Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2009-02-21 - Formenkollen /IDM - dag 1, Sätrahall  Tillbaka » 

2009-02-21 - Formenkollen /IDM - dag 1, Sätrahall

NYHETTSTEXT.
 M 60m B-final-heat    (4 fullföljande)
  1.   Felix Grape, 90 Fredrikshof FIF 7.42i
  2.   Mikael Brinnen, 89 Gefle IF 7.46i
  3.   Michael Brodersen, 80 FK Studenterna 7.75i
 M 60m Försök 3-heat
  1.   Rafael Askros, 81 Falu IK 7.20i
  2.   Henrik Östlund, 88 Huddinge AIS 7.28i
  3.   Patchely Iafyol, 88 SOIK Hellas 7.31i
  5.   Michael Brodersen, 80 FK Studenterna 7.74i
 M 1500m 3-heat    (11 fullföljande)
  1.   Mikael Röjerås, 90 Västerås FK 4:04.03i
  2. (DM-1) Daniel Lundgren, 85 Turebergs FK 4:05.81i
  3. (DM-2) Hannes Hedvall, 81 FK Studenterna 4:07.46i 755
 M 1500m 1-heat    (9 fullföljande)
  1.   Patrik Peterson, 90 Rånäs 4H 4:15.85i
  2.   Victor Andersson, 89 Hässelby SK 4:18.31i
  3.   Simon Samuelsson, 93 Västerås FK 4:18.85i
  8. (DM-20) Jonas Larsson, 71 FK Studenterna 4:30.15i PB 589
 K 3000m    (3 fullföljande)
  1.   Susanne Sjöstrand, 86 FK Studenterna 10:31.19i (3:30.4/km) PB 721
  2.   Catharina Sundelöf, 66 Huddinge AIS 10:38.60i (3:32.9/km)
  3.   Christina Hultman, 91 Huddinge AIS 11:22.74i (3:47.6/km)
 1000m: Sjöstrand 3:29.50
2000m: Sjöstrand 7:04.38


Tidigare resultat
2009-06-10 Ursvik Xtreme, dt4, Ursvik
2009-06-06 Storchenbräu Halbmarathon, Deutsch-Wagram, Österrike
2009-06-05 SAYO, Sollentuna IP
2009-06-03 Sommaröset, Vallentuna IP
2009-05-31 Sätraspelen, Sätra IP
2009-05-30 Stockholm Marathon, Stockholm
2009-05-24 Botkyrkamilen, Brunna äng
2009-05-23 Ösmoloppet, Ösmo
2009-05-23 Stafett SM, Karlstad
2009-05-21 Tolvanloppet , Ålsten
2009-05-20 Ursvik Xtreme dt3, Ursvik
2009-05-19 Milspåret, Djurgården
2009-05-18 Hässelbyspelen, Hässelby IP
2009-05-16 Göteborgsvarvet, Göteborg
2009-05-10 Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP
2009-05-10 Veteran DM, Sätra IP
2009-05-09 Lidingö Ultra50K, Lidingö
2009-05-09 Veteran SM halvmarathon , Vännäs
2009-05-06 Ursvik Xtreme dt2, Ursvik
2009-05-03 Gävle Halvmarathon, Gävle
2009-05-02 Neglingeloppet, Saltsjöbaden
2009-05-02 Ältasjön runt, Älta
2009-05-01 Sköldingevarvet, Sköldinge
2009-05-01 Danderydsloppet, Danderyd
2009-04-26 Flora London Marathon, London
2009-04-26 London Marathon, London
2009-04-26 Terräng SM, Tantolunden, Stockholm
2009-04-26 Zürich Marathon, Zürich
2009-04-25 Terräng SM, Tantolunden, Stockholm
2009-04-25 Skövde Marathon, Skövde
2009-04-25 Sätermaran, Säter
2009-04-22 Ursvik Xtreme - deltävling 1, Ursvik
2009-04-20 Boston marathon, USA
2009-04-19 Wien Marathon, Wien
2009-04-19 Terräng DM, Ekerö, Ekebyhovsslott
2009-04-18 Kvarnloppet, Jakobsberg
2009-04-13 Påsksmällen, Enhörna
2009-04-05 Ursvik Ultra, Ursvik
2009-04-04 Startmilen, Örebro
2009-03-29 Premiärmilen, Norra Djurgården
2009-03-28 Treviso Marathon, Treviso
2009-03-28 Sydkystmaraton, Greve Strand, Köpenhamn
2009-03-28 Vällingby Marathon, Vällingby
2009-03-22 Venloop, Venlo - Nederländerna
2009-03-21 Täby Extreme Challenge, Ensta Krog, Täby
2009-03-15 Två Sjöar Runt, Sundbyberg
2009-03-14 Eco-Trail de Paris, Paris (FRA)
2009-03-07 Bore Cup 4 , Östhammar
2009-02-26 KM 300m & 600m, Bosön
2009-02-22 Formenkollen /IDM - dag 2, Sätrahall
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta