Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2009-10-10 - Sörmland Ultra Marathon (SUM), Tyresta  Tillbaka » 

2009-10-10 - Sörmland Ultra Marathon (SUM), Tyresta

 Damer 50km    (28 fullföljande)
  1.   Kajsa Friström, 65 Fredrikshof 4:18:10
  2.   Emilie Andersen, 84 Team Ultrasweden LK 4:31:56
  3.   Sofie Fröberg, 78 Uppsala 4:34:38
  4.   Cecilia Petersson, 63 FK Studenterna 4:41:03
 +8 grader och sol
 Herrar 50km    (128 fullföljande)
  1.   Brian Buchtrup Nielsen, 76 Fredrikshofs Friidrottsförening 3:17:09
  2.   Daniel Nilsson FK Studenterna 3:19:38
  3.   Cédric Schwartzler, 74 Runners' Store 3:29:37
  5.   Rikard Seger KOT 3:37:26
  8.   Marcus Hultgren, 79 Sthlm City Triathlon Club 3:46:44
  22.   Peter Rosén, 66 FK Studenterna 4:25:13


Tidigare resultat
2010-06-19 Sala silvermarathon, Sala
2010-06-19 Huddingespelen - dag 2, Källbrinks IP
2010-06-17 Enhörna Chall. I, Enhörna
2010-06-16 Ursvik Xtreme dt5, Sundbyberg
2010-06-15 Parloppet , Hagaparken, Stockholm
2010-06-12 New York Mini (Tjejmil), New York
2010-06-12 Karlstad Stadslopp, Karlstad
2010-06-12 Österåkersmilen, Åkersberga
2010-06-12 Broloppet, Öresund...
2010-06-12 Paradisloppet, Ingarö
2010-06-11 SAYO, Sollentuna
2010-06-09 Blodomloppet Stockholm, Djurgården
2010-06-05 Sätraspelen, Sätra IP
2010-06-05 Stockholm Marathon, Stockholm
2010-06-03 Mälarenergi Stadslopp, Västerås
2010-06-02 Sommaröset, Vallentuna IP
2010-06-01 Ursvik Xtreme dt4, Sundbyberg
2010-05-29 Stafett SM, Norrtälje
2010-05-29 Ösmoloppet, Ösmo
2010-05-29 Botkyrkamilen, Brunna äng
2010-05-28 Karnevalsloppet, Avesta
2010-05-25 Milspåret, Djurgårdsbrunnsviken
2010-05-23 Nordic Challenge, Kereva, Finland
2010-05-23 Täbyloppet, Täby
2010-05-22 Göteborgsvarvet, Göteborg
2010-05-22 Tolvanloppet, Bromma
2010-05-20 Stafett DM Dag 2, Sätra IP
2010-05-19 Stafett DM Dag 1, Sätra IP
2010-05-18 Ursvik Xtreme dt3, Sundbyberg
2010-05-16 Veteran DM dag 3, Sätra
2010-05-16 Svealandscupen, Sätra IP
2010-05-15 Fagersta Stadslopp, Fagersta
2010-05-15 Veteran-DM dag2, Sätra IP
2010-05-09 Prague International marathon, Prag
2010-05-09 Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP
2010-05-08 Lidingö Ultra, Lidingö
2010-05-04 Ursvik Extreme dt2, Sundbyberg
2010-05-02 Neglingeloppet, Saltsjöbaden
2010-05-02 Düsseldorf Marathon, Düsseldorf, GER
2010-05-01 Neglingeloppet, Saltsjöbaden
2010-05-01 Sundsvall Halvmarathon, Alnön
2010-05-01 Ältasjön runt, Älta
2010-05-01 Danderydsloppet , Danderyd
2010-04-25 Terräng-SM, dag 2, Borås
2010-04-25 London Marathon, London
2010-04-25 Terräng-SM, dag 2, Borås
2010-04-25 Maratona Sant Antonio, Padova (Padua), Italien
2010-04-25 Hamburg Marathon, Tyskland
2010-04-24 Terräng-SM, dag 1, Borås
2010-04-24 Kvarnloppet, Järfälla
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta