Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2011-09-06 - Fredrikshofsspelen, Stockholm Stadion  Tillbaka » 

2011-09-06 - Fredrikshofsspelen, Stockholm Stadion

Officiell resultatlista »
 K 1500 m    (3 fullföljande)
  1.   Hanna Bartholomew, 81 FK Studenterna 4.34.40 868
  2.   Julia Forsmark, 93 IK Stål 4.58.41
  3.   Sanna Svanebo, 95 Sundsvalls FI 5.25.52
 Sprang tillsammans med Män
 K 800 m    (11 fullföljande)
  1.   Jenny Håland, 93 IFK Tumba 2.18.15
  2.   Anna Silvander, 93 Danderyds SK 2.25.20
  3.   Sophia Persson, 95 Huddinge AIS 2.27.13
  11.   Emelie Ovenholm, 81 FK Studenterna 3.32.96 185
  .
 K 200 m A-heat    (5 fullföljande) (Vind: +1,6)
  1.   Lovisa Grönros, 93 Hammarby Friidrott 26.24
  2.   Samantha Wikmark, 92 Danderyds SK 26.54
  3.   Louise Gabrielsson, 95 Huddinge AIS 26.65
  4.   Therese Aspsäter, 83 FK Studenterna 27.58 642
  5.   Cecilia Danell, 96 Huddinge AIS 28.63
  .
 M 800 m    (14 fullföljande)
  1.   Alex Turgesson, 94 Hammarby Friidrott 1.59.77
  2.   Philip Örnborg, 94 Danderyds SK 2.05.00
  3.   Erik Tholén, 94 Ununge IF 2.06.33
  9.   Anders Magnus Andersen, 81 FK Studenterna 2.17.59 483
  .
 M 400 m A-heat    (8 fullföljande)
  1. (1) Marcus Hawkins, 93 Rånäs 4H 51.00
  2. (2) Alexander Björnberg, 93 Huddinge AIS 51.02
  3. (3) Christian Sonehag, 88 Uppsala IF 51.99
  8. (12) Ingemar Ztorm, 60 FK Studenterna 58.27 488
  .
 M 100 m A-heat    (8 fullföljande) (Vind: +1,7)
  1. (3) Judel Kibondo, 86 Sundbybergs IK 11.29
  2. (4) Joar Rüdrich, 90 Hammarby Friidrott 11.30
  3. (5) Erik Ehrlin, 90 Ärla IF 11.52
  7. (10) Hunter S Mabon, 69 FK Studenterna 12.49 482
  .
 Svalt, motvind på bortre långsidan
 K 5000 m A+B-heat    (10 fullföljande)
  1. (A-1) Anna Lindh, 74 Rånäs 4H 17.48.85
  2. (B-1) Johanna Bohlin, 90 Hässelby SK 17.49.68
  3. (A-2) Cecilia Norrbom, 88 Spårvägens SK 17.53.87
  4. (A-3) Hanna Lindholm, 79 FK Studenterna 18.02.76 PB 758
  5. (A-4) Jessica Wetterborg, 80 FK Studenterna 18.23.10 PB 723
  8. (B-3) Josefin Eriksson, 85 FK Studenterna 19.51.51 PB 590
  9. (B-4) Linda Jerrewing, 80 FK Studenterna 20.00.14 PB 578
  10. (B-5) Marthe Helene Kinnander, 81 FK Studenterna 20.09.16 PB 566
 Sprang tillsammans med Män
 Svalt, motvind på bortre långsidan
 M 5000 m A+B-heat    (23 fullföljande)
  1. (A-1) Cédric Schwartzler, 74 Enhörna IF 15.43.25
  2. (A-2) Jonatan Alveus, 90 Upsala IF 15.51.88
  3. (A-3) Fredrik Grimborg, 90 IF Linden 16.07.25
  4. (A-4) Lorenzo Nesi, 65 FK Studenterna 16.11.78 693
  6. (A-6) Martin Ronnerstedt, 85 FK Studenterna 16.17.52 682
  8. (A-8) Huruy Ghebrehiwet, 71 FK Studenterna 16.26.43 666
  13. (A-13) Jonas Larsson, 71 FK Studenterna 17.33.53 550
  18. (B-5) Per Gysing, 60 FK Studenterna 20.13.71 PB 327
  21. (B-8) Urban Hane, 75 FK Studenterna 21.06.43 265
  .


Tidigare resultat
2012-01-07 Bore Cup 2, Bälinge
2012-01-07 Täby Vinterspel, Sätra
2012-01-06 Ärlaspelen, Eskilstuna
2011-12-31 Nyårsloppet, Vallentuna
2011-12-31 Sylvesterloppet, Göteborg
2011-12-18 3-Länner-Trail, Lieler, Luxembourg
2011-12-03 Bore Cup 1, Vallentuna
2011-11-27 Maraton Divinapastora Valencia , Valencia, Spanien
2011-11-12 Nordiska Mästerskapen 2011, Uddevalla
2011-11-06 Ing New York City Marathon, New York City
2011-10-30 BMW Frankfurt Marathon, Frankfurt
2011-10-30 Långa Tullinge-Tumbaloppet, Lida friluftsgård
2011-10-29 NM-kval/Samnerödsloppet, Uddevalla
2011-10-23 Wiener Herbstmarathon, Wien, AUT
2011-10-22 Solsidan runt, Saltsjöbaden
2011-10-22 Hytteplansmila, Hytteplan, NRG
2011-10-16 Hässelbyloppet, Hässelby
2011-10-16 Amsterdam Marathon, Amsterdam, NL
2011-10-16 Foyer Marathon, Echternach, Luxembourg
2011-10-09 Chicago Marathon, Chicago
2011-10-09 Liverpool Marathon 2011, Liverpool, GBR
2011-10-09 Hellasloppet, Hellasgården
2011-10-08 Tjurruset Stockholm 2011, Norra Djurgården
2011-10-08 Sörmland Ultra Marathon, Björkhagen-Haninge
2011-10-08 Bålstaloppet, Bålsta
2011-10-04 ALJ open light, Stadion
2011-10-02 Run in Lyon, Lyon - Frankrike
2011-10-01 Sicklaloppet, Nacka
2011-09-25 Lidingö tjejlopp, Lidingö
2011-09-25 Berlin marathon, Berlin
2011-09-24 Lidingöloppet, Lidingö
2011-09-23 Hässelby öppet KM mångkamp, Hässelby IP
2011-09-18 Hanvikenspelen, Trollbäckens IP
2011-09-17 DN Stockholm Halvmarathon, Stockholm City
2011-09-17 Kung Björn-loppet, Uppsala
2011-09-10 Kistaloppet, Kista
2011-09-10 Stålisloppet, Sandviken
2011-09-09 Finnkampen, Helsingfors
2011-09-07 Xtreme Running Final, Ursvik
2011-09-06 Fredrikshofsspelen, Stockholm Stadion
2011-09-03 Tjejmilen, Stockholm
2011-09-03 Järnaloppet, Ljungbackens IP, Järna
2011-09-03 Täby Open, Täby
2011-08-30 Hälsoloppet, Huddinge
2011-08-28 Als Løbet, Sønderborg
2011-08-27 Stavanger Marathon, Stavanger
2011-08-27 Bellmanstafetten, Norra Djurgården
2011-08-23 Långlöparnas kväll, Stockholms Stadion
2011-08-20 Helsingfors City Marathon, Helsingfors
2011-08-20 Telge stadslopp, Södertälje
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta