Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2006-04-23 - Asicsloppet, Källbrinks IP  Tillbaka » 

2006-04-23 - Asicsloppet, Källbrinks IP

Halvkuperad 2 varvsbana
 MK motion (Kvantumjoggen) 10km    (131 fullföljande)
  1.   Torbjörn Staaf IFK Tumba 35:11 (3:31/km)
  2.   Sebastien Grenier Skarpnäck 36:02 (3:36/km)
  3.   Tobias Persson Uttran 36:32 (3:39/km)
  12.   Kristoffer Tunander FK Studenterna 39:25 (3:56/km) 6
  65.   Hans Pandeya FK Studenterna 48:18 (4:50/km) 1
 Vackert vårväder
 Kvinnor Tävling 10km    (12 fullföljande)
  1.   Anna Rahm Rånäs 4H 34:55 (3:30/km)
  2.   Pia Rondahl Hässelby SK 37:12 (3:43/km)
  3.   Anja Lindberg Spårvägen FK 37:29 (3:45/km)
  5.   Kristine Persson FK Studenterna 40:19 (4:02/km) PB 50
  7.   Lovisa Backemar FK Studenterna 42:13 (4:13/km) 40
  8.   Pia Huoso FK Studenterna 43:54 (4:23/km) PB 30
  9.   Ulrika Bernhardsson FK Studenterna 44:46 (4:29/km) 25
  12.   Silvana Balcanovic FK Studenterna 50:48 (5:05/km) 20
 Vacker vårväder
 Män tävling 10km    (45 fullföljande)
  1.   Mwaniki Mbogo Kenya 29:02 (2:54/km)
  2.   Henrik Skoog Spårvägen FK 29:09 (2:55/km)
  3.   Jörgen Johansson Spårvägen FK 31:19 (3:08/km)
  7.   Patrik Engström FK Studenterna 31:44 (3:10/km) PB 50
  9.   Staffan Wennerstad FK Studenterna 31:48 (3:11/km) PB 40
  10.   Cédric Schwartzler FK Studenterna 33:07 (3:19/km) 30
  15.   Tor Almgren FK Studenterna 34:04 (3:24/km) 25
  18.   Martin Vose FK Studenterna 34:41 (3:28/km) 20
  22.   Martin Rohart FK Studenterna 35:48 (3:35/km) 17
  23.   Daniel Nilsson FK Studenterna 36:09 (3:37/km) 15
  24.   Joakim Lundström FK Studenterna 36:23 (3:38/km) PB 13
  25.   Björn Evers FK Studenterna 36:58 (3:42/km) 12
  26.   Jakob Skott FK Studenterna 37:15 (3:44/km) 11
  28.   Magnus Kvist FK Studenterna 38:00 (3:48/km) 10
  30.   Rickard Sjöholm FK Studenterna 38:15 (3:49/km) PB 9
  31.   Olle Jorinder FK Studenterna 38:30 (3:51/km) 8
  32.   Emil Arnberg FK Studenterna 38:47 (3:53/km) 7
  33.   Niclas Bernhardsson FK Studenterna 39:29 (3:57/km) 5
  34.   Kjell Svedman FK Studenterna 39:36 (3:58/km) PB 4
  35.   Jim Nilsson FK Studenterna 40:05 (4:01/km) 3
  37.   Johan Ljung FK Studenterna 41:41 (4:10/km) 2
  43.   Gordon Woodward FK Studenterna 44:57 (4:30/km) 1
    Petri Helminen FK Studenterna Bröt
 Vilket startfält, 31:48 räckte bara till en 9:e plats.
Flera namn saknas i resultatlistan, Kjell Svedman och Niclas Bernhardsson vet jag sprang, kanske fler?


Tidigare resultat
2006-08-09 Journalist-EM, Ullevi, Göteborg
2006-08-08 Xtreme Running, del 6, Ursvik, Sundbyberg
2006-08-06 Vasastaffeten, Sälen-Mora
2006-08-06 JSM, Källbrinks IP
2006-07-29 Östergarn Marathon, Gotland
2006-07-29 VEM 2006, Poznan, Polen
2006-07-29 Falkenbergs stadslopp, Falkenberg
2006-07-29 Åhus By night run , Åhus
2006-07-15 Victorialoppet, Borgholm
2006-07-14 SM 2006, Sollentuna
2006-07-12 Jungfruloppet, Lickershamn, Gotland
2006-07-10 Riddarsprånget, Hova
2006-07-08 Musköloppet, Muskö
2006-07-06 Roslagsnatta, Norrtälje
2006-07-03 Norrtelje Galan, Norrtälje
2006-07-02 Bosparspelen, Uppsala
2006-06-30 Trosa Stadslopp, Trosa
2006-06-21 Sommarspelen, Sätra IP
2006-06-18 Östersjöspelen, Karlshamn
2006-06-17 Broloppet, Malmö
2006-06-17 Midnight Sun Marathon, Tromsö
2006-06-13 Senior DM 2006, Sätra IP
2006-06-11 Paradisloppet, Ingarö
2006-06-10 Österåkersmilen, Åkersberga
2006-06-09 Huddingespelen, Källbrinks IP
2006-06-06 Blodomloppet, Djurgården/Gärdet
2006-06-03 Stockholm Marathon, Stockholm
2006-05-31 Sommaröset, Vallentuna IP
2006-05-28 Botkyrkamilen, Botkyrka
2006-05-28 SAYO , Sollentuna IP
2006-05-27 Karlstad stadslopp, Karlstad
2006-05-25 Oppebylöpet, Krikonbackens IP, Nyköping
2006-05-25 Svealandsmästerskapen södra gruppen, Ekängen Eskilstuna
2006-05-23 Veteran-DM Dag 3, Brunna IP
2006-05-17 4H-Spelen, Norrtälje
2006-05-17 4h-spelen, Norrtälje
2006-05-17 Vårproppen, Sätra IP
2006-05-14 NYA Rösjöloppet, Rösjöspåret, Sollentuna
2006-05-13 Göteborgsvarvet, Göteborg
2006-05-13 Näshulta Halvmarathon, Näshulta
2006-05-13 Veteran DM 2006, Sätra IP
2006-05-07 Terräng-SM, dag 2, Alingsås
2006-05-06 Terräng-SM, Dag 1, Alingsås
2006-05-06 SpringCross, Stockholm, Norra Djurgården
2006-05-01 Grananloppet/Terräng-DM Bohuslän/Dal, Skidans Hus, Brålanda
2006-04-29 Terräng-DM, Tantolunden
2006-04-23 Asicsloppet, Källbrinks IP
2006-04-17 110th Boston Marathon, Boston, USA
2006-04-17 Testvarvet(FIF varvet) , Lilljansskogen
2006-04-17 Nike Run Cup Deltävling 2, Deje
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta