Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Våra arrangemang | Kungsholmen Runt | Tömilen | Löparnas Kväll |
| Sommarspel | Vinthundsvinter | Mälardalens Långcup | Anmäl dig |

Vinthundsvintern

Den 20 januari 2001  i Sätra Friidrottshall

Arrangör: FK Studenterna

Dagens prestation kom från Carlos Amado –60 Hässelby SK som satte Europa rekord på 400m M40 inomhus med tiden 50.06! Grattis och tack till alla deltagare.

 

 

 

 

 

 

60 m P14

 

 

 

Försök

1.  

Mehdi  Al-khatib  -87

 SoIK Hellas 

 8.51

   

2.  

Lamin   Sonko  -87 

 Hammarby IF 

 8.95

   

3.  

Sami  Amdouni -87

 SoIK Hellas 

 9.00

   

4.  

Kiljan   Ardal  -87 

 Fredrikshofs FiF 

 9.27

   

5.  

Erik   Almström  -88 

 IFK Lidingö 

 9.72

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

60 m P15

 

 

 

Försök

1.  

Lars  Ekegård -86

 Huddinge AIS

 7.83

   

2.  

Jakob  Erixon -86

 Hammarby IF

 7.92

   

3.  

Mauritz   Lewenhaupt  -86 

 IFK Lidingö 

 8.15

   

4.  

Patrik  Sjöbom -86

 Huddinge AIS

 8.35

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

60 m P16

 

 

 

Försök

1.  

Gustav   Wänerstam  -85 

 Hässelby SK 

 7.54

   

2.  

Amir   Adam  -85 

 Hässelby SK 

 7.58

   

3.  

Henrik   Orreteg -85 

 Hässelby SK 

 7.63

   

4.  

Henrik  Eklund -85

 Huddinge AIS

 7.64

   

5.  

Niklas   Larsson  -85 

 Boo IF 

 7.77

   

6.  

Oskar   Bergström  -85 

 Huddinge AIS 

 8.11

   

7.  

Pontus  Eriksson -85

 Huddinge AIS

 8.21

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

60 m P15/16

 

 

 

Extralopp

1.  

Henrik  Eklund -85

 Huddinge AIS

 7.62

   

2.  

Lars  Ekegård -86

 Huddinge AIS

 7.84

   

3.  

Mauritz   Lewenhaupt  -86 

 IFK Lidingö 

 8.07

   

4.  

Jakob  Erixon -86

 Hammarby

 8.18

   

5.  

Patrik  Sjöbom -86

 Huddinge AIS

 8.26

   

6.  

Jesper   Granlund  -86 

 Huddinge AIS 

 8.58

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

60 m P18

 

 

 

Försök

1.  

Rasmus   Olofsson  -84 

 Hässelby SK 

 7.35

   

2.  

Andreas   Mokdasi  -84 

 Hässelby SK 

 7.38

   

3.  

Andreas   Thiel  -83 

 Hässelby SK 

 7.39

   

4.  

Patrik   Malundo  -84 

 Hellas SoIk

 7.66

   

5.  

Joel   Gustafsson  -83 

 Hellas SolK

 7.81

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

60 m M

 

 

 

Försök

1.  

Martin   Skeppstedt  -81 

 IFK Lidingö 

 7.30

   

2.  

Aristide   Bamane  -82 

 Spårvägen 

 7.32

   

3.  

Daniel   Gemme  -81 

 Täby IS 

 7.37

   

4.  

Fredrik   Videll  -80 

 Österhaninge IF 

 7.49

   

5.  

Erik  Larsson -80

 FGF Gotland

 7.63

   

5.  

Leif   Allegren  -82 

 Rånäs 4H 

 7.63

   

  

Jan  Kowalski -71

 Spårvägen

 Ej start

   

Extralopp

1.  

Aristide   Bamane  -82 

 Spårvägen 

 7.25

   

2.  

Martin   Skeppstedt  -81 

 IFK Lidingö 

 7.32

   

3.  

Fredrik   Videll  -80 

 Österhaninge IF 

 7.38

   

4.  

Daniel   Gemme  -81 

 Täby IS 

 7.39

   

5.  

Leif   Allegren  -82 

 Rånäs 4H 

 7.65

   

  

Erik  Larsson -80

 FGF Gotland

 Ej Start

   

 

 

 

 

 

 

60 m F14

 

 

 

Försök

1.

Elina  Baheram -87

 SolK Hellas

 8.71

   

2.

Therese   Gustafsson  -87 

 Hammarby IF 

 8.77

   

3.

Kidora   Fuentes  -87 

 Hammarby IF 

 8.80

   

4.

Elin   Hynning  -87 

 Hammarby IF 

 8.81

   

5.

Sara   Jonsson  -87 

 IFK Lidingö 

 8.83

   

6.

Helena   Weinz  -87 

 Hammarby IF 

 8.86

   

7.

Anna   Hagerström  -87 

 IFK Lidingö 

 8.92

   

8.

Gabriella   Hellman  -87 

 IFK Lidingö 

 9.15

   

Extralopp

1.

Therese   Gustafsson  -87 

 Hammarby IF 

 8.66

   

2.

Elina  Baheram -87

 SolK Hellas

 8.70

   

3.

Elin   Hynning  -87 

 Hammarby IF 

 8.74

   

4.

Kidora   Fuentes  -87 

 Hammarby IF 

 8.94

   

5.

Sara   Jonsson  -87 

 IFK Lidingö 

 8.95

   

6.

Helena   Weinz  -87 

 Hammarby IF 

 8.96

   

7.

Anna   Hagerström  -87 

 IFK Lidingö 

 9.07

   

 

Gabriella   Hellman  -87 

 IFK Lidingö 

 Ej Start

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

60 m F15

 

 

 

Försök

1.

Maria   Ullberg  -86 

 Danderyd Athletics 

 8.25

   

2.

Jessica  Svensson -86

 Tureberg FK

 8.34

   

3.

Helena   Norberg  -86 

 Huddinge AIS 

 8.38

   

4.

Sandra  Bouveng -86

 Tureberg FK

 8.47

   

5.

Iita   Mikkonen Wingårdh  -86 

 Huddinge AIS 

 8.50

   

Extralopp

1.

Maria   Ullberg  -86 

 Danderyd Athletics 

 8.24

   

2.

Jessica  Svensson -86

 Tureberg FK

 8.28

   

3.

Helena   Norberg  -86 

 Huddinge AIS 

 8.36

   

4.

Iita   Mikkonen Wingårdh  -86 

 Huddinge AIS 

 8.52

   

5.

Sandra  Bouveng -86

 Tureberg FK

 8.57

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

60 m F16

 

 

 

Försök

1.

Maria   Ericsson  -85 

 Rånäs 4H 

 8.37

   

2.

Marie   Brorell  -85 

 Hässelby SK 

 8.46

   

3.

Alexandra   Nygren  -85 

 Hässelby SK 

 8.66

   

4.

Maja   Söderlind  -85 

 Täby IS 

 8.89

   

5.

Lisa   Mokdasi  -85 

 Hässelby SK 

 8.94

   

Extralopp

1.

Maria   Ericsson  -85 

 Rånäs 4H 

 8.32

   

2.

Marie   Brorell  -85 

 Hässelby SK 

 8.44

   

3.

Alexandra   Nygren  -85 

 Hässelby SK 

 8.59

   

 

Lisa   Mokdasi  -85 

 Hässelby SK 

 Ej Start

   

 

Maja   Söderlind  -85 

 Täby IS 

 Ej Start

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

60 m F18

 

 

 

Heat A

1.

Anna  Seleznova -83

 Huddinge AIS

 8.26

   

2.

Viktorin   Gustafsson  -84 

 Hässelby SK 

 8.43

   

3.

Charlotte   Schönbeck  -84 

 IFK Lidingö 

 8.46

   

4.

Elin  Åsfeldt -84

 Huddinge AIS

 8.59

   

 

Malin   Nordqvist  -84 

 Hässelby SK 

 Ej start

   

Heat B

1.

Nadja   Casadei  -83 

 KA2 

 8.10

   

2.

Frida   Mikaelsson  -84 

 Södertälje IF 

 8.11

   

3.

Kim   Andersson  -84 

 Sundsvalls Friidrott 

 8.39

   

4.

Rosana   Garcia  -83 

 Hässelby SK 

 8.67

   

Extralopp

1.

Frida   Mikaelsson  -84 

 Södertälje IF 

 7.98

   

2.

Nadja   Casadei  -83 

 KA2 

 8.03

   

3.

Anna  Seleznova -83

 Huddinge AIS

 8.19

   

4.

Kim   Andersson  -84 

 Sundsvalls Friidrott 

 8.41

   

5.

Elin  Åsfeldt -84

 Huddinge AIS

 8.54

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

60 m K

 

 

 

Försök

1.

Marika  Engdal -75

 Pargas IF

 7.85

   

2.

Susanne   Meckbach  -81 

 IFK Lidingö 

 7.86

   

3.

Josefin   Näsman  -81 

 Bollnäs FIK 

 8.07

   

4.

Linda   Knutsson  -81 

 Täby IS 

 8.20

   

5.

Klara  Blume -78

 Bromma IF

 8.24

   

Extralopp

1.

Marika  Engdal -75

 Pargas IF

 7.82

   

2.

Susanne   Meckbach  -81 

 IFK Lidingö 

 7.95

   

3.

Josefin   Näsman  -81 

 Bollnäs FIK 

 8.01

   

4.

Linda   Knutsson  -81 

 Täby IS 

 8.34

   

5.

Klara  Blume -78

 Bromma IF

 Ej Start

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

60 mh P14

 

 

 

1.

Mehdi  Al-khatib  -87

 SoIK Hellas 

 10.02

   

2.

Sami  Amdouni -87

 SoIK Hellas 

 12.20

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

60 mh P15/P16

 

 

 

1.

Amir   Adam  -85 

 Hässelby SK 

 9.18

   

2.

Michel   Tornéus  -86 

 IFK Tumba 

 9.25

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

60 mh P18/M

 

 

 

1.

Henrik   Encke  -84 

 Hässelby SK 

 8.71

   

2.

Torbjörn  Sola -79

 IF Sturla

 8.81

   

3.

Erik  Larsson -80

 FGF Gotland

 8.83

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

60 mh F14

 

 

 

1.

Elina   Baheram  -87 

 SoIK Hellas 

 10.16

   

2.

Elina   Nylander  -87 

 Hammarby IF 

 10.18

   

3.

Karin   Boman  -88 

 IFK Lidingö 

 11.02

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

60 mh F15

 

 

 

1.

Maria   Ullberg  -86 

 Danderyd Athletics 

 9.58

   

2.

Sandra  Bouveng -86

 Tureberg FK

 10.36

   

3.

Louise  Swärdendahl -86

 Westermalms IF

 11.89

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

60 mh K/F18 

 

 

 

1.

Nadja   Casadei  -83 

 KA2 

 9.24

   

2.

Mirian   Odum  -81 

 Tyresö FK 

 9.36

   

3.

Jennie   Hurkmans  -84 

 Turebergs FK 

 9.45

   

4.

Jeanette   Hansson  -79 

 Eslövs AIF 

 9.54

   

 

Kim   Andersson  -84 

 Sundsvalls Friidrott 

 Bröt

   

 

Ida   Sjöling  -81 

 IFK Lidingö 

 Ej Start

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

400 m P15

 

 

 

1.

Martin  Johannsen -86

 Danderyd Athletics

 57.47

   (27.51/42.0m)

2.

Kim   Wase  -86 

 IFK Lidingö 

 57.70

   (27.97/42.7m)

3.

Mattias   Holmqvist  -86 

 Kungsängens SK 

 57.84

   (27.67/42.3m)

4.

Tommy   Sandström  -86 

 Kungsängens SK 

 65.22

   (31.27/48.0m)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

400 m P16

 

 

 

1.

Oscar   Wallberg  -85 

 IFK Lidingö 

 58.67

   (27.77/42.6m)

2.

Reine   Rassmusson  -85 

 Kungsängens SK 

 61.22

   (28.03/43.5m)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

400 m P18

 

 

 

1.

Ibou   Jobe  -84 

 IFK Tumba 

 53.29

   (25.89/39.1m)

2.

Joel   Gustafsson  -83 

 Hellas 

 53.34

   (24.91/38.3m)

3.

Rikard  Marklund -84

 Rånäs 4H

 54.69

   (26.53/40.4m)

4.

Carl   Kalin  -83 

 Mälarhöjdens IK 

 54.91

   (26.21/39.9m)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

400 m M

 

 

 

Heat A

1.

Thomas   Nikitin  -82 

 Spårvägen 

 49.80

   (23.73/36.3m)

2.

Carlos   Amado  -60 

 Hässelby SK 

 50.06

   (24.12/36.6m)

3.

Peter   Andersson  -76 

 Täby IS 

 50.07

   (23.58/36.0m)

4.

Joakim   Lagergren  -81 

 IK Tiwaz 

 52.31

   (25.33/38.5m)

Heat B

1.

Tom   Gatsinzi  -82 

 Spårvägen 

 51.67

   (24.53/37.4m)

2.

Håkan   Setthammar  -72 

 Västerås FK 

 52.45

   (25.13/38.2m)

3.

Henrik  Karlsson -80

 Hammarby IF

 54.11

   (25.95/39.4m)

Heat C

1.

Anders   Nyholm  -81 

 IF Hagen Skövde 

 57.84

   (27.00/42.0m)

2.

Greger  Brodin -53

 Studenterna

 58.22

   (28.03/42.6m)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

400 m F14/15/16

 

 

 

1.

Elin   Andersson  -86 

 Kungsängens SK 

 61.73

   (29.09/45.2m)

2.

Jenni  Nilsson -85

 Hässelby SK

 61.96

   (28.99/44.9m)

3.

Anna   Harju  -87 

 Kungsängens SK 

 72.25

   (33.07/?)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

400 m F18

 

 

 

Heat A

1.

Charlotte   Schönbeck  -84 

 IFK Lidingö 

 58.71

   (28.14/42.6m)

2.

Hanna   Ahlin  -84 

 Gefle IF 

 58.98

   (28.30/43.0m)

3.

Jennie   Hurkmans  -84 

 Turebergs FK 

 60.83

   (28.97/44.4m)

Heat B

1.

Sara   Voltaire  -84 

 Täby IS 

 62.92

   (29.06/45.2m)

2.

Sara   Hedfors   

 Högbo GIF 

 63.70

   (30.16/46.5m)

3.

Susanne   Ahlsén  -84 

 Hässelby SK 

 65.65

   (30.71/47.2m)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

400 m K

 

 

 

Heat A

1.

Helene   Nordqvist  -80 

 Täby IS 

 56.85

   (27.57/41.5m)

2.

Therese   Ahlepil  -76 

 Rånäs 4H 

 57.00

   (27.40/41.7m)

3.

Josefin   Näsman  -81 

 Bollnäs FIK 

 59.41

   (27.67/42.7m)

Heat B

1.

Lena   Udd  -70 

 Hellas 

 56.92

   (27.53/41.7m)

2.

Carina  Hortans -80

 Huddinge AIS

 60.41

   (28.66/43.9m)

3.

Jenni   Gårdhage  -78 

 Västerås FK 

 61.59

   (28.78/44.4m)

4.

Linda   Ruud  -82 

 Hagunda IF 

 62.31

   (28.86/44.8m)

Heat C

1.

Anna   Wiik  -78 

 Västerås FK 

 61.24

   (29.73/45.1m)

2.

Helena   Sundh  -80 

 Hässelby SK 

 63.60

   (29.79/45.6m)

3.

Maria   Karlsson  -82 

 IFK Lidingö 

 70.44

   (33.71/51.6m)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1500 m M

 

 

 

1.

Philip   Aagaard  -82 

 Söderköping FIK 

 3:54.49

   

2.

Oskar   Käck  -87 

 IFK Skövde 

 3:54.85

   

3.

Joel   Bodén  -83 

 Skellefteå AIK F

 4:06.80

   

4.

Patrik   Lillbacka  -80 

 Skellefteå AIK F

 4:08.61

   

5.

Olof   Olsson  -80 

 Hammarby IF 

 4:09.92

   

6.

Daniel  Lundkvist -80

 Skellefteå AIK

 4:10.37

   

7.

Johan   Lindgren  -79 

 FK013Athletics 

 4:11.81

   

8.

Emil  Lerdahl -82

 IFK Skövde Friidrott

 4:22.51

   

9.

Sture  Åhs -56

 Flemingsberg SK

 4:56.74

   

 

Albert   Mollén  -85 

 Söderköping FIK 

Bröt

 

 

 

 

 

 

200m 30.4 A. Mollén
400m 60.4 A. Mollén
600m 1:31.2 A. Mollén
800m 2:01.9 A. Mollén
1000m 2:34.7 P. Aagaard
1100m 2:51.5 P. Aagaard
1200m 3:08.2 P. Aagaard
1300m 3:24.3 P. Aagaard
1400m 3:39.3 P. Aagaard

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1500 m P16/P18 

 

 

 

1.

Niclas   Rysjö  -84 

 IFK Tumba 

 4:27.04

   

2.

Philip   Wehtje  -83 

 Fredrikshofs FiF 

 4:27.87

   

3.

Olle   Sandberg  -85 

 IFK Lidingö 

 4:33.21

   

4.

Morgen   Kivila  -86 

 IF Linden 

 4:33.63

   

5.

Andreas   Mårtensson  -85 

 Täby IS 

 4:37.53

   

6.

Fredrik   Lindholm  -86 

 IFK Lidingö 

 4:44.57

   

7.

Adam   Amin  -84 

 Hammarby IF 

 4:48.41

   

8.

Tomas   Holmqvist  -88 

 Kungsängens SK 

 4:50.33

   

9.

Max   Berglund  -86 

 Kungsängens SK 

 5:08.45

   

 

 

 

 

 

200m 34.9 P. Wehtje
400m 71.1 P. Wehtje
600m 1:46.7 N. Rysjö
800m 2:22.5 N. Rysjö
1000m 2:59.1 N. Rysjö
1100m 3:17.6 N. Rysjö
1200m 3:36.0 N. Rysjö
1300m 3:54.4 N. Rysjö
1400m 4:11.0 N. Rysjö

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1500 m F16/18

 

 

 

1.

Sofie  Eklund -84

 IFK Tumba

 4:49.31

   

2.

Emelie   Erhardt  -83 

 Turebergs FK 

 4:59.18

   

3.

Frida   Flodström  -87 

 Turebergs FK 

 5:00.85

   

4.

Ida   Lindström  -86 

 Täby IS 

 5:14.40

   

5.

Caroline   Theorell  -87 

 SOLNA FK 

 5:17.55

   

6.

Moa   Westman  -86 

 Rånäs 4H 

 5:35.52

   

7.

Caroline   Holmström  -86 

 IFK Lidingö 

 5:48.36

   

8.

Charlotte   Karlsson  -84 

 IFK Tumba 

 Bröt

   

9.

Signe   Carlsson  -83 

 Skellefteå AIK F

 Bröt

   

 

 

 

 

 

200m 35.9 S. Eklund
400m 74.1 S. Eklund
600m 1:53.3 S. Eklund
800m 2:32.6 S. Eklund
1000m 3:12.3 S. Eklund
1100m 3:32.2 S. Eklund
1300m 4:11.7 S. Eklund

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3000 m M

 

 

 

1.

Said   Regragui  -74 

 IK Tiwaz 

 8:28.16

   

2.

Linus   Nilsson  -83 

 Enhörna IF 

 9:04.86

   

3.

Henrik  Rüffel -66

 Nyköpings BIS

 9:06.59

   

4.

Fredrick   Djupström  -68 

 Glanshammars IF 

 9:17.67

   

5.

David   Dsilna  -82 

 Hässelby SK 

 9:18.88

   

6.

Tobias   Lindahl  -76 

 Enhörna IF 

 9:35.18

   

7.

Christher   Johansson  -63 

 Glanshammars IF 

 9:50.34

   

8.

Martin   Larsson  -71 

 IKSU Umeå 

 11:36.84

   

 

 

 

 

 

400m 64.9 S. Regragui
800m 2:12.0 S. Regragui
1000m 2:45.7 S. Regragui
1500m 4:09.3 S. Regragui
2000m 5:35.4 S. Regragui

Loppet sprang tillsammans med damerna.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3000 m K

 

 

 

1.

Ulrika   Johansson  -75 

 Rånäs 4H 

 9:55.0m

   

2.

Isabell  Ahlström -81

 Upsala IF

 10:10.28

   

3.

Carin   Jaxell  -73 

 Enhörna IF 

 10:38.65

   

4.

Johanna   Bjermkvist  -83 

 Huddinge AIS 

 11:10.37

   

5.

Catrine   Josefsson  -86 

 Huddinge AIS 

 11:12.48

   

 

 

 

 

 

400m 77.7 U Johansson
800m 2:36.3 U Johansson
1000m 3:15.7 U Johansson
1500m 4:57.2 U Johansson
5:02.4 I. Ahlström 5:17.5 C. Jaxell
2000m 6:38.4 U Johansson 6:45.2 I. Ahlström 7:06.6 C. Jaxell

Loppet sprang tillsammans med herrarna.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Längd P14

 

 

 

1.

Mehdi   Al-khatib  -87 

 SoIK Hellas 

 486

   

2.

Sami  Amdouni -87

 SoIK Hellas 

 431

   

3.

Kiljan   Ardal  -87 

 Fredrikshofs FiF 

 415

   

4.

Lamin   Sonko  -87 

 Hammarby IF 

 415

   

5.

Erik   Almström  -88 

 IFK Lidingö 

 380

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

M. Al-khatib 

473

486

475

475

459

485

2.

S. Amdouni

404

385

420

X

431

418

3.

K. Ardal 

405

X

415

413

368

414

4.

L. Sonko 

407

401

389

400

409

415

5.

E. Almström 

380

359

345

351

334

317

 

 

 

 

 

 

Längd P15

 

 

 

1.

Patrik  Sjöbom -86

 Huddinge AIS

 521

   

2.

Mauritz   Lewenhaupt  -86 

 IFK Lidingö 

 477

   

3.

Lars  Ekegård -86

 Huddinge AIS

 476

   

4.

Jesper   Granlund  -86 

 Huddinge AIS 

 474

   

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

P. Sjöbom

521

478

494

500

497

498

2.

M. Lewenhaupt 

442

429

393

477

398

442

3.

L. Ekegård

449

X

441

476

460

X

4.

J. Granlund 

457

470

474

454

430

471

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Längd P16

 

 

 

1.

Marcus   Engzell  -85 

 Turebergs FK 

 588

   

2.

Andreas   Falkone  -85 

 Mälarhöjdens IK 

 569

   

3.

Oskar   Bergström  -85 

 Huddinge AIS 

 542

   

4.

Henrik  Eklund -85

 Huddinge AIS

 462

   

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

M. Engzell 

X

567

X

577

588

X

2.

A. Falkone 

X

X

569

549

551

-

3.

O. Bergström 

542

540

-

527

-

-

4.

H. Eklund

400

462

440

429

449

440

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Längd P18

 

 

 

1.

Mathias  Hortans -84

 Huddinge AIS

 600

   

2.

Rasmus   Olofsson  -84 

 Hässelby SK 

 584

   

3.

Joakim   Stockling  -84 

 Huddinge AIS 

 541

   

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

M. Hortans

600

560

587

582

588

577

2.

R. Olofsson 

567

X

563

583

556

584

3.

J. Stockling 

X

X

X

541

X

X

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Längd M

 

 

 

1.

Erik  Larsson -80

 FGF Gotland

 662

   

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

E. Larsson

662

X

-

-

-

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Längd F14

 

 

 

1.

Elina   Nylander  -87 

 Hammarby IF 

 448

   

2.

Therese   Gustafsson  -87 

 Hammarby IF 

 439

   

3.

Elin   Hynning  -87 

 Hammarby IF 

 434

   

4.

Helena   Weinz  -87 

 Hammarby IF 

 430

   

5.

Hanna   Julin  -87 

 Mälarhöjdens IK 

 428

   

6.

Anna   Hagerström  -87 

 IFK Lidingö 

 415

   

7.

Karin   Boman  -88 

 IFK Lidingö 

 410

   

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

E. Nylander 

441

448

431

-

432

439

2.

T. Gustafsson 

386

439

408

-

402

419

3.

E. Hynning 

423

416

401

-

415

434

4.

H. Weinz 

426

420

-

420

429

430

5.

H. Julin 

408

414

415

393

428

402

6.

A. Hagerström 

413

400

415

402

402

408

7.

K. Boman 

406

378

401

410

X

404

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Längd F15

 

 

 

1.

Camilla   Kramar  -86 

 Huddinge AIS 

 519

   

2.

Sandra  Bouveng -86

 Tureberg FK

 463

   

3.

Iita   Mikkonen Wingårdh  -86 

 Huddinge AIS 

 449

   

4.

Maria   Ullberg  -86 

 Danderyd Athletics 

 446

   

5.

Helena   Norberg  -86 

 Huddinge AIS 

 419

   

6.

Jessica  Svensson -86

 Turebergs FK

 364

   

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

C. Kramar 

485

486

507

516

519

506

2.

S. Bouveng

463

363

450

-

-

-

3.

I. Mikkonen Wingårdh 

447

444

X

449

439

447

4.

M. Ullberg 

X

446

410

392

-

-

5.

H. Norberg 

419

380

266

413

410

419

6.

J. Svensson

364

X

297

-

-

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Längd F16

 

 

 

1.

Marie  Brorell -85

 Hässelby SK

 470

   

2.

Maria   Ericsson  -85 

 Rånäs 4H 

 461

   

3.

Alexandra   Nygren  -85 

 Hässelby SK 

 442

   

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

M. Brorell

416

445

467

470

466

455

2.

M. Ericsson 

X

439

457

450

461

276

3.

A. Nygren 

380

420

435

437

442

X

 

 

 

 

 

 

 

Längd F18

 

 

 

1.

Anna  Seleznova -83

 Huddinge AIS

 566

   

2.

Kim   Andersson  -84 

 Sundsvalls Friidrott 

 467

   

3.

Sofia   Nilsson  -84 

 Täby IS 

 409

   

4.

Viktorin   Gustavsson  -84 

 Hässelby SK 

 345

   

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

A. Seleznova

566

552

540

534

531

550

2.

K. Andersson 

X

384

457

437

467

442

3.

S. Nilsson 

X

X

409

406

X

X

4.

V. Gustavsson 

X

345

X

X

X

X

 

 

 

 

 

 

 

Längd K

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

Jeanette   Hansson  -79 

 Eslövs AIF 

 526

   

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

J. Hansson 

X

X

X

526

X

X

 

 

 

 

 

 

 

Stav K

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

Malin   Ericsson -80 

Enköpings AI

346

   

2.

Maria Ullberg -86

Danderyd Athletics

301

   

3.

Anni Ericsson -83

Enköpings AI

176

   

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

M. Ericsson

346

366

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O

XXX

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

M. Ullberg

251

261

266

271

276

281

286

291

296

301

306

 

 

O

O

XO

XO

O

XO

O

XXO

O

O

XXX

3.

A. Ericsson

176

186

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O

XXX

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta