Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2015-09-26 - Lidingöloppet, Lidingö  Tillbaka » 

2015-09-26 - Lidingöloppet, Lidingö

Officiell resultatlista »
 Damer 10 km    (4240 fullföljande)
  1.   Webelam Ayele Etiopien 34.29
  2.   Yewbdar Gele Etiopien 34.51
  3.   Roman Mengistu Etiopien 35.43
  10.   Frida Lundén Studenterna 38.47
  20.   Ida Gudmundson Studenterna 41.40
  36.   Weronika Bruzchalska Studenterna 43.34
  42.   Ida Hågstrand Studenterna 44.46
  47.   Lisen Sellén Studenterna 45.37
  59.   Emelie Moberg Studenterna 46.39
  60.   Louise Berlin Studenterna 46.45
 Lidingö Tjejlopp
 K60 10 km    (82 fullföljande)
  1.   Lubov Pospeshina Skövde 46.43
  2.   Ann-Katrin Lundqvist Sisu Nässjö 48.49
  3.   Birgitta Öhman Drottningholm 49.08
  10.   Ulla Karnebäck Studenterna 56.03
 K 30
  1.   Annelie Johansson Hälle 1.58.15
  2.   Ida Nilsson Högby 1.58.49
  3.   Malin Ewerlöf Lidingö 2.00.09
  11.   Gloria Vinstedt Studenterna 2.09.13
  22.   Isabelle Öblom Studenterna 2.14.44
  47.   Malin Gibrand Studenterna 2.20.19
  148.   Jenny Ramstedt Studenterna 2.29.16
  304.   Josefin Eriksson Studenterna 2.36.41
 M 30
  1.   William Morwabe Kenya 1.37.37
  2.   Japhet Kipkorir Kenya 1.37.49
  3.   Hosea Kiplagat Kenya 1.38.16
  18.   Patrik Engström Studenterna 1.46.59
  26.   Johannes Fahlström Studenterna 1.49.37
  36.   Martin Holm Studenterna 1.51.32
  60.   Fredrik Gustavsson Studenterna 1.55.33
  65.   Martin Ronnerstedt Studenterna 1.55.55
  77.   Jonas Collet Studenterna 1.57.01
  78.   Emil Jansson Studenterna 1.57.02
  83.   Anders Söderlund Studenterna 1.57.32
  88.   Daniel Nilsson Studenterna 1.57.56
  105.   Patrik Viklund Studenterna 1.58.53
  117.   Erik Blomberg Studenterna 1.59.38
  138.   Harri Karlsson Studenterna 2.01.55
  155.   Ulf Yngvesson Studenterna 2.02.53
  248.   Johan Kristensen Studenterna 2.06.30
  258.   Björn Widing Studenterna 2.06.52
  328.   Isak Hellström Studenterna 2.09.03
  348.   Christian Bengtzelius Studenterna 2.09.28 PB
  429.   Peter Rosen Studenterna 2.11.34
  510.   Jesper Uddin, 74 Studenterna 2.12.58 PB
  520.   Anders Risling Studenterna 2.13.07
  522.   Jakob Zimmernamn Studenterna 2.13.09
  524.   Pontus Östlund Studenterna 2.13.11
  534.   Max Lindberg Studenterna 2.13.22
  584.   Sebastian Rosengren Studenterna 2.14.00
  585.   Fredrik Wallin Studenterna 2.14.02
  771.   Christoffer Olsson Studenterna 2.17.53
  1467.   Andreas Bylund Studenterna 2.26.16
  1688.   Johannes Karlsson Studenterna 2.28.09
  4974.   Rikard Jeneskog Studenterna 2.49.36
  7670.   Petter Ericsson Studenterna 3.05.03


Tidigare resultat
2016-06-11 Malmöloppet, Malmö
2016-06-11 Söder Runt, Söder
2016-06-11 Österåkersmilen, Åkersberga
2016-06-08 Bagisloppet 2016, Bagarmossen
2016-06-06 Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP
2016-06-04 Asics Stockholm Marathon, Stockholm
2016-06-04 Kvarnsvedenspelen, Kvarnsvedens IP
2016-06-01 Hägglundsjoggen, deltävling 4, Örnsköldsvik
2016-05-31 Vårruset, Umeå
2016-05-28 Stockholms brantaste, Hammarbybacken, Stockholm
2016-05-28 Tolvanloppet, Ålsten
2016-05-25 Hägglundsjoggen, deltävling 3, Örnsköldsvik
2016-05-22 Copenhagen Marathon, Köpenhamn, DK
2016-05-21 Ursvik Ultra, Lida Tullinge
2016-05-21 AIK Jubileumslopp, Solna
2016-05-21 Göteborgsvarvet, Göteborg
2016-05-21 Skärholmsloppet, Skärholmen
2016-05-18 Hägglundsjoggen, deltävling 2, Örnsköldsvik
2016-05-15 VDM, Sätra IP
2016-05-14 Grand-Prix von Bern, Bern, CH
2016-05-14 ICA-loppet, Sundsvall
2016-05-11 Hägglundsjoggen, deltävling 1, Örnsköldsvik
2016-05-11 Arenamilen, Vallentuna
2016-05-08 Lidingö Ultra, Lidingö
2016-05-03 Ursvik Extreme Deltävling 2, Ursvik, Sundbyberg
2016-05-03 Ursvik XTreme, deltävling 2, Ursvik
2016-04-23 Ältasjön runt, Älta
2016-04-19 Ursvik XTreme, deltävling 1, Ursvik
2016-04-17 Hamburg marathon, Hamburg, GER
2016-04-16 Heleneholms Marathon, Malmö
2016-04-16 Premiärloppet, Göteborg
2016-04-16 Österlen Spring Trail, Verkeån trail, Verkeåns naturreservat, Skåne
2016-04-16 Kvarnloppet, Jakobsberg
2016-04-10 Wien marathon, Wien, AUT
2016-04-09 Kvantumloppet, Huddinge
2016-04-02 Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm.
2016-03-20 EDP Half Marathon, Lissabon, PT
2016-03-20 Göteborgsvarvet Seedningslopp, Göteborg
2016-03-20 Två Sjöar Runt, Sundbyberg
2016-03-19 Ursvik Ultra, Ursvik, Sundbyberg
2016-03-17 Löparnas kväll, Umeå
2016-03-12 Bore Cup, Hemlingby
2016-03-12 Marsspelen, Örebro
2016-03-06 Fitbit Semi de Paris , Paris
2016-03-04 VETERAN-SM INOMHUS 4-6 MARS 2016, Bollnäs
2016-02-20 Arena Run, Stockholm - Friends Arena
2016-02-14 BCN Mitja Marató de Barcelona, Barcelona
2016-02-12 Hammarbyspelen, Sätrahallen
2016-02-06 Bore Cup - Deltävling 3, Björklinge utanför Uppsala
2016-01-30 Vinthundsvintern, Sätrahallen
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta