Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2010-01-31 - Raka Spåret, Sätrahall  Tillbaka » 

2010-01-31 - Raka Spåret, Sätrahall

 F17 60m Final-heat    (8 fullföljande)
  1.   Sara Kviberg SoIK Hellas 7.92
  2.   Jessica Östlund Hässelby SK 7.94
  3.   Julia Hässel Turebergs FK 8.04
  5.   Emily Helenius FK Studenterna 8.57
 F17 60m Försök -Samlad lista--heat    (10 fullföljande)
  1.   Sara Kviberg SoIK Hellas 7.97
  2.   Jenny Melin Strands IF 8.00
  3.   Jessica Östlund Hässelby SK 8.04
  7.   Emily Helenius FK Studenterna 8.48
 M 3000m A-heat    (7 fullföljande)
  1.   Oskar Landin Spårvägens FK 8:25.69
  2.   Fredrik Johansson Ullevi FK 8:34.13
  3.   Daniel Woldu Spårvägens FK 8:39.60
  4.   Brandon Bartholomew FK Studenterna 8:39.95 (2.53/km) 836
 K 800m B-final-heat    (4 fullföljande)
  1. (7) Matilda Lundmark, 72 FK Studenterna 2.23,59 746
  2. (8) Lovisa Grönros, 93 Hammarby IF 2.23,85
  3. (9) Charlotta Linnell, 72 IK Brånan Boys & Girls 2:30.73
 10 fullföljande i A+B-final
 M 3000 m B-final-heat
  2. (9) Fredrik Robertsson, 80 FK Studenterna 9:18.80 PB 692
  5. (12) Erik Anderson, 81 FK Studenterna 9:38.89 PB 625
  7. (14) Lorenzo Nesi, 65 FK Studenterna 9:44.35 608
  9. (16) Franco Maggi, 81 FK Studenterna 10:16.58 512
 M 400m D Final-heat    (3 fullföljande)
  1.   Rasmus Ebers-Nilsson, 91 Huddinge AIS 53.15
  2.   Jesper Vestlund, 91 Kils AIK 53.39
  3.   Ingemar Ztorm, 60 FK Studenterna 57.51 513
 M 60m Final-heat    (8 fullföljande)
  1.   Oskar Åberg, 89 Solna FK 6.92
  2.   Emil Zail, 87 Spårvägens FK 6.98
  3.   Erik Karlsson, 87 IFK Växjö 7.17
  5.   Simon Forsberg, 83 FK Studenterna 7.35
 M 60m försök heat-2-heat    (8 fullföljande)
  1.   Oskar Åberg, 89 Solna FK 6.92
  2.   Emil Zail, 87 Spårvägens FK 7.03
  3.   Emil Mann, 88 IFK Växjö 7.27
  5.   Ian Fälldin, 80 FK Studenterna 7.58 PB
 M 60m försök heat-1-heat    (7 fullföljande)
  1.   Erik Karlsson, 87 IFK Växjö 7.06
  2.   Nils-Göran Nilsson, 88 Turebergs FK 7.29
  3.   Simon Forsberg, 83 FK Studenterna 7.38
  5.   Jens Eklundh, 73 FK Studenterna 7.59
 K 3000m    (8 fullföljande)
  1.   Malin Liljestedt, 80 Spårvägens FK 9:40.72i (3:14/km)
  2.   Susanne Grimfors, 77 FK Studenterna 9:53.50i (3:18/km) 841
  3.   Tove Berg, 77 Spårvägens FK 10:05.71i (3:22/km)
  6.   Susanne Sjöstrand, 86 FK Studenterna 11:04.38i (3:42/km) 626


Tidigare resultat
2010-04-17 Kvantumloppet, Huddinge
2010-04-11 Marathon de Paris, Frankrike
2010-04-10 Täby Extreme Challenge, Täby
2010-04-10 Vällingby Marathon, V-by
2010-04-10 Startmilen, Örebro
2010-04-10 Vällingbymilen, Vällingby
2010-04-10 Skälbyloppet, Kalmar
2010-04-05 Enhörnas Påsksmäll, Enhörna
2010-03-28 Premiärmilen, Norra Djurgården
2010-03-25 Med-SM Uttagning i Löpning, Karolinska Institutet
2010-03-21 Rom Marathon, Rom
2010-03-21 Två Sjöar Runt, Sundbyberg
2010-03-20 Mitjá Marató Costa Maresme Barcelona, Pineda de Mar (Barcelona)
2010-03-14 Treviso Marathon, Treviso, Italien
2010-03-13 Skövde 6-timmars, Skövde
2010-03-07 Löparmångkampen, Bosön
2010-03-06 Bore Cup dt4, Bälinge
2010-03-04 KM 300m & 600m, Bosön
2010-02-27 Vinterhalvmarathon, Östersund
2010-02-27 ISM, Sätra
2010-02-21 Run With Donna Half Marathon, Jacksonville, FL
2010-02-21 Sätraspelen, Sätrahallen
2010-02-14 IDM Formenkollen Dag 2, Sätrahall
2010-02-14 IVSM - Dag 2, Bollnäs
2010-02-14 Winter Beach Run, Jacksonville, FL
2010-02-13 IVSM - Dag 1, Bollnäs
2010-02-13 IDM Formenkollen Dag 1, Sätra
2010-02-06 Göteborg Inomhus, Göteborg
2010-02-06 Hammarbyspelen , Sätra
2010-02-06 Bore Cup 3, Vallentuna
2010-01-31 Upplands-DM, Västerås
2010-01-31 Raka Spåret, Sätrahall
2010-01-24 IVDM, Sätra
2010-01-23 Vinthundsvintern, Sätra
2010-01-17 Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
2010-01-09 Bore Cup 2, Hemlingby
2010-01-09 Täby Vinterspel, Sätra
2010-01-06 Ärlaspelen, Eskilstuna
2009-12-31 Norbergs Sylvesterlopp, Norberg
2009-12-31 Nyårsloppet, Vallentuna
2009-12-31 Sylvesterloppet, Göteborg
2009-12-05 Bore Cup 1, Östhammar
2009-11-29 Florens marathon, Florens
2009-11-28 Studentjakten, Råstasjön
2009-11-01 Bromölla Halvmarathon, Bromölla
2009-10-31 Music Marathon Festival, Lanzarote
2009-10-25 Frankfurt Marathon, Frankfurt
2009-10-25 Långa Tullinge-Tumbaloppet, Lida
2009-10-25 Åland Marathon , Mariehamn
2009-10-18 Amsterdam Marathon, Holland
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta