Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Våra arrangemang | Kungsholmen Runt | Tömilen | Löparnas Kväll |
| Sommarspel | Vinthundsvinter | Mälardalens Långcup | Anmäl dig |

Vinthundsvinter

28 januari 2006
Sätrahallen, Stockholm

Arrangör: FK Studenterna
Tävlingsledare: Roland Persson, Marcus Nilsson och Karl Werner

Starter: Magnus Kvist, Gustaf Sörberg, Bo Wallsten, Kjell Häglund
Eltidtagning: Gunnar Olausson och Lennart Bresky


Utskriftvänlig version
60m F11
1 Elin Kviberg 95 Hellas 09,94
60m final P11
1 Jacob Borssèn 95 Huddinge 09,01
2 Emil Hansson 95 Mälarhöjden 09,31
3 Oscar Wahlberg 95 Ingarö 09,59
60m P11 (tävlade med F11)
1 Jacob Borssèn 95 Huddinge 09,11
2 Emil Hansson 95 Mälarhöjden 09,53
3 Oscar Wahlberg 95 Ingarö 09,76
60m final F15
1 Josefine Ekholm 91 Huddinge 08,01
2 Emma Fredriksson 91 Täby 08,13
3 Jenny Hytte 91 Hässelby 08,30
4 Sanoria Hossein 91 Hässelby 08,59
5 Anna Klackenberg 91 Tureberg 08,59
6 Anna Hansback 91 Spårvägen 08,82
7 Andrea Lagerström 91 Tureberg 08,86
8 Kim Lidman 91 Tureberg 08,99
60m final F15
Heat 1
1 Josefine Ekholm 91 Huddinge 08,10
2 Sanoria Hossein 91 Hässelby 08,49
3 Anna Hansback 91 Spårvägen 08,84
4 Anna Fahrman 91 Hässelby 09,25
5 Emily Andersson 92 Linden 09,58
6 Frida Jerneke 92 Spårvägen 09,74
Heat 2
1 Jenny Hytte 91 Hässelby 08,19
2 Emma Fredriksson 91 Täby 08,21
3 Anna Klackenberg 91 Tureberg 08,63
4 Andrea Lagerström 91 Tureberg 08,79
5 Kim Lidman 91 Tureberg 08,93
60m F15
Heat 1
Josefine Ekholm 91 Huddinge
Anna Fahrman 91 Hässelby
Sanoria Hossein 91 Hässelby
Emily Andersson 92 Linden
Anna Hansback 91 Spårvägen
Frida Jerneke 92 Spårvägen
Heat 2
S Hossain 91 Hässelby
Anna Klackenberg 91 Tureberg
Emma Fredriksson 91 Täby
Jenny Hytte 91 Hässelby
Andrea Lagerström 91 Tureberg
Kim Lidman 91 Tureberg
60m final P15
1 Adam Chiguer 91 Huddinge 07,73
2 Erik Kvarnerup 92 Hanviken 07,92
3 Erik Sommerholt 91 Danderyd 07,95
4 Edwin Billsten 91 Hässelby 08,11
5 Mattias Skoglund 92 Hanviken 08,19
Andreas Fäctare 92 Linden ej start
60m P15
1 Adam Chiguer 91 Huddinge 07,76
2 Erik Sommerholt 91 Danderyd 07,97
3 Erik Kvarnerup 92 Hanviken 07,99
4 Mattias Skoglund 92 Hanviken 08,17
4 Edwin Billsten 91 Hässelby 08,17
6 Andreas Fäctare 92 Linden 09,05
60m final F17
1 Gladys Bamane 89 Spårvägen 08,03
2 Ellinor Rosenquist 89 Norrköping 08,20
3 Sofia Johansson-Örtegren 89 Spårvägen 08,41
4 Sofia Carls 90 Huddinge 08,43
5 Angelica Engberg 89 Hässelby 08,47
6 Pauline Beinö 90 Spårvägen 08,55
7 Madeleine Holmlin 90 Tureberg 08,65
Emma Mellåker 90 Spårvägen ej start
60m F17
Heat 1
1 Gladys Bamane 89 Spårvägen 08,14
2 Sofia Johansson-Örtegren 89 Spårvägen 08,45
3 Madeleine Holmlin 90 Tureberg 08,54
4 Emma Mellåker 90 Spårvägen 08,61
5 Denise Hagberg 90 Hässelby 08,86
6 Jessica Nalin 90 Hässelby 09,60
Heat 2
1 Ellinor Rosenquist 89 Norrköping 08,15
2 Angelica Engberg 89 Hässelby 08,44
3 Sofia Carls 90 Huddinge 08,46
4 Pauline Beinö 90 Spårvägen 08,53
5 Natalie Jenner 89 Huddinge 09,23
6 Emelie Pettersson 90 Spårvägen 09,66
60m final P17
1 Victor Kårelid 89 Hammarby  07,50
2 Andrei Ekholm 89 Hammarby  07,51
3 Simon Muhbiibi 89 Huddinge 07,67
Ej start Magnus Jutman 90 Nynäshamn
Ej start Kim Svensson 89 Spårvägen
60m P17
1 Victor Kårelid 89 Hammarby  07,51
2 Andrei Ekholm 89 Hammarby  07,53
3 Kim Svensson 89 Spårvägen 07,67
4 Simon Muhbiibi 89 Huddinge 07,78
5 Magnus Jutman 90 Nynäshamn 08,23
Gustav Sommerholt 89 Danderyd Ej start
60m final F19
1 Lina Nätterlund 88 Gefle 08,31
2 Johanna Novo 88 Hammarby  08,59
3 Helena Weinz 87 Hammarby  08,78
Katja Nylund 88 Spårvägen Ej start
60m F19
1 Lina Nätterlund 88 Gefle 08,29
2 Johanna Novo 88 Hammarby  08,55
3 Helena Weinz 87 Hammarby  08,62
4 Katja Nylund 88 Spårvägen 09,45
60m final P19
1 Henrik Adolfsson 88 Nyköping 07,19
2 Dennis Muniale-Olsen 88 Västerås 07,35
3 Henrik Norgren 87 Hammarby  07,50
4 Daniel Jacksén 88 Spårvägen 07,52
5 Jonas Segerlind 88 Hammarby  07,60
6 Andreas Kemdal 87 Västerås 07,64
7 Henrik Lembke-Wehlin 88 Spårvägen 07,74
Erik Lundmark 88 Västerås Ej start
60m P19
Heat 1
1 Henrik Adolfsson 88 Nyköping 07,17
2 Dennis Muniale-Olsen 88 Västerås 07,46
3 Henrik Norgren 87 Hammarby  07,56
4 Andreas Kemdal 87 Västerås 07,72
5 Johan Edvinsson 88 Uppsala 09,07
Heat 2
1 Daniel Jacksén 88 Spårvägen 07,51
2 Jonas Segerlind 88 Hammarby  07,57
3 Erik Lundmark 88 Västerås 07,68
4 Henrik Lembke-Wehlin 88 Spårvägen 07,72
60m final K
Frida Olsson 87 Katrineholm Ej start
Ulrika Jansson 85 Tureberg Ej start
Elisabeth Hortobagyi 84 Hammarby  Ej start
60m K
1 Ulrika Jansson 85 Tureberg 08,54
2 Frida Olsson 87 Katrineholm 08,59
3 Elisabeth Hortobagyi 84 Hammarby  08,69
60m final M
1 Andreas Boyacioglu 76 Huddinge 07,24
2 Daniel Bergström 79 Huddinge 07,29
3 Daniel Hillgren 85 Huddinge 07,33
4 Patrik Rosencrantz 86 Hammarby  07,49
5 Sergej Nikolajev 73 Hässelby 07,67
6 Junior Onema 80 Huddinge 07,73
7 Viktor Lindgren 88 Huddinge 07,74
8 Kostas Bouzanis 84 Hellas 07,92
60m M
Heat 1
1 Patrik Rosencrantz 86 Hammarby  07,52
2 Viktor Lindgren 88 Huddinge 07,72
3 Junior Onema 80 Huddinge 07,83
4 Micke Malmer 80 Västerås 07,94
5 Peter Gabrielsson 62 Huddinge 08,00
Heat 2
1 Andreas Boyacioglu 76 Huddinge 07,30
2 Daniel Bergström 79 Huddinge 07,34
3 Daniel Hillgren 85 Huddinge 07,36
4 Sergej Nikolajev 73 Hässelby 07,76
5 Kostas Bouzanis 84 Hellas 07,91
6 Ingemar Ztorm 60 Studenterna 07,98
200m F13
Heat 1
1 Felicia Berglind 93 Hanviken 31,41
2 Safia Tahar 93 Linden 32,57
3 Sussane Rassam 93 Hässelby 32,68
Heat 2
1 Jessica Östlund 93 Hässelby 29,51
2 Rebecca Lundberg 93 Hanviken 32,05
3 Jonna Steensma 94 Linden 33,74
Heat 3
1 Jehnny Johansson 93 Hässelby 30,30
2 Elvira Cedergren 94 Tureberg 32,08
3 Tove Rhodiner 93 Hammarby  34,72
Heat 4
1 Zoe Brown 93 Hässelby 31,36
2 Josefine Prim 94 Linden 32,16
3 Hanna Fagerström Wagner 93 Hammarby  34,64
Amanda Murua 93 Hässelby ej start
Heat 5
1 Elsa Jensen 93 Hässelby 29,50
2 Naima Clareus 93 Hässelby 29,87
3 Louise Hassel 93 Hanviken 30,35
4 Natalia Grenda 94 Linden 34,72
Heat 6
1 Emelie Wetterholm 93 Hanviken 29,12
2 Melina Nordström 93 Hellas 30,05
3 Maria Halvarson 93 Tureberg 30,31
4 Camilla Gustafsson 93 Hanviken 30,73
Heat 7
1 Johanna Wigfeldt 93 Hellas 28,09
2 Hanna Lindström 93 Hässelby 29,81
3 Louise Isaksson 93 Hanviken 30,18
4 Malin Jonasson 93 Sundbyberg 30,75
200m P13
Heat 1
1 Jesper Franzén 93 Hässelby 28,98
2 Jacob Borssèn 95 Huddinge 30,51
3 Teodor Aleksejev 94 Hanviken 31,38
4 Adam Cederholm 94 Hanviken 33,01
Heat 2
1 Daniel Jonsson 94 Huddinge 28,93
2 Håkan Torbacke 94 Hanviken 31,29
3 Tomas Selvad 93 Hanviken 33,20
Björn Bamane 93 Spårvägen ej start
Heat 3
1 Gustav Fridh 93 Linden 29,17
2 Niklas Cederlöf 93 Sundbyberg 29,53
3 Adam Ewerth 93 Sundbyberg 30,25
4 Henrik Hansson 93 Hanviken 30,81
Heat 4
1 Nils Måhlén 93 Sundbyberg 28,33
2 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby 29,19
3 Gunnar Odenman 93 Hammarby  29,59
4 Pontus Nyman 93 Sundbyberg 29,92
200m F15
Heat 1
1 Sanoria Hossein 91 Hässelby 29,01
2 Elsa Deckner 91 Ingarö 29,72
3 Anna-Karin Alin 92 Linden 30,91
Heat 2
1 Sofia Masrour 91 Spårvägen 28,74
2 Rosanna Engberg 91 Hässelby 30,40
3 Sanna Hamnström 91 Linden 31,64
Heat 3
1 Sofia Olivemark 91 Linden 31,26
2 Freja Mattson Drakenberg 92 Boo 31,74
3 Sandra Lundqvist 92 Linden 34,58
Jennie Wahlström 92 Linden Diskvalificerad överträtt linjen
Heat 4
1 Jenny Hytte 91 Hässelby 28,04
2 Elisabeth Danielsson 92 Sundbyberg 29,08
3 Emma Wallin 91 Hässelby 29,10
4 Kajsa Wallin 91 Hässelby 31,14
Heat 5
1 Emma Fredriksson 91 Täby 27,27
2 Anna Troije 91 Tureberg 28,29
3 Fanny Robler 92 Sundbyberg 29,09
Amelie Teiko 92 Linden Bröt
200m P15
Heat 1
Erik Kvarnerup 92 Hanviken 26.11
Jesper Eriksson 91 Norrköping 27.17
Elmar Engholm 92 Hässelby 30.13
Heat 2
Edwin Billsten 91 Hässelby 26.89
Fabian Rosenquist 91 Norrköping 24.83
Viktor Eriksson 92 Tureberg 25.46
Niklas Simonsson 91 Fredrikshof 25.24
400m K - Mårtens minne
Heat 1
1 Samia Adan 90 Hässelby 62,56
2 Caroline Rönnlund 86 Huddinge 66,33
3 Maria Karlsson 82 Duvbo 72,99
Heat 2
1 Linda Bergh 89 Hässelby 58,91
2 Sara Voltaire 84 Täby 60,07
3 Camilla Håkansson 87 Hammarby  60,88
Heat 3
1 Louise Martin 87 Hässelby 58,68
2 Charlotte Johansson 86 Lidingö 59,36
Linnea Halvarsson 88 Tureberg bröt
400m M - Mårtens minne
Heat 1
1 Pontus Werbelow 89 Huddinge 57,58
2 Abraham Demir 66 Fredrikshof 62,79
Warsame Jama 89 Huddinge diskvalificerad nedlöpning
Heat 2
1 Camilo Martinez 86 Huddinge 54,64
2 Alexander Dangler 88 Hammarby  54,84
3 Jonathan Berg 88 Hammarby  54,88
4 Johan Askeholm 87 Huddinge 58,96
Heat 3
1 Andreas Mårtensson 85 Täby 52,43
2 Jonatan Petre Brixel 84 Fredrikshof 52,52
3 Mohanad Abdul-Karim 88 Råby-Rekarne 55,72
Sami Tesfaldet 87 Tyresö diskvalificerad nedlöpning
Heat 4
1 Sebastian Öberg 86 Tureberg 50,41
2 Andreas Rehnborg 80 Hässelby 50,61
3 Niclas Rysjö 84 Hammarby  50,86
4 Calle Lindros 88 Huddinge 51,82
800m F13
1 Melina Nordström 93 Hellas 2:38,04
2 Josefin Jonsson 93 Sundbyberg 2:38,57
3 Emma Takman 94 Tureberg 2:38,82
4 Emilia Gullbrand 93 2:40,18
800m P13 (tävlade tillsammans med P15)
1 Teodor Aleksejev 94 Hanviken 2:43,66
800m P15 (tävlade tillsammans med P13)
1 Elmar Engholm 92 Hässelby 2:30,57
800m F17
2 Martina Welén 90 Västerås 2:23,80
1 Paulina Engfors 90 Hammarby  2:22,38
3 Emmy Koskinen 89 Enhörna 2:24,54
4 Viktoria Ehlers 90 Hässelby 2:47,39
Sofia Swärd 89 Södertälje Bröt
800m P17 (tävlade tillsammans med P19)
1 Marcus Laring 89 Gefle 2:07,08
2 Johan Wansölin 89 Södertälje 2:15,23
Christoffer Sundberg 89 Hässelby Ej start
Kristoffer Vilkancis 89 Hässelby Ej start
800m F19
3 Maria Söderström 88 Täby 2:25,03
1 Christina Lindblom 88 Hässelby 2:20,92
2 Jessica Wiking 87 Hammarby  2:23,19
4 Sandra Nicklasson 87 Hammarby  2:48,75
800m P19 (tävlade tillsammans med P17)
1 Johan Jonsson Dahl 88 Mälarö 2:07,58
2 Mattias Röing 88 Hammarby  2:11,03
3 Filmon Kiflom 87 Hässelby 2:17,75
800m M
1 Tobias Nylander 85 Hammarby  2:02,47
2 Johan Engholm 62 Hässelby 2:04,11
2000m KVeteran (tävlade tillsammans med MVeteran)
Ewa Wahlberg 55 Uppsala 7:49,03
2000m MVeteran (tävlade tillsammans med KVeteran)
Per Björkman 65 Stockholms FTF 5:53,61
Martin Rohart 83 Studenterna 6:00,02 utom tävlan
Lorenzo Nesi 65 Studenterna 6:13,63
Tomas Malmgren 58 Huddinge 6:23,05
Hans Tove 57 Oskarshamn 6:26,16
Björn Evers 85 Studenterna 6:27,03 utom tävlan
Petri Helminen 64 Studenterna 6:29,59
Niklas Ivarsson 83 Studenterna 6:43,68 utom tävlan
Lars-Eric Bränfeldt 47 Täby 6:46,86
Mikael Smedjegården 60 Studenterna 7:00,25
Martin Larsson 71 Huddinge 7:35,06
3000m M
1 Mathias Lidson 78 Kumla 8:50,20
2 Cedric Schwartzler 74 Studenterna 8:53,15
3 Anders Holmberg 84 Hammarby  8:58,28
4 Matt Kinane 68 Studenterna 9:00,38
5 Johan Ställberg 80 Tumba 9:09,69
6 Ulf Eriksson 74 Huddinge 9:12,44
7 Oskar Majling 86 Kungsängens 9:27,20
8 Mattias Wahlqvist 72 Kumla 9:31,10
5000m M
Heat 1
1 Mikael Näslund 78 Öbacka 16:48,30
2 David Näsvik 79 SPIF Triathlon 17:19,87
3 Olof Södergård 85 Enebyberg 18:11,83
4 Andreas Svensson 77 Deloitte 18:45,51
5 Martin Larsson 71 Huddinge 20:22,56
Heat 2
1 Linus Nilsson 83 Enhörna 15:10,46
2 Måns Höiom 69 Studenterna 16:09,49
3 Martin Vose 67 Studenterna 16:10,53
4 Henrik Östling 76 Enhörna 16:13,89
60mh F15
1 Anna Troije 91 Tureberg 9,41
2 Emma Fredriksson 91 Täby 9,68
3 Moa Brandt 91 Huddinge 9,69
4 Sandra Hussein 91 Hässelby 11,04
5 Rosanna Englund 91 Hässelby 11,18
6 Anna Fahrman 91 Hässelby 11,59
Fanny Robler 92 Sundbyberg Ej start
60mh P15
1 Fabian Rosenquist 91 Norrköping 9,03
2 Adam Chiguer 91 Huddinge 9,08
3 Tim Rådberg 92 Sundbyberg 9,56
Jesper Eriksson 91 Norrköping bröt
60mh F17
1 Ellinor Rosenquist 89 Norrköping 9,00
2 Frida Linde 90 Täby 9,13
3 Angelica Engberg 89 Hässelby 9,75
DNF Paulina Engfors 90 Hammarby 
60mh P17 (tävlade tillsammans med P19)
1 Amir Shaker 89 Råby-Rekarne 8,83
2 Joacim Andersson 89 Väsby 9,00
60mh F19 (tävlade tillsammans med K)
1 Emelie Arvidsson 87 Hammarby  9,79
2 Emelie Haaparanta 88 Täby 10,16
60mh P19 (tävlade tillsammans med P17)
1 Jonathan Eklund 88 Hammarby  8,62
2 Joel Thorén 87 Hammarby  8,91
3 Johan Edvinsson 88 Uppsala 8,95
4 Erik Lundmark 88 Västerås 9,10
5 Philip Hebert-Wegmann 88 Hässelby 10,85
60mh K (tävlade tillsammans med F19)
1 Jennie Hurkmans 84 Tureberg 9,18
2 Petra Thulin 79 Hammarby  9,52
Längd F13
1 Amanda Murua 93 Hässelby 4,89
2 Sara Kviberg 93 Hellas 4,79
3 Fredrika Hartzell 93 Ingarö 4,60
4 Johanna Wigfeldt 93 Hellas 4,57
5 Louise Hassel 93 Hanviken 4,49
6 Louise Isaksson 93 Hanviken 4,45
7 Emelie Viklund 93 Hammarby  4,43
8 Maria Halvarson 93 Tureberg 4,23
9 Jehnny Johansson 93 Hässelby 4,21
10 Camilla Gustafsson 93 Hanviken 4,20
11 Rebecca Lundberg 93 Hanviken 4,10
12 Zoe Brown 93 Hässelby 3,95
13 Sussane Rassam 93 Hässelby 3,91
14 Isabell Isberg 93 Hanviken 3,84
15 Emma Takman 94 Tureberg 3,79
16 Hanna Fagerström Wagner 93 Hammarby  3,75
17 Tove Rhodiner 93 Hammarby  3,63
18 Elvira Cedergren 94 Tureberg 3,54
F1 F2 F3 F4
Emma Takman Längd 3,76 3,77 3,79 3,77
Elvira Cedergren Längd 3,45 3,48 3,49 3,54
Fredrika Hartzell Längd 4,60 x 4,43 x
Sussane Rassam Längd 3,91 3,77 3,53 3,86
Amanda Murua Längd 4,52 4,89 4,53 4,50
Jehnny Johansson Längd 4,07 4,21 3,94 4,20
Rebecca Lundberg Längd x 4,10 4,05 3,86
Isabell Isberg Längd 3,76 3,84 3,70 3,16
Louise Hassel Längd 4,08 4,49 3,94 4,33
Camilla Gustafsson Längd 4,20 4,09 4,08 4,06
Louise Isaksson Längd 4,07 4,25 4,45 4,27
Sara Kviberg Längd 4,61 4,64 4,79 4,75
Johanna Wigfeldt Längd 4,57 2,46 4,17 4,39
Emelie Viklund Längd 4,35 4,43 4,34 4,43
Maria Halvarson Längd 4,23 4,06 4,04 4,10
Zoe Brown Längd 3,95 3,86 3,44 x
Hanna Fagerström Wagner Längd 3,66 3,60 3,67 3,75
Tove Rhodiner Längd 3,63 3,40 3,49 3,55
Längd P13
1 Gunnar Odenman 93 Hammarby  4.85
2 Nils Måhlén 93 Sundbyberg 4.72
3 Gustav Fridh 93 Linden 4.6
4 Niklas Cederlöf 93 Sundbyberg 4.52
5 Björn Bamane 93 Spårvägen 4.41
6 Adam Ewerth 93 Sundbyberg 4.02
F1 F2 F3 F4
Björn Bamane Längd 4.41 4.25 4.15 4.16
Niklas Cederlöf Längd 4.52 4.43 4.50 4.32
Adam Ewerth Längd 3.99 4.02 3.92 3.96
Nils Måhlén Längd 4.72 4.63 x 4.60
Gustav Fridh Längd 4.55 4.60 4.57 4.52
Gunnar Odenman Längd 4.71 4.85 4.59 4.64
Längd F15
1 Emma Fredriksson 91 Täby 4,99
2 Josefine Ekholm 91 Huddinge 4,92
3 Sofia Masrour 91 Spårvägen 4,65
4 Jenny Hytte 91 Hässelby 4,62
5 Andrea Lagerström 91 Tureberg 4,55
6 Moa Brandt 91 Huddinge 4,50
7 Elin Strid 91 Tureberg 4,48
8 Rosanna Engberg 91 Hässelby 4,44
9 Dannielle Armandt 91 Ingarö 4,39
9 Kim Lidman 91 Tureberg 4,39
11 Fanny Robler 92 Sundbyberg 4,35
12 Kajsa Wallin 91 Hässelby 4,27
13 Malin Westerlund 92 Linden 4,16
14 Ellen Wihlke 91 Spårvägen 4,08
14 S Hossain 91 Hässelby 4,08
16 Elsa Deckner 91 Ingarö 4,03
17 Anna Hansback 91 Spårvägen 3,95
18 Emma Wallin 91 Hässelby 3,62
F1 F2 F3 F4
Moa Brandt Längd 4,27 4,50 4,23 4,47
Josefine Ekholm Längd x 3,11 4,23 4,92
Rosanna Engberg Längd 4,03 4,14 4,31 4,44
Jenny Hytte Längd 4,62 4,61 4,45 x
Emma Wallin Längd 2,69 x 3,55 3,62
Kajsa Wallin Längd 4,22 4,04 4,27 4,14
Malin Westerlund Längd 4,02 3,82 4,01 4,16
Dannielle Armandt Längd x 4,29 x 4,39
Elsa Deckner Längd 3,99 4,03 3,91 3,71
Anna Hansback Längd 1,99 2,62 3,95 x
Sofia Masrour Längd 4,55 4,65 x 4,36
Ellen Wihlke Längd 3,61 3,80 4,08 3,91
Fanny Robler Längd x 1,93 4,35 4,18
Emma Fredriksson Längd 2,77 4,87 4,99 x
Elin Strid Längd 4,46 4,06 4,25 4,48
Andrea Lagerström Längd 4,55 4,35 4,53 4,25
Kim Lidman Längd 4,39 x 4,39 x
S Hossain Längd 3,67 3,92 3,85 4,08
Längd P15 (tävlade tillsammans med P17)
1 Adam Chiguer 91 Huddinge 5,80
2 Fabian Rosenquist 91 Norrköping 5.77
3 Christian Maluka 91 Huddinge 5.61
4 Tim Rådberg 92 Sundbyberg 5.32
4 Michael Lindgren 91 Sundbyberg 5,32
6 Mattias Skoglund 92 Hanviken 4,89
7 Jesper Eriksson 91 Norrköping 4,86
F1 F2 F3 F4 F5 F6
Mattias Skoglund Längd 4.89 4.70 4.76 x x 4.43
Adam Chiguer Längd 5.49 5.80 5.72 4.98 5.49 5,23
Christian Maluka Längd x x x x 5.61 x
Jesper Eriksson Längd 4.85 x 4.86 4.8 4.72 x
Fabian Rosenquist Längd x 5.75 5.75 5.77 x 5.76
Tim Rådberg Längd x x 5.26 5.32 x 5.32
Michael Lindgren Längd 5.32 x 4.26 5.32 x 5.30
Längd F17
1 Ellinor Rosenquist 89 Norrköping 5.43
2 Frida Linde 90 Täby 5.37
3 Paulina Engfors 90 Hammarby  5.08
4 Anna Björneman 89 Södertälje 4.84
4 Angelica Engberg 89 Hässelby 4.84
6 Josefine Sollén 89 Södertälje 4.82
7 Frida Lindström 90 Huddinge 4.79
8 Sofia Carls 90 Huddinge 4.69
9 Johanna Straus 89 Hanviken 4.59
10 Madeleine Holmlin 90 Tureberg 4.54
11 Denise Hagberg 90 Hässelby 4.38
12 Emelie Pettersson 90 Spårvägen 3.69
Jasmine Edström 90 Spårvägen -
F1 F2 F3 F4 F5 F6
Sofia Carls Längd x 4.69 4.59 4.04 4.57 4.61
Johanna Straus Längd 4.59 3.23 4.35
Frida Lindström Längd 4.58 4.55 4.79 4.63 4.46 4.65
Jasmine Edström Längd x x x
Emelie Pettersson Längd 3.69 3.65 3.57
Anna Björneman Längd x x 4.76 4.69 4.84 x
Josefine Sollén Längd 4.82 4.82 4.67 4.56 4.64 4.64
Frida Linde Längd 4.83 x 5.24 4.19 5.15 5.37
Denise Hagberg Längd 3.93 x 4.38
Madeleine Holmlin Längd 4.26 4.54 4.5
Angelica Engberg Längd x 4.84 4.67 4.69 4.73 4.53
Paulina Engfors Längd 4.79 x 5.08 x 5.01 5.03
Ellinor Rosenquist Längd 5.17 5.18 x 5.43 5.22 5.38
Längd P17 (tävlade tillsammans med P15)
1 Lucas Christiansen 90 Spårvägen 6.15
2 Kim Svensson 89 Spårvägen 5.84
F1 F2 F3 F4 F5 F6
Lucas Christiansen Längd 5.95 6.15 6.10 5.85 5.98 x
Kim Svensson Längd 5.84 5.59 5.51 5.60 5.79 5.12
Längd F19 (tävlade tillsammans med K)
1 Malin Hansson 88 Mälarhöjden 5.35
2 Emelie Arvidsson 87 Hammarby  5.12
3 Lina Nätterlund 88 Gefle 5.07
4 Emelie Haaparanta 88 Täby 5.01
5 Minna Jansson 88 Mälarhöjden 4.94
6 Katja Nylund 88 Spårvägen 3.73
Helena Weinz 87 Hammarby  -
F1 F2 F3 F4 F5 F6
Katja Nylund Längd 3.49 3.65 3.58 3.36 3.73 3.72
Malin Hansson Längd 5.35 5.31 5.03 - 5.15 5.29
Minna Jansson Längd 4.94 4.7 4.62 4.64 - 4.5
Emelie Haaparanta Längd 4.98 4.87 5.01 4.76 - 3.48
Helena Weinz Längd
Lina Nätterlund Längd 4.65 5.04 4.8 5.07 5.02 5.04
Emelie Arvidsson Längd 5.1 - 4.77 - - 5.12
Längd P19 (tävlade tillsammans med M)
1 Jonathan Eklund 88 Hammarby  6.2
2 Jonas Elgered 87 Hammarby  6
3 Jonas Segerlind 88 Hammarby  5.99
4 Daniel Jacksén 88 Spårvägen 5.89
5 Joel Thorén 87 Hammarby  5.76
6 Gustaf Gillander 88 Hässelby 5.72
7 Ronny Westphal 89 Spårvägen 5.29
8 Henrik Lembke-Wehlin 88 Spårvägen 5.21
F1 F2 F3 F4 F5 F6
Gustaf Gillander Längd x 5.56 5.3 x 5.39 5.72
Ronny Westphal Längd 5.21 3.06 5.14 5.29 x x
Jonathan Eklund Längd x x 5.5 5.94 x 6.2
Jonas Elgered Längd 6.00 5.81 5.94 5.80 x x
Jonas Segerlind Längd 2.96 5.42 5.79 5.57 5.82 5.99
Joel Thorén Längd x x 5.76 x x x
Daniel Jacksén Längd x x x 5.89 5.78 x
Henrik Lembke-Wehlin Längd 5.12 4.65 4.75 4.82 5.21 x
Längd K (tävlade tillsammans med F19)
1 Jennie Hurkmans 84 Tureberg 5.27
2 Petra Thulin 79 Hammarby  4.91
3 Elisabeth Hortobagyi 84 Hammarby  4.7
F1 F2 F3 F4 F5 F6
Jennie Hurkmans Längd 5.11 5.23 5.27 5.14 4.98 -
Elisabeth Hortobagyi Längd 3.1 - 4.7 4.58 4.7 4.69
Petra Thulin Längd - 4.91 - 4.88 - 2.08
Längd M (tävlade tillsammans med P19)
1 Daniel Hillgren 85 Huddinge 5.74
2 Henrik Attersand 84 Hammarby  2.87
F1 F2 F3 F4 F5 F6
Henrik Attersand Längd x x x x x 2.87
Daniel Hillgren Längd 5.74 5.6 5.63 5.58 5.48 5.45
Stav F17 (tävlade tillsammans med K)
1 Jessica Nalin 90 Hässelby 2,41
2,01 2,21 2,41 2,61 3,11 3,21
Jessica Nalin o o xo xxx
3,31 3,41 3,51
Stav P17 (tävlade tillsammans med M/P19)
1 Jens Boström 90 Hanviken 3,81
3,61 3,81 4,01 4,11 4,21 4,31
Jens Boström o x/o x/x/x
4,41 4,51 4,61 4,71 4,81 4,91
5,01
Stav P19 (tävlade tillsammans med M/P17)
1 Jonas Elgered 87 Hammarby  4,01
1 Joel Thorén 87 Hammarby  4,01
Jonathan Eklund 88 Hammarby  -
Jonatan Eklund 3,61 3,81 4,01 4,11 4,21 4,31
x/o x/o x/x/x
4,41 4,51 4,61 4,71 4,81 4,91
5,01
Joel Thorén 3,61 3,81 4,01 4,11 4,21 4,31
x/o o x/x/x
4,41 4,51 4,61 4,71 4,81 4,91
5,01
Jonathan Eklund 3,61 3,81 4,01 4,11 4,21 4,31
x/x/x
4,41 4,51 4,61 4,71 4,81 4,91
5,01
Stav K (tävlade tillsammans med /F17)
1 Lisa Wälitalo 82 3,41
2 Jenny Truuberg 82 Spårvägen 3,11
Alissa White 74 Hässelby -
2,01 2,21 2,41 2,61 3,11 3,21
Jenny Truuberg - - o xxx
Alissa White - -
Lisa Wälitalo - -
3,31 3,41 3,51
Alissa White xxx
Lisa Wälitalo xo o xxx
Stav M (tävlade tillsammans med /P19/P17)
1 Anders Edvinsson 73 Spårvägen 4,91
2 Erik Thorstensson 89 Spårvägen 4,61
3 Klas Persson 79 Spårvägen 4,51
4 Johan Papas 81 Hellas 4,41
5 Sergej Nikolajev 73 Hässelby 3,81
Alexander Eriksson 79 Spårvägen -
3,61 3,81 4,01 4,11 4,21 4,31
Sergej Nikolajev x/x/o o x/x/x
4.21 4.31 4,41 4,51 4,61 4,71 4,81 4,91
Anders Edvinsson o o x/o x/o x/x/o
Johan Papas x/o x/o x/x/x
5,01
Anders Edvinsson x/x/x
Kula F13 (tävlade tillsammans med P13)
1 Amanda Murua 93 Hässelby 9,84
2 Heidi Schmidt 93 Täby 9,48
3 Emelie Viklund 93 Hammarby  9,09
4 Jehnny Johansson 93 Hässelby 8,76
5 Naima Clareus 93 Hässelby 8,58
6 Isabell Isberg 93 Hanviken 8,44
7 Sussane Rassam 93 Hässelby 7,57
8 Camilla Gustafsson 93 Hanviken 7,53
9 Zoe Brown 93 Hässelby 7,50
10 Hanna Fagerström Wagner 93 Hammarby  6,11
F1 F2 F3 F4
Jehnny Johansson Längd 8,31 7,13 8,56 8,76
Hanna Fagerström Wagner Längd 5,62 5,76 6,11 5,63
Zoe Brown Längd 6,83 7,18 7,50 7,16
Camilla Gustafsson Längd 6,67 7,07 7,53 6,53
Sussane Rassam Längd 7,57 7,57 x 7,13
Naima Clareus Längd 8,40 8,52 8,58 8,50
Emelie Viklund Längd 9,09 8,91 8,41 8,41
Isabell Isberg Längd 7,85 7,44 8,44 8,18
Heidi Schmidt Längd 9,48 9,29 9,09 9,45
Amanda Murua Längd 9,55 9,84 8,89 8,22
Kula P13 (tävlade tillsammans med F13)
1 Niklas Lindstedt 93 Hässelby 12,09
2 Jacob Borssèn 95 Huddinge 7,83
3 Gunnar Odenman 93 Hammarby  7,80
F1 F2 F3 F4
Niklas Lindstedt Längd 10,84 x 12,09 x
Gunnar Odenman Längd 6,93 7,80 7,36 x
Jacob Borssèn Längd 7,83 x 7,39 x

©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta