Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Våra arrangemang | Kungsholmen Runt | Tömilen | Löparnas Kväll |
| Sommarspel | Vinthundsvinter | Mälardalens Långcup | Anmäl dig |

Vinthundsvintern

19 januari 2002
Sätra Friidrottshall, Stockholm

Arrangör: FK Studenterna
Tävlingsledare: Jonas Gunnarsson
Eltid: Sven Ljungberg och Nils Beijer
Starters: Göran Malmström, Kjell Hellgren och Monica Holm

- Bilder från tävlingen -



60m F12
1.   Sophia  Ångström -90  Huddinge AIS  8.92
2.   Li  Qvistbergh -91  Mälarhöjdens I.K.  9.09
3.   Fanny  Bäckström -91  Fredrikshofs  9.47
4.   Tilda  Söderfjord -90  Linköpings GIF  9.95


60m F13
1.   Fatima  Makakala -89  Hammarby  8.70
2.   Tanitha  Fuentes -89  Hammarby IF  8.85
3.   Sandra  Lundberg -89  Mälarö SOK  8.89
4.   Sara  Carlsson-Odell -89  Hammarby  8.97
5.   Elsa  Hammar -89  IFK Lidingö  9.29


60m F14
1.   Ida  Söderfjord -88  Linköpings GIF  8.44
2.   Elise  Råman-Delin -88  Upsala IF  8.73
3.   Helena  Sjöström -88  Linköpings GIF  8.75
4.   Louise  Christiansen -88  Spårvägen  8.78
5.   Minna  Jansson -88  Mälarhöjdens I.K.  8.94
6.   Malin  Hansson -88  Mälarhöjdens I.K.  8.97
7.   Mikaela  Franke-Rydén -88  IFK Lidingö  9.37


60m F12/13/14
Final
1.   Ida  Söderfjord -88  Linköpings GIF  8.38
2.   Elise  Råman-Delin -88  Upsala IF  8.49
3.   Fatima  Makakala -89  Hammarby  8.54
4.   Helena  Sjöström -88  Linköpings GIF  8.77
5.   Tanitha  Fuentes -89  Hammarby IF  8.78
6.   Louise  Christiansen -88  Spårvägen  8.81
7.   Sophia  Ångström -90  Huddinge AIS  8.91
8.   Sandra  Lundberg -89  Mälarö SOK  8.98


60m F15
1.   Isabella  Hellman -87  IFK Lidingö  8.66
2.   Anna  Hagerström -87  IFK Lidingö  8.86
3.   Amelie  Engström -87  IFK Lidingö  8.93
4.   Gabriella  Hellman -87  IFK Lidingö  9.18
5.   Kajsa  Jacobsson -87  IFK Lidingö  9.45


60m F17
1.   Jessica  Samuelsson -85  Boo IF  8.01
2.   Josefina  Hallström -86  Gefle IF  8.15
3.   Maria  Ericsson -85  Rånäs 4H  8.39
4.   Marie  Thureson -86  Fredrikshof FiF  8.41
5.   Giselle  Kålen -85  ÖGIF  8.50
6.   Charity  Odum -85  Spårvägens FK  8.54
7.   Michaela  Kovács -85  Spårvägens FK  8.77
8.   Caroline  Facius -85  IFK Lidingö  8.93


60m F15/17
Final
1.   Jessica  Samuelsson -85  Boo IF  8.03
2.   Josefina  Hallström -86  Gefle IF  8.28
3.   Maria  Ericsson -85  Rånäs 4H  8.36
4.   Marie  Thureson -86  Fredrikshof FiF  8.44
5.   Giselle  Kålen -85  ÖGIF  8.47
6.   Isabella  Hellman -87  IFK Lidingö  8.52
7.   Michaela  Kovács -85  Spårvägens FK  8.60
8.   Charity  Odum -85  Spårvägens FK  8.74


60m F19
1.   Moa  Bergsten -83  Hammarby IF  8.23
2.   Karolin  Thunman -84  Täby IS  8.29
3.   Karolina  Busznyak -84  IFK Tumba  8.46
4.   Debbie  Viklund -83  Bromma IF  8.47
5.   Rebecca  Bakszt -84  IFK Lidingö  8.91


60m KS
1.   Lena  Udd -70  Hellas SOIK  7.81
2.   Anna-Karin  Olsson -75  Tureberg FK  8.18
3.   Ida  Sjöling -81  IFK Lidingö  8.49
4.   Satu  Lehtonen -77  Salon Vilpas (FIN)  8.73


60m F19/KS
Final
1.   Lena  Udd -70  Hellas SOIK  7.73
2.   Anna-Karin  Olsson -75  Tureberg FK  8.11
3.   Karolin  Thunman -84  Täby IS  8.29
4.   Ida  Sjöling -81  IFK Lidingö  8.51
5.   Karolina  Busznyak -84  IFK Tumba  8.56
6.   Satu  Lehtonen -77  Salon Vilpas (FIN)  8.73


60m P12/14
1.   Milan  Javanovic -90  Linköpings GIF  8.64
2.   Joakim  Sundberg -88  Sundbybergs IK  8.76
3.   Amir  Rehman -88  IFK Tumba  9.14
4.   Andreas  Berglind -91  Fredrikshof   10.39


60m P15
1.   Mats-Erik  Sörensen -87  Hässelby SK  7.77
2.   Peter  Saliba -87  Hellas SOIK  7.83
3.   Martin  Krisell -87  Linköpings GIF  7.98
4.   Joakim  Orreteg -87  Hässelby SK  7.99
5.   Tor  Pollänen -87  Hässelby SK  8.30
6.   Mehdi  Al-Khatib -87  Hellas SOIK  8.33


60m P12/14/15
Final
1.   Mats-Erik  Sörensen -87  Hässelby SK  7.79
2.   Peter  Saliba -87  Hellas SOIK  7.80
3.   Martin  Krisell -87  Linköpings GIF  7.97
4.   Joakim  Orreteg -87  Hässelby SK  8.18
5.   Mehdi  Al-Khatib -87  Hellas SOIK  8.34
6.   Tor  Pollänen -87  Hässelby SK  8.35
7.   Joakim  Sundberg -88  Sundbybergs IK  8.64
8.   Milan  Javanovic -90  Linköpings GIF  8.66


60m P17
1.   Henrik  Orreteg -85  Hässelby SK  7.54
2.   Niklas  Larsson -85  Boo IF  7.61
3.   Markus  Simko -85  IFK Lidingö  7.71
4.   Kalle  Bergqvist -86  Hässelby SK  7.98
5.   John  Dunell -86  Rånäs 4H  8.01
6.   Joakim  Luthander -85  Bromma IF  8.03
7.   Oskar  Engström -85  Bromma IF  8.21
8.   Christian  Wellerborn -86  Huddinge AIS  8.29


60m P17/19
Heat .
1.   Rasmus  Olofsson -84  Hässelby SK  7.24
2.   Stewart  Mulondo -84  Hellas  7.39
3.   Henrik  Encke -84  Hässelby SK  7.52
4.   Johan  Södin -84  Hässelby SK  7.78
5.   Henrik  Norelius -86  Hässelby SK  7.85
6.   Shayan  Shirazi Fard -86  Hässelby SK  7.90
Final
1.   Stewart  Mulondo -84  Hellas  7.1m
2.   Henrik  Orreteg -85  Hässelby SK  7.2m
3.   Daniel  Häggkvist -84  Kovlands IF  7.2m


60m MS
Heat A
1.   Lenny  Martinez -78  Huddinge AIS  6.87
2.   Christofer  Ohlsson -78  IFK Växjö  6.96
3.   Magnus  Norberg -79  Huddinge AIS  7.14
4.   Petteri  Laitinen -76  Turun Weikot (FIN)  7.27
5.   Jonathan  Hallgren -81  IFK Lidingö  7.28
6.   Andreas  Sandgren -78  FK 013 Athletics  7.43
7.   Konstantin  Koutalas -70  Spårvägens FK  7.51
8.   Johan  Östlin -80  FK 013 Athletics  7.56
Heat B
1.   Fredrik  Fransson -71  Hellas SOIK  7.20
2.   Roger  Molinder -80  Hammarby  7.25
3.   Manop  Meechot -82  Solna FK  7.43
4.   Patrik  Melin -71  Gefle IF  7.48
5.   Tom  Gatsinzi -82  Spårvägens FK  7.57
6.   Christer  Wallberg -78  Turebergs FK  7.70
7.   Christion  Boo -77  Bromma IF  7.76
8.   Juna  Visuri -77  Turun Weikot (FIN)  7.81
Final
1.   Lenny  Martinez -78  Huddinge AIS  6.84
2.   Christofer  Ohlsson -78  IFK Växjö  6.88
3.   Fredrik  Fransson -71  Hellas SOIK  7.20
4.   Magnus  Norberg -79  Huddinge AIS  7.22
5.   Roger  Molinder -80  Hammarby  7.35
6.   Manop  Meechot -82  Solna FK  7.40


60mh F12/13/14
1.   Elise  Råman-Delin -88  Upsala IF  9.81
2.   Ida  Söderfjord -88  Linköpings GIF  10.60
3.   Josefin  Eriksson -88  Linköpings GIF  11.43
4.   Emelina  Soto -89  IFK Tumba  13.21
5.   Vanessa  Westerfelt -91  Fredrikshof  13.31
6.   Martina  Rosslund -90  IFK Tumba  13.55
7.   Fanny  Bäckström -91  Fredrikshof  13.57
8.   Linda  Öhman -90  IFK Tumba  13.86


60mh F15/17/KS
1.   Josefina  Hallström -86  Gefle IF  9.02
2.   Jessica  Samuelsson -85  Boo IF  9.16
3.   Jeannette  Hansson -79  IFK Lidingö  9.69
4.   Charlotta  Brishammar -87  IFK Lidingö  9.75
5.   Sofie  Labraaten -85  Bollnäs FIK  9.78
   Ida  Sjöling -81  IFK Lidingö  Bröt


60mh P12/14
1.   Milan  Javanivic -90  Linköpings GIF  11.82
2.   Amir  Rehman -88  IFK Tumba  12.26
3.   Andreas  Jansson -90  IFK Tumba  12.66


60mh P15/17
1.   Michel  Tornéus -86  IFK Tumba  8.74
2.   Marcus  Janback -87  Fredrikshofs FIF  9.02
3.   Kalle  Bergqvist -86  Hässelby SK  9.63
4.   Markus  Landqvist -86  Sundbybergs IK  11.83


60mh P19
1.   Christian  Sjöberg -84  Mariestads AIF  8.39
2.   Henrik  Encke -84  Hässelby SK  8.55
3.   Rasmus  Olofsson -84  Hässelby SK  8.68
4.   Daniel  Häggkvist -84  Kovlands IF  8.92
5.   Erik  Bäck -83  Gefle IF  9.04
6.   John  van Leer -83  Gefle IF  9.60
   Joel  Gustafsson -83  Hellas  Bröt


60mh MS
1.   Magnus  Norberg -79  Huddinge AIS  8.27
2.   Jens  Wallin -77  Vasa IS (FIN)  8.38
3.   Carl-Johan  Olsson -80  Mariestads AIF  8.44
4.   Anders Wistam -75  Hellas  8.46
5.   Patrik  Melin -71  Gefle IF  8.65


200m F12
Heat A
1.   Gabriella  Görhed -90  Hammarby IF  31.46
2.   Moa  Brandt -91  Mälarhöjdens I.K.  32.98
3.   Camilla  Göth -90  Hammarby IF  34.66
4.   Mathilda  Frykengård -91  Mälarhöjdens I.K.  36.30
Heat B
1.   Minna  Hildebrandt -90  Mälarhöjdens I.K.  31.51
2.   Linn  Göth -90  Hammarby IF  32.26
3.   Lina  Hänninger -90  Hammarby IF  34.65
   Maria  Hultgren -91  Mälarhöjdens I.K.  Diskad (33.62)
Heat C
1.   Emily  Johansson -90  Mälarhöjdens I.K.  32.46
2.   Elin  Jansson -90  Mälarhöjdens I.K.  32.73
3.   Ella  Johansson -90  Hammarby IF  33.13
4.   Malin  Lindén -90  Hammarby IF  36.32
Heat D
1.   Li  Qvistbergh -91  Mälarhöjdens I.K.  30.48
2.   Moa  Thorstensson -90  Hammarby IF  31.03
3.   Ella  Mattsson -90  Hammarby IF  34.89
4.   Martina  Rossland -90  IFK Tumba  37.44
Heat E
1.   Sophia  Ångström -90  Huddinge AIS  30.90
2.   Malin  Winqvist -91  Mälarhöjdens I.K.  32.12
3.   Linda  Öhman -90  IFK Tumba  38.49
Heat F
1.   Fanny  Bäckström -91  Fredrikshof  32.11
2.   Vanessa  Westerfelt -91  Fredrikshof  33.14
3.   Johanna  Höglund -91  Spårvägen  34.05


200m F13
Heat A
1.   Jonna  Qvistbergh -89  Mälarhöjdens I.K.  28.83
2.   Tereza  Ortiz Venegas -89  IFK Tumba  29.70
3.   Tanitha  Fuentes -89  Hammarby IF  30.23
4.   Elsa  Hammar -89  IFK Lidingö  31.56
Heat B
1.   Sandra  Lundberg -89  Mälarö SOK  30.26
2.   Sara  Carlsson-Odell -89  Hammarby  31.45
3.   Emelina  Soto -89  IFK Tumba  33.99


200m F14
1.   Elise  Råman-Delin -88  Upsala IF  28.32
2.   Emma  Lundin -88  IFK Lidingö  30.97
3.   Mikaela  Franke-Rydén -88  IFK Lidingö  31.95


200m F15
Heat A
1.   Isabella  Hellman -87  IFK Lidingö  27.91
2.   Emilie  Karlsson -87  Hässelby SK  28.74
3.   Anna  Hagerström -87  IFK Lidingö  29.15
Heat B
1.   Linnea  Rannelid -87  Bromma IF  28.62
2.   Johanna  Lundström -87  Bromma IF  31.09
   Louise  Martin -87  Hässelby SK  Diskad (27.94)
   Sofia  Säfstrand -87  Hässelby SK  Diskad (28.01)


200m F17
1.   Josefina  Hallström -86  Gefle IF  26.98
2.   Marie  Thureson -86  Fredrikshof FiF  27.12
3.   Maria  Ericsson -85  Rånäs 4H  27.38
   Caroline  Facius -85  IFK Lidingö  Diskad (29.66)


200m F17/19
1.   Anna  Schröder -86  Hässelby SK  27.18
2.   Giselle  Kålen -85  ÖGIF  28.76
3.   Rebecca  Bakszt -84  IFK lidingö  28.83
4.   Sofia  Nilsson -84  Täby IS  30.12


200m F19
1.   Sara  Voltaire -84  Täby IS  26.73
2.   Linn  Göransson -83  Täby IS  26.89
3.   Kajsa  Armandt -84  Tyresö FK  29.13


200m KS
1.   Lena  Udd -70  Hellas SOIK  24.67
2.   Josefin  Näsman -81  Bollnäs FIK  25.98
3.   Karolin  Thunman -84  Täby IS  26.58


200m P12
Heat A
1.   Zeke  Friberger -91  Mälarhöjdens I.K.  30.23
2.   Marcus  Luode -90  Mälarhöjdens I.K.  31.16
3.   David  Tholander -90  Hammarby IF  31.44
Heat B
1.   Andreas  Jansson -90  IFK Tumba  32.36
2.   Anton  Dahlen -91  Mälarhöjdens I.K.  32.50
3.   Per  Molin -90  Hammarby IF  32.89
   Filip  Holmström -91  Mälarhöjdens I.K.  Diskad (33.25)


200m P15
1.   Michele  Athanasioy -87  Spårvägens FK  27.34
2.   Marcus  Janback -87  Fredrikshofs FIF  27.43


200m P15/17
1.   Jake  Orreteg -87  Hässelby SK  25.34
2.   Tor  Pollänen -87  Hässelby SK  25.65
3.   John  Dunell -86  Rånäs 4H  25.86
   Peter  Saliba -87  Hellas SOIK  Diskad (24.92)


200m P17
1.   Henrik  Norelius -86  Hässelby SK  24.60
2.   Christian  Wellerborn -86  Huddinge AIS  26.41
3.   Ronnie  Eriksson -86  Sundbybergs IK  28.54


200m P19
1.   Stewart  Mulondo -84  Hellas  23.87
2.   Joel  Gustafsson -83  Hellas  23.97
3.   Daniel  Olofsson -84  Hässelby SK  24.88


200m MS
Heat A
1.   Magnus  Aare -74  Danderyd Athletics  22.21
2.   Anders  Wistam -75  Hellas  22.84
3.   Johan  Klinteskog -81  Hammarby IF  23.44
   Mattias  Sunneborn -70  IFK Lidingö  Diskad (22.14)
Heat B
1.   Peter  Andersson -76  Täby IS  22.89
2.   Aristide  Bamane -82  Spårvägens FK  22.97
3.   Konstantin  Koutalas -70  Spårvägens FK  23.30
4.   Christer  Wallberg -78  Turebergs FK  24.86
Heat C
1.   Tom  Gatsinzi -82  Spårvägens FK  23.53
2.   Andreas  Daun -80  Spårvägens FK  23.71
3.   Roger  Asplund -78  IFK Södertälje Friidrott  24.36
Heat D
1.   Oskar  Nordquist -80  Bromma IF  23.70
2.   Juha  Visuri -77  Turun Weikot  24.49


800m F12/F13
1.   Jonna  Qvistbergh -89  Mälarhöjdens I.K.  2:33.69
2.   Sara  Carlsson-Odell -89  Hammarby IF  2:45.48
3.   Vendela  Mindelöf -92  Mälarö SOK  2:46.16
4.   Vanessa  Westerfelt -91  Fredrikshof  2:47.39
5.   Tove  Kättström -90  Mälarö SOK  2:57.92
   Liv  Brandkvist -91  Hellas SOIK  Bröt


800m KS
1.   Louise  Wenngren -76  Spårvägen  2:13.86
2.   Hanna  Bremler -83  Tyresö FK  2:19.91
3.   Lisa  Nauclér -84  Järvsö  2:20.01
4.   Ann  Johansson -85  Söderhamns IF  2:22.51


800m P12/P13
1.   Christoffer  Sundberg -89  Mälarö SOK  2:27.67
2.   Mathias  Prejner -89  Mälarö SOK  2:29.18
3.   Joakim  Sandkvist -89  Hammarby IF  2:33.41
4.   Marcus  Persson -89  Mälarö SOK  2:39.78
5.   Stefan  Rydell -90  Turebergs FK  2:44.52
6.   Magnus  Prejner -91  Mälarö SOK  2:45.69
7.   Ludvig  Modin -92  Mälarö SOK  2:46.33


800m MS
1.   Martin  Theander -77  IFK Lidingö  1:56.65
2.   Albin  Johansson -81  Hässelby SK  1:57.23
3.   Stefan  Danielsson -76  Hammarby IF  2:01.22
4.   Thomas  Würtz -82  Hässelby  2:02.67
5.   Sture  Åhs -56  Flemingsberg  2:20.02


1000m F14/15
1.   Frida  Flodström -87  Turebergs FK  3:05.60
2.   (utom tävlan) Sara  Björnsdottir -85  IK Tiwaz  3:16.02
3.   Linn  Gustafsson -88  Mälarö SOK  3:17.14
4.   Sofie  Sihver -87  IFK Lidingö  3:22.89
5.   Emma  Lundin -88  IFK Lidingö  3:30.09
6.   Josefin  Eriksson -88  Linköpings GIF  3:32.47
7.   Lisa  Backlund -88  Linköpings GIF  3:32.48


1000m P14/15
1.   Yngve  Forslin -87  Hässelby SK  3:02.77
2.   Magnus  Gärdin -87  Täby IS  3:06.70
3.   Michel  Athanasioy -87  Spårvägens FK  3:15.83
4.   Joakim  Sundberg -88  Sundbybergs IK  3:23.15
5.   Marcus  Holmström -88  IFK Lidingö  3:31.60


3000m KS
1.   Ulrika  Johansson -75  Rånäs 4H  9:49.06
2.   Anna  Lindh -74  Rånäs 4H  9:59.72
3.   Ulrica  Orre -71  Hässelby SK  10:26.76
4.   Linda  Ek -79  Enhörna IF  10:48.84
5.   Carin  Jaxell -73  Enhörna IF  10:50.95
6.   Gunnel  Schütz-Rundström -73  Hässelby SK  11:09.83
   Annika  Nyberger -68  Spårvägen  Bröt

Passertid 1000m:
U. Johansson 3:20.45
Passertid 1500m:
A. Nyberger 4:59.5m
U. Johansson 4.59.8m
A. Lindh 5:00.0m
U. Orre 5:05.3m
C. Jaxell 5:16.0m
G. S-Rundström 5:18.9m
L. Ek 5:19.2m
Passertid 2000m:
A. Nyberger 6:41.33
U. Johansson 6:41.41
A. Lindh 6:41.60
U. Orre 6:53.1m
C. Jaxell 7:08.3m
L. Ek 7:09.3m
G. S-Rundström 7:15.8m


3000m MS
1.   Olof  Olsson -80  Hammarby IF  8:47.26
2.   Johan  Lindberg -80  Upsala IF  8:59.67
3.   Martin  Gidewall -76  IFK Tumba  9:09.70
4.   Cédric  Schwartzler -74  FK Studenterna  9:14.90
5.   Fredrick  Djupström -68  Glanshammars IF  9:28.34
6.   Fredrik  Swahn -77  Rånäs 4H  9:36.32
7.   Jérôme  Senaneuch -76  FK Studenterna  9:38.59
8.   Erik  Skoog -80  Grebo SOMK  10:57.25
9.   Martin  Larsson -71  Flemingsbergs SK  11:35.52

Passertid 2000m:
O. Olsson 5:53.04
J. Lindberg 5:58.58
M.Gidewall 6:04.33
C. Schwartzler 6:04.92


Längd F14
1.   Ida  Söderfjord -88  Linköpings GIF  474
2.   Helena  Sjöström -88  Linköpings GIF  464
3.   Louise  Christiansen -88  Spårvägen  457
4.   Malin  Hansson -88  Mälarhöjdens I.K.  421
5.   Mikaela  Franke-Rydén -88  IFK Lidingö  415
6.   Minna  Jansson -88  Mälarhöjdens I.K.  406

1.  I. Söderfjord 248 460 438 474 454 462
2.  H. Sjöström X 464 378 425 420 X
3.  L. Christiansen X 445 416 442 457 450
4.  M. Hansson X 418 421 396 409 412
5.  M. Franke-Rydén 415 413 X 394 400 395
6.  M. Jansson 406 X 386 366 367 -


Längd F15
1.   Charlotta  Brishammar -87  IFK Lidingö  466
2.   Anna  Hagerström -87  IFK Lidingö  430
3.   Amelie  Engström -87  IFK Lidingö  420
4.   Hanna  Julin -87  Mälarhöjdens I.K.  409
5.   Gabriella  Hellman -87  IFK Lidingö  401
6.   Kajsa  Jacobsson -87  IFK Lidingö  385

1.  C. Brishammar 464 466 X 449 449 452
2.  A. Hagerström 426 392 417 X 404 430
3.  A. Engström 420 400 410 X X X
4.  H. Julin 391 394 409 374 356 394
5.  G. Hellman 128 X 270 401 360 383
6.  K. Jacobsson X 358 325 X X 385


Längd F17
1.   Charity  Odum -85  Spårvägens FK  495
2.   Sofia  Lund -86  Hässelby SK  488
3.   Sofie  Labraaten -85  Bollnäs FIK  484
4.   Anna  Sebes -86  Hässelby SK  467

1.  C. Odum 484 X 495 X 466 480
2.  S. Lund 488 X 431 297 X 469
3.  S. Labraaten - - X 480 484 482
4.  A. Sebes 446 459 453 467 450 448


Längd F19
1.   Moa  Bergsten -83  Hammarby IF  534
2.   Petronella  Malmqvist -83  Tanums IF  530
3.   Debbie  Viklund -83  Bromma IF  525

1.  M. Bergsten 519 516 524 515 534 511
2.  P. Malmqvist 513 513 514 530 513 517
3.  D. Viklund X 525 522 X 523 514


Längd KS
1.   Karin  Funke-Melin -71  Gefle IF  559
2.   Sara  Mentzer -78  Gefle IF  526
3.   Jeannette  Hansson -79  IFK Lidingö  524

1.  K. Funke-Melin 558 559 X 544 530 536
2.  S. Mentzer 519 X 396 X 520 526
3.  J. Hansson 524 X X 508 523 X


Längd P15
1.   Mehdi  Al-Khatib -87  Hellas SOIK  536
2.   Marcus  Janback -87  Fredrikshofs FIF  522
3.   Stefan  Söderlund -87  Hässelby SK  520
4.   Martin  Krisell -87  Linköpings GIF  520

1.  M. Al-Khatib 526 520 506 519 515 536
2.  M. Janback X X 514 522 514 521
3.  S. Söderlund 515 516 499 510 473 520
4.  M. Krisell 520 515 X X 503 X


Längd P17
1.   Michel  Tornéus -86  IFK Tumba  630
2.   Shayan  Shiraz -86  Hässelby SK  547
3.   Tobias  Holmberg -86  Sundbybergs IK  444

1.  M. Tornéus 606 617 611 608 630 X
2.  S. Shiraz 512 545 547 511 500 533
3.  T. Holmberg 204 242 400 421 324 444


Längd P19
1.   Rasmus  Olofsson -84  Hässelby SK  607
2.   Erik  Bäck -83  Gefle IF  598
3.   John  van Leer -83  Gefle IF  579

1.  R. Olofsson 567 95 - - 584 607
2.  E. Bäck 598 590 X - 590 X
3.  J. van Leer X X X - X 579
             


Längd MS
1.   Mattias  Sunneborn -70  IFK Lidingö  744
2.   Johan  Ndure -81  Spårvägens FK  628
3.   Patrik  Melin -71  Gefle IF  625
4.   Andreas  Daun -80  Spårvägens FK  624
5.   Petteri  Laitinen -76  Turun Weikot (FIN)  0

1.  M. Sunneborn 738 744 X 736 X 743
2.  J. Ndure 628 624 X X 614 X
3.  P. Melin X X 472 - X 625
4.  A. Daun 615 586 147 605 604 624
5.  P. Laitinen - - - X X X


Stav KS
1.   Sofie  Lissäng -80  Hammarby  320
2.   Susanne  Meckback -81  IFK Lidingö  310
3.   Marie  Wasserman -82  Hammarby  300

    270 290 300 310 320
1.  S. Lissäng - - - XXO XO
2.  S. Meckback O O XO XO XXX
3.  M. Wasserman - O OXXX 


Stav MS
1.   Johan  Papas -81  Solna FK  450
2.   Klas  Persson -79  IFK Lidingö  430
3.   Yilmaz  Mashid -79  Örgryte IS  370
4.   Bo  Jacobsson -72  FGF Gotland  0

    370 390 430 450 460
1.  J. Papas - - XO XXO XXX
2.  K. Persson - - O XXX  
3.  Y. Mashid O XXX    
4.  B. Jacobsson - XXX    

©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta