Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2018-08-07 - Sommarspelen, Stockholms Stadion  Tillbaka » 

2018-08-07 - Sommarspelen, Stockholms Stadion

Officiell resultatlista »
 Män & Kvinnnor 1500 meter B-heat    (12 fullföljande)
  1.   Thomas Jennerstål LK Roslagen 4.22.00
  2.   Joakim Philstrand-Trulp Hammarby 4.29.31
  3.   Fredrik Bernsmed Fredrikshof 4.30.91
  12.   Charlotta Linnell Studenterna 5.28.48
 Män & Kvinnnor 5000 meter E-heat    (22 fullföljande)
  1.   Lorenzo Nesi Studenterna 18.52.53 10
  2.   Magnus Dahlin Studenterna 18.53.56 9
  3.   Mikael Vikström 18.53.91
  9.   Johan Palmquist Studenterna 19.51.60 PB 8
  10.   Weronika Brzuchalska Studenterna 19.54.68 40
  11.   Ola Söderblom Studenterna 19.57.48 7
  16.   Simon Laffa Nylén Studenterna 20.40.06 PB 6
  18.   Per Gysing Studenterna 21.57.30 5
  19.   Camilla Rosén Studenterna 22.19.20 PB 30
  22.   Sara Lidjan Studenterna 23.23.47 PB 25
 Män & Kvinnnor 5000 meter D-heat    (22 fullföljande)
  1.   Samuel Nyström-Öhlin Fredrikshof 17.40.43 PB
  2.   Linnea Harala FIN 17.48.79 PB
  3.   Alf Tumble Drift 17.55.71
  9.   Michael Mårdh Studenterna 18.16.10 11
  10.   Malin Gibrand Studenterna 18.18.15 PB 50
 Män & Kvinnnor 5000 meter C-heat    (20 fullföljande)
  1.   David Panero Fredrikshof 16.53.82 PB
  2.   Martin Holm Studenterna 16.55.66 17
  3.   Louise Ringström Spårvägen 17.01.58 PB
  13.   Martin Pettersson Studenterna 17.47.70 PB 15
  15.   Christoffer Olsson Studenterna 17.52.87 PB 13
 Män & Kvinnnor 5000 meter B-heat    (23 fullföljande)
  1.   Patrik Engström Studenterna 15.54.31 40
  2.   Andreas Åkesson Saltsjöbaden 16.03.95 PB
  3.   Johan Söderlund IF Linnéa 16.04.76 PB
  6.   Andreas Lundegård Studenterna 16.08.01 PB 30
  11.   Mårten Renberg Studenterna 16.30.70 PB 25
  15.   Marcus Engström Studenterna 16.33.49 PB 20
  23.   Herman Degselius Studenterna 17.55.76 12
 Män & Kvinnnor 5000 meter A-heat    (16 fullföljande)
  1.   Suldan Hassan Ullevi 14.18.73
  2.   Mohammad Reza Spårvägen 14.22.23
  3.   Daniel Lundgren Tureberg 14.28.01
  12.   Isak Hellström Studenterna 15.30.21 PB 50


Tidigare resultat
2019-09-21 Kistaloppet, Kista
2019-09-15 Köpenhamn halvmaraton , Köpenhamn, Danmark
2019-09-15 Sicklaloppet, Sickla
2019-09-14 ALJ Open, Stockholms Stadion
2019-09-07 Stockholm Halvmarathon, Stockholms city
2019-08-31 Tjejmilen, Djurgården
2019-08-30 SM friidrott, Karlstad
2019-08-27 Viking Line Spelen, Källbrinks IP
2019-08-24 Solsidan Runt, Solsidan, Saltsjöbaden
2019-08-24 Huddingeloppet, Huddinge Centrum
2019-08-20 Sommarspelen, Stockholms stadion
2019-08-17 VSM, Källbrink
2019-08-17 Midnattsloppet, Södermalm
2019-08-14 Tjejernas kväll , Sätra IP
2019-08-06 KK-Joggen, Katrineholm
2019-07-31 Kalmarmilen, Kalmar
2019-07-27 Falkenbergs Stadslopp, Falkenberg
2019-07-21 Svartsöruset, Svartsö
2019-07-19 Kraftprovet, Trollhättan
2019-07-15 Victorialoppet, Öland
2019-07-04 NT-löpet, Norrtälje
2019-06-28 Trosa Stadslopp, Trosa
2019-06-25 Långlöparnas kväll, Enskede IP, Stockholm
2019-06-15 Ludvika Stadslopp, Ludvika
2019-06-14 Huddingespelen, Källbrinks IP
2019-06-13 STHLM 10 Med SM-milen , Stockholm
2019-06-08 Söder Runt, Södermalm, Stockholm
2019-06-01 Stockholm Marathon, Stockholm
2019-05-28 Vårruset Stockholm 28/5 2019, Norra Djurgården
2019-05-27 Vårruset, Norra Djurgården
2019-05-25 Tolvanloppet, Ålstensgatan
2019-05-18 Göteborgsvarvet, Göteborg
2019-05-18 Skärholmsloppet, Skärholmen
2019-05-15 Arenamilen, Vallentuna
2019-05-04 Varvetmilen Eskilstuna, Eskilstuna
2019-04-28 Metro marathon Düsseldorf , Düsseldorf Tyskland
2019-04-22 Påsksmällen - Enhörna, Enhörna - Södertälje
2019-04-17 Örebro halvmaraton, Örebro
2019-04-15 Boston Marathon, Boston, USA
2019-04-13 Varvetmilen, Malmö
2019-04-07 Generali Berliner Halbmarathon, Berlin
2019-03-30 Premiärmilen, Stockholm
2019-03-03 Tokyo Marathon 2019, Tokyo, JP
2018-12-31 Nyårsloppet, Vallentuna
2018-12-02 10K Valencia Trinidad Alfonso EDP , Valencia, Spanien
2018-12-02 Trinidad Alfonso EDP Valencia Marathon, Valencia
2018-11-03 Höstrusket, Norra Djurgården
2018-10-28 Medio Maratón Valencia Trinidad Alfonso EDP, Valencia, SPA
2018-10-20 Varvetmilen, Södertälje
2018-10-14 Hässelbyloppet, Hässelby
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta