Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Våra arrangemang | Kungsholmen Runt | Tömilen | Löparnas Kväll |
| Sommarspel | Vinthundsvinter | Mälardalens Långcup | Anmäl dig |

Vinthundsvintern

19 januari 2003
Sätra Friidrottshall, Stockholm

Arrangör: FK Studenterna
Tävlingsledare: Kristoffer Tunander


- 27 bilder från tävlingen -

Peter Andersson, Täby, och Stina Smibacker, Enköping, blev de första vinnarna av Mårtens Minne, instiftat av FK Studenterna och Astra Zeneca. Mårten Ellburg lever vidare genom sitt pris.

Nio deltagare svarade för prestationer som placerade dem bland de tre bästa i Sverige denna inomhussäsong. Sex av dem genomfördes, i sprintergrenar, i tävlingens sanna namn.

Fyra svenska veteranrekord noterades på 1000 meter:
K40: Marianne Fricke -62 Hässelby Sk 3:25.91
M40: Christer Engström -63 IF Linden 2:43.56
M45: Anders Öckerdal -57 FK Studenterna 2:51.33
M50: Greger Brodin -53 FK Studenterna 3:05.31




60m F12/F13
1.  Emilia Messinger -91  Hässelby SK  8.77   
2.  Li Quistbergh -91  Mälarhöjdens IK  8.85   
3.  Anna Larsson -90  Sundbybergs IK  8.95   
4.  Elin Spetz -90  Södertälje IF  9.20   
5.  Jessica Nalin -90  Hässelby SK  9.79   
6.  Isabelle Staaf -91  Linköping GIF  10.27   


60m F14/F15
1.  Gladys Bamane -89  Spårvägens FK  8.51   
2.  Fatima Makakala -89  Hammarby IF  8.65   
3.  Rakel Persson -88  Spårvägens FK  8.69   
4.  Hilda Nilsson -88  Hässelby SK  8.72   
5.  Sara Carlsson-Odell -89  Hammarby IF  9.05   
6.  Elsa Hannar -89  IFK Lidingö  9.09   


60m F15
1.  Mariama Sambou -88  Huddinge AIS  8.20   
2.  Ida Söderfjord -88  Linköping GIF  8.35   
3.  Desirée Andersson -88  Rånäs 4H  8.52   
4.  Emma Vessman -88  Mälarhöjdens IK  8.66   
4.  Malin Hansson -88  Mälarhöjdens IK  8.66   
6.  Minna Jansson -88  Mälarhöjdens IK  8.68   
7.  Johanna Engblom -88  Hässelby SK  8.72   
8.  Louise Christiansen -88  Spårvägens FK  8.78   


60m F12/F13/F14/F15
Final  
1.  Mariama Sambou -88  Huddinge AIS  8.24   
2.  Ida Söderfjord -88  Linköping GIF  8.36   
3.  Gladys Bamane -89  Spårvägens FK  8.41   
4.  Desirée Andersson -88  Rånäs 4H  8.53   
5.  Fatima Makakala -89  Hammarby IF  8.63   
6.  Malin Hansson -88  Mälarhöjdens IK  8.67   
7.  Emma Vessman -88  Mälarhöjdens IK  8.70   
8.  Minna Jansson -88  Mälarhöjdens IK  8.77   


60m F17
1.  Elina Nylander -87  Hammarby IF  8.35   
2.  Sofia Lund -86  Hässelby SK  8.41   
3.  Emelie Staaf -87  Linköping GIF  8.42   
4.  Mikaela Samuelsson -87  Norrköpings FK  8.57   
5.  Isabella Hellman -87  IFK Lidingö  8.68   
6.  Anna Hagerström -87  IFK lidingö  9.09   


60m F17/F19
A-Heat  
1.  Jessica Samuelsson -85  Hässelby SK  7.86   
2.  Maria Ericsson -85  Rånäs 4H  8.17   
3.  Tittchi-Lii Eriksson -86  Hammarby IF  8.20   
4.  Maria Ullberg -86  Danderyd Ath  8.28   
5.  Sandra Marques -86  Hässelby SK  8.37   
6.  Karolina Busznyak -84  IFK Tumba  8.49   
7.  Linnea Lundqvist -85  Turebergs FK  8.61   
8.  Maria Sjögren -85  Turebergs FK  8.79   
Final  
1.  Jessica Samuelsson -85  Hässelby SK  7.93   
2.  Maria Ericsson -85  Rånäs 4H  8.11   
3.  Tittchi-Lii Eriksson -86  Hammarby IF  8.14   
4.  Maria Ullberg -86  Danderyd Ath  8.22   
5.  Sofia Lund -86  Hässelby SK  8.34   
6.  Elina Nylander -87  Hammarby IF  8.39   
7.  Emelie Staaf -87  Linköping GIF  8.40   
8.  Sandra Marques -86  Hässelby SK  11.48   


60m P12/P13/P14
1.  Morgan Ohlström -91  Rånäs 4H  8.27   
2.  Lucas Christiansen -90  Spårvägen  8.36   
3.  Dan Bergström -89  Huddinge AIS  8.58   
4.  David Östling -90  Rånäs 4H  8.77   
5.  Johan Forsberg -92  IFK Lidingö  9.13   
6.  Thomas Wentzel -90  Huddinge AIS  9.62   
7.  Andreas Östling -92  Rånäs 4H  9.80   
8.  Douglas Wentzel -93  Huddinge AIS  10.87   


60m P15/P17
1.  Joakim Orreteg -87  Hässelby SK  7.79   
2.  Johannes Lindblom-Bluml -87  IFK Lidingö  7.90   
3.  Gustav Kierebinski -87  Spårvägens FK  7.91   
4.  Martin Johansen -86  Danderyd Ath  7.97   
5.  Mikael Kisekka -88  IFK Lidingö  8.39   
6.  Robert Bergqvist -88  Hässelby SK  8.57   
7.  Valeriu Raut (MS) -43  Duvbo IK  8.85   
8.  Daniel Östling -88  Rånäs 4H  9.46   


60m P17
1.  Patrik Rosencrantz -86  Hammarby IF  7.44   
2.  Henrik Norelius -86  Hässelby SK  7.60   
3.  Patrik Mattsson -87  Linköping GIF  7.69   
4.  Victor Morales -86  Spårvägens FK  7.74   
5.  John Dunell -86  Rånäs 4H  7.81   
6.  Jonathan Repta -87  Hammarby IF  7.86   
7.  Patrik Sjöbom -86  Huddinge AIS  8.12   
8.  Sandun Andersson -86  Fredrikshof FIF  8.49   


60m P12/P13/P14/P15
Final  
1.  Morgan Ohlström -91  Rånäs 4H  8.25   
2.  Mikael Kisekka -88  IFK Lidingö  8.27   
3.  Dan Bergström -89  Huddinge AIS  8.53   
4.  David Östling -90  Rånäs 4H  8.71   
5.  Johan Forsberg -92  IFK Lidingö  9.19   
6.  Thomas Wentzel -90  Huddinge AIS  9.79   


60m P19
A-Heat  
1.  Stuart Mulondo -84  Hellas SOIK  7.15   
2.  Mikael Thulin -85  Hammarby IF  7.37   
3.  Anders Ekstedt -85  Hammarby IF  7.46   
4.  Niklas Larsson -85  Boo IF  7.53   
5.  Joakim Stockling -84  Huddinge AIS  7.64   
6.  Daniel Hillgren -85  Huddinge AIS  7.70   
7.  Erik Kollinius -85  Sundbybergs IK  7.87   
B-Heat  
1.  Fehed Taha -84  Huddinge AIS  7.61   
2.  Mathias Hortans -84  Huddinge AIS  7.69   
3.  David Stöckel -85  Boo IF  7.69   
4.  Oskar Bergström -85  Huddinge AIS  7.87   
5.  Mattias Moskowicz -84  Fredrikshof FIF  8.06   
6.  Jonatan Petré-Brixell -84  Fredrikshof FIF  8.07   
7.  Alexander Fredrikssen -85  Sundbybergs IK  8.13   


60m P17/P19
Final  
1.  Stuart Mulondo -84  Hellas SOIK  7.20   
2.  Mikael Thulin -85  Hammarby IF  7.35   
3.  Patrik Rosencrantz -86  Hammarby IF  7.36   
4.  Anders Ekstedt -85  Hammarby IF  7.45   
5.  Niklas Larsson -85  Boo IF  7.52   
6.  Fehed Taha -84  Huddinge AIS  7.55   
7.  Joakim Stockling -84  Huddinge AIS  7.57   
8.  Henrik Norelius -86  Hässelby SK  7.76   


60m MS
A-Heat  
1.  Daniel Bergström -79  Huddinge AIS  7.37   
2.  Konstantin Koutalas -70  Spårvägens FK  7.42   
3.  Theo Godwill -66  Rånäs 4H  7.45   
4.  Ansomana Badjie -78  Huddinge AIS  7.56   
4.  Stefano Tomai -65  Alingsås IF  7.56   
6.  Lasse Ohtamaa -80  Tullinge Tumba  7.57   
7.  Robert Johansson -77  Turebergs FK  7.58   
8.  Miguel Angel Dina -76  Rånäs 4H  8.09   
B-Heat  
1.  Lenny Martinez -78  Hellas SOIK  6.91   
2.  Magnus Linder -81  Huddinge AIS  7.08   
3.  Martin Skeppstedt -82  Spårvägen  7.28   
4.  Aristide Bamane -82  Spårvägens FK  7.43   
5.  Peter Alvarsson -81  Spårvägens FK  7.50   
6.  Tom Gatsinzi -82  Spårvägens FK  7.51   
7.  Alan Raouf -82  Hellas SOIK  7.58   
  Johan Ndure -81  Spårvägens FK  Ej start   
B-Final  
1.  Tom Gatsinzi -82  Spårvägens FK  7.49   
2.  Lasse Ohtamaa -80  Tullinge Tumba  7.55   
3.  Alan Raouf -82  Hellas SOIK  7.56   
4.  Stefano Tomai -65  Alingsås IF  7.57   
5.  Robert Johansson -77  Turebergs FK  7.58   
6.  Ansomana Badjie -78  Huddinge AIS  7.60   
A-Final  
1.  Lenny Martinez -78  Hellas SOIK  6.89   
2.  Magnus Linder -81  Huddinge AIS  7.05   
3.  Aristide Bamane -82  Spårvägens FK  7.21   
4.  Daniel Bergström -79  Huddinge AIS  7.38   
5.  Peter Alvarsson -81  Spårvägens FK  7.39   
6.  Theo Godwill -66  Rånäs 4H  7.41   
6.  Konstantin Koutalas -70  Spårvägens FK  7.41   
8.  Martin Skeppstedt -82  Spårvägen  7.41   


200m F12
A-Heat  
1.  Li Quistbergh -91  Mälarhöjdens IK  29.43   
2.  Moa Brandt -91  Mälarhödens IK  29.55   
3.  Emelie Larsson -92  Huddinge AIS  31.41   
B-Heat  
1.  Evelina Nicolson -91  Huddinge AIS  31.93   
2.  Anna-Lisa Lundqvist -91  Huddinge AIS  32.73   


200m F13
1.  Elin Spetz -90  Södertälje IF  29.68   
2.  Victoria Johansson -90  Norrköpings FK  29.98   
3.  Emily Johansson -90  Mälarhöjdens IK  31.50   
4.  Amanda Sjöblom -90  Boo IF  31.94   


200m F14
1.  Mimmi Rönn -89  Tureberg  27.51   
2.  Gladys Bamane -89  Spårvägens FK  28.60   
3.  Jonna Quistbergh -89  Mälarhöjdens IK  28.71   
4.  Sara Carlsson-Odell -89  Hammarby IF  29.90   


200m F15
A-Heat  
1.  Malin Hansson -88  Mälarhöjdens IK  28.08   
2.  Louise Christiansen -88  Spårvägens FK  28.42   
3.  Minna Jansson -88  Mälarhöjdens IK  28.74   
B-Heat  
1.  Emma Vessman -88  Mälarhöjdens IK  28.84   
2.  Désirée Andersson -88  Rånäs 4H  29.32   


200m F17
A-Heat  
1.  Tittchi-Lii Eriksson -86  Hammarby IF  26.42   
2.  Maria Ullberg -86  Danderyd Ath  26.83   
3.  Camilla Carls -86  Hammarby IF  28.45   
B-Heat  
1.  Emelie Staaf -87  Linköpings GIF  28.28   
2.  Mikaela Samuelsson -87  Norrköpings FK  28.37   
3.  Sofia Lund -86  Hässelby SK  28.76   
C-Heat  
1.  Louise Martin -87  Hässelby SK  27.20   
2.  Elin Hynning -87  Hammarby IF  27.56   
  Iwan Jowari -87  Hässelby SK  Diskad (29.21)   


200m F19
1.  Jessica Samuelsson -85  Hässelby SK  25.74   
2.  Maria Ericsson -85  Rånäs 4H  26.83   
3.  Lovisa Lagerblad -85  Hammarby IF  27.39   
4.  Karolin Thunman -84  Täby IS  27.67   


200m KS
1.  Caroline Öhman -81  Hässelby SK  26.80   
2.  Linda Ruud -82  Täby IS  27.69   
3.  Sara Leijon -81  Danderyd Ath  29.40   


200m P12
A-Heat  
1.  Morgan Ohlström -91  Rånäs 4H  27.87   
2.  Johan Forsberg -92  IFK Lidingö  31.35   
3.  Anton Nilsson -92  Huddinge AIS  31.69   
4.  Jesper Eriksson -91  Norrköpings FK  33.09   
B-Heat  
1.  Magnus Prejner -91  Mälarö SOK  30.31   
2.  Fabian Rosenqvist -91  Norrköpings FK  30.91   
3.  Jakob Edén -91  Huddinge AIS  31.99   
4.  Douglas Wentzel -93  Huddinge AIS  39.25   


200m P13
1.  David Östling -90  Rånäs 4H  29.35   
2.  Per Molin -90  Hammarby IF  29.50   
3.  Thomas Wentzel -90  Huddinge AIS  32.93   
4.  Anders Östling -92  Rånäs 4H  33.45   


200m P14/P15
1.  Dan Bergström -89  Huddinge AIS  27.45   
2.  Glenn Karlsson -89  Rånäs 4H  30.96   
  Jonas Segerlind -88  Hammarby IF  Diskad (23.99)   
  Jonathan Berg -88  Hammarby IF  Diskad (26.34)   


200m P17
A-Heat  
1.  Henrik Norelius -86  Hässelby SK  23.90   
2.  Joel Thorén -87  Hammarby IF  24.52   
3.  John Dunell -86  Rånäs 4H  24.93   
4.  Patrik Mattsson -87  Linköping GIF  26.07   
B-Heat  
1.  Fredrik Björneman -86  Hammarby IF  24.94   
2.  Sandun Andersson -86  Fredrikshof FIF  27.47   
  Jonas Elgered -87  Hammarby IF  Diskad (25.79)   
C-Heat  
1.  Patrik Rosencrantz -86  Hammarby IF  23.68   
2.  Jonathan Repta -87  Hammarby IF  25.48   
3.  Johannes Lindblom-Bluml -87  IFK Lidingö  26.56   


200m P19
A-Heat  
1.  Stuart Mulondo -82  Hellas SOIK  22.99   
2.  Niklas Larsson -85  Boo IF  23.38   
3.  Anders Ekstedt -85  Hammarby IF  23.43   
4.  Daniel Hillgren -85  Huddinge AIS  25.10   
B-Heat  
1.  David Stöckel -85  Boo IF  24.53   
2.  Jonatan Petré-Brixell -84  Fredrikshof FIF  24.87   
3.  Oskar Bergström -85  Huddinge AIS  24.92   
4.  Mattias Moskowicz -84  Fredrikshof FIF  25.36   


200m MS
A-Heat  
1.  Klas Ringdahl -77  Hellas SOIK  22.49   
2.  Tomas Olszowy -83  Spårvägens FK  22.56   
3.  Aristide Bamane -82  Spårvägens FK  22.62   
4.  Theo Goodwill -66  Rånäs 4H  23.60   
B-Heat  
1.  Konstantin Koutalas -70  Spårvägens FK  23.20   
2.  Peter Alvarsson -81  Spårvägens FK  23.20   
3.  Tom Gatsinzi -82  Spårvägens FK  23.61   
C-Heat  
1.  Robert Johansson -77  Turebergs FK  24.28   
2.  Miguel Angel Dina -76  Rånäs 4H  26.61   
  Stefano Tomai -65  Alingsås IF  Ej start   


400m KS
A-Heat  
1.  Stina Smibacker -83  Enköpings AI  57.80   (27.13)
2.  Josefin Näsman -81  Bollnäs FIK  58.72   (27.31)
3.  Anna Skarin -77  Hässelby SK  59.28   (27.65)
B-Heat  
1.  Katarina Händel -84  Rånäs 4H  64.40   (30.33)
2.  Sara Lejon -81  Danderyd Ath  65.75   (29.70)
3.  Annika Norberg -61  Boo IF  65.82   (30.07)


400m MS
A-Heat  
1.  Peter Andersson -76  Täby IS  50.45   (23.62)
2.  Tor Pöllänen -87  Hässelby SK  51.12   (24.17)
3.  Tobias Nylander -85  Hammarby IF  54.94   (26.08)
B-Heat  
1.  Anders Huss -85  Hammarby IF  54.15   (26.33)
2.  Martin Johannsen -86  Danderyd Ath  56.84   (26.87)
  Stefano Tomai -65  Alingsås IF  Ej Start   


800m F12/F13
1.  Li Quistbergh -91  Mälarhöjdens IK  2:42.16   
2.  Emily Johansson -90  Mälarhöjdens IK  2:43.32   
3.  Amanda Sjöblom -90  Boo IF  2:53.94   
4.  Jessica Nalin -90  Hässelby SK  2:53:96   
5.  Johanna Lord -91  Hammarby IF  3:00.10   
6.  Linda Levander -90  Täby IS  3:09.63   


800m P12/P13
1.  Ludvig Modin -92  Mälarö SOK  2:43.90   
2.  Thomas Wentzel -90  Huddinge AIS  3:01.75   
3.  Douglas Wentzel -93  Huddinge AIS  3:24.71   


1000m F14/F15
1.  Emma Forsberg -88  Hammarby IF  3:14.20   
2.  Sandra Lundberg -89  Mälarö SOK  3:14.38   
3.  Hanna Keiser -89  Järna SK  3:16.72   
4.  Christina Lindblom -88  Hässelby SK  3:19.20   
5.  Catrin Fahlén -89  Hammarby IF  3:22.29   
6.  Linnéa Lord -89  Hammarby IF  3:35.45   


1000m KS/Veteran
1.  Ellen Söderhult -86  Hammarby IF  3:18.07   
2.  Marianne Fricke -62  Hässelby Sk  3:25.91   
3.  Maria Karlsson -82  Duvbo IK  3:26.49   
4.  Emelie Barman -85  Hammarby IF  3:27.11   


1000m P14/P15
1.  David Levander -88  Täby IS  3:01.67   
2.  Christoffer Sundberg -89  MälaröSOK  3:04.55   
3.  Marcus Persson -89  Mälarö SOK  3:09.04   
4.  Dan Bergström -89  Huddinge AIS  3:09.71   
5.  Mathias Prejner -89  Mälarö SOK  3:10.77   
6.  Johan Jonsson-Dahl -89  Mälarö SOK  3:14.58   
7.  Kristoffer Vilkansis -89  Hässelby SK  3:14.77   
8.  Erik Levander -88  Täby IS  3:16.18   


1000m MS
1.  Rickard Pell -79  Hammarby IF  2:30.20   (1:58.16)
2.  Peter Ngarariga -84  Kungsängen  2:45.90   
3.  Magnus Theorell -84  Fredrikshof FIF  2:49.23   
4.  John Steding -86  Hammarby IF  2:51.61   
  Christer Engström -63  IF Linden  Bröt   


1000m M Veteran
1.  Christer Engström -63  IF Linden  2:43.56   
2.  Lorenzo Nesi -65  FK Studenterna  2:51.25   
3.  Anders Öckerdal -57  FK Studenterna  2:51.33   
4.  Mikael Tennare -61  Rånäs 4H  3:00.98   
5.  Tommy Sjöblom -58  Boo IF  3:01.38   
6.  Greger Brodin -53  FK Studenterna  3:05.31   
7.  Lennart Kroné -55  Fredrikshof FIF  3:11.90   
8.  Stefan Thunman -52  Täby IS  3:21.65   


3000m KS
1.  Linda Ek -79  Enhörna IF  10:43.19   
Sprang tillsammans med 3000m MS och 5000m MS


3000m MS
1.  Nick Barrable -74  Tonbridge AC  9:01.03   
2.  Cédric Schwartzler -74  FK Studenterna  9:20.29   
3.  Mikael Brandt -76  Rånäs 4H  9:21.44   
4.  Peter Nilsson -71  FK Studenterna  9:30.84   
5.  Björn Johansson -67  Global IP Sound  9:57.47   
  Hossein Fazeli -56  Iranska FR  Bröt   
Sprang tillsammans med 5000m MS


5000m MS
1.  Martin Gidewall -76  IFK Tumba  16:16.67   
2.  Brian Buchtrup -76  Sthlm City Triathlon  17:45.34   
3.  Erik Skoog -80  Grebo SoMK  19:59.16   
4.  Martin Larsson -71  Flemingsbergs SK  20:01.84   
Sprang tillsammans med 3000m MS


60mh F12
1.  Emilia Messinger -91  Hässelby SK  11.22   
2.  Li Quistbergh -91  Mälarhöjdens IK  11.63   
3.  Johanna Lund -91  Sundbybergs IK  13.80   


60mh F13
1.  Sofia Carls -90  Hammarby IF  10.59   
2.  Victoria Johansson -90  Norrköpings FK  11.29   
3.  Anna Larsson -90  Sundbybergs IK  12.11   
4.  Klara Stigner -90  Norrköpings FK  12.21   
5.  Gabriella Görhed-Quist -90  Hammarby IF  12.43   
6.  Jessica Nalin -90  Hässelby SK  13.71   


60mh F14/F15
1.  Fatima Makakala -89  Hammarby IF  9.70   
2.  Jenny Davidsson -88  Hammarby IF  10.40   


60mh F17
1.  Camilla Kramar -86  Huddinge AIS  9.34   
2.  Helena Eriksson -87  Österhaninge IF  9.65   
3.  Louise Martin -87  Hässelby SK  9.71   
4.  Charlotta Brishammar -87  IFK Lidingö  9.75   
5.  Emelie Arvidsson -87  Hammarby IF  9.82   
6.  Mikaela Samuelsson -87  Norrköpings FK  13.25   
  Helena Norberg -86  Huddinge AIS  Bröt   


60mh P15/F19/KS
1.  Jessica Samuelsson -85  Hässelby SK  9.34   
2.  Annica Andersson -80  Täby IS  9.54   
3.  Frida Strandberg -85  Turebergs FK  9.70   
4.  Lovisa Lagerblad -85  Hammarby IF  9.90   
5.  Glenn Karlsson -88  Rånäs 4H  12.11   
6.  Daniel Östling -88  Rånäs 4H  13.01   


60mh P12/P13
1.  Fabian Rosenqvist -91  Norrköpings FK  11.34   
2.  Per Molin -90  Hammarby IF  11.39   
3.  David Östling -90  Rånäs 4H  11.88   
4.  Jesper Eriksson -91  Norrköpings FK  12.94   


60mh P17
1.  Jonas Granlund -86  Hammarby IF  8.68   
2.  Marcus Janback -87  Fredrikshof FIF  8.85   
3.  Karl Bergqvist -86  Hässelby SK  8.93   
4.  Joel Thorén -87  Hammarby IF  8.94   


60mh P19/MS
1.  Oskar Nordquist -80  Hellas SOIK  8.88   
2.  Lasse Ohtamaa -80  Tullinge Tumba  8.89   
3.  Niklas Larsson -85  Boo IF  9.01   
4.  Henrik Rundby -83  Huddinge AIS  9.38   
5.  Oskar Bergström -85  Huddinge AIS  10.19   

Längd F14
1.  Fatima Makakala -89  Hammarby IF  482   
2.  Malin Dahlin -89  IFK Lidingö  449   
3.  Sara Carlsson-Odell -89  Hammarby IF  400   

1.  F. Makakala 422 451 450 471 482 474
2.  M. Dahlin 435 443 440 428 418 449
3.  S. Carlsson-Odell 400 - 382 385 - -


Längd F15
1.  Ida Söderfjord -88  Linköping GIF  463   
2.  Jenny Davidsson -88  Hammarby IF  457   
3.  Hilda Nilsson -88  Hässelby SK  457   
4.  Joanna Engblom -88  Hässelby SK  451   

1.  I. Söderfjord x 463 446 456 - -
2.  J. Davidsson 454 428 447 457 454 457
3.  H. Nilsson 435 457 455 451 440 435
4.  J. Engblom x 438 x 451 448 434


Längd F17
1.  Annika Andersson -86  Hammarby IF  504   
2.  Mikaela Westerfalk -86  Huddinge AIS  491   
3.  Emelie Staaf -87  Linköpings GIF  489   
4.  Helena Weinz -87  Hammarby IF  472   
5.  Charlotta Brishammar -87  IFK Lidingö  471   
6.  Fanny Hagström -87  Huddinge AIS  464   
7.  Camilla Carls -86  Hammarby IF  460   
8.  Elina Nylander -87  Hammarby IF  454   
9.  Elin Hynning -87  Hammarby IF  446   
10.  Sofia Lund -86  Hässelby SK  408   

1.  A. Andersson 490 503 x 504 x x
2.  M. Westerfalk 485 486 492 488 491 485
3.  E. Staaf x 489 440 x x 478
4.  H. Weinz 444 445 472 464 469 x
5.  C. Brishammar 471 x 437 461 x 459
6.  F. Hagström x 464 x x x x
7.  C. Carls 431 455 450 460 447 439
8.  E. Nylander x x 453 x x 454
9.  E. Hynning 430 x 416 446 x 442
10.  S. Lund 181 374 408 - - -


Längd F19
1.  Jessica Samuelsson -85  Hässelby SK  537   
2.  Malin Rosenberg -84  Huddinge AIS  472   

1.  J. Samuelsson x 498 442 509 514 537
2.  M. Rosenberg 446 469 472 453 465 445


Längd KS
1.  Annica Andersson -80  Täby IS  522   

1.  A. Andersson x 522 514 506 519 499


Längd P14
1.  David Östling -90  Rånäs 4H  436   
2.  Andreas Östling -92  Rånäs 4H  348   

1.  D. Östling - - 336 417 436 377
2.  A. Östling - - 317 330 346 348


Längd P15
1.  Jonas Segerlind -88  Hammarby IF  579   
2.  Jonathan Berg -88  Hammarby IF  510   
3.  Robert Bergqvist -88  Hässelby SK  477   
4.  Glenn Karlsson -88  Rånäs 4H  416   
5.  Daniel Östling -88  Rånäs 4H  359   

1.  J. Segerlind x 557 579 551 561 569
2.  J. Berg 500 503 502 484 510 495
3.  R. Bergqvist 454 477 433 390 458 456
4.  G. Karlsson x 396 x - x 416
5.  D. Östling x 359 237 - - -


Längd P17
1.  Joakim Orreteg -87  Hässelby SK  589   
2.  Joel Thorén -87  Hammarby IF  574   
3.  Patrik Sjöbom -86  Huddinge AIS  566   
4.  Karl Bergqvist -86  Hässelby SK  556   
5.  Jonas Elgered -87  Hammarby IF  546   
6.  Patrik Mattsson -87  Linköpings GIF  502   
7.  Johannes Lindblom-Bluml -87  IFK Lidingö  477   
8.  Magnus Gärdin -87  Täby IS  460   

1.  J. Orreteg 504 301 585 578 533 589
2.  J. Thorén 553 574 548 561 420 -
3.  P. Sjöbom 538 566 518 529 532 532
4.  K. Bergqvist 523 534 537 441 517 556
5.  J. Elgered 523 546 - - 535 533
6.  P. Mattsson - 502 490 - 501 -
7.  J. Lindblom-Bluml - 430 468 339 477 -
8.  M. Gärdin 460 452 437 458 457 451


Längd P19
1.  Niklas Larsson -85  Boo IF  634   
2.  Mathias Hortans -84  Huddinge AIS  630   
3.  Mikael Thulin -85  Hammarby IF  608   
4.  Joakim Stockling -84  Huddinge AIS  576   
5.  David Stöckel -85  Boo IF  573   

1.  N. Larsson 634 x - x - 602
2.  M. Hortans 602 630 613 x 442 589
3.  M. Thulin 602 164 599 608 602 608
4.  J. Stockling 576 x x x x -
5.  D. Stöckel 572 x 546 573 x -


Längd MS
1.  Henrik Rundby -83  Huddinge AIS  617   

1.  H. Rundby 617 x 598 596 591 476


Stav MS
1.  Johan Popus -81  Turebergs FK  434   
2.  Lasse Ohtamaa -80  Tullinge-Tumba  344   
3.  Erik Thorstensson -89  Hammarby IF  334   
4.  Marcus Janback -87  Fredrikshof FIF  0   

   424 434
1.  J. Popus o o
   304 314 324 334 344 354
2.  L. Ohtamaa o o o - xo xxx
3.  E. Thorstensson - xxo o o xxx
4.  M. Janback - - xxx


Stav KS
1.  Susanne Meckbach -81  Turebergs FK  314   
2.  Marie Wasserman -82  Hammarby IF  304   

   284 294 304 314 324 334
1.  S. Meckbach o o xxo o xxx
2.  M. Wasserman o o o xxx

©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta