Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2009-09-26 - Lidingöloppet, Lidingö  Tillbaka » 

2009-09-26 - Lidingöloppet, Lidingö

 MK 15 15 km
  1. (1) Fredrik Björklund Hälle IF 52:23
  2. (2) Pål Norman, 69 Fredrikshovs IF 55:46
  3. (3) Ingemund Askeland, 81 Haugesund IL 55:52
  8. (8) Henrik Tiberg, 76 FK Studenterna 58.03 (3:52/km)
 K30 30 km
  1.   Malin Ewerlöf Krepp, 72 Spårvägens FK 1:57.46
  2.   Johanna Bohlin, 90 Hässelby SK 2:02.22
  3.   Helen Willix, 74 FM/Halmstad Garnison 2:07.46
  11.   Gloria Vinstedt FK Studenterna 2:16.57 50
  143.   Christin Bergkvist, 67 FK Studenterna 2:38.54 40
  211.   Cecilia Petersson, 63 FK Studenterna 2:43.41 30
  641.   Marie-Louise Wigén, 77 FK Studenterna 2:58.45 25
  820.   Linda Eliasson, 78 FK Studenterna 3:04.13 20
  1004.   Christine Svedjestrand, 63 FK Studenterna 3:09.42 17
  1512.   Malin Kjellberg, 70 FK Studenterna 3:24.30 15
 20 grader
 M30 30 km (Vind: Blåsigt)
  1.   Japhet Kipkorir, 81 Sävedalens AIK 1:39.42 (3:19/km)
  2.   John Mutai Kipkorir Kenya 1:39.52 (3:20/km)
  3.   John Sompol, 88 Barakarunners, Kenya 1:40.10 (3:20/km)
  11.   Patrik Engström, 77 FK Studenterna 1:48.05 (3:36/km) 50
  18.   Andreas Svensson, 81 FK Studenterna 1:51.32 (3:43/km) PB 40
  25.   Johan Lindkvist, 75 FK Studenterna 1:53.34 (3:47/km) 30
  30.   Björn Englund, 83 FK Studenterna 1:54.33 (3:49/km) 25
  40.   Cédric Schwartzler, 74 FK Studenterna 1:55.52 (3:52/km) 20
  42.   Lars Södergård, 83 FK Studenterna 1:56.12 (3:52/km) 17
  61.   Daniel Nilsson, 74 FK Studenterna 1:58.31 (3:57/km) 15
  65.   Patrik Eklund, 82 FK Studenterna 1:59.30 (3:59/km) 13
  92.   Fredrik Sohlberg, 72 FK Studenterna 2:02.30 (4:05/km) 12
  99.   Olle Norberg, 80 FK Studenterna 2:03.16 (4:07/km) 11
  104.   Tor Almgren, 64 FK Studenterna 2:04.17 (4:09/km) 10
  111.   Peter Thorsell, 75 FK Studenterna 2:04.51 (4:10/km) 9
  117.   Mattias Gärdsback, 78 FK Studenterna 2:05.19 (4:11/km) 8
  128.   Johannes Erixon, 77 FK Studenterna 2:06.14 (4:12/km) 7
  143.   Mikael Johansson, 77 FK Studenterna 2:07.30 (4:15/km) 6
  148.   Christian Kock, 84 FK Studenterna 2:07.58 (4:16/km) PB 5
  167.   Simon Lefvert, 66 FK Studenterna 2:08.58 (4:18/km) 4
  170.   Dawid Myslinski, 76 FK Studenterna 2:09.08 (4:18/km) 3
  231.   Anders Karnfält, 61 FK Studenterna 2:11.45 (4:24/km) 2
  239.   Magnus Nordström, 70 FK Studenterna 2:11.56 (4:24/km) PB 1
  247.   Fredrik Persson, 76 FK Studenterna 2:12.14 (4:24/km) 1
  253.   Anders Magnus Andersen, 81 FK Studenterna 2:12.29 (4:25/km) 1
  329.   Henrik Jönsson, 74 FK Studenterna 2:14.09 (4:28/km) 1
  382.   Fredrik Nöu, 67 FK Studenterna 2:15.36 (4:31/km) 1
  402.   Pontus Östlund, 71 FK Studenterna 2:16.37 (4:33/km) 1
  407.   Alexandro Sanchez Crespo, 75 FK Studenterna 2:16.46 (4:34/km) 1
  443.   Kristoffer Tunander, 72 FK Studenterna 2:18.02 (4:36/km) 1
  446.   Kjell Svedman, 80 FK Studenterna 2:18.07 (4:36/km) PB 1
  447.   Daniel Rönnqvist, 72 FK Studenterna 2:18:09 (4:36/km) PB 1
  451.   Martin Ronnerstedt, 85 FK Studenterna 2:18.12 (4:36/km) 1
  454.   Michael Mårdh, 77 FK Studenterna 2:18.20 (4:37/km) 1
  466.   Rickard Bellander, 69 FK Studenterna 2:18.35 (4:37/km) 1
  497.   Jonas Davidsson, 70 FK Studenterna 2:19.09 (4:38/km) 1
  773.   Jonas Lund, 78 FK Studenterna 2:23.59 (4:48/km) 1
  840.   Mattias Lidgren, 72 FK Studenterna 2:24.58 (4:49/km) 1
  854.   Fredrik Råström, 72 FK Studenterna 2:25.07 (4:50/km) 1
  925.   Petri Helminen, 64 FK Studenterna 2:26.20 (4:53/km) 1
  926.   Clarence Ärlebrink, 70 FK Studenterna 2:26.20 (4:53/km) 1
  1012.   Jan Hansson, 70 FK Studenterna 2:27.28 (4:55/km) 1
  1070.   Mathias Hölcke, 68 FK Studenterna 2:28.08 (4:56/km) PB 1
  1107.   Peter Rosén, 66 FK Studenterna 2:28.27 (4:57/km) 1
  1116.   Fredrik Sundqvist, 77 FK Studenterna 2:28.31 (4:57/km) 1
  1227.   Walter Werner, 76 FK Studenterna 2:29.36 (4:59/km) 1
  1325.   Stefan Genberg, 71 FK Studenterna 2.30.43 (5:01/km) PB 1
  1459.   Joakim Grundmann, 80 FK Studenterna 2:32:12 (5:04/km) PB 1
  1532.   Tom Ropeter, 62 FK Studenterna 2:32.52 (5:06/km) 1
  1689.   Per Gyllenhammar Hoppe, 73 FK Studenterna 2:34.20 (5:09/km) PB 1
  2034.   Niklas Nilsson, 71 FK Studenterna 2:37.38 (5:15/km) 1
  6186.   Anders Pettersson, 64 FK Studenterna 3:07.03 (6:14/km) PB 1
  6521.   Gordon Woodward, 65 FK Studenterna 3:09.34 (6:19/km) 1
 M50 15km    (328 fullföljande) (Vind: Blåsigt)
  1.   Hans Daniels, 57 Malung FI 57:35 (3:50/km)
  2.   Carl-Johan Olofsgård, 54 Hässelby IF 57:46 (3:51/km)
  3.   Peter Agélii, 58 Bålsta IK 58:21 (3:53/km)
  9.   Mats Lindholm, 59 FK Studenterna 1:01:33 (4:06/km)


Tidigare resultat
2009-10-18 Reims Marathon, Frankrike
2009-10-18 Studenternas Femkamp, Bosön
2009-10-18 Hellasloppet , Hellas
2009-10-17 Bålsta halvmarathon, Bålsta
2009-10-17 Växjö marathon, Växjö
2009-10-17 Tjurruset, Västerhaninge
2009-10-11 Hässelbyloppet, Hässelby
2009-10-10 Sörmland Ultra Marathon (SUM), Tyresta
2009-10-04 Lilla Tullinge Tumba-loppet, Brantbrinks IP, Tullinge
2009-10-03 Grand Trail du Nord, Dunkerque - Lille (FRA)
2009-10-03 Mössebergslunken, Falköping
2009-10-03 Sydney Striders 10k Series, Olympic Park Sydney, Australien
2009-09-27 Lidingötjejlopp, Lidingö
2009-09-26 Lidingöloppet, Lidingö
2009-09-20 Berlin Marathon, Berlin
2009-09-20 ALJ Open Light, Stockholms Stadion
2009-09-20 Ursvik Xtreme Final, Ursvik
2009-09-19 Skräcklanmaran, Vänersborg
2009-09-19 Tjurruset, Karlstad
2009-09-19 Mälarömilen, Ekerö
2009-09-17 Rogers Bergstävling, Hammarbybacken, Stockholm
2009-09-12 Uppsala Monster Tur, Uppsala
2009-09-12 Stockholm halvmarathon, Stockholm
2009-09-09 Fredrikshofsspelen, Stadion
2009-09-05 Bellmanstafetten, Stora Skuggan, Norra Djurgården
2009-09-05 Järnaloppet, Järna
2009-09-03 Tjejernas kväll, Stadion
2009-08-30 Tjejmilen, Djurgården
2009-08-29 Edet runt, Lilla Edet
2009-08-29 Täby Open, Tibblevallen, Täby
2009-08-27 Löplabbetspelen, Källbrinks IP, Huddinge
2009-08-26 Ursvik Xtreme dt6, Ursviks motionsgård, Sundbyberg
2009-08-26 Långlöparnas Kväll , Stadion
2009-08-23 Veteran-SM dag 3, Norrtälje
2009-08-22 Å-stadsloppet (Örebro halvmarathon), Örebro
2009-08-22 Veteran-SM dag 2, Norrtälje
2009-08-22 Telge Stadslopp, Södertälje
2009-08-22 Champions Run, Berlin, GER
2009-08-21 Veteran-SM dag 1, Norrtälje
2009-08-20 Hälsoloppet, Huddinge/Tullinge
2009-08-20 Upplands DM, Studenternas IP, Uppsala
2009-08-15 Midnattsloppet, Stockholm
2009-08-15 TheGax100/50, Skåne-Ystad
2009-08-14 Korsholm halvmarathon, Vasa, Finland
2009-08-13 VDM Uppland, Östhammar
2009-08-12 Ursvik Xtreme - deltävling 5, Ursvik
2009-08-12 Resultattävling, Södertälje IP
2009-08-10 Huddingespelen, Källbrinks IP
2009-08-08 Blidöloppet, Blidö
2009-08-08 Häga Kusten Marathon, Höga Kusten, Nordingrå
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta