Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Våra arrangemang | Kungsholmen Runt | Tömilen | Löparnas Kväll |
| Sommarspel | Vinthundsvinter | Mälardalens Långcup | Anmäl dig |

Tömilen och Snöfemman
Resultatlista

Lördag 14 november 2009



   


Våra prisgivare:



10 km Män
1.  (1) Oskar Landin -87 Spårvägens FK  0:32:19
2.  (5) Jakob Jansson -79 Järla IF  0:34:41
3.  (3) Mika Repo -78 Huddinge AIS  0:34:59
4.  (4) Martin Öhman -81 Hässelby SK  0:35:34
5.  (271) Henrik Jacobsson -88 Rånäs 4H  0:36:12
6.  (285) Anders Marcusson -77 Rånäs 4H  0:36:16
7.  (275) Pär Mattsson -76 Norrtälje  0:36:50
8.  (7) Andreas Andersson -71 IF Linnéa  0:37:03
9.  (267) Daniel Cortobius -88 Rånäs 4H  0:37:13
10.  (8) Andreas Bergstedt -86 Trångsvikens IF  0:37:17
11.  (137) Wilhelm Lombach -90 Spårvägens FK  0:37:36
12.  (276) Fredrik Tedborn -67 Vaxholms BK  0:37:40
13.  (11) Nils Penton -86 Vallentuna ck  0:37:52
14.  (9) Patrik Karlsson -62 Team Skavsåret IF  0:38:00
15.  (58) Alex Cohen -92 Spårvägens FK  0:38:01
16.  (287) Robert Sandell -84 CK Ceres  0:38:01
17.  (211) Lars Svärd -73 Team Skavsåret IF  0:38:14
18.  (201) Magnus Sternbrink -77 Stockholm City Triathlon  0:38:16
19.  (280) Daniel Karlberg -77 Enhörna  0:38:30
20.  (229) Andreas Wiklund -74 Solna  0:38:36
21.  (166) Anders Ortfelt -71 Huddinge AIS  0:38:44
22.  (283) Hans Dahlén -68 Fredrikshof  0:38:46
23.  (178) Ben Rhee -80 Pigg aktiv ungdom  0:38:52
24.  (257) Pontus Bjurner -74 Hammarby IF Friidrott  0:39:00
25.  (155) Lars Erik Ness -75 Ericsson IK  0:39:04
26.  (242) Fredrik Wallin -77 Linköpings OK  0:39:21
27.  (48) Jakob Broman -73 Stockholm  0:39:22
28.  (282) Mats Liss -62 IFK Mora  0:39:44
29.  (185) Jonas Sandberg -73 Team Skavsåret IF  0:39:56
30.  (10) Bjarne Englund -91 Huddinge AIS  0:40:15
31.  (258) Karl-Henrik Suhard -80 Hammarby IF Friidrott  0:40:18
32.  (6) Rickard Wass -83 IK Wilske  0:40:22
33.  (61) Thibault de Chazal -79   0:40:29
34.  (170) Joachim Palmé -68 Stockholm City Triathlon  0:40:43
35.  (160) Johan Nordlund -75 Nyktra Kristna Idrottares Riksförbund  0:40:47
36.  (171) Joakim Perani -72 tyresö ss  0:40:59
37.  (209) Eskil Svensson -64 Stockholm  0:40:59
38.  (20) Ulf Almqvist -81 IF Linnéa  0:41:07
39.  (200) Darren Stephenson -70 IF Linnéa  0:41:14
40.  (281) Martin Bergvall -80   0:41:19
41.  (161) Mikael Nordlund -67 Norsborg  0:41:25
42.  (93) Daniel Hellmark -82 Team Work  0:41:26
43.  (158) Gustav Nilsson -79 Team Vidrig  0:41:36
44.  (134) Jonas Lindkvist -72 Ekerö Roadrunners  0:41:37
45.  (107) Anders Jansson -68 Försvarsmakten  0:41:40
46.  (29) Urban Andersson -62 Minpro  0:42:00
47.  (109) Mikael Jansson -70   0:42:02
48.  (42) Dag Bergman Thuresson -86 Stockholm  0:42:09
49.  (30) Henrik André -80 Team Vidrig  0:42:14
50.  (168) Elvir Palic -72 Farsta  0:42:32
51.  (244) Mathias Aldrin -72   0:42:38
52.  (71) Linus Engstrand -83 Ockelbo SK  0:42:46
53.  (104) Peter Jagemo -62   0:42:53
54.  (13) Abdifatah Abdullahi Farah -81   0:42:57
55.  (17) Edward Akhras -78 Stockholm  0:43:04
56.  (86) Jonas Hallgren -71 Knivsta  0:43:08
57.  (159) Harald Nordby -64 Eksjö Garnisons IF  0:43:13
58.  (28) Stefan Andersson -63 IFK Strängnäs  0:43:17
59.  (248) Rickard Palmér -65   0:43:20
60.  (144) Per Martin -73   0:43:22
61.  (120) Johan Karlsson -78 Sundbyberg  0:43:28
62.  (250) Oskar Josefsson -81   0:43:31
63.  (239) Andreas Östlund -75   0:43:34
64.  (253) Daniel Holm -80   0:43:56
65.  (100) Bengt Isgård -51 Friskis@svettis  0:43:58
66.  (106) Albin Jansson -82 Mellösa IF  0:44:05
67.  (249) Per Turegård -83 Running koalas  0:44:06
68.  (224) Mattias Westerberg -82 Capgemini  0:44:09
69.  (132) Mats Liljegren -76 Team Skavsåret IF  0:44:10
70.  (84) Leif Göransson -67 Kista  0:44:24
71.  (274) Christer Andersson -53 Huskvarna Kanotklubb  0:44:37
72.  (260) Johan Arvidsson -81 Lutab  0:44:52
73.  (286) Linus Boström -80 IFK Arvidsjaur  0:44:54
74.  (139) Magnus Lysén -71 Folksamkamraterna  0:44:54
75.  (41) Micke Berglund -61 Vaxholm  0:45:03
76.  (235) Mats Öberg -56 SEB IF  0:45:05
77.  (126) Dan Larsson -00 Björklinge sok  0:45:11
78.  (85) Niklas Haglund -76 Sthlm  0:45:13
79.  (291) Tomas Hörnqvist -69 Vi Som Springer  0:45:17
80.  (53) Martin Carlsson -73 Täby  0:45:18
81.  (195) Simon Sköld -83   0:45:19
82.  (189) William Sihver -96 Lidingö  0:45:23
83.  (264) Michael Chinn -69   0:45:26
84.  (176) Jocke Ramberg -77   0:45:27
85.  (219) Babak Tighnavard -83   0:45:34
86.  (119) Alexander Kamoun -60 Nordea LS 1  0:45:35
87.  (142) Nick Markwell -69   0:45:44
88.  (152) Jonathan Nealis -70 Almunge  0:45:47
89.  (77) Mårten Gaimer -78 R1900  0:45:49
90.  (197) Carl Smith -84 IF Linnéa  0:45:50
91.  (256) Kjell Lundström -65 Årsta  0:45:52
92.  (228) Stefan Widenholm -64 SoIK Hellas  0:46:03
93.  (79) Andreas Green -60 Nordea LS 1  0:46:04
94.  (233) Alexander Zetterquist -74 Nordea LS 3  0:46:05
95.  (225) Tomas Wickström -75   0:46:06
96.  (172) Patrik Persson -00 Björklinge sok  0:46:18
97.  (125) Karl Lambert -75 Stockholm Hash House Harriers  0:46:19
98.  (122) Samuel Karlsson -82 IFK Gnesta  0:46:19
99.  (247) Per Månsson -56 Friskis&Svettis IF, Sthlm  0:46:20
100.  (31) Kristian Angele -71   0:46:23
101.  (74) John Eriksson -77 Capgemini  0:46:29
102.  (75) Michael Fryer -62 Stockholm  0:46:40
103.  (130) Lars Leonardsson -52 Norrbärke SK  0:46:41
104.  (272) Mattias Allebert -80 Allebert Ltd  0:46:51
105.  (69) Gustav Engman -82   0:46:52
106.  (266) Hans Eriksson -70 IF Linnéa  0:46:58
107.  (192) Etgar Simner -82   0:46:59
108.  (140) Pär Magnusson -69 Lund  0:47:04
109.  (40) Robert Berggren -73 Embrace Running  0:47:07
110.  (90) Keith Hearne -78 Irl  0:47:15
111.  (259) David Eriksson -79 Lutab  0:47:22
112.  (263) Karlis Rode -79   0:47:26
113.  (220) Lars Töttrup -54 Nordea  0:47:28
114.  (135) Mats Ljunggren -65 Ericsson Sthlm IK  0:47:35
115.  (255) Parham Pichgah -84   0:47:59
116.  (124) Christoffer Kraft -70 Swedbank  0:48:10
117.  (241) Fredrik Svahn -78   0:48:12
118.  (240) Per Johansson -78   0:48:12
119.  (198) Stephen Smith -79 Stockholm HHH  0:48:21
120.  (112) Robbin Johansson -86   0:48:21
121.  (72) Henrik Eraybar -69 P18 IK Visby  0:48:22
122.  (277) Philip Ngo -89   0:48:28
123.  (68) Martin Engdahl -80 Capgemini  0:48:31
124.  (51) Erik Bäcklund -67 Västerås Allmänna Klubb  0:48:33
125.  (216) Björn Thorén -55 TÄby OK  0:48:37
126.  (98) Anders Håkansson -48 Nordea LS 2  0:48:41
127.  (36) Perola Axelsson -63 Hammarbyklanen  0:48:41
128.  (175) Tomas Planberg -72 Khonkaen  0:48:44
129.  (117) Magnus Järlefelt   0:48:47
130.  (54) Jason Carter -75 Hammarbyhöjden  0:48:48
131.  (184) Johan Sallnäs -77 Hammarby allé  0:48:58
132.  (270) Magnus Ahlström -64 Fikonbröderna  0:48:59
133.  (215) Gary Thomson -33   0:49:02
134.  (289) Gustav von Heijne -68 Norrsken  0:49:05
135.  (150) Sven Molin -55 Uppsala LK  0:49:12
136.  (218) Gunnar Thuresson -53 Stockholm  0:49:17
137.  (89) Eero Haverinen -51 Team SL  0:49:20
138.  (108) Krister Jansson -68   0:49:22
139.  (133) Bengt Lindgren -47 Nordea LS 2  0:49:24
140.  (151) Oscar Månsson -78 Pigg aktiv ungdom  0:49:30
141.  (238) Henrik Örtenvik -78 Uppsala LK  0:49:38
142.  (217) Anders Thunberg -59 Sth City Tri  0:49:40
143.  (92) Olle Hellgren -77 Ai  0:49:46
144.  (116) Johnny Järlefelt -56 Söderortskammaren  0:49:50
145.  (32) Lars Arell -67   0:49:52
146.  (66) Jon Enarsson -77 Nordea LS 4  0:49:56
147.  (290) Digno Duarte -64 ICA Esplanad  0:49:58
148.  (87) Peter Hallström -63 Parvata  0:50:11
149.  (146) Mattias Mattson -60 Nordea LS 1  0:50:18
150.  (52) Henrik Bäckström -73   0:50:25
151.  (127) Johan Larsson -67 Coop IT  0:50:28
152.  (212) Mikael Söderholm -60 Sibirien  0:50:34
153.  (148) Tor Mellbye -55 Länsförsäkringar  0:50:35
154.  (288) Sven Sandahl -61 Ciber Sweden AB  0:50:40
155.  (246) Lars Cöster -61   0:50:42
156.  (202) Jesper Strandberg -62 Ericsson ik  0:50:45
157.  (149) Peter Mogård -77 Sträcklöpet  0:50:46
158.  (19) Johan Almén -71 BK Marmorn  0:50:58
159.  (163) Leif Ogeborg -66 Stockholm  0:51:14
160.  (230) Per Wiktor -56 Hjorthagen  0:51:17
161.  (268) Jan Westberg -62   0:51:19
162.  (24) Daniel Andersson -84   0:51:24
163.  (62) Girard De Leye -47 Fredriskhof IF CK  0:51:57
164.  (279) Jesper Andersson -82 Coop Butiken & Stormarknaden  0:52:12
165.  (196) Arne Sköldén -55 Älta IF  0:52:17
166.  (76) Johan Föll -79 Bromsten  0:52:23
167.  (101) Osvald Ivarsson -90   0:52:24
168.  (147) Tobias Melander -79 Team Vidrig  0:52:30
169.  (254) Alexander Bovodin -76 ACO AIF  0:52:31
170.  (252) Peter Kaijansinkko -68 Swedbank  0:52:39
171.  (234) Kenneth Ärlebrink -46 Motsol  0:52:39
172.  (183) Peo Sagner -65 SMC IF  0:52:41
173.  (227) Ulf Widén Gewers -78 Pigg aktiv ungdom  0:52:52
174.  (64) Bosse Eliasson -60   0:52:54
175.  (34) Björn Attersved -46   0:52:56
176.  (118) Erik Kallin Eliasson -94   0:52:57
177.  (94) Bengt Hildebrand -69 Partypakten  0:53:01
178.  (113) Viking Johansson -83 Capgemini  0:53:02
179.  (273) Andreas Allebert -80 Allebert Ltd  0:53:16
180.  (18) Niklas Alm -66   0:53:31
181.  (278) Göran Eriksson -65 Jordbänningarna  0:53:39
182.  (26) Robert Andersson -54   0:53:41
183.  (59) Matts Dahlqwist -00 Björklinge sok  0:53:47
184.  (25) Jonas Andersson -74   0:53:53
185.  (162) Anders Nyberg -56 Team Stockholm Marathon  0:53:59
186.  (123) Tomas Karlsson -64   0:54:10
187.  (49) Jonathan Broms -95 Zinkensdamm  0:54:17
188.  (73) Fredrik Eriksson -83 Solna  0:54:24
189.  (243) Håkan Tiselius -56 Stockholm  0:54:29
190.  (199) Matz Sparrman -53   0:54:44
191.  (174) Thomas Pettersson -64 Klublös  0:54:48
192.  (27) Roger Andersson -69 IK Stern Göteborg  0:54:55
193.  (261) Peder Dahlberg -49 Peceik  0:55:02
194.  (204) Göran Sundberg -59 NCC IF  0:55:03
195.  (111) Ove Johansson -53 IKW FRIIDROTT KÖPING  0:55:19
196.  (164) Kaj Olsson -50 Kista  0:55:21
197.  (37) Christer Backelin -43   0:55:26
198.  (251) Michael Ternander -69 Nacka Wermdö Dart  0:55:30
199.  (57) Anders Classon -52 Täby  0:55:41
200.  (173) Terence Peterson -62 B.Braun Runners  0:55:42
201.  (102) Ulf Ivarsson -65 Upplands-Ekeby IF  0:55:52
202.  (222) Reidar Ward -61 Team lustikulla  0:55:55
203.  (177) Adam Rehnberg -75 Lutab  0:56:17
204.  (38) Egil Bartos -78 Team Vidrig  0:56:39
205.  (56) Ralf Christensson -66 Los Vikingos  0:56:45
206.  (115) Sven Josefsson -72   0:56:50
207.  (165) Daniel Olsvenne -75 Capgemini  0:56:59
208.  (114) Erik Jonsson -74 L-100 IF  0:57:17
209.  (80) Anders Grimfelt -54 Nordea LS 4  0:57:22
210.  (210) Jan Svensson -52 Hönebol  0:57:27
211.  (205) Stefan Sundell -69 Nordea LS 3  0:57:37
212.  (129) Karl-Johan Lenneryd -78 Team Vidrig  0:57:49
213.  (55) Eric Cederlund -70 Norrsken  0:57:56
214.  (67) Robert Eng -77   0:58:03
215.  (70) Ove Engman -39 Elvans IF  0:58:25
216.  (121) Ove Karlsson -67 Tyresö Kommun  0:58:28
217.  (157) Andreas Nilsson -67 Västerhaninge  0:58:30
218.  (97) Jan Huss -51 Radiosymfonikerna  0:58:32
219.  (191) Robert Silverman -57   0:59:18
220.  (110) Lars-Åke Johansson -43   0:59:25
221.  (232) Tomas Wolf -73   0:59:37
222.  (190) Daniel Silverman -95   0:59:49
223.  (50) Adrian Bullock -69 Stockholm Hash House Harriers  0:59:53
224.  (181) Gustav Rånby -73   1:00:13
225.  (194) Ola Sjöstedt -70 Camp Sweden  1:00:24
226.  (141) Robert Magnusson -74 Solberga  1:00:35
227.  (60) Patrik Dalson -71 Västerås Allmänna Klubb  1:01:06
228.  (265) Robert Henrysson -74   1:01:55
229.  (46) Jan Brodin -66   1:02:56
230.  (16) Sven-Erik Ahlvik -52 Kungsängen  1:03:15
231.  (179) Claes Rimmerfeldt -52   1:04:01
232.  (269) Björn Fors -63 Fikonbröderna  1:05:00
233.  (136) Ulf Ljungström -46   1:09:00
234.  (63) Frans Einarsson -69 Västerås  1:10:07
10 km Kvinnor
1.  (350) Tove Berg -77 Spårvägens FK  0:37:57
2.  (351) Anna Ställberg -82 IFK Tumba  0:38:28
3.  (438) Petra Kindlund -85 Huddinge AIS  0:38:43
4.  (352) Catharina Sundelöf -66 Huddinge AIS  0:42:11
5.  (404) Hanna Lindholm -79 Västerhaninge  0:43:05
6.  (353) Johanna Brinne Roos -76 Spårvägens FK  0:43:06
7.  (354) Kajsa Friström -65 Fredrikshof  0:43:26
8.  (420) Pia Tammisto -67 Nordea LS 2  0:43:47
9.  (413) Honour Pearson -71   0:44:12
10.  (418) Sofia Sundström -79 Nyköpings OK  0:44:41
11.  (385) Linnéa Höglund -80 Ockelbo SK  0:45:35
12.  (377) Claudia Gård -81 Polisen  0:45:54
13.  (432) Susanne Wahlqvist -69 Rånäs 4H  0:46:12
14.  (359) Jeanette Asp -77 IKJ Haninge  0:47:43
15.  (393) Ingela Kraft -70 Livskraft i Nacka  0:48:12
16.  (435) Sara Acking -79   0:48:14
17.  (430) Therese Häggeborg   0:48:27
18.  (390) Maria Järlefelt -85 Hornstull  0:48:47
19.  (397) Helena Kulling -73 Gärdet  0:49:03
20.  (356) Carolina Andersson -70 Rånäs 4H  0:49:34
21.  (380) Catarina Hillblom -66 Uppsala LK  0:49:39
22.  (381) Kerstin Holmgren -59 Fiskbenen  0:49:49
23.  (422) Ewa Wahlberg -55 Uppsala LK  0:50:05
24.  (424) Annica Widén Gewers -76 Pigg aktiv ungdom  0:50:07
25.  (437) Gunilla Juthback -46 Hemlingby LK  0:50:32
26.  (415) Anna Rubusch -57 Rånäs 4H  0:52:06
27.  (431) Marie-Louise Åhman -82   0:52:29
28.  (436) Eva-Lotta Stridh -75 Marhult SOFK  0:52:35
29.  (391) Annika Jönsson -58 Spring girls & boys  0:52:48
30.  (428) Ann-Sofie Åhman -68 Söderby-Karls IF  0:52:58
31.  (416) Charlotte Ryberg -77 Stockholm  0:53:01
32.  (379) Annie Hedlund -55 Friskisosvettis  0:53:10
33.  (369) Cathrine Eriksson Asker -69 Vällingby  0:53:38
34.  (372) Ulrika Gahm -82 Solna  0:53:42
35.  (371) Towe Fredrikson -82 Södermalm  0:54:02
36.  (360) Alicia Banda -76   0:54:11
37.  (410) Lena Nyström -70 Sorundaif  0:54:49
38.  (419) Adina Svensson -77   0:55:04
39.  (374) Anna Gleisner -77 Järfälls ss  0:55:18
40.  (392) Anita Kindberg -66   0:55:29
41.  (433) Ann Almesåker -79 Sundsvall  0:56:12
42.  (429) Susanne Eriksson -66 Team Stockholm Marathon  0:56:35
43.  (434) Susanne Cöster -62   0:56:40
44.  (389) Teresia Josefsson -73   0:56:49
45.  (383) Lisa Holst Billme -78 Vällingby  0:56:59
46.  (373) Andrea Glaser -73   0:57:41
47.  (412) Merja Palo-Svensson -56 Siemens SK  0:57:54
48.  (423) Maria Wickström -75   0:58:00
49.  (406) Caroline Neikter -85 Capgemini  0:58:02
50.  (387) Christina Jensen -69 Märsta  0:58:17
51.  (407) Emelie Norborg -79 Deloitte  0:58:24
52.  (411) Marianne Olsson -63 Riksbankens IF  0:58:35
53.  (398) Rebecca Lagerkvist -78 Ai  0:59:06
54.  (384) Lena Hultberg -71 Team Stockholm Marathon  0:59:42
55.  (378) Anja Hannerz -74 Handelsbankens IF  1:00:19
56.  (382) Katarina Holst -78   1:01:01
57.  (364) Eva-Lena Eirefelt -62 Team Stockholm Marathon  1:01:47
58.  (400) Birgitta Larsson -53 Capgemini  1:01:47
59.  (370) Ulrika Forsman -69 Capgemini  1:02:29
60.  (395) Heidi Kujala Argelid -71 Suomi jk  1:02:30
61.  (375) Magdalena Gleisner -72   1:03:21
62.  (405) Elin Magnusson -73 Solberga  1:04:05
63.  (386) Shira Jacobs -74   1:04:30
64.  (402) Christina Lindberg -81 Nordea LS 3  1:06:20
65.  (363) Sofia Edlund -65   1:11:20
66.  (427) Siw Wåle -57 Skarpnäck  1:13:26
5 km Män
1.  (500) Peter Ngariga -84 Hässelby SK  0:16:56
2.  (582) Napoleon Asmerom -94 Fredrikshof  0:17:15
3.  (503) Karl Engström -81 Spårvägens FK  0:17:30
4.  (504) Anders Herrmann -76 Rånäs 4H  0:17:42
5.  (591) Emil Blomberg -92 Hässelby SK  0:17:48
6.  (539) Visa Matti Keskitalo -78 Uppsala LK  0:17:48
7.  (528) Alexander Holmblad -94 Spårvägens FK  0:18:14
8.  (566) Jonas Tingström -79   0:18:21
9.  (554) Rikard Nyrenström -67 Stockholm  0:18:58
10.  (570) Philip Örnborg -94 Danderyds sk  0:19:08
11.  (530) Anders Höglund -79 Solna  0:19:24
12.  (516) Bilal Cadimi -94 Turebergs FK  0:19:31
13.  (543) Linus Larsén -93 Spårvägens FK  0:19:34
14.  (573) Fredrik Orrsveden -95 Sundbybergs IK  0:19:35
15.  (510) Tomas Bergdahl -73 Axa Sc  0:19:37
16.  (593) Svante Carlsson -57 Sigtuna OK  0:20:12
17.  (551) Luca Nesi -62 Studenterna  0:20:14
18.  (581) Jonas Svanzäter -92   0:20:22
19.  (553) Erik Nilsson -93 Spårvägens FK  0:20:25
20.  (574) Andreas Pålsson -93 Spårvägen FK  0:20:25
21.  (575) Nils Jarlöv -96 Mälarhöjdens IK  0:21:22
22.  (513) Lucas Bremer -92 Spårvägens FK  0:21:23
23.  (524) Christian Hardell -66 Bäckebo Skid o Motion  0:21:30
24.  (532) Magnus Johansson -62 Hornstull  0:21:50
25.  (525) Ludvig Hedén -94 Spårvägens FK  0:21:57
26.  (584) Mats Lindroos -65 Mälarhöjdens IK  0:22:02
27.  (571) Jonas Röjerman Rotan Road Runners  0:22:10
28.  (580) Hans Håkansson -71 IF Linnéa  0:22:23
29.  (588) Jonathan Rapp -95 VSK Vagnhärad  0:22:42
30.  (592) Christer Blomberg -59 Stäket  0:23:13
31.  (544) Martin Larsson -71 Huddinge AIS  0:23:18
32.  (567) Kim T Uusimäki -62   0:23:31
33.  (568) Erik Wickström   0:23:34
34.  (517) Carl Axel Celsing -96 Spårvägens FK  0:23:34
35.  (594) Roger Brinck -57 Sigtuna OK  0:23:49
36.  (509) Adam Arthursson -97 Järfälla OK  0:23:56
37.  (545) Oskar Larsson -96 IFK Stocksund  0:24:25
38.  (579) Andreas Larsson -65 Nordea  0:24:25
39.  (550) Christer Naesenius -67 Fredrikshofs FIF  0:24:33
40.  (546) Dick Lindberg -59 Farsta Bygg AB  0:24:54
41.  (561) Thomas Södergren -59 Fredrikshof FIF  0:25:12
42.  (559) Thomas Svensson -49 Tullinge-Tumba FF  0:25:16
43.  (514) Rasmus Broms -98 Polisens IF  0:25:18
44.  (501) Erik Wikström -64 Fredrikshofs FIF  0:25:46
45.  (578) Lars Andersson -52 IK Akele  0:26:07
46.  (549) Aleksander Marlevi -50 Anna-Lena  0:26:17
47.  (557) Hans Rosengren -60 IKJ Haninge  0:26:27
48.  (577) Basim Anwa -85   0:26:30
49.  (511) Lars Göran Bergvind -57 Diners Club  0:26:45
50.  (583) Isak Karlsson -81   0:26:50
51.  (576) Håkan Lindell -79   0:27:05
52.  (587) Maiwat Bunsit -96 Vsk  0:27:08
53.  (589) Niclas Bernhardsson -71   0:27:11
54.  (508) Waldemar Andersson -98 Rånäs 4H  0:27:14
55.  (569) Filip von Reis Marlevi -97 Pappaspojke  0:27:30
56.  (590) Felix Bernhardsson -97 Vsk  0:27:35
57.  (522) Benny Gustavsson -55 Spik  0:28:05
58.  (548) Leif Madsen -62 Sabis  0:28:18
59.  (541) Johan Kristiansson -59 If Waypoint  0:28:52
60.  (540) Håkan Kristiansson -61 Ibm  0:29:28
61.  (523) Lars Hansson -42 ik röjer  0:29:36
62.  (512) Jörgen Brejcha -60 Logica  0:29:47
63.  (518) Mats Conradson -62 Nordea  0:29:54
64.  (560) Mats Säfström -59   0:30:00
65.  (563) Jörgen Thelander -00 Posten Meddelande AB  0:30:03
66.  (572) Björn Jonasson Posten Meddelande AB  0:30:07
67.  (555) Staffan Nystrand -55 Fredrikshofs FIF  0:31:14
68.  (520) Leif Ericsson -42 Sorunda IF  0:31:19
69.  (536) Ulf Järpemo -66 Diners Club  0:33:31
70.  (505) Bengt Agemark -00 Posten Meddelande AB  0:37:52
71.  (534) Nils Jonsson -48 Spik  0:38:17
72.  (529) Tommy Hultberg Spårvägens FK  0:41:19
73.  (526) Reijo Hiltunen -36   0:42:00
74.  (537) Bo Järpholt -45 Spik  0:44:01
75.  (552) Kjellevert Kolbjörn Nillson -34 Jöinge/winners  0:44:40
5 km Kvinnor
1.  (665) Abeba Aregawi -90 Etiopien  0:18:07
2.  (662) Louise Wiker -79 Hässelby SK  0:18:59
3.  (664) Felicia Hellberg Berglund -95 Sundbybergs IK  0:19:13
4.  (600) Yolanda Ngarambe -91 Turebergs FK  0:20:42
5.  (601) Jennie Sahlin -74 Stockholmspolisens IF  0:21:33
6.  (629) Anna Johansson -83 Haninge  0:22:07
7.  (642) Christine Perschon -80 Gröndal  0:22:53
8.  (660) Maria Westling -69 Sollentuna  0:23:52
9.  (666) Karin Arthursson -69 Hässelby SK  0:23:57
10.  (669) Malin Müller -67 Karolinska IF  0:24:02
11.  (645) Charlotta Sahlström -72 Team Stockholm Marathon  0:24:44
12.  (637) Felicia Lindberg -97 Farsta Bygg AB  0:24:54
13.  (649) Petra Sporrong -67 Springgirls&boys  0:24:55
14.  (639) Anette Nyström -69 Täby  0:25:00
15.  (627) Fredrika Janssen -95 Spårvägens FK  0:25:04
16.  (668) Elisabeth Dahlqvist -88 Björklinge SOK  0:25:49
17.  (670) Annica Kjellgren -76   0:26:14
18.  (611) Carmen Blatter -86   0:26:32
19.  (606) Åsgerd Andersson -60 Swedbank  0:26:43
20.  (623) Karin Hedlund -68 Diners Club  0:26:45
21.  (647) Cecilia Sjöholm -88 Södertörn  0:26:57
22.  (609) Anna Berglund -81 Friskis&svettis Tyresö  0:26:59
23.  (626) Ing-Marie Hugosson -48 IF Start  0:27:54
24.  (612) Inger Bohlin -63   0:28:18
25.  (641) Kristina Palmér -75 Nordea  0:29:11
26.  (607) Eva Andréasson -60 Årsta  0:29:22
27.  (640) Susanne Odung -71   0:29:47
28.  (646) Annsofi Sefton -62 ACO AFI  0:30:14
29.  (603) Pirjo Ala-Uotila -54 Järfälla  0:30:35
30.  (656) Susanne Theorell -45 Fredrikshofs FIF  0:30:46
31.  (628) Petra Jansson Kunnari -73   0:30:59
32.  (658) Ann Thunberg -61 IFK Stockholm  0:31:11
33.  (608) Evie Berggren -78 Embrace Running  0:31:28
34.  (667) Nina Karnfält -92 Sthlm HHH  0:31:37
35.  (604) Agneta Algander -00 Björklinge sok  0:31:38
36.  (636) Sofie Larsson -00 Björklinge sok  0:31:41
37.  (634) Gudrun Larsson -00 Björklinge sok  0:31:53
38.  (622) Lina Harström -79 Uppsala  0:32:23
39.  (663) Gabriela Olare Munoz Posten Meddelande AB  0:32:59
40.  (624) Eva Hellqvist -58 Team lustikulla  0:33:06
41.  (644) Fuengfa Planberg -80 Khonkaen  0:33:19
42.  (613) Sara Bolmström -79   0:34:22
43.  (610) Inger Berlin -00 Björklinge sok  0:42:24
44.  (643) Barbro Planberg -42 Reumatikerförbundet  0:44:59
45.  (630) Maria Johansson -84   0:45:41

Lagtävling 4x10km
1.  Huddinge AIS               2:32:41
     Mika Repo0:34:59
     Petra Kindlund0:38:43
     Anders Ortfelt0:38:44
     Bjarne Englund0:40:15
2.  Team Skavsåret IF               2:40:20
     Patrik Karlsson0:38:00
     Lars Svärd0:38:14
     Jonas Sandberg0:39:56
     Mats Liljegren0:44:10
3.  IF Linnea Löpning               2:45:14
     Andreas Andersson0:37:03
     Ulf Almqvist0:41:07
     Darren Stephenson0:41:14
     Carl Smith0:45:50
4.  Pigg aktiv ungdom               3:11:21
     Ben Rhee0:38:52
     Oscar Månsson0:49:30
     Annica Widén Gewers0:50:07
     Ulf Widén Gewers0:52:52
5.  Uppsala LK               3:21:02
     Sven Molin0:49:12
     Catarina Hillblom0:49:39
     Ewa Wahlberg0:50:05
     Anna Rubusch0:52:06
6.  Team Vidrig               3:28:34
     Gustav Nilsson0:41:36
     Tobias Melander0:52:30
     Egil Bartos0:56:39
     Karl-Johan Lenneryd0:57:49
7.  Capgemini Freedom               3:32:08
     Mattias Westerberg0:44:09
     Martin Engdahl0:48:31
     Daniel Olsvenne0:56:59
     Ulrika Forsman1:02:29
8.  Capgemini Modesty               3:39:20
     John Eriksson0:46:29
     Viking Johansson0:53:02
     Caroline Neikter0:58:02
     Birgitta Larsson1:01:47

©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta