Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Våra arrangemang | Kungsholmen Runt | Tömilen | Löparnas Kväll |
| Sommarspel | Vinthundsvinter | Mälardalens Långcup | Anmäl dig |

Tömilen och Snöfemman
Resultatlista

Lördag 15 november 2008



   


Några av våra prisgivare:

10 km Män
1.  (269) Erik Emilsson -82 Hammarby IF  0:32:29
2.  (13) Mikael Andersson -86 Vallentuna FK  0:32:54
3.  (237) Niklas Österberg -73 Rånäs 4H  0:33:14
4.  (277) Patrik Andersson -86 Hälle IF  0:33:44
5.  (231) Daniel Woldu -89 Spårvägens FK  0:34:46
6.  (91) Marcus Gustafsson -88 Spårvägens FK  0:35:36
7.  (88) Mats Granström -83 Spårvägens FK  0:36:31
8.  (263) Robert Söderman -68 Flemingsbergs SK  0:37:28
9.  (152) Mathias Moenne-Loccoz -78 Vallentuna FK  0:37:33
10.  (245) Jerker Öhrfeldt -1977 Attunda Tingsrätt  0:37:59
11.  (72) Karl Engström -81 Stora skuggan  0:38:21
12.  (238) Peter Broberg -1973 Löplabbet  0:38:23
13.  (166) Anders Ortfelt -70 Huddinge AIS  0:38:41
14.  (75) Ulf Eriksson -74 Huddinge AIS  0:38:41
15.  (77) Johannes Erixon -77   0:38:42
16.  (169) Alexander Persson -89 Klippans FK  0:38:50
17.  (175) Olof Ranhagen -74 Vallentuna FK  0:38:55
18.  (131) William Levay -96 Danderyds SK  0:39:06
19.  (241) Jonas Sandberg -1973 Skavsåret IF Järfälla  0:39:06
20.  (70) Bjarne Englund -91 Huddinge AIS  0:39:28
21.  (106) Ben Isaksson-Rhee -80 Pigg aktiv ungdom  0:39:54
22.  (187) Johan Sebardt -81   0:40:13
23.  (29) Johan Bergman -66 Sundbybergs IK  0:40:43
24.  (242) Fredrik Ericsson -1978 CK Cykelcity.se  0:40:45
25.  (208) Johan Söderberg -77 Extenda  0:40:46
26.  (86) Erik Gerestrand -76 IF Linnéa Löpning Lag 1  0:40:49
27.  (54) Magnus Dahlberg -71 Vallentuna  0:41:05
28.  (142) Carl Lundin -83 Stockholm  0:41:09
29.  (233) Tommy Öberg -64 Vallentuna FK  0:41:17
30.  (213) Anders Thelemyr -64 Duvbo IK  0:41:18
31.  (132) Mattias Lindberg -86 Medicinska Föreningen  0:41:27
32.  (127) Dan Larsson -59 Björklinge SOK  0:41:36
33.  (219) Fredrik Wachsner -70 Vallentuna FK  0:41:55
34.  (266) Arnoul van Vugt -73   0:41:59
35.  (140) Nils Lundin -86   0:42:08
36.  (121) Göran Karnfält -58 Hash House Harriers  0:42:12
37.  (158) Gustav Nilsson -79 Team Vidrig  0:42:12
38.  (7) Arne Andersson -55 Hässelby SK  0:42:14
39.  (128) Fredrik Larsson -81 IF Linnéa Löpning Lag 3  0:42:16
40.  (34) Alexander Björnberg -93 Huddinge AIS  0:42:24
41.  (214) Jerker Thorsell -74 Genombrott  0:42:32
42.  (240) Stefan Linder -1968 Altor  0:42:34
43.  (129) Patrik Larsson -92 Björklinge SOK  0:42:41
44.  (66) David Ekbäck -82   0:42:58
45.  (256) Karl-Henrik Suhard -80 Hammarby IF Friidrott  0:42:58
46.  (19) Joakim Arnstjerna -69 Hammarby IF Friidrott  0:43:05
47.  (90) Andreas Gustafsson -82 Stora skuggan  0:43:08
48.  (80) Olle Friström -68 Östersunds Skidlöpareklubb  0:43:09
49.  (101) Jonas Hild -66 Nordea LS lag 1  0:43:14
50.  (41) Samuel Bruchfeld -90 Löpare utan gränser  0:43:21
51.  (194) Nigusu Solomon -95 Huddinge AIS  0:43:31
52.  (167) Elvir Palic -72 Farsta  0:43:34
53.  (207) Pär Svensson -68 Vasastan  0:43:38
54.  (18) Peter Arnsten -64 Team SL  0:43:39
55.  (198) Jesper Strandberg -62 Ericsson IK  0:43:41
56.  (225) Jonas Wessman -90 Löpare utan gränser  0:43:41
57.  (275) Aram Baryamo -63 Syrianska  0:43:43
58.  (144) Sven Lundqvist -93 Huddinge AIS  0:43:49
59.  (155) Oscar Månsson -78 Pigg aktiv ungdom  0:43:53
60.  (94) Ken Hakata -73 IF Linnéa Löpning Lag 1  0:43:54
61.  (179) Jeroen Risse -83 Get Rid Of Slimy girlS  0:43:54
62.  (125) Kjell Kvarfordt -59 Fredrikshofs FIF  0:44:14
63.  (252) Mats Liljegren -76 Team Skavsåret IF  0:44:17
64.  (85) Daniel Förberg -74 IF Linnéa Löpning Lag 1  0:44:22
65.  (160) Daniel Nordström -73 Team Sthlm Marathon  0:44:27
66.  (251) Rainer Petzold -74 TK Berglust  0:44:35
67.  (20) Johan Arvidsson -81 Lutab  0:44:42
68.  (45) Fredrik Bäck -80 IF Linnéa Löpning Lag 2  0:44:49
69.  (107) Bengt Isgård -51 Friskis@svettis  0:44:50
70.  (270) Daniel Hellmark -82 Volvo  0:44:51
71.  (96) Jonas Hallgren -71   0:44:52
72.  (93) Jan Gyllenstein -57 Hägersten  0:45:02
73.  (163) Andreas Olsson -80 Keesves  0:45:03
74.  (30) Magnus Bergqvist -76 IF Linnéa Löpning Lag 2  0:45:04
75.  (250) Peter Håkansson -67   0:45:07
76.  (159) Tomas Nilsson -70 Radiosymfonikerna  0:45:12
77.  (123) Jesper Kling -71 Årsta  0:45:26
78.  (154) Per Månsson -56   0:45:28
79.  (92) Henrik Gustavsson -77 DK Nemo  0:45:31
80.  (217) Lars Töttrup -54 Nordea  0:45:35
81.  (255) Jimmy Karlsson -78   0:45:37
82.  (3) Mathias Aldrin -72   0:45:46
83.  (247) Niklas Schüllerqvist -1979 Attunda Tingsrätt  0:45:48
84.  (35) Robert Bloom -67 Vasastan  0:45:59
85.  (82) Olav Fromm -70 Hammarby Sjöstad  0:46:01
86.  (47) Erik Cardelus -69 Dorsius SK  0:46:02
87.  (1) Pol Adarve -84   0:46:11
88.  (130) Magnus Lembke -64   0:46:16
89.  (235) Anders Öhrling -59 Team Sthlm Marathon  0:46:19
90.  (197) Peter Strandberg -71   0:46:25
91.  (276) Per Altestad -58 Posten IF Södertälje  0:46:25
92.  (4) Marcus Aldrin -77   0:46:26
93.  (221) Steffen Weckner -53 Uppsala LK  0:46:27
94.  (243) Thommy Larsson -1951   0:46:48
95.  (65) Lars Eckerborn -56 Axa SK  0:46:53
96.  (73) Henrik Eraybar -69 P18IK Visby  0:46:53
97.  (141) Peter Lundin -51 afafritid if  0:46:55
98.  (62) Jan Deska -79   0:46:57
99.  (98) Mattias Hanson -65 Försvarsmakten/hkv  0:47:01
100.  (46) Erik Bäcklund -67 Västerås  0:47:04
101.  (153) Nils Montan -71 IF Linnéa Löpning Lag 3  0:47:25
102.  (83) Michael Fryer -62 Stockholm  0:47:34
103.  (64) Robert Dunlap -61   0:47:50
104.  (239) Marcus Porsbring -1969 Torhamns GOIF  0:47:53
105.  (119) Peter Karlsson -62 Dom Hungriga  0:47:58
106.  (171) Henrik Petersson -80   0:48:06
107.  (133) Bengt Lindgren -47 Nordea LS lag 1  0:48:11
108.  (63) Laurent Duda -65 Uppsala LK  0:48:14
109.  (145) Jan Lundqvist -81   0:48:20
110.  (259) Jan Beijbom -63   0:48:25
111.  (21) Philip Austin -68   0:48:27
112.  (173) Ragnar Piskator -63 Tumba  0:48:42
113.  (215) Gunnar Thuresson -53 Stockholm  0:48:42
114.  (267) Anders Classon -52 Täby  0:48:55
115.  (28) Sören Berg -54   0:49:03
116.  (49) Jason Carter -75 Hammarbyhöjden  0:49:05
117.  (271) Albin Jansson -82 Meltosa IF  0:49:06
118.  (224) Patric Wesslund -67 PW Automatioin  0:49:08
119.  (209) Mikael Söderholm -60 Sibirien  0:49:14
120.  (52) Henrik Dahl -74 Ängsvikarna  0:49:19
121.  (273) Gustav von Heijne -68 Norrsken  0:49:23
122.  (68) Daniel Emanuelsson -75 Moveri  0:49:28
123.  (223) Olof Wennerfors -69 Rensättra Runners  0:49:31
124.  (103) Anders Holm -74 Tyresö  0:49:32
125.  (201) Fredrik Svahn -78   0:49:33
126.  (156) Jonathan Nealis -70 Almunge  0:49:43
127.  (244) Peter Kaijansinkka -1968 Spårvägen IF  0:49:46
128.  (254) Magnus Ahlström -64 Jannes Vänner  0:49:49
129.  (249) Hans Eriksson -70 Team Sthlm Marathon  0:49:51
130.  (150) Pavas Mehra -90 Löpare utan gränser  0:49:54
131.  (227) Jan Westberg -62 Sundbyberg  0:49:55
132.  (185) Patrik Schröder -71 KFUK-KFUM Sverige  0:50:06
133.  (184) Sven Sandahl -61 CIBER Sweden  0:50:08
134.  (189) Magnus Sjökvist -61 Flåsarna  0:50:10
135.  (5) Niklas Alm -66   0:50:18
136.  (246) Daniel Jonsson -1975 Attunda Tingsrätt  0:50:21
137.  (202) Jonathan Svanerö -77 Stockholm City Triathlon  0:50:21
138.  (262) Dig Duarte -64 ICA Esplanad  0:50:32
139.  (261) Andreas Allebert -80 DynaMate AB  0:50:37
140.  (48) Michael Caroni -63 Indoorcycling.se  0:50:39
141.  (39) Perola Brolin -50 Torsvik  0:50:44
142.  (196) Max Strandberg -53 Ingarö  0:50:45
143.  (151) Tor Mellbye -55 Länsförsäkringar  0:50:55
144.  (193) Wilbert Slingschroder -86 Exchange Students  0:50:57
145.  (148) Mats Mattsson -71   0:50:58
146.  (181) Bo Rudemalm -55 Fredrikshofs FIF  0:51:01
147.  (230) Per Wiktor -56 Hjorthagen  0:51:04
148.  (135) Karl Lindström -86   0:51:10
149.  (60) Girard De Leye -47 Fredrifhof IF CK  0:51:28
150.  (174) Tomas Planberg -72 Afrikagrupperna  0:51:35
151.  (186) Olle Schubert   0:51:39
152.  (22) Philipp Awatar -84   0:51:44
153.  (177) Adam Rehnberg -75 Lutab  0:51:48
154.  (36) Felix Breithaupt -84 Get Rid Of Slimy Girls  0:51:48
155.  (220) Lennart Wahlgren -46 Nordea LS lag 1  0:51:50
156.  (260) Finn Henseleit -89 Stockholms Universitet  0:51:54
157.  (37) Clas Bremvik -71   0:52:01
158.  (383) Jacob Bjelfvenstam -65 Avoileus  0:52:05
159.  (182) Volker Rundies -77 Exchange Students  0:52:23
160.  (25) Elias Bartos -81 Team Vidrig  0:52:25
161.  (117) Mikael Johnsson -73 Linköping  0:52:28
162.  (122) Fredrik Kindström -80 Västerviks OK  0:52:30
163.  (172) Erik Petrini -73 Lutab  0:52:30
164.  (211) André Teltemann -84 Exchange Students  0:52:38
165.  (87) Ulf Gewers -78 Pigg aktiv ungdom  0:52:47
166.  (200) Torbjörn Sundset -67 40+  0:52:52
167.  (116) Andreas Johansson -79 Vallentuna  0:52:54
168.  (67) Kari Eklund -64 Team SL  0:53:07
169.  (210) Robert Söderling -66 40+  0:53:09
170.  (228) Tomas Wickström -75   0:53:10
171.  (10) Roger Andersson -69 Ik Stern  0:53:10
172.  (11) Stephan Andersson -69   0:53:23
173.  (40) Ian Brown -71 Hash House Harriers  0:53:24
174.  (232) Kenneth Ärlebrink -46 Motsol  0:53:24
175.  (17) Lars Arell -67   0:53:31
176.  (50) Tao Chan -79   0:53:40
177.  (56) Matts Dahlqwist -50 Björklinge SOK  0:53:45
178.  (9) Robert Andersson -53 Måsungarna  0:53:52
179.  (84) Peter Frykstedt -58   0:53:58
180.  (203) Rolf Svanerö -49   0:54:00
181.  (57) Jan Dahlström -71   0:54:12
182.  (44) Kenneth Burman -48 SLK Oxelösund  0:54:16
183.  (149) Mats Mattsson -61 Mässlinge IK  0:54:38
184.  (113) Ove Johansson -53 IKW FRIIDROTT KÖPING  0:54:40
185.  (192) Arne Sköldén -55 Älta IF  0:55:12
186.  (74) David Eriksson -79   0:55:14
187.  (272) Bernt Fredefors -52 Huddinge  0:55:29
188.  (12) Lars Andersson -52 IK Akele  0:55:44
189.  (384) Johan Larell -64 WSP Environmental  0:55:47
190.  (16) Jens Arbelund -67 40+  0:56:09
191.  (264) Uno Steiner -48 ICA-Trossen Trosa  0:56:27
192.  (164) Kaj Olsson -50   0:56:41
193.  (79) Erik Evers -88 KTH-hallen  0:56:47
194.  (188) Fabian Seitz -80 Keesves  0:57:16
195.  (253) Björn Fors -63 Fikonbröderna  0:57:27
196.  (143) Åke Lundqvist -56 Huddinge AIS  0:57:30
197.  (112) Lars-Åke Johansson -43   0:57:32
198.  (105) Åke Hägerlund -62 Flåsarna  0:57:55
199.  (31) Sebastian Bjarre -81   0:58:31
200.  (89) Anders Grimfelt -54 Nordea LS lag 2  0:58:58
201.  (265) Roger Enqvist -75   0:59:01
202.  (216) Rolf Tryman -48 Måsungarna  0:59:01
203.  (279) Mikael Ternander -69 Enskilda Gymnasiet  0:59:28
204.  (248) Per Lindén -1966 Eskilstuna IK  1:00:02
205.  (59) Per-Olof Danielsson -55 Locum IF  1:00:02
206.  (23) Christer Backelin -43 Tullinge  1:00:34
207.  (190) Ola Sjöstedt -70 Camp Sweden  1:01:25
208.  (26) Egil Bartos -78 Team Vidrig  1:01:42
209.  (161) Anders Nyberg -56 Team Sthlm Marathon  1:02:10
210.  (58) Patrik Dalson -71 Västerås  1:02:12
211.  (43) Adrian Bullock -69 Hash House Harriers  1:02:17
212.  (2) Sven-Erik Ahlvik -52 Kungsängen  1:02:25
213.  (257) Jonas Lemke -68   1:02:26
214.  (258) Anders Thudén -60 Rönninge  1:02:26
215.  (55) Calle Dahlqwist -91 Björklinge SOK  1:03:04
216.  (51) Carlos Costa -71   1:03:40
217.  (102) Erik Hollander -46 Nordea LS lag 2  1:04:41
218.  (61) John Denny -43 Hash House Harriers  1:06:09
219.  (8) Mats Andersson -63   1:06:25
220.  (38) Jan Brodin -66   1:07:31
221.  (268) Gerog Dreifaldt -52 Tulipamwe IF  1:08:16
222.  (176) Semko Redzic -67 Bosnien  1:12:18
223.  (139) Thore Lundin -51 B-Link SÖT  1:16:28
224.  (195) Kent Stange -71 PW Automation  1:23:48
10 km Kvinnor
1.  (376) Hanna Jonson -82 Enhörna  0:37:44
2.  (379) Susanna Damm -75 Huddinge AIS  0:38:58
3.  (338) Cecilia Lindberg -73 Spårvägens FK  0:40:59
4.  (378) Anna Ställberg -82 IFK Tumba Friidrott  0:41:20
5.  (316) Christina Hultman -91 Huddinge AIS  0:41:28
6.  (320) Frida Johansson -93 Täby Is  0:41:39
7.  (290) Johanna Brinne-Roos -76 Spårvägens FK  0:42:09
8.  (302) Kajsa Friström -65   0:42:23
9.  (368) Anke Xylander -71 Team SL  0:42:47
10.  (335) Dace Landström -83 Vallentuna FK  0:43:49
11.  (282) Karin Arthursson -69 Hässelby SK  0:45:28
12.  (350) Kerstin Rosenqvist -74   0:45:50
13.  (330) Lena Krogh -74 Täby  0:46:05
14.  (334) Minnie Laine -74 Hash House Harriers  0:46:22
15.  (336) Kattis Lilja -80 IF Linnéa Löpning Lag 1  0:46:24
16.  (358) Nathalie Säfsten -89 Axa sportsClub  0:46:41
17.  (293) Mia Edvardsson -66 Hässelby SK  0:46:43
18.  (381) Pauline Hyttner -82   0:46:48
19.  (331) Ullis Kronberg -71 Strålbehandlingens IF  0:47:12
20.  (362) Ewa Wahlberg -55 Uppsala LK  0:47:27
21.  (333) Elin Källgården -80 Stockholm  0:47:36
22.  (303) Frida Friström -94 Fredrikshofs FIF  0:48:25
23.  (370) Emma Östensson -81 Kalmar  0:49:12
24.  (328) Tone Knibestöl -63 IF Linnéa Löpning Lag 3  0:49:56
25.  (309) Britta Hausmann -72 IF Linnéa Löpning Lag 2  0:49:57
26.  (373) Annie Hedlund -1955 Friskis & Svettis  0:50:16
27.  (281) Ulrica Andersson -74   0:50:19
28.  (314) Åsa Holmgren Heath -58 Octapharma  0:50:34
29.  (307) Johanna Haage Danielsson -80   0:50:58
30.  (360) Mia Thompson -70 IF Linnéa Löpning Lag 2  0:50:59
31.  (377) Gunilla Juthback -46 Hemlingby LK  0:51:02
32.  (345) Charlotte Nordström -79 Nordea LS lag 1  0:51:10
33.  (313) Kerstin Holmgren -59   0:51:13
34.  (375) Sara Asp -1979 Attunda Tingsrätt  0:51:17
35.  (365) Annica Widén -76 Pigg aktiv ungdom  0:51:20
36.  (380) Jenni Steiner -71 ICA-Trossen Trosa  0:51:26
37.  (374) Tove Kjellberg -1982 Nordanstigs Friidrottsklubb  0:51:37
38.  (287) Anna Blomquist -75 Team SL  0:51:40
39.  (399) Kerstin B Malm -52 Enskilda Gymnasiet  0:52:51
40.  (286) Malin Blank -79 IFK Ore  0:52:53
41.  (329) Nina Kollstedt -53 Uppsala LK  0:53:06
42.  (346) Maria Olevik -81 Strålbehandlingens IF  0:53:11
43.  (319) Linn Israelsson -82 IF Linnéa Löpning Lag 3  0:53:14
44.  (285) Ann-Louise Bernekvist -62 Nordea LS lag 2  0:53:41
45.  (397) Anna Stighagen -77   0:53:57
46.  (311) Malin Helleryd -82   0:53:59
47.  (304) Hanna Fritzell -82   0:54:00
48.  (382) Helen Andersson -69   0:54:21
49.  (352) Anne Schmitgen -87 Exchange Students  0:54:33
50.  (371) Anette Ihse -1970   0:55:37
51.  (356) Eva-Lotta Stridh -75 Hash House Harriers  0:55:38
52.  (342) Anna-Lisa Lundqvist -91 Huddinge AIS  0:55:43
53.  (325) Kristin Karlsson -79 Strålbehandlingens IF  0:55:46
54.  (326) Sandra Karlsson -80 Uppsala  0:56:48
55.  (306) Martina Haag -64   0:57:29
56.  (300) Barbro Fredriksson -60 Nordea LS lag 2  0:58:03
57.  (372) Marianne Olsson -1963   0:58:15
58.  (312) Tuula Hietala -56 Sköndal  0:58:37
59.  (308) Ida Hargsjö -83   0:59:13
60.  (296) Eva Enmark -57 Tullinge-Tumba FF  0:59:25
61.  (327) Anita Kindberg -66   0:59:27
62.  (280) Gun Andersson -65 40+  0:59:56
63.  (364) Maria Wickström -75   1:00:15
64.  (317) Hilda Hägg -81   1:00:26
65.  (294) Maria Ehrén -73   1:00:42
66.  (295) Eva-Lena Eirefelt -62 Eldqvarns IF  1:01:17
67.  (341) Lena Lundin -70 Måsungarna  1:01:23
68.  (340) Ylva Lindström -83   1:01:27
69.  (347) Felizia Pettersson -86 Team Vidrig  1:03:03
70.  (398) Anita Rosenbusch -84 Keesves  1:04:11
71.  (321) Kerstin Johansson -44   1:04:50
72.  (315) Marie Hommeau -89   1:05:55
73.  (318) Anna Isaksson -77   1:07:21
74.  (288) Annette Bonse -84   1:07:49
75.  (343) Lina Neidestam -84 Team Vidrig  1:08:21
76.  (366) Doreen Witt -83   1:08:55
77.  (299) Josephine Evens -85   1:09:22
78.  (367) Siw Wåle -57 Skarpnäck  1:09:43
79.  (348) Jenny Ramel -72   1:10:20
80.  (353) Katarina Sennerup -69 Högberga  1:11:29
5 km Män
1.  (459) Henrik Skoog -79 Spårvägens FK  0:15:02
2.  (430) Peter Ngarariga -84 Hässelby SK  0:17:27
3.  (456) Filip Larsen -77   0:18:03
4.  (465) Medhane Temesgen -92 Spårvägens FK  0:18:31
5.  (499) Stefan Hall -67 Hellas  0:18:47
6.  (414) Alexander Holmblad -94 Spårvägens FK  0:18:57
7.  (433) Rikard Nyrenström -67 Stockholm  0:19:03
8.  (454) Mats Blomkvist -1972   0:19:27
9.  (436) Markus Peters -84   0:19:40
10.  (416) Anders Höglund -79   0:19:47
11.  (461) Juha Ojala -78   0:19:53
12.  (449) Christian Pedersen -1979 Dhlik  0:20:11
13.  (462) Jaakko Patrakka -72   0:20:28
14.  (446) Riccardo Vesipa -85   0:20:57
15.  (464) Bengt Ljungqvist -50 Djurgårdslöparna  0:21:17
16.  (427) Niklas Lönnell -69 Vegan Runners IK  0:21:28
17.  (458) Magnus Klinigspor -48 Djurgårdslöparna  0:21:33
18.  (463) Tomas Bergdahl -73   0:21:34
19.  (423) Martin Larsson -71 Huddinge AIS  0:21:45
20.  (457) Hakim Chebchoub -81   0:22:24
21.  (428) Daniel Månstråle -82   0:23:10
22.  (412) Christian Hardell -66 Bäckebo Skid o Motion  0:23:36
23.  (450) Nummer 450   0:23:48
24.  (429) Christer Naesenius -67 Team SthlmMarathon  0:23:50
25.  (435) Hans Persson -57 Svenska Spel  0:24:07
26.  (439) Thomas Svensson -49 Tumba  0:24:16
27.  (441) Thomas Södergren -59 Fredrikshofs FIF  0:25:13
28.  (448) Steven Ytterberg -68 IFK Lidingö Friidrott  0:25:14
29.  (406) Erik Eidvall -93   0:25:48
30.  (422) Mikko Kylmänen -74 Kramgo  0:26:02
31.  (407) Magnus Eidvall -59   0:26:12
32.  (460) Lars Ancker -63   0:26:39
33.  (447) Erik Wikström -64 Fredrikshofs FIF  0:26:41
34.  (437) Lennart Rudberg -43 Sticklinge  0:27:28
35.  (455) Johan Kristiansson -59 IF WAY POINT  0:28:04
36.  (498) Kepsu Kai -68 Valkeala Finland  0:28:17
37.  (403) Jörgen Brejcha -60 Logica  0:28:18
38.  (452) Arne Timmerling -1953 Stockholm  0:28:21
39.  (434) Staffan Nystrand -55 Fredrikshofs FIF  0:28:42
40.  (405) Jan Maarten Dijkgraaf -68 0:28:46
41.  (402) Emil Bengtsson -79 strålbehandlingens IF  0:29:50
42.  (451) Nummer 451   0:29:55
43.  (411) Lars Hansson IK Röjer  0:30:11
44.  (440) Mats Säfström -59   0:30:15
45.  (410) Benny Gustavsson -55 Spik  0:30:19
46.  (442) Staffan Thibblin -54   0:30:28
47.  (496) Ulf Ericsson -47 Meniego  0:31:01
48.  (417) Kurt Johannesson -37 Hässelby SK  0:31:40
49.  (421) Bo Karlsson -57 Upplaget  0:32:01
50.  (424) Kent Larsson -49 Menigo  0:35:49
51.  (415) T Hultberg   0:36:44
52.  (420) Bo Järpholt -45 Spik  0:37:43
53.  (497) Reino Hiltunen -36 Akalla  0:41:47
5 km Kvinnor
1.  (556) Sofia Thomée -91 Spårvägen FK  0:21:55
2.  (539) Jennie Sahlin -74 Stockholmspolisens IF  0:22:01
3.  (516) Hilda Hardell -97 Hässelby SK  0:23:32
4.  (517) Eva Hardell -68 Bäckebo Skid o Motion  0:23:36
5.  (518) Lina Harström -79   0:24:09
6.  (554) Jenny Karlsson -76   0:24:25
7.  (598) Gunnel Tolfes -66 Huddinge AIS  0:24:29
8.  (553) Julia Grut -95 IFK Lidingö  0:24:41
9.  (540) Petra Sporrong -67 Spring Girls & Boys  0:24:44
10.  (545) Emma Tengstrand -95 IFK Lidingö Friidrott  0:25:14
11.  (555) Kyoko Franzén -60 Fredrikshofs FIF  0:25:26
12.  (557) Kristian Tryggvason -75   0:25:33
13.  (523) Anna Lagerlöf -95 IFK Lidingö Friidrott  0:25:37
14.  (551) Mikaela Ytterberg -95 IFK Lidingö Friidrott  0:25:38
15.  (519) Josefine Havdelin -95 IFK Lidingö Friidrott  0:25:45
16.  (511) Margareta Celsing -94 IFK Lidingö Friidrott  0:26:28
17.  (543) Sara Tengstrand -95 IFK Lidingö Friidrott  0:26:29
18.  (544) Lena Tengstrand -62 IFK Lidingö Friidrott  0:26:29
19.  (506) Emma Axelsson -95 IFK Lidingö Friidrott  0:27:22
20.  (524) Anki Landarv -66 Spring Girls & Boys  0:27:23
21.  (549) Clara Westin -94 IFK Lidingö Friidrott  0:27:59
22.  (504) Åsgerd Andersson -60 Swedbank  0:28:43
23.  (508) Mikaela Boltenstern -94 IFK Lidingö Friidrott  0:29:00
24.  (526) Gudrun Larsson -66 Björklinge SOK  0:29:15
25.  (503) Ann-Marie Andersson -43 Hultsfreds LK  0:29:34
26.  (546) Susanne Theorell -45 Fredrikshofs FIF  0:29:54
27.  (502) Helena Andersson -71 Arla foods  0:30:05
28.  (534) Pernilla Petersson -68   0:30:32
29.  (505) Eva Andreéasson -60 Årsta  0:31:07
30.  (525) Ina Larsson -60 Triangelns Förskolor  0:31:16
31.  (500) Neta Adolfsson -60 Triangelsn förskolor  0:31:17
32.  (547) Nelly Thorén -94 IFK Lidingö Friidrott  0:32:09
33.  (509) Ingela Brandt   0:32:13
34.  (522) Agnes Källström -95 IFK Lidingö Friidrott  0:32:15
35.  (552) Lisa Timmerling -1985 Nordea  0:32:25
36.  (453) Minka Andersson -1977   0:32:25
37.  (520) Ellinor Hult Broman -94 IFK Lidingö Friidrott  0:32:48
38.  (513) Sofia Gardholm -82 IFK Lidingö Friidrott  0:32:54
39.  (535) Fuengfa Planberg -80 Khonkaen  0:33:13
40.  (528) Sofie Larsson -89 Björklinge SOK  0:33:47
41.  (514) Karin Granström -67 Gröndal FK  0:34:13
42.  (532) Sanja Nystrand -94 Fredrikshofs FIF  0:34:35
43.  (541) Sandra Säftsen Sellén -72 Arla Foods  0:34:47
44.  (599) Alicia Gretnes -95 IFK Lidingö Friidrott  0:35:04
45.  (507) Inger Berlin -62 Björklinge SOK  0:35:27
46.  (548) Marie Wahlin -79   0:37:01

Lagtävling 4x10km
1.  Spårvägens FK               2:27:52
     Daniel Woldu0:34:46
     Marcus Gustafsson0:35:36
     Mats Granström0:36:31
     Cecilia Lindberg0:40:59
2.  Vallentuna FK               2:33:11
     Mikael Andersson0:32:54
     Mathias Moenne-Loccoz0:37:33
     Olof Ranhagen0:38:55
     Dace Landström0:43:49
3.  Huddinge AIS               2:35:48
     Anders Ortfelt0:38:41
     Ulf Eriksson0:38:41
     Susanna Damm0:38:58
     Bjarne Englund0:39:28
4.  Huddinge AIS               2:51:12
     Christina Hultman0:41:28
     Alexander Björnberg0:42:24
     Nigusu Solomon0:43:31
     Sven Lundqvist0:43:49
5.  IF Linnéa Löpning Lag 1               2:55:29
     Erik Gerestrand0:40:49
     Ken Hakata0:43:54
     Daniel Förberg0:44:22
     Kattis Lilja0:46:24
6.  Attunda Tingsrätt               3:05:25
     Jerker Öhrfeldt0:37:59
     Niklas Schüllerqvist0:45:48
     Daniel Jonsson0:50:21
     Sara Asp0:51:17
7.  Pigg aktiv ungdom               3:07:54
     Ben Isaksson-Rhee0:39:54
     Oscar Månsson0:43:53
     Annica Widén0:51:20
     Ulf Gewers0:52:47
8.  IF Linnéa Löpning Lag 2               3:10:49
     Fredrik Bäck0:44:49
     Magnus Bergqvist0:45:04
     Britta Hausmann0:49:57
     Mia Thompson0:50:59
9.  Team SL               3:11:13
     Anke Xylander0:42:47
     Peter Arnsten0:43:39
     Anna Blomquist0:51:40
     Kari Eklund0:53:07
10.  IF Linnéa Löpning Lag 3               3:12:51
     Fredrik Larsson0:42:16
     Nils Montan0:47:25
     Tone Knibestöl0:49:56
     Linn Israelsson0:53:14
11.  Nordea LS lag 1               3:14:25
     Jonas Hild0:43:14
     Bengt Lindgren0:48:11
     Charlotte Nordström0:51:10
     Lennart Wahlgren0:51:50
12.  Uppsala LK               3:15:14
     Steffen Weckner0:46:27
     Ewa Wahlberg0:47:27
     Laurent Duda0:48:14
     Nina Kollstedt0:53:06
13.  Hash House Harriers               3:17:36
     Göran Karnfält0:42:12
     Minnie Laine0:46:22
     Ian Brown0:53:24
     Eva-Lotta Stridh0:55:38
14.  Exchange Students               3:30:31
     Wilbert Slingschroder0:50:57
     Volker Rundies0:52:23
     André Teltemann0:52:38
     Anne Schmitgen0:54:33
15.  Team Vidrig               3:39:22
     Gustav Nilsson0:42:12
     Elias Bartos0:52:25
     Egil Bartos1:01:42
     Felizia Pettersson1:03:03
16.  40+               3:42:06
     Torbjörn Sundset0:52:52
     Robert Söderling0:53:09
     Jens Arbelund0:56:09
     Gun Andersson0:59:56
17.  Nordea LS lag 2               3:55:23
     Ann-Louise Bernekvist0:53:41
     Barbro Fredriksson0:58:03
     Anders Grimfelt0:58:58
     Erik Hollander1:04:41

©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta