Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2010-08-17 - Löplabbetspelen, Källbrinks IP  Tillbaka » 

2010-08-17 - Löplabbetspelen, Källbrinks IP

 Regn
 M Diskus    (8 fullföljande)
  4. (DM3) Hunter S Mabon, 69 Studenterna 30.89 495
 K 800 m
  1.   Matilda Lundmark, 72 FK Studenterna 2.23.68 744
  2.   Elin Pöllänen, 90 Hässelby SK 2.29.92
  3.   Emma Löf Hagström, 94 Spårvägens FK 2.41.34
  6.   Emelie Ovenholm, 81 FK Studenterna 3.24.04 236
 M 3000 m 2-heat
  1.   Andreas Bergstedt, 86 Trångsvikens IF 9.50.08
  2.   Anders Söderlund, 80 FK Studenterna 10.16.22 PB 513
  3.   Mario Rieloff, 61 Fredrikshofs FIF 10.18.91
 M 3000 m 1-heat
  1.   Mattias Millinger, 84 Ärla IF 8.48.22
  2.   Erik Svahn, 83 Ärla IF 8.55.07
  3.   Jonas Nordström, 91 Huddinge AIS 9.04.54
  12.   Martin Ronnerstedt, 85 FK Studenterna 9.25.61 PB 669
  13.   Huruy Ghebrehiwet, 71 FK Studenterna 9.34.20 PB 640
 M 200 m 1-heat (Vind: +0,0)
  1.   Oscar Johansson, 92 Turebergs FK 23.50
  2.   Victor Kårelid, 89 Hammarby IF 23.53
  3.   Victor Wolfgang, 88 Spårvägens FK 24.51
  6.   Ingemar Ztorm, 60 FK Studenterna 25.58 509
 M 100 m 2-heat (Vind: +0,7)
  1.   Judel Kibondo, 86 Sundbybergs IK 11.39
  2.   Oscar Johansson, 92 Turebergs FK 11.52
  3.   Victor Kårelid, 89 Hammarby IF 11.55
  5.   Ian Fälldin, 80 FK Studenterna 11.95 591


Tidigare resultat
2011-01-16 IVDM 2011, Sätra
2011-01-14 S.I.G 2011, Huddinge
2011-01-08 Täby Vinterspel 2011, Sätra
2011-01-08 Bore Cup dt2, Östhammar
2011-01-06 Surbulle Indoor, Norrköping
2010-12-31 Norbergs Sylvesterlopp, Norberg
2010-12-31 Nyårsloppet, Vallentuna
2010-12-05 Las Vegas Half Marathon, Las Vegas, USA
2010-12-04 Sayo Indoo, Sätra
2010-12-04 Bore Cup dt1, Bälinge
2010-11-28 Florens Marathon, Florens
2010-11-14 Big Sur Half Marathon, Monterey, USA
2010-11-14 Semi Marathon de Boulogne Billancourt, Paris, FRA
2010-11-07 Ing New York City Marathon, New York City
2010-11-06 Kilsbergsleden, Örebro
2010-10-31 Athens Classic Marathon , Aten, GRE
2010-10-31 Åland Marathon, Mariehamn, FIN
2010-10-31 Långa Tullinge-Tumbaloppet, Lida
2010-10-31 Frankfurt Marathon, Frankfurt
2010-10-17 Studenternas femkamp, Bosön
2010-10-16 Bålsta halvmarathon, Bålsta
2010-10-10 Hässelbyloppet, Hässelby
2010-10-09 Sörmland Ultra Marathon, Björkhagen-Rudan
2010-10-09 Kanonloppet, Åland
2010-10-04 ALJ Open, Kristinebergs IP
2010-10-02 Topploppet, Hagaparken
2010-09-26 Lidingö Tjejlopp, Lidingö
2010-09-26 37.real-BERLIN-MARATHON, BERLIN
2010-09-26 Le Lion, Belfort (FR)
2010-09-25 Lidingöloppet, Lidingö
2010-09-18 Uppsala Monster Tour 100 km, Uppsala
2010-09-18 Sigtuna stadslopp, Sigtuna
2010-09-18 Mälarömilen, Ekerö
2010-09-18 Kistaloppet, Kista, Stockholm
2010-09-12 Brottbyrundan, Brottby
2010-09-11 Stockholm Halvmarathon, Stockholm
2010-09-11 E18-loppet, Enköping
2010-09-08 Xtremefinalen, Ursvik
2010-09-05 Tjejmilen, Stockholm
2010-09-01 Stadion Open, Stadion
2010-08-28 Lidköpings Marathon-VSM, Lidköping
2010-08-28 Bellmanstafetten, Universitetet/Norra Djurgården
2010-08-27 Finnkampen, Helsingfors
2010-08-25 Tjejernas kväll, Stadion
2010-08-25 Ursvik Xtreme dt7, Sundbyberg
2010-08-25 Hälsoloppet, Huddinge
2010-08-22 Stora SM, Falun
2010-08-22 Täby Open Dag II, Täby
2010-08-21 Midnattsloppet (Gbg), Göteborg
2010-08-21 Telge Stadslopp, Södertälje
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta