Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2020-06-30 - Långlöparnas Kväll del 2, Stadion  Tillbaka » 

2020-06-30 - Långlöparnas Kväll del 2, Stadion

Officiell resultatlista »
 Män & Kvinnor 10 000 meter D-heat    (28 fullföljande)
  1.   Lisa Clark Studenterna 37.38.92 PB
  2.   Robin saksson Vivungi 37.39.20 PB
  3.   Pernilla Karman Huddinge 37.39.77 PB
  4.   Herman Degselius Studenterna 37.40.57
  8.   Carin Brink Studenterna 38.28.22 PB
  9.   Christoffer Olsson Studenterna 38.41.81
  10.   Jakob Hamlton Studenterna 38.47.68 PB
  11.   Josefine Engdahl Studenterna 39.08.56 PB
  12.   Ola Söderblom Studenterna 39.13.23
  13.   Gunilla Jansson Studenterna 39.13.92 PB
  14.   Camilla Dexius Studenterna 39.21.93 PB
  15.   Johan Palmquist Studenterna 39.32.68 PB
  19.   Åsa Nylander Studenterna 40.06.51
  22.   Madde Örtengren Studenterna 41.33.36 PB
  23.   Vincent Rodin Studenterna 42.05.91 PB
  25.   Isa Ericsson Studenterna 43.01.67 PB
  27.   Monika Tobel Studenterna 44.00.95 PB
  28.   Astrid Michielsen Studenterna 44.54.46 PB
 Män & Kvinnor 10 000 meter C-heat    (21 fullföljande)
  1.   Henrik Brattander Huddinge 35.11.39 PB
  2.   Halvor Eid Nielsen Ärla IF Orientering 36.09.73
  3.   Gustav Lindeborg Terrible Tuesdays 36.31.00
  8.   Alice Hugosson Studenterna 37.12.49 PB
  10.   Malin Gibrand Studenterna 37.34.35
  11.   Johanna Salminen Studenterna 37.35.04
  12.   Simon Lefvert Studenterna 37.51.77
  18.   Vilhelm Öström Studenterna 38.04.10 PB
 Män & Kvinnor 10 000 meter B-heat    (23 fullföljande)
  1.   Björn Wärn Terrible Thuesdays 34.46.35 PB
  2.   Alexander Starfelt Starfelt Runners 35.02.66 PB
  3.   Oskar Bergström Athletic Club Salt Lake 35.27.61 PB
  7.   Joakim Röstlund Studenterna 35.37.76
  9.   Björn Kaijser Studenterna 35.41.18
  12.   Mikael Lundberg Studenterna 35.54.57 PB
  14.   Weronika Brzuchalska Studenterna 36.01.48 PB
 Män & Kvinnor 10 000 meter A-heat    (28 fullföljande)
  1.   Johan Falk Studenterna 30.48.01 PB
  2.   Thomas Stevens IF Mantra 32.25.81
  3.   Mattias Westerlund Junsele IF 32.29.10 PB
  5.   Andreas Lundegård Studenterna 32.32.75 PB
  11.   Erik B:son Blomberg Studenterna 33.54.39 PB
  16.   Fredrick Lee-Ohlsson Studenterna 34.52.77 PB
  20.   Pierre Lourdais Studenterna 35.06.44
  25.   Anna Jonsson Studenterna 35.24.72 PB


Tidigare resultat
2020-09-19 ALJ Open, Stockholms Stadion
2020-08-25 Sommarspelen, Stadion
2020-08-19 Öppet KM 3000 meter, Stadion
2020-08-16 Friidrotts SM, Uppsala
2020-08-14 Friidrotts SM, Uppsala
2020-08-12 Vi som inte fick plats på SM, Stadion
2020-07-25 Aros Invitational del 2, Arosvallen, Västerås
2020-07-18 Aros Invitational del 1, Arosvallen, Västerås
2020-07-11 Juliettan, Källbrinks IP
2020-06-30 Långlöparnas Kväll del 2, Stadion
2020-06-23 Långlöparnas Kväll del 1, Stadion
2020-06-14 Spåret 5000 meter, Sollentunavallen
2020-04-13 Mantra Marathon, Uppsala
2020-02-22 ISM 2020, Växjö
2020-02-01 Vinthundsvintern, Sollentuna Friidrottshall
2019-12-31 Nyårsloppet, Vallentuna
2019-12-14 Bore cup deltävling 1, Sala
2019-11-17 Verona marathon, Verona
2019-11-02 Jätten Bule-löpet, Österbymo
2019-10-27 29º Medio Maratón Valencia Trinidad Alfonso EDP, Valencia, ESP
2019-10-27 Frankfurt Marathon, Frankfurt, Tyskland
2019-10-22 Upplands Öppna DM 10000 meter, Uppsala
2019-10-13 Hässelbyloppet, Hässelby
2019-09-28 Lidingöloppet, Lidingö
2019-09-22 Absolute Moscow marathon 10k, Moskva, RUS
2019-09-21 Kistaloppet, Kista
2019-09-15 Köpenhamn halvmaraton , Köpenhamn, Danmark
2019-09-15 Sicklaloppet, Sickla
2019-09-14 ALJ Open, Stockholms Stadion
2019-09-11 IFK Lidingö Öppna KM, Lidingövallen
2019-09-07 Stockholm Halvmarathon, Stockholms city
2019-08-31 Upplands Öppna DM - 5000m, Uppsala
2019-08-31 Tjejmilen, Djurgården
2019-08-30 SM friidrott, Karlstad
2019-08-27 Viking Line Spelen, Källbrinks IP
2019-08-24 Helsinki Marathon, Helsingfors
2019-08-24 Solsidan Runt, Solsidan, Saltsjöbaden
2019-08-24 Huddingeloppet, Huddinge Centrum
2019-08-20 Sommarspelen, Stockholms stadion
2019-08-17 VSM, Källbrink
2019-08-17 Midnattsloppet, Södermalm
2019-08-14 Hamnmilen, Luleå
2019-08-14 Tjejernas kväll , Sätra IP
2019-08-12 Löparnas kväll, Campus arena, Umeå
2019-08-06 KK-Joggen, Katrineholm
2019-07-31 Kalmarmilen, Kalmar
2019-07-30 Åre Fjällmarathon Vertical K, Åre
2019-07-27 Falkenbergs Stadslopp, Falkenberg
2019-07-24 Sommartävling i Hallsberg, Hallsberg
2019-07-21 Runmaröloppen Halvmarathon, Runmarö
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta