Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Våra arrangemang | Kungsholmen Runt | Tömilen | Löparnas Kväll |
| Sommarspel | Vinthundsvinter | Mälardalens Långcup | Anmäl dig |

Tömilen och Snöfemman
Resultatlista

Lördag 25 november 2006



   
VÅRA PRISGIVARE


10 km Män Tävling
1.  (63) Tomas Dlabaja -83 Scania IF  0:32:32
2.  (7) Tobias Lundgren -87 Spårvägens FK  0:32:46
3.  (4) Brian Buchtrup Nielsen -76 Fredrikshofs FIF  0:33:20
4.  (26) Oskar Landin -87 Spårvägens FK  0:33:21
5.  (62) Anders Skarholf -86 Asker Friidrott  0:34:08
6.  (1) Jonas Buud -74 IFK Moras FIK  0:34:29
7.  (12) Jakob Jansson -79 Järla IF OK  0:34:50
8.  (3) Mikael Andersson -86 Vallentuna FK  0:34:53
9.  (64) Stefano Testi -61 Boo IF  0:35:42
10.  (60) Martti Mustonen -60 Rånäs 4H  0:35:54
11.  (18) Mikael Näslund -78 Öbacka LK  0:36:20
12.  (8) Ulf Eriksson -74 Huddinge AIS  0:37:07
13.  (65) Christer Holm -77 Rånäs 4H  0:37:19
14.  (10) Victor Hedin -91 Huddinge AIS  0:37:31
15.  (23) Johan Svidén -72 Bromma IF  0:38:41
16.  (27) Magnus Hermansson -74 Norbergs CK  0:38:57
17.  (68) Dan Larsson -59 NAIF-79  0:38:58
18.  (22) Andreas Svensson -77 Öbacka LK  0:38:59
19.  (20) Hans Rimbe -66 Vallentuna FK  0:39:00
20.  (25) Tommy Öberg -68 Vallentuna FK  0:39:18
21.  (9) Håkan Andersson -69 Spik  0:39:46
22.  (61) Sami Tesfaldet -87 Tyresö FK  0:40:33
23.  (69) Rob Hatton -78 Hammarby IF Friidrott  0:41:19
24.  (67) Ove Sääf -61 Bålsta IK  0:41:30
25.  (15) Martin Lundmark -63 Fredrikshofs FIF  0:41:55
26.  (17) Per Månsson -56 F&S IF  0:43:15
27.  (66) Niklas Wilhelmsson -72 Uppsala LK  0:44:37
28.  (11) Daniel Hellmark -82 IFK Gnesta  0:46:37
29.  (16) Sven Molin -55 Uppsala LK  0:46:57
10 km Kvinnor Tävling
1.  (71) Jessica Granqvist -77 Spårvägens FK  0:39:15
2.  (77) Lena Örn -88 SoIK Hellas  0:39:22
3.  (78) Cecilia Fager -75 IF Kville  0:40:10
4.  (70) Kajsa Friström -65 Fredrikshofs FIF  0:40:26
5.  (73) Cecilia Norrbom -88 Turebergs FK  0:40:52
6.  (98) Anna Hallberg -86 Ullevi FK  0:41:58
7.  (75) Caroline Svensson -64 Akele  0:44:06
8.  (76) Karin Törnquist -74 Södertälje IF  0:47:38
10 km Män Motion
1.  (219) Colm O'callaghan -73   0:34:51
2.  (274) Anders Christensson -64 Arcona  0:37:11
3.  (335) Clarence Ärlebrink -70 Von Ärle AB  0:37:21
4.  (241) Errikos Stavrakopoulos -72 Hellas  0:37:23
5.  (313) Ola Lidnark Eriksson -80   0:38:09
6.  (180) Tom Karlsson -81   0:38:13
7.  (280) Bernard Jackson -71   0:38:29
8.  (208) Phillippe Millet -67   0:38:34
9.  (143) Per Frennberg -64 Alecta  0:39:16
10.  (215) Macus Nikula -72 ICA Trossen Lag 1  0:39:33
11.  (136) Ronny Falk -70 The KTH Biotechnology Experience featuring Ronny  0:39:36
12.  (58) Magnus Helm -76   0:39:41
13.  (165) Ben Isaksson-Rhee -80 Pigg aktiv ungdom  0:39:56
14.  (171) Jan Johansson -72 Alecta  0:40:05
15.  (200) Franco Maggi -81   0:40:18
16.  (201) Erik Magnehed -86 Vegan Runners IK  0:40:38
17.  (163) Joachim Hjelm -75   0:40:46
18.  (539) Pär Norberg -0 F&s  0:40:47
19.  (347) Kristoffer Sahlin -84   0:40:50
20.  (322) Jonas Nylund -63 Q-Gruppen  0:41:03
21.  (194) Mårten Lind -67 Vaxholm  0:41:05
22.  (227) Robert Pettersson -82 Älvsjö  0:41:06
23.  (122) Mats Brunnstedt -59 Ibm  0:41:40
24.  (147) Anders Furuskär -70 Ericsson Kista SK  0:41:42
25.  (141) Karl Franklin -81 Hellre än bra  0:41:46
26.  (193) Krister Lind -60 SSAB Löparsektion  0:41:46
27.  (152) Leif Göransson -67 Kista  0:41:48
28.  (350) Urban Ljunberg -71   0:42:13
29.  (149) Andreas Granström -80   0:42:17
30.  (119) Robert Bloom -67 Brunos IF  0:42:20
31.  (191) Joachim Liikamaa -73 Järfälla CK  0:42:21
32.  (162) Jonas Hild -0 Nordea LS  0:42:24
33.  (237) Jonas Sandberg -73   0:42:26
34.  (315) Metin Özbodus -66 Tyresö FK  0:42:29
35.  (234) Esa Rotinen -73 Stockholms LK  0:42:30
36.  (332) Andreas Aronsson -79 Luveryds IF  0:42:34
37.  (108) Jonas Andersson -71 ICA Trossen Lag 1  0:42:39
38.  (260) Bo Wessel -51 Team Skavsåret IF  0:42:40
39.  (182) Alf Klein -60 Spik  0:42:46
40.  (164) Jakob Hofverberg -77 Stockholm  0:43:14
41.  (109) Johan Andersson -81 Fast&furious  0:43:15
42.  (206) Johan Mikiver -73 phs 06b4  0:43:16
43.  (329) Joakim Säterborn -69 Uppsala LK  0:43:17
44.  (261) Jonas Wessman -90   0:43:17
45.  (307) August Liljeqvist -70   0:43:32
46.  (232) Jakob Ringblom -79 Stockholm  0:43:34
47.  (155) Jonas Hallgren -71 Huddinge  0:43:35
48.  (106) Per Altestad -0 Postens IF  0:43:41
49.  (348) Armando Bylander -79   0:43:42
50.  (248) Jens Svensson -80 J&c  0:43:45
51.  (166) Bengt Isgård -51 F&S IF  0:43:48
52.  (343) Martin Johansen -74 Tessinpojkarna  0:43:53
53.  (185) Magnus Landare -57 Alecta  0:43:58
54.  (116) Aram Baryamo -63 Syrianska  0:44:03
55.  (277) Mikael Svanberg -64   0:44:04
56.  (314) Peter Waldau -62   0:44:11
57.  (214) Jörg Neubauer -69   0:44:21
58.  (316) Philip Hägglund -92 Tyresö FK  0:44:29
59.  (184) Björn Källström -78   0:44:38
60.  (328) Oskar Essunger -71   0:44:42
61.  (104) Pierre Almén -50 IBM-klubben  0:44:42
62.  (223) Mattias Oskarsson -77 The KTH Biotechnology Experience featuring Ronny  0:44:51
63.  (159) Nils Heijbel -79 Stockholm  0:45:03
64.  (304) Tomas Norlén -48 Sno  0:45:06
65.  (327) Kjell Lundström -65   0:45:07
66.  (160) John Helldén -67 Graninge nbk  0:45:07
67.  (278) Martin Grundberg -82   0:45:18
68.  (250) Göran Tersmeden -71 Stockholm  0:45:23
69.  (326) Gunnar Essunger -75 Börje SK  0:45:25
70.  (240) Pär Sparén -53 MEB, Karolinska institutet  0:45:26
71.  (105) Leif Andersson -0 Zandra´s lag  0:45:30
72.  (273) Andreas Larsson -65 Nordea LS  0:45:57
73.  (279) Peter Holik -68   0:46:03
74.  (565) Hans Forsman -57 Ersboda SK  0:46:18
75.  (195) Daniel Lindberg -74   0:46:28
76.  (339) Fredrik Svahn -78   0:46:31
77.  (211) Oscar Månsson -78 Pigg aktiv ungdom  0:46:38
78.  (246) Carl-Johan Svensson -68 Team Nanny RC  0:46:45
79.  (123) Anders Classon -52 Täby  0:46:55
80.  (320) Greger Sahlin -59 Solberga IF  0:46:56
81.  (330) Sälve Uddein -39 Uppsala LK  0:46:57
82.  (271) Thomas Örn -55 Mälarhöjden  0:47:00
83.  (151) Jan Gyllenstein -57 Hägersten  0:47:01
84.  (340) Dag Henriksson -69 Överlöparna  0:47:07
85.  (258) Ingemar Weidinger -56 Hässelby  0:47:10
86.  (346) Johan Bergqvist -82 Fast&furious  0:47:12
87.  (190) Mats Leijon -68 Team Leijon/svenska sushiköket  0:47:13
88.  (113) Roger Axö -75 Soul Joggers  0:47:14
89.  (130) Andreas Ekström -72 Lag trappsniglarna  0:47:16
90.  (209) Ronan Miossec -67   0:47:19
91.  (175) Patrick Joyce -63 Riksdagens IF  0:47:23
92.  (266) Per Wiktor -56 Hjorthagen  0:47:30
93.  (177) Johnny Järlefelt -56   0:47:37
94.  (186) David Larsson -89 Hiveslk  0:47:51
95.  (178) Bengt Karlsson -61 Åland  0:47:52
96.  (345) Jonas Gidlöf -74   0:47:53
97.  (344) Johan Weigelt -68   0:47:57
98.  (249) Mikael Söderholm -60 Sibirien  0:48:02
99.  (300) Anders Lilja -71   0:48:10
100.  (222) Jon Orvendal -82 Fast&furious  0:48:11
101.  (138) Gustavo Figueroa -73 Sct  0:48:11
102.  (124) Johan Cöster -79 Studenterna  0:48:12
103.  (338) Mats Gustafsson -59   0:48:21
104.  (187) Jörgen Larsson -57 Hiveslk  0:48:24
105.  (311) Jonas Hasvsson -74   0:48:28
106.  (220) Thony Olausson -66 Hellre än bra  0:48:29
107.  (157) Mattias Hansson -63 Hellre än bra  0:48:30
108.  (218) Denny Nordberg -61 Storsola  0:48:36
109.  (188) Torbjörn Lauthers -0   0:48:36
110.  (210) Magnus Moland -82   0:48:36
111.  (324) Digno Duarte -64 Ica Esplanad  0:48:38
112.  (267) Andreas von Delwig -69 Stockholm  0:49:01
113.  (321) Andreas Jankarls -76 Scania IF  0:49:14
114.  (243) Fredrik Stockman -84   0:49:16
115.  (302) Sven Sandahl -61   0:49:28
116.  (121) Perola Brolin -50   0:49:31
117.  (148) Ulf Gewers -78 Pigg aktiv ungdom  0:49:43
118.  (244) Johan Ståhl -57 kapten KORK OL  0:49:55
119.  (312) Lennard Henriksson -57   0:50:27
120.  (59) Robert Noack -73   0:50:27
121.  (111) Lennart Andreason -68 Sundbyberg  0:50:27
122.  (341) Jan Rönnberg -63 Överlöparna  0:50:31
123.  (323) Håkan Sihlén -69 Scania IF  0:50:32
124.  (170) Håkan Johansson -65 Mce  0:50:33
125.  (255) Lennart Wahlgren -0 Nordea LS  0:50:34
126.  (263) Stefan Widenholm -64 SoIK Hellas Fi  0:50:35
127.  (224) John Ottosson -69 FOI Grindsjöns IF  0:50:37
128.  (334) Henric Wangel -81   0:50:42
129.  (247) Jan Svensson -52 Asarum  0:50:42
130.  (153) Sebastian Hachenberger -77   0:50:45
131.  (161) Mats Henriksson -63 Mce  0:50:45
132.  (245) Krister Sundberg -58 Arcona  0:50:47
133.  (183) Peter Kulneff -55 Stockholm  0:50:49
134.  (189) Jan Leijon -69 Team Leijon/svenska sushiköket  0:50:56
135.  (128) Leif Eklund -48 Eklunds Båtvarv  0:50:57
136.  (265) Peter Wiesler -55 Jalles TC  0:51:13
137.  (127) Girard Deleye -47   0:51:22
138.  (173) Patrik Johansson -86   0:51:22
139.  (238) Olle Schubert -58 Scania IF  0:51:29
140.  (118) Stefan Björndahl -66 Postens IF  0:51:32
141.  (205) Tor Mellbye -55 Länsförsäkringar  0:51:35
142.  (229) Tomas Planberg -72   0:51:46
143.  (337) Gustav Von Heijne -68 Norrsken  0:51:47
144.  (336) Adam Rehnberg -75   0:51:48
145.  (156) Peter Hallström -63 Parvata BK  0:51:58
146.  (276) Stefan Palmqvist -75 Soul Joggers  0:52:03
147.  (349) Fredrik Palm -90   0:52:05
148.  (317) Uno Steiner -48 ICA Trossen Lag 2  0:52:10
149.  (342) Bruno Rimbe -39 Vallentuna FK  0:52:12
150.  (226) Joakim Petersson -62 G4s  0:52:13
151.  (125) Matts Dahlqwist -50 Björklinge SOK  0:52:16
152.  (270) Kenneth Ärlebrink -0 Motsol  0:52:16
153.  (305) Jonas Wänsberg -72 Enskilda Gymnasiet  0:52:36
154.  (319) Anderz Petersson -66   0:52:45
155.  (199) Fredrik Lundgren -71 AstraZeneca IF RAZQA  0:52:59
156.  (126) Mikael Dahlström -59 Nordea LS  0:53:06
157.  (264) Carl-Johan Widmark -67 Widmark o CO  0:53:11
158.  (150) Anders Grönlund -65 LK Mjölksyra  0:53:31
159.  (204) Aleksander Marlevi -50 Anna-Lena  0:53:34
160.  (172) Ove Johansson -53 IKW Friidrott  0:53:36
161.  (146) Jan Furu -60 Lag trappsniglarna  0:53:38
162.  (174) Robert Jonsson -73 Widmark o CO  0:53:39
163.  (254) Urban Ursing -55 Boo  0:54:09
164.  (145) Peter Frykstedt -58 Vikarby IK  0:54:11
165.  (102) Somkid Alfredsson -75 phs 06b4  0:54:24
166.  (107) Mattias Andersson -74 Boka PF  0:54:37
167.  (168) Jens Jacobson -74 FC Rockklassiker joggingsektionen  0:54:52
168.  (331) Johannes Andersson Markkanen -89 Rävkullen  0:55:18
169.  (318) Daniel Steiner -83 ICA Trossen Lag 1  0:55:32
170.  (333) Lars Andersson -52 IK Akele  0:55:36
171.  (233) John Rodehn -76 Sollentuna  0:55:39
172.  (131) Ove Engman -39 Elvans IF  0:55:52
173.  (120) Jörgen Brejcha -60 WM-data  0:56:07
174.  (306) Michael Ternander -69 Enskilda Gymnasiet  0:56:36
175.  (309) Esa Ek -54 Nbn  0:56:49
176.  (115) Staffan Bark -39 Widmark o CO  0:57:33
177.  (179) Christian Karlsson -63 MCC IF  0:57:33
178.  (256) Hasse Wallin -60 Dreampath  0:57:36
179.  (325) Richard Wesström -59   0:57:46
180.  (275) Rickard Lindgren -66   0:58:07
181.  (310) Henrik Franckz -75   0:58:12
182.  (252) Rolf Tryman -48 FOI Grindsjöns IF  0:58:47
183.  (132) Bo Engstrand -55 Hammarby IF Friidrott  0:58:57
184.  (140) Joakim Francke -75 FC Rockklassiker joggingsektionen  0:59:08
185.  (169) Kurt Johannesson -0 Hässelby SK  0:59:13
186.  (272) Håkan Örnhed -76 FOI Grindsjöns IF  0:59:29
187.  (268) Pawel Zajac -82 The KTH Biotechnology Experience featuring Ronny  1:01:10
188.  (301) Berndt Linder -47   1:01:16
189.  (133) Leif Ericsson -42 Sorunda IF  1:01:42
190.  (134) Jonas Eriksson -86   1:02:03
191.  (202) Dick Mannestig -45 Nordea LS  1:02:37
192.  (239) Ola Sjöstedt -70 Stockholm  1:03:12
193.  (228) Alfons Pettersson -87 Älvsjö  1:03:20
194.  (203) Stefan Manning -56 Triathlon Väst  1:04:43
195.  (135) Lasse Erkki -64   1:12:37
10 km Kvinnor Motion
1.  (495) Åsa Forsling -78 Överlöparna  0:42:56
2.  (459) Gloria Vinstedt -83   0:43:11
3.  (408) Cecilia Eriksson -77 The KTH Biotechnology Experience featuring Ronny  0:44:02
4.  (484) Linda Forsström -79 Enskilda Gymnasiet  0:45:32
5.  (451) Ewa Wahlberg -55 Uppsala LK  0:48:14
6.  (427) Kristina Knejp Christensson -74 Arcona  0:48:32
7.  (424) Cathrin Kangas -85   0:48:38
8.  (486) Anne-Riitta Westin -52   0:49:15
9.  (413) Åsa Holmgren -58   0:49:30
10.  (494) Lisa Clark -88 Hais  0:49:45
11.  (430) Eva Larsson -XX Zandra´s lag  0:49:46
12.  (419) Linda Jerrewing -80 Jerrewing  0:49:49
13.  (491) Sandra Hobro -88 Tyresö FK  0:49:52
14.  (485) Kerstin B Malm -52 Enskilda Gymnasiet  0:49:58
15.  (455) Clara Welander -79 Stockholm  0:50:07
16.  (412) Kerstin Holmgren -59   0:50:23
17.  (405) Tanja Ebele -84   0:50:29
18.  (493) Jenni Stafström -71 ICA Trossen Lag 2  0:50:32
19.  (428) Katarina Kenttä -70 ICA Trossen Lag 2  0:50:32
20.  (464) Frida Gavelin -79   0:50:34
21.  (404) Birgit Brandner -73 FOI Grindsjöns IF  0:50:36
22.  (463) Karin Östergren -58 AstraZeneca IF  0:50:38
23.  (410) Carolin Haglund -82   0:50:40
24.  (488) Susanna Bång -84 ICA Trossen Lag 1  0:50:47
25.  (458) Elisabeth Widmark -79 Widmark o CO  0:51:12
26.  (445) Matilda Svensson -83 Hönebol  0:51:30
27.  (417) Anna-Lena Hällgren -44 Bälinge IF  0:51:36
28.  (490) Michaela Reali -88 Tyresö FK  0:51:49
29.  (442) Helena Sjögren -78   0:52:18
30.  (423) Åsa Jönsson -79 Järla IF OK  0:52:57
31.  (457) Annica Widén -76 Pigg aktiv ungdom  0:53:20
32.  (452) Camilla Wallin -73 Lag trappsniglarna  0:53:52
33.  (489) Maja Armandt -88 Tyresö FK  0:53:58
34.  (492) Joanna Steffansson -89 Tyresö FK  0:54:08
35.  (447) Alma Sörberg -80   0:54:17
36.  (420) Emma Johansson -82   0:54:45
37.  (449) Ewa Thibaud -47 Fredrikshofs FIF  0:55:25
38.  (499) Natascha Marxmeier -73 Hammarby Rodd  0:55:46
39.  (437) Marianne Olsson -63   0:55:48
40.  (409) Karin Eriksson -81   0:56:08
41.  (416) Lisen Håkansson -83   0:56:20
42.  (450) Anna Tjernberg -67 Busit  0:56:43
43.  (438) Carina Persson -67 Springgirls&boys  0:56:46
44.  (454) Jenny Weimer -83   0:56:54
45.  (496) Hanna Wallin -77 Överlöparna  0:57:18
46.  (414) Karin Holmqvist -78 Hellre än bra  0:57:21
47.  (446) Zandra Svensson -78 Zandra´s lag  0:57:57
48.  (497) Eva Norrman -59   0:59:32
49.  (400) Catha Andree -69 Lag trappsniglarna  0:59:37
50.  (426) Anita Kindberg -0   1:00:03
51.  (456) Helena Whitlock -81   1:00:37
52.  (401) Charlotte Andrée -73 Huddinge  1:01:15
53.  (436) Eva Norlander -67 Saltsjö-Boo  1:01:17
54.  (411) Sofia Heintz -72 Arcona  1:02:29
55.  (487) Ewelina Bergström -82 ICA Trossen Lag 2  1:09:42
56.  (440) Sara Pongkan -82   1:20:36
5 km Män Motion
1.  (563) Oskar Majling -86 Kungsängens SK  0:17:03
2.  (564) Peter Ngarariga -84 Kungsängens SK  0:17:18
3.  (594) Bengt Otterström -65 Lidingö  0:17:29
4.  (522) Johan Jonsson Dahl -88 Spårvägens FK  0:17:30
5.  (560) Henok Weldegebriel -89 Spårvägens FK  0:18:07
6.  (592) Pål Norman -69 Fredrikshovs IF  0:18:10
7.  (511) Gösta Gustafsson -93 Enhörna IF  0:18:21
8.  (557) Adam Uhrdin -90 Enhörna IF  0:18:49
9.  (516) Oliver Hofmann -90 Enhörna IF  0:18:58
10.  (554) Rasmus Söderberg -93 Enhörna IF  0:19:09
11.  (526) Dan Kullman -65 Stockholms FTF  0:19:17
12.  (562) Malek Zbadi -91 Huddinge AIS  0:19:18
13.  (538) Mikael Nilsson Tengstrand -91 IFK Lidingö  0:19:44
14.  (519) Magnus Johansson -62 Hornstull  0:20:22
15.  (598) Mats Liljegren -76 Team Skavsåret IF  0:20:25
16.  (550) Eskil Svensson -64   0:20:54
17.  (596) Mats Lindroos -65 Mälarhöjden IK  0:20:58
18.  (502) Kalle Brunnstedt -95 Nälsta Spurters  0:21:08
19.  (599) Patrik Larsson -92 NAIF-79  0:21:17
20.  (524) Peo Karlsson -58 Mälarö SOK Friidrott  0:21:18
21.  (535) Jerker Nilsson -62   0:21:19
22.  (528) Martin Larsson -71 Huddinge AIS  0:21:22
23.  (514) Jonny Hansson -56   0:22:33
24.  (509) Rikard Forsström -92 Björklinge SOK  0:23:38
25.  (597) Jafar Namazi -55 Kista  0:23:43
26.  (537) Samuel Nilsson -93 Södertälje IF  0:24:02
27.  (552) Thomas Svensson -49 Tumba  0:24:14
28.  (555) Thomas Södergren -59 Fredrikshof FIF  0:24:20
29.  (505) Calle Dahlqwist -91 Björklinge SOK  0:24:20
30.  (551) Pär Svensson -68 Stockholm  0:24:21
31.  (507) Mats Ekenberg -74 Stockholm Södra BK  0:24:37
32.  (500) Jens Andersson -73 IK FyrisTriathlon  0:24:43
33.  (510) Erik Green -76   0:24:53
34.  (303) Fredrik Brandelius -64   0:25:18
35.  (549) Kari Sirén -56 Mälarö SOK Friidrott  0:26:33
36.  (541) Staffan Nystrand -55 Fredrikshofs FIF  0:26:44
37.  (566) Lennart Rudberg -43 Sticklinge  0:27:06
38.  (504) Kenneth Burman -48 SLK Oxelösund  0:27:19
39.  (530) Thomas Lindblad -64 Bokförlaget Serum  0:27:24
40.  (556) Jimmy Trygg -89 Björklinge SOK  0:27:50
41.  (506) Jan Maarten Dijkgraaf -68 0:27:55
42.  (593) Klas Sevelin -48   0:27:59
43.  (553) Mats Säfström -59   0:28:30
44.  (512) Benny Gustavsson -55 Spik  0:29:04
45.  (508) Ulf Eriksson -47 Icamenyab  0:29:20
46.  (513) Lars Hansson -42   0:29:22
47.  (542) Kaj Olsson -50   0:29:23
48.  (545) Hans Rosengren -60 IK Jordbänningen  0:29:54
49.  (525) Bo Karlsson -57 Uppland  0:30:14
50.  (527) Kent Larsson -49 Icamenyab  0:30:39
51.  (547) Hans Rosengård -46   0:30:47
52.  (559) Mats van Halteren -69   0:30:50
53.  (503) Adrian Bullock -69   0:31:20
54.  (558) Rickard Ulin -67   0:31:38
55.  (521) Nils Jonsson -48 Spik  0:33:56
56.  (523) Bo Järpholt -45 Spik  0:34:04
57.  (533) Mikael Lundberg -70 Trappsniglarna  0:34:33
58.  (517) Tommy Hultberg -0 Spårvägens Skidor  0:36:46
59.  (515) Reino Hiltanen -36 AXA Akalla  0:37:21
60.  (536) Kjell-Evert K. Nilsson -34 Winner/grödinge  0:40:13
61.  (595) Micke Mosserud -68   0:49:34
62.  (529) Nils Larsson -0 IF Linden  0:49:54
5 km Kvinnor Motion
1.  (383) Sanna Mustonen -91 Enhörna IF  0:19:33
2.  (384) Maria Söderström -88 Täby IS  0:20:04
3.  (606) Johanna Busk -93 Enhörna IF  0:20:10
4.  (618) Johanna Lord -91 IFK Lidingö Friidrott  0:20:57
5.  (619) Kersti Lord -63   0:21:30
6.  (395) Jenni Nilsson -85   0:21:31
7.  (388) Nathalie Säfsten -89   0:22:41
8.  (393) Emma Lundholm -79   0:22:59
9.  (620) Linnéa Lord -89 IFK Lidingö Friidrott  0:23:19
10.  (392) Maria Westling -69   0:23:44
11.  (397) Petra Sporrong -67 Spring Girl & Boys  0:23:49
12.  (391) Anita Westling -50 SSAB Löparsektion  0:23:58
13.  (387) Sonja Feer -87 Södertälje Nykvarn Orienteering  0:24:28
14.  (394) Helen Veerman -79   0:25:25
15.  (398) Anki Landarv -0 Spring Girls  0:25:37
16.  (626) Elisabeth Skoog -54   0:26:04
17.  (381) Meeri Kauppinen -58   0:26:38
18.  (612) Tanja Jalamo -71   0:27:34
19.  (611) Ing-Marie Hugosson -48 Örebro  0:27:38
20.  (386) Gudrun Larsson -66 NAIF-79  0:28:02
21.  (617) Maria Linsmo -65   0:28:06
22.  (622) Mireya Morris -64 Södertälje  0:28:09
23.  (623) Susanne Paulsson -79   0:28:29
24.  (610) Gulli Fanspets -65 Nutricia  0:28:34
25.  (625) Mia Sjödin -73   0:28:42
26.  (396) Britt Andersson -62 Ersboda SK  0:28:51
27.  (614) Sofie Larsson -89 Björklinge SOK  0:30:26
28.  (399) Susanne Theorell -45 Fredrikshof FIF  0:30:43
29.  (624) Cecilia Rosengård -73   0:30:48
30.  (608) Isabelle Deleye   0:31:18
31.  (385) Kathy Wister -58 Stora Sundby GoIF  0:33:35
32.  (600) Cicek Al -79 J&c  0:34:05
33.  (615) Karla Leinweber -49   0:34:22
34.  (616) Margaretha Lindahl -57 Nordea  0:34:37
35.  (389) Sandra Säftsen Sellén -72   0:35:52
36.  (382) Monica Löfström -59   0:49:33

Lagtävling 4x10km
1.  Fredrikshofs FIF               2:51:06
     Brian Buchtrup Nielsen0:33:20
     Kajsa Friström0:40:26
     Martin Lundmark0:41:55
     Ewa Thibaud0:55:25
2.  Uppsala LK               3:03:05
     Joakim Säterborn0:43:17
     Niklas Wilhelmsson0:44:37
     Sälve Uddein0:46:57
     Ewa Wahlberg0:48:14
3.  Zandra´s lag               3:07:42
     Jonas Buud0:34:29
     Leif Andersson0:45:30
     Eva Larsson0:49:46
     Zandra Svensson0:57:57
4.  ICA Trossen Lag 1               3:08:31
     Macus Nikula0:39:33
     Jonas Andersson0:42:39
     Susanna Bång0:50:47
     Daniel Steiner0:55:32
5.  Pigg aktiv ungdom               3:09:37
     Ben Isaksson-Rhee0:39:56
     Oscar Månsson0:46:38
     Ulf Gewers0:49:43
     Annica Widén0:53:20
6.  The KTH Biotechnology Experience featuring Ronny               3:09:39
     Ronny Falk0:39:36
     Cecilia Eriksson0:44:02
     Mattias Oskarsson0:44:51
     Pawel Zajac1:01:10
7.  Hellre än bra               3:16:06
     Karl Franklin0:41:46
     Thony Olausson0:48:29
     Mattias Hansson0:48:30
     Karin Holmqvist0:57:21
8.  Överlöparna               3:17:52
     Åsa Forsling0:42:56
     Dag Henriksson0:47:07
     Jan Rönnberg0:50:31
     Hanna Wallin0:57:18
9.  Arcona               3:18:59
     Anders Christensson0:37:11
     Kristina Knejp Christensson0:48:32
     Krister Sundberg0:50:47
     Sofia Heintz1:02:29
10.  Enskilda Gymnasiet               3:24:42
     Linda Forsström0:45:32
     Kerstin B Malm0:49:58
     Jonas Wänsberg0:52:36
     Michael Ternander0:56:36
11.  Tyresö FK               3:29:47
     Sandra Hobro0:49:52
     Michaela Reali0:51:49
     Maja Armandt0:53:58
     Joanna Steffansson0:54:08
12.  Lag trappsniglarna               3:34:23
     Andreas Ekström0:47:16
     Jan Furu0:53:38
     Camilla Wallin0:53:52
     Catha Andree0:59:37
13.  Widmark o CO               3:35:35
     Elisabeth Widmark0:51:12
     Carl-Johan Widmark0:53:11
     Robert Jonsson0:53:39
     Staffan Bark0:57:33
14.  FOI Grindsjöns IF               3:39:29
     Birgit Brandner0:50:36
     John Ottosson0:50:37
     Rolf Tryman0:58:47
     Håkan Örnhed0:59:29
15.  ICA Trossen Lag 2               3:42:56
     Jenni Stafström0:50:32
     Katarina Känte0:50:32
     Uno Steiner0:52:10
     Ewelina Bergström1:09:42

©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta