Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Våra arrangemang | Kungsholmen Runt | Tömilen | Löparnas Kväll |
| Sommarspel | Vinthundsvinter | Mälardalens Långcup | Anmäl dig |

Vinthundsvintern

18 januari 2004
Sätra Friidrottshall, Stockholm

Arrangör: FK Studenterna
Tävlingsledare: Fredrik Sohlberg

Mullsjös stora löparlöfte, Mattias Claesson, blir snart klubbkamrat med Jessica Samuelsson, i Hässelby SK. Båda kan träna vidare med ett välkommet träningsstipendium från FK Studenterna och Astra Zeneca, som segrare i Mårtens Minne.

17-årige Mattias och 18-åriga Jessica sänkte de svenska årsbästa-tiderna på 400 meter, med rejäl marginal, till 48.40 respektive 56.23.

Vinthundsvintern bjöd på ytterligare tre svenska årsbästan, på den udda distansen 5000 meter, där Johan Lindberg vann på 15:34.7m, på 3000 meter, som avgjordes simultant med 5000, genom Martin Öhman, Hässelby, som långspurtbesegrade Rachid Benjira, Hammarby - Martins segertid: 8:40.3m - och på 1000m där Rachid Benjira vann på 2:31.27.

Dessutom slogs fyra svenska veteranrekord på 1000 meter:
K45: Gunnel Tolfes, IFK Tumba, 3:31.81
K50: Erica Myrefelt, FK Studenterna, 3:47.38
M55: Lars-Erik Brännfeldt, Täby IS, 3:01.50
M60: Nils Olsson, Huddinge AIS, 3:37.12



60m F12/F13/F14
A-Heat  
1.  Marie Lindström -90  Rånäs 4H  08.74   
2.  Vanessa Westerfelt -91  Fredrikshof FIF  08.83   
3.  Sofia Masrour -91  Spårvägens FK  08.98   
4.  Vanessa Fumba -90  Spårvägens FK  09.00   
5.  Alexandra Kaludjerovic -91  Spårvägens FK  09.39   
6.  Sofie Lindroos -92  Mälarhöjden  10.45   
B-Heat  
1.  Hanna Wedeen -92  Hässelby SK  09.25   
2.  Emma Hansson -92  mälarhöjdens ik  09.28   
3.  Jessica Janze -92  Hässelby SK  09.43   
4.  Ellinor Snickars -92  Hässelby SK  09.83   
5.  Hanna Lilja -92  Danderyds SK  10.22   
6.  Erica Sunnerskog -92  Hässelby Sk  10.47   


60m F15
A-Heat  
1.  Gladys Bamane -89  Spårvägens FK  8.23   
2.  Mimmi Rönn -89  Turebergs FK  8.25   
3.  Elin Högberg -89  Hammarby IF Fri  8.78   
4.  Jennifer Westerfelt -89  Fredrikshof  8.80   
5.  Angelica Engberg -89  Hässelby SK  9.65   
B-Heat  
1.  Caroline Hallén -89  Hässelby SK  8.65   
2.  Katarina Fryers-H -89  Hammarby IF Fri  8.68   
3.  Sara Carlsson-Odell -89  Hammarby IF  8.82   
4.  Nathalie Skantz -88  Hässelby SK  9.68   


60m F12/F13/F14/F15
Final A  
1.  Mimmi Rönn -89  Turebergs FK  8.14   
2.  Gladys Bamane -89  Spårvägens FK  8.23   
3.  Caroline Hallén -89  Hässelby SK  8.61   
4.  Katarina Fryers-H -89  Hammarby IF Fri  8.68   
5.  Marie Lindström -90  Rånäs 4H  8.74   
6.  Jennifer Westerfelt -89  Fredrikshof  8.83   
7.  Sara Carlsson-Odell -89  Hammarby IF  8.91   
Final B  
1.  Vanessa Westerfelt -91  Fredrikshof FIF  8.81   
2.  Sofia Masrour -91  Spårvägens FK  8.94   
3.  Hanna Wedeen -92  Hässelby SK  9.27   
4.  Jessica Janze -92  Hässelby SK  9.32   
5.  Emma Hansson -92  mälarhöjdens ik  9.34   
6.  Alexandra Kaludjerovic -91  Spårvägens FK  9.46   
7.  Nathalie Skantz -88  Hässelby SK  9.74   


60m F17
A-Heat  
1.  Helena Eriksson -87  Österhaninge IF  8.23   
2.  Lise Hellqvist -88  Österhaninge IF  8.29   
3.  Sofia Grahm -87  Täby IS  8.32   
4.  Emma Vessman -88  Mälarhöjdens IK  8.33   
5.  Jennie Svensson -87  Täby IS  8.42   
6.  Mikaela Grahm -87  Täby IS  8.53   
B-Heat  
1.  Helena Weinz -87  Hammarby IF Fri  8.50   
2.  Elina Nylander -87  Hammarby IF Fri  8.57   
3.  Jessica Wiking -87  Hammarby IF Fri  8.60   
4.  Louise Christiansen -88  Spårvägens FK  8.69   
5.  Anna Wikström -87  IFK Tumba  8.91   


60m F19/KS
1.  Charlotte Åberg -79  Hässelby SK  7.99   
2.  Anna-Karin Olsson -75  Turebergs FK  8.15   
3.  Charlotte Johansson -86  Orient  8.32   
4.  Maria Ericsson -85  Rånäs 4H  8.33   
5.  Mikaela Westerfalk -86  Huddinge AIS Friidrott  8.39   
6.  Pia Lindström -81  Rånäs 4H  9.05   


60m F17/F19/KS
Final A  
1.  Anna-Karin Olsson -75  Turebergs FK  8.10   
2.  Lise Hellqvist -88  Österhaninge IF  8.22   
3.  Helena Eriksson -87  Österhaninge IF  8.25   
4.  Sofia Grahm -87  Täby IS  8.27   
5.  Maria Ericsson -85  Rånäs 4H  8.38   
6.  Emma Vessman -88  Mälarhöjdens IK  8.41   
7.  Pia Lindström -81  Rånäs 4H  9.27   
Final B  
1.  Klara Blume -78  Bromma IF  8.07   
2.  Jennie Svensson -87  Täby IS  8.39   
3.  Mikaela Westerfalk -86  Huddinge AIS Friidrott  8.48   
4.  Helena Weinz -87  Hammarby IF Fri  8.48   
5.  Elina Nylander -87  Hammarby  8.58   
6.  Mikaela Grahm -87  Täby IS  8.59   
7.  Jessica Wiking -87  Hammarby IF Fri  8.62   
8.  Anna Wikström -87  IFK Tumba  8.81   


60m P12/P13/P14/P15
A-Heat  
1.  Dennis Julin -91  Österhaninge IF  8.62   
2.  Niclas Teveborg -91  Österhaninge IF  8.80   
3.  Oscar Eriksson -91  Danderyds SK  8.86   
4.  Emil Vessman -92  Mälarhöjdens IK  9.25   
B-Heat  
1.  Thomas Wentzel -90  Huddinge AIS Friidrott  08.93   
2.  Johan Forsberg -92  IFK Lidingö  09.14   
3.  Tobias Karlsson -92  Hässelby SK  09.32   
4.  Markus Nordgren -92  Hässelby SK  09.88   
5.  Björn Bamane -93  Spårvägens FK  10.44   
C-Heat  
1.  Ronny Westphal -89  Spårvägens FK  7.70   
2.  Viktor Kårelid -89  Hammarby IF Fri  7.91   
Final A  
1.  Viktor Kårelid -89  Hammarby IF Fri  7.89   
2.  Dennis Julin -91  Österhaninge IF  8.59   
3.  Oscar Eriksson -91  Danderyds SK  8.82   
4.  Niclas Teveborg -91  Österhaninge IF  8.88   
5.  Thomas Wentzel -90  Huddinge AIS Friidrott  8.92   
6.  Emil Vessman -92  Mälarhöjdens IK  9.38   
Final B  
1.  Tobias Karlsson -92  Hässelby SK  09.28   
2.  Markus Nordgren -92  Hässelby SK  10.07   
3.  Björn Bamane -93  Spårvägens FK  10.17   


60m P17/P19
1.  Sebastian Öberg -87  Österhaninge IF  7.43   
2.  Martin Augustsson -86  Täby IS  7.47   
3.  Viktor Swahn -87  Österhaninge IF  7.53   
4.  Linus Dageryd -88  Täby IS  8.06   
5.  Jesper Olausson -88  Täby IS  8.23   
6.  Erik Falemo -88  Hässelby SK  8.56   


60m MS
A-Heat  
1.  Fredrik Bergfors -81  Turebergs FF  7.17   
2.  Martin Skeppstedt -82  Spårvägens FK  7.19   
3.  Aristide Bamane -82  Spårvägens FK  7.23   
4.  Mats-Erik Sörensen -87  Hässelby SK  7.31   
5.  Anders Wistam -75  Hellas SOIK  7.39   
6.  Stefano Tomai -65  FK Studenterna  7.42   
7.  Robert Badås -86  Fredrikshof  7.94   
B-Heat  
1.  Daniel Bergström -79  Huddinge AIS Friidrott  7.32   
2.  Lasse Ohtamaa -80  Väsby IK  7.52   
3.  Daniel Larsson -85  Uppsala IF  7.57   
4.  Ingemar Storm -60  FK Studenterna  7.97   
5.  Kostas Bovzanis -84  Hellas SOIK  8.05   
6.  Kenneth Kilbäck -74  Rånäs 4H  8.25   
7.  Jan Söderström -42  Bromma IF  8.54   


60m P17/P19/MS
Final A  
1.  Martin Skeppstedt -82  Spårvägens FK  7.21   
  Fredrik Bergfors -81  Turebergs FF  7.21   
3.  Aristide Bamane -82  Spårvägens FK  7.26   
4.  Daniel Bergström -79  Huddinge AIS Friidrott  7.34   
5.  Mats-Erik Sörensen -87  Hässelby SK  7.38   
6.  Sebastian Öberg -87  Österhaninge IF  7.42   
7.  Stefano Tomai -65  FK Studenterna  7.43   
8.  Anders Wistam -75  Hellas SOIK  7.53   
Final B  
1.  Viktor Swahn -87  Österhaninge IF  7.52   
2.  Robert Badås -86  Fredrikshof  7.80   
3.  Ingemar Storm -60  FK Studenterna  7.97   
4.  Linus Dageryd -88  Täby IS  8.03   
5.  Kostas Bovzanis -84  Hellas SOIK  8.07   
6.  Jesper Olausson -88  Täby IS  8.36   


200m F12
A-Heat  
1.  Hanna Wedeen -92  Hässelby SK  31.31   
2.  Beatrice Thylstedt -92  Hässelby SK  32.57   
3.  Malin Trollsås -93  Danderyds SK  33.79   
B-Heat  
1.  Jessica Janze -92  Hässelby SK  32.00   
2.  Ellinor Snickars -92  Hässelby SK  33.77   
3.  Louisa Nyberg -92  Hässelby SK  34.93   
4.  Erica Sunnerskog -92  Hässelby SK  36.80   


200m F13
A-Heat  
1.  Vanessa Westerfelt -91  Fredrikshof FIF  29.56   
2.  Josephine Ekholm -91  Hammarby IF Fri  30.24   
3.  Alexandra Kaludjerovic -91  Spårvägens FK  30.81   
B-Heat  
1.  Tove Canerstam -91  Hässelby SK  32.24   
2.  Kajsa Wallin -91  Hässelby SK  32.85   
  Emma Wallin -91  Hässelby SK  Diskad (31.77)   


200m F14
  Nina Knutas -90  Spårvägens FK  Diskad   
  Vanessa Fumba -90  Spårvägens FK  Diskad   


200m F15
1.  Gladys Bamane -89  Spårvägens FK  27.44   
2.  Sara Carlsson Odell -89  Hammarby IF Fri  28.49   
3.  Catrin Fahlén -89  Hammarby IF Fri  28.50   


200m F17
1.  Anna Berg -88  Täby IS  26.71   
2.  Emma Vessman -88  Mälarhöjdens IK  26.98   
3.  Mimmi Rönn -89  Turebergs FK  27.62   
4.  Louise Christiansen -88  Spårvägens FK  28.41   


200m F19/KS
1.  Maria Ericsson -85  Rånäs 4H  27.46   
2.  Linda Ruud -82  Täby IS  27.71   


200m P12
A-Heat  
1.  Emil Vessman -92  Mälarhöjdens IK  30.20   
2.  Tobias Karlsson -92  Hässelby Sk  31.69   
3.  John Lyberg -92  Hässelby SK  32.60   
4.  Hugo Nissar -92  Hässelby SK  33.87   
B-Heat  
1.  Jonas Nohlgren -92  Hässelby SK  33.48   
2.  Markus Nordgren -92  Hässelby SK  34.26   
3.  Andreas Thedeén -92  Hässelby SK  35.54   
4.  Douglas Wentzel -93  Huddinge AIS Friidrott  39.80   


200m P13
A-Heat  
1.  Dennis Julin -91  Österhaninge IF  28.34   
2.  Niclas Teveborg -91  Österhaninge IF  28.64   
3.  Magnus Prejner -91  Mälarö SOK  30.06   
B-Heat  
1.  Martin Lundberg -91  Hässelby SK  30.20   
2.  Mikael Lindqvist -91  Österhaninge IF  31.55   
3.  Håkan Söderlund -91  Hässelby SK  31.79   


200m P14/P15
1.  Ronny Westphal -89  Spårvägens FK  24.72   
2.  Robin Andeer -89  Spårvägens FK  28.28   
3.  Thomas Wentzel -90  Huddinge AIS Friidrott  30.34   


200m P17
A-Heat  
1.  Marcus Janback -87  Fredrikshof  25.01   
2.  William Smedjegården -88  Mälarö SOK  25.09   
B-Heat  
1.  Billy Pablo Pettersson -88  Hammarby IF Fri  26.14   
2.  Jesper Olausson -88  Täby IS  27.68   


200m P19/MS
1.  Stefano Tomai -65  FK Studenterna  23.85   
2.  Martin Augustson -86  Täby IS  24.66   
3.  Nils Dahlin -78  Fredrikshofs FIF  25.77   


400m KS
A-Heat  
1.  Jessica Samuelsson -85  Hässelby SK  56.23   
2.  Carolina Nylén -79  Täby IS  57.55   
3.  Lisa Voltaire -87  Täby IS  60.39   
B-Heat  
1.  Louise Gundert -80  IFK Lidingö  57.12   
2.  Jennie Hurkman -84  Turebergs FK  59.99   
3.  Caroline Enberg -87  Täby IS  62.09   


400m MS
A-Heat  
1.  Mattias Claesson -87  Mullsjö SOK  48.40   (23.42)
2.  Albin Johansson -81  Hässelby SK  49.75   (24.79)
3.  Tomas Byrberg -79  Turebergs FK  49.80   (24.18)
4.  Thomas Nikitin -82  Spårvägens FK  50.21   (23.90)
B-Heat  
1.  Niklas Larsson -85  Hässelby SK  50.12   
2.  Andrus Klaar -75  Spårvägen  51.49   
3.  Tom Gatsinzi -82  Spårvägens FK  52.48   
C-Heat  
1.  Andreas Mårtensson -85  Täby IS  52.38   
2.  Oskar Nilsson -85  Åhus FK  52.75   
3.  Fredrik Christiansson -82  Spårvägens FK  52.79   
4.  Henrik Norelius -86  Hässelby SK  53.06   
D-Heat  
1.  Martin Augustsson -86  Täby IS  54.19   
2.  John Dunell -86  Rånäs 4H  54.39   
3.  Ingemar Storm -60  FK Studenterna  54.51   
E-Heat  
1.  Gustav Silén -88  Hammarby IF Fri  54.72   
2.  Erik Scheller -87  FGF Gotland  57.50   
3.  Per-Jonas Trollsås -65  Danderyds SK  59.79   


800m F12/F13
1.  Vanessa Westerfelt -91  Fredrikshof FIF  2:31.34   
2.  Johanna Olsson -91  Täby IS  2:36.86   
3.  Malin Trollsås -93  Danderyds SK  2:54.35   
4.  Elin Jonsson-Dahl -93  Mälarö SOK  3:05.39   
5.  Sara Munter -93  Mälarö SOK  3:07.92   


800m P12/P13
1.  Ludvig Modin -92  Mälarö SOK  2:31.55   
2.  David Sundströn -91  Sigtuna IF  2:38.62   
3.  Jimmy Lundemo -92  Hässelby SK  2:47.91   
4.  Martin Jonsson-Dahl -91  Mälarö SOK  3:03.31   
5.  Hugo Nissar -92  Hässelby SK  3:13.79   
6.  Douglas Wentzel -93  Huddinge AIS Friidrott  3:19.41   


1000m F15/F17/KS
1.  Beatrice Odén -80  Rånäs 4H  3:10.36   
2.  Sofia Grafström -87  Turebergs FK  3:14.22   
3.  Ida Verwijst -89  Upsala IF  3:15.59   
4.  Martina Winkler -89  Söderköpings FIK  3:27.41   
5.  Christina Lindblom -88  Hässelby SK  3:34.85   


1000m P14/P15
1.  Dan Bergström -89  Huddinge AIS Friidrott  2:56.73   
2.  Christoffer Vilcansis -89  Hässelby SK  2:58.08   
3.  Matthias Prejner -89  Mälarö SOK  3:05.65   
4.  Hannes Hegmar -90  Danderyds SK  3:12.46   
5.  Daniel Hedén -90  Täby IS  3:16.63   
6.  Mattias Almqvist -90  Österhaninge IF  3:32.12   


1000m P17/P19/MS
A-Heat  
1.  Rachid Benjira -74  Hammarby IF Fri  2:31.27   
2.  Simon Rasmussen -86  Rånäs 4H  2:31.45   
3.  Daniel Norberg -78  Hammarby IF Fri  2:32.71   
4.  Tobias Nylander -85  Hammarby IF Fri  2:38.43   
5.  Peter Bergqvist -85  Eksjö Södra IK  2:39.51   
6.  Anders Huss -85  Hammarby IF Fri  2:41.90   
7.  Tobias Ekhamre -88  Hammarby IF Fri  2:44.46   
B-Heat  
1.  John Steding -86  Hammarby IF Fri  2:44.67   
2.  Robin Kivila -87  IF Linden  2:47.02   
3.  William Smedjegården -88  Mälarö SOK  2:55.65   
4.  Johan Jonsson-Dahl -88  Mälarö SOK  2:56.34   
5.  Christian Sonehag -88  Upsala if  2:56.34   
6.  Sandun Andersson -86  Fredrikshofs FIF  2:58.88   


1000m K Veteran
1.  Gunnel Tolfes -58  IFK Tumba  3:31.81   
2.  Eva Dahlin -61  Fredrikshofs FIF  3:44.94   
3.  Erica Myrefelt -53  FK Studenterna  3:47.38   


1000m M Veteran
A-Heat  
1.  Johan Norberg -61  Gefle IF  2:47.66   
2.  Lorenzo Nesi -65  FK Studenterna  2:47.82   
3.  Henrik Rüffel -66  Nyköpings BIS  2:48.37   
4.  Tomas Gunnare -65  Fredrikshofs FIF  2:55.35   
5.  Mikael Tennare -61  Rånäs 4H  2:57.45   
6.  Petri Helminen -64  FK Studenterna  3:01.54   
7.  Hans Dahlén -68  Fredrikshofs FIF  3:10.25   
B-Heat  
1.  Lars Claesson -56  Flens FS  2:52.07   
2.  Peter Zahn -63  Huddinge AIS  2:58.07   
3.  Lennart Kroné -55    3:00.92   
4.  Tommy Sjöblom -58  Boo IF  3:01.94   
5.  Kim Hedbom -54  Huddinge AIS  3:09.28   
6.  Christer Gidewall -49  IFK Tumba  3:28.12   
C-Heat  
1.  Lars-Erik Brännfeldt -47  Täby IS  3:01.50   
2.  Nils Olsson -44  Huddinge AIS  3:37.12   
3.  Sverker Unnes -43  Fredrikshofs FIF  3:49.28   


3000m KS
1.  Helena Olofsson -78  Rånäs 4H  10:00.4m   


3000m MS
1.  Martin Öhman -81  Hässelby SK  8:40.3m   
2.  Rachid Benjira -74  Hammarby IF Fri  8:43.3m   
3.  Fredrik Swahn -77  Rånäs 4H  9:04.5m   
4.  Per Synnerman -71  Hammarby IF Fri  9:08.9m   


5000m MS
1.  Johan Lindberg -80  Upsala if  15:34.7m   
2.  Brian Buchtrup -76  Sthlm City Triathlon  17:29.3m   
3.  Hans Dahlén -68  Fredrikshof  17:32.8m   
4.  Mario Krestalica -78  Sthlm City Triathlon  17:47.3m   
5.  Henrik Hasselgren -82  Sthlm City Triathlon  17:47.4m   
6.  Martin Johansson -78  Sthlm City Triathlon  18:21.7m   
7.  Fredrik Lax -69  Gefle IF  18:45.0m   
8.  Henrik Harr -65  Sthlm City Triathlon  18:49:3m   
9.  Martin Larsson -71  Flemingsbergs SK  19:52.7m   


60mh F12/P13/F14
1.  Mikael Lindqvist -91  Österhaninge  11.18   
2.  Jessica Nalin -90  Hässelby SK  12.91   
3.  Hanna Lilja -92  Danderyds SK  13.77   


60mh F17/KS
1.  Lise Hellqvist -88  Österhaninge IF  9.01   
2.  Louise Gundert -80  IFK Lidingö  9.07   
3.  Åsa Carlsson -72  Spårvägens FK  9.27   
4.  Jennie Hurkmans -84  Turebergs FK  9.36   
5.  Helena Eriksson -87  Österhaninge IF  9.38   
6.  Emelie Haaparanta -88  Täby IS  9.55   
  Emelie Arvidsson -87  Hammarby IF Fri  Ej Start   


60mh P17/P19
1.  Michel Tornéus -86  IFK Tumba  8.48   
2.  Joel Thorén -87  Hammarby IF Fri  8.74   
3.  Jonathan Eklund -88  Hammarby IF Fri  8.85   
4.  Marcus Janback -87  Fredrikshof  8.89   
5.  Sebastian Öberg -87  Österhaninge IF  8.93   
6.  Björn Ljusenius -87  Turebergs FK  9.13   
7.  Nils-Göran Nilsson -88  Täby IS  9.15   
8.  Jonas Elgered -87  Hammarby IF Fri  9.39   


Längd F14
1.  Sofia Masrour -91  Spårvägen  422   
2.  Marie Lindström -90  Rånäs 4H  420   
3.  Nathalie Lännholm-Persson -90  Österhaninge IF  411   

1.  S. Masrour 377 378 X 412 422 397
             
2.  M. Lindström 405 416 415 420 415 391
             
3.  N. Lännholm-Persson 370 357 359 411 383 388
             


Längd F15
1.  Caroline Hallén -89  Hässelby SK  483   
2.  Katarin Fryers-H -89  Hammarby IF Fri  470   
3.  Sara Carlsson -89  Hammarby IF  444   
4.  Angelica Engberg -89  Hässelby SK  426   

1.  C. Hallén 466 482 479 479 477 483
             
2.  K. Fryers-H 433 425 435 464 455 470
             
3.  S. Carlsson 444 438 422 414 415 426
             
4.  A. Engberg 352 381 420 406 426 403
             


Längd F17
1.  Emelie Haaparanta -88  Täby IS  507   
2.  Sofia Grahm -87  Täby IS  504   
3.  Malin Hansson -88  Mälarhöjdens IK  497   
4.  Louise Christiansen -88  Spårvägens FK  494   
5.  Mikaela Grahm -87  Täby IS  488   
6.  Helena Winz -87  Hammarby IF Fri  483   
7.  Camilla Håkansson -87  Hammarby IF Fri  464   
8.  Jessica Wiking -87  Hammarby IF Fri  442   
9.  Hanna Julin -87  Mälarhöjdens IK  416   
10.  Nathalie Skantz -88  Hässelby SK  344   
11.  Elina Nylander -87  Hammarby IF Fri  -   

1.  E. Haaparanta 491 470 471 487 507 485
             
2.  S. Grahm 496 504 484 456 - -
             
3.  M. Hansson 497 486 493 X 485 X
             
4.  L. Christiansen X X X 494 489 478
             
5.  M. Grahm 480 454 476 475 462 488
             
6.  H. Winz X 359 483 X X X
             
7.  C. Håkansson 430 445 439 438 453 464
             
8.  J. Wiking 393 398 409 X X 442
             
9.  H. Julin X X 416 - - -
             
10.  N. Skantz 321 344 334 335 323 334
             
11.  E. Nylander X X X X X X
             


Längd F19
1.  Annika Andersson -86  Hammarby IF Fri  510   
2.  Mikaela Westerfalk -86  Huddinge AIS Friidrott  507   

1.  A. Andersson 510 500 499 504 499 X
             
2.  M. Westerfalk X 490 505 490 504 507
             


Längd KS
1.  Moa Bergsten -83  Hammarby IF Fri  557   
2.  Pia Lindström -81  Rånäs 4H  416   

1.  M. Bergsten 555 557 426 528 541 525
             
2.  P. Lindström 407 389 398 387 416 415
             


Längd P17
1.  Viktor Swahn -87  Österhaninge IF  643   
2.  Joel Thorén -87  Hammarby IF Fri  606   
3.  Marcus Janback -87  Fredrikshof  588   
4.  Jonas Elgered -87  Hammarby IF Fri  541   

1.  V. Swahn X 634 641 643 X X
             
2.  J. Thorén X X X 598 X 606
             
3.  M. Janback 588 X - - X -
             
4.  J. Elgered X 525 541 X 527 513
             


Längd P19
1.  Michel Tornéus -86  IFK Tumba  693   

1.  M. Tornéus 669 690 679 687 693 674
             


Längd MS
1.  Kenneth Kilbäck -74  Rånäs 4H  515   
2.  Henrik Attersand -84  Hammarby IF Fri  403   

1.  K. Kilbäck 491 481 472 X 498 515
             
2.  H. Attersand 403 X X X X -
             


Stav KS
1.  Lotta Hultin -85  Hässelby SK  367   
2.  Alissa White -74  Hässelby SK  352   
3.  Klara Blume -78  Bromma  342   
4.  Jessica Nalin -90  Hässelby SK  -   
5.  Klara Persson -80  Spårvägen  -   


Stav MS
1.  Marcus Lindh -76  Spårvägen  481   
2.  Anders Edvinsson -73  Spårvägen  461   
3.  Siergiej Norin -73  Hässelby SK  361   
4.  Christer Norin -63  IFK Tumba  301   
5.  Alexander Eriksson -79  Spårvägen  -   



©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta