Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2006-04-29 - Terräng-DM, Tantolunden  Tillbaka » 

2006-04-29 - Terräng-DM, Tantolunden

 K 8 km    (7 fullföljande)
  1. (DM-1) Anna von Schenck, 73 Hässelby SK 0:29:40 (3:43/km)
  2. (DM-2) Kajsa Friström, 65 Fredrikshofs FIF 0:32:18 (4:02/km)
  3. (DM-3) Kristine Persson, 78 FK Studenterna 0:32:32 (4:04/km) 50
  4. (DM-4) Matilda Johansson, 80 FK Studenterna 0:32:35 (4:04/km) 40
  5. (DM-5) Lovisa Backemar, 85 FK Studenterna 0:32:53 (4:07/km) 30
  7. (DM-7) Anna-Lena Kahlin, 80 FK Studenterna 0:35:12 (4:24/km) 25
    Ellinor Björk, 73 FK Studenterna Bröt
 M50 8 km    (7 fullföljande)
  1. (DM-1) Carl-Johan Olofsgård, 54 Hässelby SK 0:29:11 (3:39/km)
  2. (DM-2) Jerzy Szostak, 54 Boo IF 0:31:17 (3:55/km)
  3. (DM-3) Pauli Sulonen, 55 Hässelby SK 0:32:35 (4:04/km)
  4. (DM-4) Anders Nilsson, 52 FK Studenterna 0:34:20 (4:18/km)
 M40 8 km    (9 fullföljande)
  1. (DM-1) Petri Helminen, 64 FK Studenterna 0:30:08 (3:46/km)
  2. (DM-2) Reinaldo Burgos, 66 Tullinge-Tumba FF 0:30:18 (3:47/km)
  3. (DM-3) Johan Schlagerström, 64 Huddinge AIS 0:30:44 (3:51/km)
  7. (DM-7) Olle Jorinder, 62 FK Studenterna 0:32:13 (4:02/km)
  8. (DM-8) Rafael Franco, 62 FK Studenterna 0:32:25 (4:03/km)
 M35 8 km    (8 fullföljande)
  1. (DM-1) Jakob Persson, 70 IK Jordbänningarna 0:28:27 (3:33/km)
  2.   Anders Grahn, 69 Enhörna IF 0:28:54 (3:37/km)
  3. (DM-2) Marcus Berglund, 67 Vallentunda FIK 0:29:17 (3:40/km)
  4. (DM-3) Jens Lykke Mikkelsen, 67 Hässelby SK 0:30:05 (3:46/km)
  7. (DM-6) Tomas Mårtensson, 67 FK Studenterna 0:31:38 (3:57/km)
 M 12 km    (37 fullföljande)
  1.   Rubin McRae, 73 Hässelby SK 0:39:21 (3:17/km)
  2. (DM-1) Patrik Engström, 77 FK Studenterna 0:39:52 (3:19/km) 50
  3. (DM-2) Martin Rappe, 72 Hammarby IF 0:41:02 (3:25/km)
  5. (DM-4) Björn Englund, 83 FK Studenterna 0:41:43 (3:29/km) 40
  9. (DM-7) Cédric Schwartzler, 74 FK Studenterna 0:42:11 (3:31/km) 30
  12. (DM-10) Martin Vose, 67 FK Studenterna 0:42:29 (3:32/km) 25
  13. (DM-11) Måns Höiom, 69 FK Studenterna 0:42:30 (3:33/km) 20
  22. (DM-19) Martin Rohart, 83 FK Studenterna 0:44:17 (3:41/km) 17
  24. (DM-21) Lorenzo Nesi, 65 FK Studenterna 0:44:40 (3:43/km) 15
  26. (DM-23) Daniel Nilsson, 74 FK Studenterna 0:44:57 (3:45/km) 13
  29. (DM-26) Joakim Lundström, 69 FK Studenterna 0:45:33 (3:48/km) 12
  31. (DM-28) Björn Evers, 85 FK Studenterna 0:46:20 (3:52/km) 11
  32. (DM-29) Helmut Hanssen, 65 FK Studenterna 0:46:32 (3:53/km) 10
  34. (DM-30) Jakob Skott, 76 FK Studenterna 0:48:21 (4:02/km) 9
  35. (DM-31) Kjell Svedman, 80 FK Studenterna 0:49:31 (4:08/km) 8
  36. (DM-32) Roland Persson, 72 FK Studenterna 0:50:53 (4:14/km) 7
  37. (DM-33) Rolf Edholm, 65 FK Studenterna 0:58:17 (4:51/km) 6
 M 4 km    (22 fullföljande)
  1.   Kristian Algers, 75 Enhörna IF 0:12:05 (3:01/km)
  2.   Yunier Gonzales, 77 CUBA (Spårvägens FK) 0:12:11 (3:03/km)
  3. (DM-1) Andreas Carlborg, 72 Spårvägens FK 0:12:19 (3:05/km)
  4. (DM-2) Philip Aargaard, 82 Spårvägens FK 0:12:28 (3:07/km)
  5.   Patrik Tjärdal, 73 Enhörna IF 0:12:32 (3:08/km)
  6. (DM-3) Jörgen Johansson, 79 Spårvägens FK 0:12:34 (3:09/km)
  20. (DM-17) Niclas Ivarsson, 83 FK Studenterna 0:16:10 (4:03/km)


Tidigare resultat
2006-11-04 Studenternas Femkamp, Bosön
2006-10-29 Wiener Herbstmarathon, Wien, AUT
2006-10-29 Marathon Brabant, Etten-Leur, NEL
2006-10-29 Långa Tullinge-Tumbaloppet, Lida
2006-10-29 Åland Marathon, Mariehamn
2006-10-22 St.Jean de Luz-Hondarribi Media Maratón, Frankrike-Spanien
2006-10-22 Hellaslöpet, Hellasgården
2006-10-15 Carrera Popular de Donostia, San Sebastian, Spanien
2006-10-15 ING Amsterdam marathon, Amsterdam
2006-10-14 Växjö Marathon, Växjö
2006-10-08 24th Mohawk-Hudson River Marathon, Schenectady-Albany, New York, USA
2006-10-08 AMSTEL Cross Tres Playas, San Sebastian, Spanien
2006-10-08 Hässelbyloppet, Hässelby
2006-10-04 ALJ Open Light, Stockholms stadion
2006-10-01 Lilla Tullinge-Tumbaloppet, Tullinge
2006-09-30 Zakila Bira, Zumaia, Spanien
2006-09-30 Stockholmsloppet, Stadion - Norra Djurgården
2006-09-24 Berlin marathon, Berlin
2006-09-24 Le Lion, Belfort, FRA
2006-09-23 Lidingöloppet, Lidingö
2006-09-22 Lidingöstafetten, Lidingö
2006-09-17 Sundbybergsterrängen, Ursvik
2006-09-17 Ekebyholmsklassikern, Rimbo
2006-09-16 A Paolina, Korsika, FRA
2006-09-09 Bellmanstafetten, Norra Djurgården
2006-09-06 Höstproppen, Enskede IP
2006-09-05 XTreme Running, dt8, Ursvik
2006-09-02 Sätraspelen, Sätra IP
2006-09-02 S:t Eriksloppet, Stockholm
2006-08-30 Stafett-DM, Källbrinks IP
2006-08-27 NYC Half-Marathon, NY, NY, USA
2006-08-27 Tjejmilen, Djurgården
2006-08-26 Täby Open, Täby
2006-08-25 Tjejernas kväll, Stadion
2006-08-23 Fredrikshofsspelen, Stadion
2006-08-22 Fredrikshofsspelen, Stadion
2006-08-21 Fredrikshofsspelen, Stadion
2006-08-20 JNM, Århus, Danmark
2006-08-19 Midnattsloppet, Södermalm
2006-08-18 VSM 2006, Söderhamn
2006-08-18 Oxelöloppet, Oxelösund
2006-08-17 Upplands DM, Uppsala
2006-08-17 Viking Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2006-08-15 Löparnas Kväll, Sätra IP
2006-08-11 Road to Barcelona 2010 (1500m), VallhamraIP, Göteborg
2006-08-10 Augustispelen, Gutavallen, Visby
2006-08-09 Journalist-EM, Ullevi, Göteborg
2006-08-08 Xtreme Running, del 6, Ursvik, Sundbyberg
2006-08-06 Vasastaffeten, Sälen-Mora
2006-08-06 JSM, Källbrinks IP
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta