Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2001-08-30 - Lindenproppen, Enskede  Tillbaka » 

2001-08-30 - Lindenproppen, Enskede

 Män 400m B-heat    (5 fullföljande)
  1.   Tobias Nylander Hammarby 55.51
  2. (8) Robert Bäckman Studenterna 56.23 557
  3.   Kim Wose IFK Lidingö 57.26
 [Cédric] Robban ledde sin heat fram till 350m då han fick mjölksyra och blev passerad av Hammarby-killen. Ingemar sprang sitt första 1500m-lopp och persade på fina 4:35. Peter slog Martin på spurten för KM-silvret på 5000m medan undertecknad tog guldet på 16:05. Fritioff sprang på 17:32 och Walker dnf:ade.
 Män 1500m    (10 fullföljande)
  1.   Magnus Jensen Eds SK 4:12.17 (2:48/km)
  2.   Erik Lumstedt Spårvägen 4:14.65
  3.   Niklas Rysjö IFK Tumba 4:18.05
  7.   Ingemar Storm Studenterna 4:35.43 (3:04/km) PB 554
 
 15-20 grader, nästan vindstilla.
 Män 5000m    (15 fullföljande)
  1.   Linus Nilsson Enhörna 15:19.89 (3:04/km)
  2.   Tomas Jonsson Tureberg 15:26.27 (3:05/km)
  3.   Martin Gidewall Tumba 15:29.38 (3:06/km)
  4.   Anders Grahn Flemingsberg 15:43.98 (3:09/km)
  5.   Henrik Rüffel Nyköping 15:48.43 (3:10/km)
  6.   Fredrik Swahn Rånäs 4H 16:02.51 (3:12/km)
  7. (KM-1) Cédric Schwartzler Studenterna 16:05.11 (3:13/km) 706
  9.   Jörgen Lind Upsala IF 16:14.93 (3:15/km)
  11. (KM-2) Peter Nilsson Studenterna 16:48.06 (3:22/km) 627
  12. (KM-3) Martin Vose Studenterna 16:48.30 (3:22/km) 627
  14. (KM-4) Tomas Fritioff Studenterna 17:32.37 (3:30/km) 552
    Lorenzo Nesi DNF
 


Tidigare resultat
2002-04-20 Kvarnloppet, Jakobsberg
2002-04-14 Terräng-DM, Vallentuna
2002-03-24 Runrundan, Vallentuna
2002-03-23 Mars-spelen, Örebro
2002-03-17 Två Sjöar Runt, Sundbyberg
2002-03-12 IKM 3000m, Sätra
2002-03-09 Nike Women Classic 2002, Marseille (FRA)
2002-03-09 Bore Cup del 4, Uppsala
2002-03-03 Vasaloppet, Sälen-Mora
2002-03-03 VNM, Tammerfors FIN
2002-03-02 VNM, Tammerfors, FIN
2002-02-26 IKM 800m, Sätra
2002-02-24 4eme 10km FILA de Cannes, Frankrike
2002-02-23 Tjejvasan, Oxberg-Mora
2002-02-19 IKM 400m, Sätra
2002-02-16 Bore Cup, Norrtälje
2002-02-10 IVSM, Malmö
2002-02-10 Orsa, Grönklitt ski Marathon, Grönklitt
2002-02-09 IVSM, Malmö
2002-02-09 Sätra Games, Sätra
2002-02-03 Raka Spåret, Sätra
2002-01-27 Inomhus DM, Sätra
2002-01-26 Inomhus DM, Sätra
2002-01-20 IVDM, Sätra
2002-01-19 Vinthundsvintern, Sätra
2002-01-06 Ärlaspelen, Eskilstuna
2001-12-31 Nyårsloppet, Vallentuna
2001-12-15 Lucialoppet, Farsta
2001-12-01 21. Nikolauslauf TSG Schnaithheim, Steinheim, D
2001-11-17 Studentjakten, Lill Jansskogen
2001-11-04 New York Marathon, USA
2001-11-03 Zanzibar International Marathon, Tanzania
2001-10-28 Tumbaloppet, Tumba
2001-10-21 Hässelbyloppet, Hässelby
2001-10-20 1. Dietenheimer Lauf, Dietenheim (D)
2001-10-14 Lilla Tumba-Tullingeloppet, Tullinge
2001-10-07 9. Ulmer ´City-Lauf´, ULM (D)
2001-10-06 Lidingöloppet, Grönsta
2001-09-30 Sundbybergsterrängen, Ursvik
2001-09-29 13. Reisenburger Herbstlauf, Reisenburg (D)
2001-09-22 08XC, Arlanda-Stockholm
2001-09-22 Tjurruset, Hanninge
2001-09-18 X-Treme Running (9), Ursvik
2001-09-16 Roslagshösten, Upplands-Väsby
2001-09-16 S:t Eriksloppet, Kungsträdgården
2001-09-15 Tjurruset, Karlstad
2001-09-13 Alviksloppet, Alvik
2001-09-11 Höstproppen, Enskede
2001-09-08 Bellmanstafetten, Stora Skuggan
2001-09-04 X-Treme Running (8), Ursvik
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta