43:57 
33.  Göran Jansson -66Accenture 0:43:58 
34.  Lars Raune -46Running Center 0:43:59 
35.  Anders Widmark -73Solna 0:44:02 
36.  Torbjörn Pettersson -60Älvsjö AIK 0:44:05 
37.  Bo Wessel -51 0:44:08 
38.  Albert Högberg -78Söder Multisport 0:44:16 
39.  Big Brother HHH -0Hash House Harriers II 0:44:17 
40.  Stefan Teglund -68Vrålby IK 0:44:27 
41.  Kjell Svedman -80Busit 0:44:38 
42.  Jerker Victor -79Hurtbullarna 0:44:55 
43.  Pontus Gribbe -65 0:45:02 
44.  Petter Sjölander -73Über Runners 0:45:07 
45.  Anders Bergdahl -75Djugårn Joggers 0:45:13 
46.  Joakim Ljungqvist -73Radio City Runners 0:45:17 
47.  Pierre Almén -50IBM-klubben 0:45:19 
48.  Per Jonasson -66Ericsson 0:45:25 
49.  Niclas Bernhardsson -71Bosch Rexroth VIF 0:45:26 
50.  David Lindström -81 0:45:27 
51.  Per Wiktor -56Hjorthagen 0:45:27 
52.  Sebastian Stime -86Enskilda gymnasiet 0:45:35 
53.  - Johansson -0Online 0:45:39 
54.  Seamus Holohan -72 0:45:44 
55.  Per-Arne Lindberg -52Woody Huddinge 0:45:50 
56.  Morgan Skogh -57Länsförsäkringar 0:45:53 
57.  Bernt Hedlund -53Friskis & Svettis 0:46:01 
58.  Jonas Malmborg -74Malmborg United 0:46:07 
59.  Max Lind -85P-Crew 0:46:07 
60.  Jonas Anderlund -85Enskilda gymnasiet 0:46:24 
61.  Kent Åkerlund -66 0:46:25 
62.  Björn Resare -69SK LUBB 0:46:29 
63.  Patrik Härneman -68 0:46:32 
64.  Kristian Lundgren -67Friskis & Svettis 0:46:43 
65.  Leif Andersson -54Snättringe SK 0:46:47 
66.  Erik Wallin -81 0:47:04 
67.  Ronnie Andersson -71 0:47:08 
68.  Lars Hultman -64 0:47:11 
69.  Niclas Fredriksson -69 0:47:25 
70.  Göran Tersmeden -71 0:47:38 
71.  Henrik Bengts -69 0:47:48 
72.  Roger H. Germer -65Circa Do Deca 0:47:52 
73.  Jan Hanberg -60Forsmarks IF 0:48:06 
74.  Jan Johansson -45Norsborgs IF 0:48:11 
75.  Urban Printz -68 0:48:15 
76.  Erik Dahlman -67 0:48:25 
77.  Björn Attersved -46 0:48:50 
78.  Jorma Pitkänen -51Tullinge-Tumba FF 0:48:57 
79.  Petter Carnhagen -68Grafiska linjen 1 0:49:05 
80.  Robert Jonsson -80 0:49:09 
81.  Ronnie Tisäter -0Grafiska linjen 1 0:49:12 
82.  Bengt Lindgren -47Nordea LS 2 0:49:39 
83.  Mattias Olson -74Söder Multisport 0:49:43 
84.  Tomas Bonderud -72Über Runners 0:49:52 
85.  Sean Donnelly -73IBM-klubben 0:49:57 
86.  Leif Årman -45Forsmarks IF 0:49:58 
87.  Anders Rosendahl -47 0:50:06 
88.  Thomas Dahlgren -64Troisdim AB 0:50:07 
89.  Olle Eriksson -76Bagarmossen 0:50:13 
90.  Daniel Schön -72 0:50:18 
91.  Lennart Rudberg -43Sticklinge 0:50:25 
92.  Göran Näsman -0Online 0:50:31 
93.  Johan Lagerstedt -85P-Crew 0:50:39 
94.  Karl Ljungberg -0Grafiska linjen 1 0:50:47 
95.  Bo Johansson -42 0:50:50 
96.  Henrik Box -76Rocky IF 0:50:58 
97.  Pontus Brohult -69Hash House Harriers I 0:50:58 
98.  Marcus Hultqvist -77Snabbfot 0:51:00 
99.  Carl-Johan Widmark -67Sollentuna 0:51:17 
100.  Ryszard Breymas -49Nordea LS 1 0:51:23 
101.  Lennart Wahlgren -46Nordea LS 1 0:51:35 
102.  Mikael Söderholm -60Canvisa 0:52:02 
103.  Alexander Marlevi -50Anna-Lena 0:52:20 
104.  Ingemar Bengtsson -74 0:52:21 
105.  Christer Backelin -43Tullinge 0:52:24 
106.  Robert Nyman -74Rocky IF 0:52:34 
107.  Kristian Brangenfeldt -73 0:52:43 
108.  Bernt Fredefors -52Huddinge 0:53:20 
109.  Dan Eriksson -69 0:53:25 
110.  Jan Svensson -52Mörrum 0:53:36 
111.  Kenneth Ärlebrink -46Motsol 0:53:39 
112.  Örjan Widmark -44Västerås 0:53:44 
113.  Roger Arnefalk -50Hässelby SK 0:53:48 
114.  Magnus Hessel -73Team Hanz und Franz 0:53:55 
115.  Bernt Carlsson -33PAIF Öland 0:53:56 
116.  David Bauner -65Embryo PZ 0:54:03 
117.  Jan Köbin -45 0:54:19 
118.  Peter Bäck -66Deep Purple IK 0:54:50 
119.  Lars-Olov Pettersson -44SEKO 0:54:54 
120.  Jonas Wängberg -72Enskilda gymnasiet 0:55:01 
121.  Ove Johansson -53Köping-Kolsva OK 0:55:12 
122.  Rolf Bengtson -45Ericsson IK 0:55:14 
123.  Clever Dick HHH -0Hash House Harriers I 0:55:20 
124.  Termite HHH -0Hash House Harriers II 0:55:29 
125.  Fredrik Fürst -53Sollentuna Skridsko Sällskap 0:55:47 
126.  Kent Ekevid -64 0:56:32 
127.  Björn Jonsson -44Backlura 0:56:34 
128.  Arne Timmerling -53Djurgårdsvarvet 0:56:45 
129.  Stefan Johansson -78 0:56:53 
130.  Jörgen Brejcha -60NCM 0:57:34 
131.  Johan Sixtensson -72 0:57:48 
132.  Leif Ericsson -42Sorunda IF 0:58:34 
133.  Lars Levin -71 0:58:39 
134.  Dick Mannestig -45Nordea LS 3 0:59:22 
135.  Tommy Fermbo -54 0:59:31 
136.  Peter Frykstedt -58Vikarby IK 1:00:13 
137.  Simon Sundberg -91 1:00:47 
138.  Arvid Svensson -73Team Hans und Franz 1:00:59 
139.  tariq mahmood -44 1:01:40 
140.  Taliban HHH -0Hash House Harriers I 1:03:22 
141.  Malibog HHH -0Hash House Harriers II 1:03:22 
142.  Olle Eriksson -60Amf 1 1:03:46 
143.  Jan Enblom -0 1:03:49 
144.  Hans Ekelund -48 1:07:09 
145.  Kjell-Evert Nillson -34Winner/Grödinge 1:10:12 
146.  Erik Stark -79Snabbfot 1:10:18 


Snömilen Motion 10km Kvinnor

1.  Anna-Kajsa Nyrén -75Radio City Runners 0:44:56 
2.  Katrin Hallsten -0Grafiska linjen 1 0:46:14 
3.  Sandra Larsson -81Über Runners 0:47:07 
4.  Mikaela Drougge -81 0:47:26 
5.  Nippy Nickers HHH -0Hash House Harriers II 0:48:19 
6.  Susanne Welander -0Online 0:49:07 
7.  Annie Hedlund -55Duvbo IK 0:49:38 
8.  Kerstin B Malm -53Enskilda gymnasiet 0:52:02 
9.  Marie-Louise Wigén -77 0:53:13 
10.  Charlotta Gifvars -71Nordea LS 1 0:53:29 
11.  Annika Holmström -69Järfälla 0:54:39 
12.  Pirjo Ala-Uotila -54Sundbybergs IK 0:54:49 
13.  Ann-Sofi Lindberg -56Huddinge sjukhus 0:54:56 
14.  Anna Rockberg Tjernberg -67BusIT 0:55:28 
15.  Gunilla Gustafsson -66Nordea 0:55:31 
16.  Marianne Stenstedt -59 0:56:41 
17.  Annika Kjellberg -0Snabbfot 0:56:52 
18.  Raakel Pitkänen -54Tyresö 0:57:08 
19.  Lena Siklosi -72Enskilda gymnasiet 0:57:23 
20.  Malin Bjurling -77 0:57:50 
21.  Ulrika Lindunger -78Snabbfot 0:58:13 
22.  Marianne Tegelund Malmqvist -58 1:00:00 
23.  Pia Sundberg -66 1:00:48 
24.  Sunbal Mahmood -74 1:01:40 
25.  beatrice sandliden -68 1:02:44 
26.  Jetsex HHH -0Hash House Harriers I 1:03:23 
27.  Susanne Theorell -45Nordea LS 2 1:04:02 
28.  Kristina Blommé -63Nordea LS 3 1:07:25 
29.  Charlotta Antonsson -83Djurö/ Vindö IF 1:08:51 


Töfemman 5km Män

1.  Mikael Andersson -86Vallentuna FK 0:17:40 
2.  Mats Liljegren -76Nordstjernan 0:19:06 
3.  Petter Gisslén -75Solna 0:19:30 
4.  Torbjörn Andersson -61Vallentuna FK 0:19:35 
5.  Gösta Gustafsson -93Enhörna IF 0:19:38 
6.  Oliver hofmann -90Enhörna IF 0:19:42 
7.  Christian Ahlsén -80Hässelby SK 0:20:03 
8.  Lennart Kroné -55AT Development 0:20:04 
9.  Jan Rosenström -60 0:21:24 
10.  Martin Larsson -71Flemingsbergs SK 0:21:44 
11.  Christer Larsson -48Enhörna IF 0:21:55 
12.  Gunnar Grip -63Vallentuna FK 0:22:43 
13.  Thomas Södergren -59 0:22:47 
14.  Keijo Tervonen -48Vile Bygg AB 0:24:19 
15.  Sverker Unnes -43Fredrikshofs FF 0:24:57 
16.  Johan Ristrand -58 0:26:49 
17.  Håkan Borg -69Frölunda OL 0:26:59 
18.  Kurt Johannesson -37Hässelby SK 0:27:15 
19.  Andreas Jonsson -72Adaco 0:27:43 
20.  Staffan Nystrand -55Fredrikshofs FF 0:27:58 
21.  Lennart Nilsson -37 0:28:43 
22.  Benny Gustavsson -55SPIK 0:28:50 
23.  Berndt Linder -47 0:29:42 
24.  Nils Jonsson -48SPIK 0:31:10 
25.  Bo Järpholt -45SPIK 0:32:35 
26.  Kalle Stensjö -47Vile Bygg AB 0:33:06 
27.  Reino Hiltonen -36Akalla 0:37:09 
28.  Nils Larsson -23IF Linden 0:41:33 


Töfemman 5km Kvinnor

1.  Linnéa Lord -89HIF Friidrott 0:22:56 
2.  Kersti Lord -63IF Kulan 0:22:59 
3.  Lilja Gudmundsdottir -55IK Tiwaz 0:23:01 
4.  Maria Westling -69 0:23:14 
5.  Désirée Hansson -58Enhörna IF 0:25:22 
6.  Åsa Pettersson -72 0:25:51 
7.  Annika Östring -53 0:26:33 
8.  Ann Hedman -64 0:28:16 
9.  Johanna Lindgren -71 0:28:25 
10.  Adrienne Friström -71Adaco 0:28:41 
11.  Gun Johansson -63Cut&Dried 0:29:12 
12.  Anna Uddin -74 0:29:54 
13.  Ingela Brandt -54 0:30:31 
14.  Sara Johansson -84DistriAros AB 0:31:24 
15.  Jytte Guteland -79 0:31:24 
16.  Eva Andréasson -60 0:32:00 
17.  Ulla Pettersson -50Norsborgs IF 0:32:10 
18.  Maria Lundbergh -68Friskis & Svettis 0:32:11 
19.  Katarina Hjalmar -56Sundbybergs IK 0:32:28 
20.  Sofie Larsson -89Örbyhus IF 0:32:58 
21.  Liza Karlsson Byström -53Nynäs Vård 0:34:01 
22.  Katrin Scherman Würtz -48IBM Club Sweden 0:42:41 
23.  Gunnel Josefsson -45IBM Club Sweden 0:42:42 


Lagtävling 4x10km

1.  OK Ravinen               2:23:24
     Nick Barrable0:33:15
     Jens Molin0:35:05
     Eric Roller0:37:19
     Inga Kazlauskaite0:37:45
2.  Spårvägen               2:24:03
     Peter Öhman0:33:06
     Eric Lomstedt0:36:01
     Fredrik Hellgren0:36:39
     Flo Jonsson0:38:17
3.  Grönsakerna               2:44:57
     Tommi Vaara0:36:58
     Kalle Wåhlin0:40:18
     Janis Emzins0:42:12
     Lena Örn0:45:29
4.  Radio City Runners               2:55:06
     Kristoffer Gustafsson0:40:59
     Andreas Bergman0:43:54
     Anna-Kajsa Nyrén0:44:56
     Joakim Ljungqvist0:45:17
5.  Team Hans und Franz               3:01:10
     Martin Halldin0:41:57
     Mats Egland0:42:28
     Svante Kumlien0:42:50
     Magnus Hessel0:53:55
6.  Über Runners               3:03:40
     Stefan Magnusson0:41:34
     Petter Sjölander0:45:07
     Sandra Larsson0:47:07
     Tomas Bonderud0:49:52
7.  Online               3:07:20
     - Grehan0:42:03
     - Johansson0:45:39
     Susanne Welander0:49:07
     Göran Näsman0:50:31
8.  Grafiska linjen 1               3:15:18
     Katrin Hallsten0:46:14
     Petter Carnhagen0:49:05
     Ronnie Tisäter0:49:12
     Karl Ljungberg0:50:47
9.  Enskilda gymnasiet               3:19:02
     Sebastian Stime0:45:35
     Jonas Anderlund0:46:24
     Kerstin B Malm0:52:02
     Jonas Wängberg0:55:01
10.  P-Crew               3:29:20
     Björn Evers0:43:43
     Max Lind0:46:07
     Johan Lagerstedt0:50:39
     Charlotta Antonsson1:08:51
11.  Hash House Harriers II               3:31:27
     Big Brother HHH0:44:17
     Nippy Nickers HHH0:48:19
     Termite HHH0:55:29
     Malibog HHH1:03:22
12.  Hash House Harriers I               3:32:16
     Shakesprick HHH0:42:36
     Pontus Brohult0:50:58
     Clever Dick HHH0:55:20
     Taliban HHH1:03:22
13.  Snabbfot               3:56:23
     Marcus Hultqvist0:51:00
     Annika Kjellberg0:56:52
     Ulrika Lindunger0:58:13
     Erik Stark1:10:18

©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta