Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2014-07-27 - Veteran SM, Dag 3, Källbrinks IP  Tillbaka » 

2014-07-27 - Veteran SM, Dag 3, Källbrinks IP

Officiell resultatlista »
 K55 400m    (4 fullföljande)
  1.   Lilly Wizén, 55 Gotland 68.01
  2.   Gunnel Tolfes, 58 Studenterna 73.08
  3.   Majvi Wijk, 57 Trelleborg 73.63
 M35 400m 1-heat    (6 fullföljande)
  1.   Johan Flygare, 76 Lund 56.10
  2.   Per Sandell, 76 Studenterna 56.40 551
  3.   Anderas Lindström, 79 Kil 57.29
 Åska
 M45 10 000m
  1.   Sören Persson, 65 IF Göta Karlstad 34.14.63
  2.   Leif Sjöström, 68 IF Göta Karlstad 34.59.04
  3.   Lorenzo Nesi, 65 FK Studenterna 35.18.82 638
  11.   Magnus Dahlin, 69 FK Studenterna 38.34.06 492
 Tjuvstart på hela gängen som gick på åsksmällen i st f startskottet! Åsla och ösregn första halvan av loppet.
 K70 400m    (2 fullföljande)
  1. (K70-1) Kristina Carlsson, 40 studenterna 1.31.33
 K55 400    (3 fullföljande)
  1.   Lilly Wizen Studenterna 68.01
  2.   Gunnel Tolfes Studenterna 73.08
  3.   Majvi Wijk Trelleborg 73.63
 K60 400 M    (1 fullföljande)
  1.   Ulla Karnebäck, 53 FK Studenterna 74.58
 M35 Kula    (4 fullföljande)
  1.   Stellan Back, 75 Tureberg 13.15
  2.   Lennie Helander, 75 Ullevi 12.43
  3.   Kristian Peterson, 75 Huddinge 10.52
  4.   Palle Storm, 77 Studenterna 8.91 PB
 M35 Slägga    (5 fullföljande)
  1.   Lenny Helander, 75 Ullevi 47.54
  2.   Stellan Back, 75 Tureberg 36.25
  3.   Lars-Göran Nyhlén, 75 Kil 31.93
  5.   Palle Storm, 77 Studenterna 18.38
    Palle Storm, 77 Studenterna 18.38 PB
    Lars-Göran Nyhlén, 75 Kil 31.93
    Stellan Back, 75 Tureberg 36.25
    Lenny Helander, 75 Ullevi 47.54
 M35 Tresteg    (3 fullföljande)
  1.   Fotios Makrostergius, 75 Huddinge 12.76 (0.4 m/s)
  2.   Lion Martinez, 78 Huddinge 10.38 (0.0 m/s)
  3.   Palle Storm, 77 Studenterna 10.15 (0.0 m/s) PB
 Män 40 10 000 meter
  1.   Erik Framme, 73 Hälle 34.19.07
  2.   Andreas Andersson Nyhlén, 71 Linnéa 34.39.67
  3.   Cédric Schwartzler, 74 Runners Store 34.58.01
  8.   Herman Degselius, 73 Studenterna 37.20.70 543
 M35 10 000m
  1.   Patrik Wrigfeldt Knallen 34.01.54
  2.   Fredrik Lundqvist Sisu 34.15.97
  3.   Jens Jonasson Studenterna 34.35.96 673
 28 grader, hög luftfuktighet efter rejält åskoväder timmarna innan
 K45 10 000m    (4 fullföljande)
  1.   Karin Arthursson, 69 Hässelby 40.23.86
  2.   Gunilla Ekholm, 69 Akele 42.23.61
  3.   Christin Bergkvist, 67 FK Studenterna 43.27.13 546
  4.   Viveka Lindberg, 65 Hemligby 43.33.69
 Gemensam start för samtliga åldersklasser K35+


Tidigare resultat
2014-08-16 EM marathon, Zürich, Schweiz
2014-08-16 Kåsebergaloppet, Österlen
2014-08-16 Midnattsloppet Stockholm, Södermalm, Stockholm
2014-08-16 Norrköpings Stadslopp , Norrköping
2014-08-09 Stockholm Ultra 100 km, Djurgården
2014-08-09 Lidingöloppet on tour Södertälje, Tveta
2014-08-08 NORTH DOWNS WAY 100, Farnham, GBR
2014-08-08 EskilstunaLoppet By Night, Eskilstuna
2014-08-06 Enhörna Challenge 2, Södertälje IP
2014-08-05 KK-Joggen, Katrineholm
2014-08-02 Vildmarksmilen, Hemlingby
2014-08-01 Friidrotts-SM, Umeå
2014-07-30 Kalmarmilen, Kalmar
2014-07-27 Veteran SM, Dag 3, Källbrinks IP
2014-07-26 Veteran-SM, Källbrinks IP, Huddinge
2014-07-26 Veteran-SM, Dag 2, Källbrinks IP, Huddinge
2014-07-26 Jämtland på fötter, Östersund
2014-07-25 Veteran-SM, Dag 1, Källbrinks IP
2014-07-20 Broloppet, Sollefteå
2014-07-20 Marknadslöpet , Överkalix
2014-07-19 Hornsjön runt, Pensionat Hornsjön, Norra Öland
2014-07-18 Kraftprovet, Trollhättan
2014-07-17 Resultattävling Nynäshamn, Kvarnängsvallen
2014-07-17 Viruddenloppet, Virudden, Gotland
2014-07-15 Storängsöz1, Jerikovallen, Huddinge
2014-07-12 SM-milen, Malmö
2014-07-12 Gulf of Bothnia, Söderhamn
2014-07-12 Musköloppet, Muskö
2014-07-07 Riddarsprånget, Hova
2014-07-06 Gold Coast Marathon, Guldkusten, AUS
2014-07-06 Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
2014-07-05 Magnus Ladulåslopp, Adelsö
2014-07-05 Uppsalaspelen, Uppsala
2014-07-04 Engelbrektslöpet, Norberg
2014-07-02 Enhörna Challenge 1, Södertälje IP
2014-06-29 La Sansi 10 K Vila Olimpica Barcelona, Barcelona ESP
2014-06-29 Världsungdomsspelen, Göteborg
2014-06-28 Paavo Nurmi marathon, Åbo FIN
2014-06-28 Hallandsloppet, Vessigebro
2014-06-28 Runrundan Halvmarathon, Vallentuna
2014-06-28 Semesterloppet, Mariefred
2014-06-27 Trosa Stadslopp, Trosa
2014-06-26 Sollentuna GP, Sollentunavallen
2014-06-15 Huddingespelen, Källbrinks IP
2014-06-14 Å-Loppet, Eskilstuna
2014-06-14 Malmömilen, Malmö
2014-06-14 Söder Runt, Södermalm, Stockholm
2014-06-13 Huddingespelen, Källbrinks IP
2014-06-12 Mälarenergi Stadslopp, Västerås
2014-06-08 Kastfemkamp, Jerikovallen/Huddinge
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta