Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2010-10-04 - ALJ Open, Kristinebergs IP  Tillbaka » 

2010-10-04 - ALJ Open, Kristinebergs IP

Officiell resultatlista »
Ca +12 grader, tyvärr ganska blåsigt (mest kännbart medvinden på bortre lång)
 M 10000 m B-heat    (17 fullföljande)
  1. (DM-10) Lorenzo Nesi, 65 FK Studenterna 34.51.97 (3:29/km) 660
  2.   Mattias Aspholm, 74 Trångsvikens IF 34.56.64 (3:30/km)
  3. (DM-11) Anders Söderlund, 80 FK Studenterna 35.43.31 (3:34/km) PB 618
  4. (DM-12) Lars-Erik Ness, 75 FK Studenterna 35.51.93 (3:35/km) 611
  8. (DM-16) Erik Joelsson, 79 FK Studenterna 37.31.51 (3:45/km) PB 536
  9. (DM-17) Mats Blomkvist, 72 FK Studenterna 38.17.02 (3:50/km) 504
  10. (DM-18) Mikael Smedjegården, 60 FK Studenterna 38.38.80 (3:52/km) 489
  11. (DM-19) Fredrik Sundqvist, 77 FK Studenterna 38.45.89 (3:53/km) 484
  12. (DM-20) Niklas Nilsson, 71 FK Studenterna 39.16.80 (3:56/km) PB 463
  13. (DM-21) Bengt Wiberg, 57 FK Studenterna 39.19.35 (3:56/km) 462
  14. (DM-22) Jan Schröder, 58 FK Studenterna 40.51.36 (4:05/km) 403
 DM för Stockholm
 K 5000 m A-heat    (10 fullföljande)
  1. (DM-1) Anna Ställberg, 82 IFK Tumba 17:19.37 (3:28/km)
  2. (DM-2) Frida Lundén, 84 FK Studenterna 17:55.48 (3:35/km) PB 770
  3. (DM-3) Rebecka Törner, 86 FK Studenterna 18:23.35 (3:41/km) PB 723
  4. (DM-4) Pauline Levinson, 77 FK Studenterna 18:31.36 (3:42/km) 710
  5. (DM-5) Elin Hartelius, 82 FK Studenterna 18:42.48 (3:44/km) PB 692
  6. (DM-6) Emelie Eriksson, 85 FK Studenterna 18:54.11 (3:47/km) 675
  7. (DM-7) Jeanette Rudolfsson, 71 FK Studenterna 19:20.14 (3:52/km) 635
  8. (DM-8) Charlotta Linnell , 72 FK Studenterna 20:06.22 (4:01/km) 570
  9. (DM-9) Christin Bergkvist, 67 FK Studenterna 20:13.50 (4:03/km) PB 560
  10. (DM-10) Eva Norrman Brandt, 57 FK Studenterna 21:08.51 (4:14/km) 490
 DM för kvinnor
 M 10000 m A-heat    (15 fullföljande)
  1.   Brandon Bartholomew, 82 FK Studenterna 30:33.51 (3:03/km) PB 907
  2.   Johan Lindberg, 80 Upsala IF 31:22.57 (3:08/km)
  3. (DM-1) Napoleon Solomon, 94 Fredrikshofs FI 31:23.43 (3:08/km)
  7. (DM-3) Cédric Schwartzler, 74 FK Studenterna 32:43.43 (3:09/km) 774
  9. (DM-5) Johan Lindkvist, 75 FK Studenterna 32:53.42 (3:17/km) 765
  11. (DM-7) Huruy Ghebrehiwet, 71 FK Studenterna 33:27.50 (3:21/km) PB 733
  12. (DM-8) Fredrik Robertsson, 80 FK Studenterna 33:31.21 (3:21/km) 730
 DM för Stockholm


Tidigare resultat
2010-12-04 Bore Cup dt1, Bälinge
2010-11-28 Florens Marathon, Florens
2010-11-14 Big Sur Half Marathon, Monterey, USA
2010-11-14 Semi Marathon de Boulogne Billancourt, Paris, FRA
2010-11-07 Ing New York City Marathon, New York City
2010-11-06 Kilsbergsleden, Örebro
2010-10-31 Athens Classic Marathon , Aten, GRE
2010-10-31 Åland Marathon, Mariehamn, FIN
2010-10-31 Långa Tullinge-Tumbaloppet, Lida
2010-10-31 Frankfurt Marathon, Frankfurt
2010-10-17 Studenternas femkamp, Bosön
2010-10-16 Bålsta halvmarathon, Bålsta
2010-10-10 Hässelbyloppet, Hässelby
2010-10-09 Sörmland Ultra Marathon, Björkhagen-Rudan
2010-10-09 Kanonloppet, Åland
2010-10-04 ALJ Open, Kristinebergs IP
2010-10-02 Topploppet, Hagaparken
2010-09-26 Lidingö Tjejlopp, Lidingö
2010-09-26 37.real-BERLIN-MARATHON, BERLIN
2010-09-26 Le Lion, Belfort (FR)
2010-09-25 Lidingöloppet, Lidingö
2010-09-18 Uppsala Monster Tour 100 km, Uppsala
2010-09-18 Sigtuna stadslopp, Sigtuna
2010-09-18 Mälarömilen, Ekerö
2010-09-18 Kistaloppet, Kista, Stockholm
2010-09-12 Brottbyrundan, Brottby
2010-09-11 Stockholm Halvmarathon, Stockholm
2010-09-11 E18-loppet, Enköping
2010-09-08 Xtremefinalen, Ursvik
2010-09-05 Tjejmilen, Stockholm
2010-09-01 Stadion Open, Stadion
2010-08-28 Lidköpings Marathon-VSM, Lidköping
2010-08-28 Bellmanstafetten, Universitetet/Norra Djurgården
2010-08-27 Finnkampen, Helsingfors
2010-08-25 Tjejernas kväll, Stadion
2010-08-25 Ursvik Xtreme dt7, Sundbyberg
2010-08-25 Hälsoloppet, Huddinge
2010-08-22 Stora SM, Falun
2010-08-22 Täby Open Dag II, Täby
2010-08-21 Midnattsloppet (Gbg), Göteborg
2010-08-21 Telge Stadslopp, Södertälje
2010-08-21 Täby Open, Tibblevallen
2010-08-19 SM, Falun
2010-08-17 Löplabbetspelen, Källbrinks IP
2010-08-14 Midnattssloppet , Stockholm
2010-08-11 Friidrottskväll på Stadion III, Stadion
2010-08-11 I Formloppet, Sundbyberg
2010-08-10 Långlöparnas kväll, Stadion
2010-08-08 Veteran-SM, dag 3, Löttorp, Öland
2010-08-07 Månkarbo marathon, Månkarbo, Uppsala
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta