Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2013-03-09 - Löparmångkampen 2013 - Män, Bosön  Tillbaka » 

2013-03-09 - Löparmångkampen 2013 - Män, Bosön

 Män Totalställning    (10 fullföljande)
  1.   Leo Lundin FK Studenterna 2452
  2.   Sergej Nikolajev Hässelby SK 2310
  3.   Ingemar Ztorm FK Studenterna 1279
  4.   Janne Engman FK Studenterna 1203
  5.   Janne Schröder FK Studenterna 1170
  6.   Michael Brodersen FK Studenterna 1154
  7.   Palle Storm FK Studenterna 1088
  8.   Jonas Collet FK Studenterna 1056
  9.   Patrick Carroll FK Studenterna 678
  10.   Mårten Skoglund FK Studenterna 293
 Män 200m    (8 fullföljande)
  1.   Sergej Nikolajev Hässelby SK 25.5m
  2.   Michael Brodersen FK Studenterna 26.4m
  3.   Ingemar Ztorm FK Studenterna 27.3m
  4.   Leo Lundin FK Studenterna 27.6m
  5.   Mårten Skogman FK Studenterna 29.4m
  6.   Palle Storm FK Studenterna 29.5m
  7.   Janne Engman FK Studenterna 31.8m
  8.   Janne Schröder FK Studenterna 32.6m
 Män 1500m    (6 fullföljande)
  1.   Leo Lundin FK Studenterna 4.53.0m
  2.   Jonas Collet FK Studenterna 4.53.1m
  3.   Janne Schröder FK Studenterna 5.33.7m
  4.   Janne Engman FK Studenterna 5.38.5m
  5.   Sergej Nikolajev Hässelby SK 6.22.2m
  6.   Palle Storm FK Studenterna 6.40.6m
 Män 60m    (8 fullföljande)
  1.   Sergej Nikolajev Hässelby Sk 7.6m
  2.   Patrick Carroll FK Studenterna 7.7m
  3.   Michael Brodersen FK Studenterna 7.7m
  4.   Leo Lundin FK Studenterna 8.0m
  5.   Ingemar Ztorm FK Studenterna 8.2m
  6.   Palle Storm FK Studenterna 8.4m
  7.   Janne Engman FK Studenterna 9.5m
  8.   Janne Schröder FK Studenterna 9.8m
 Män 3000m    (4 fullföljande)
  1.   Leo Lundin FK Studenterna 10.25.3m
  2.   Jonas Collet FK Studenterna 10.29.1m
  3.   Janne Schröder FK Studenterna 11.32.9m
  4.   Janne Engman FK Studenterna 11.53.6m
 Män 800m    (6 fullföljande)
  1.   Leo Lundin FK Studenterna 2.24.5m
  2.   Sergej Nikolajev Hässelby Sk 2.32.4m
  3.   Janne Schröder FK Studenterna 2.50.9m
  4.   Janne Engman FK Studenterna 2.51.9m
  5.   Palle Storm FK Studenterna 3.01.6m
  6.   Michael Brodersen FK Studenterna DNF
 Män 400m    (7 fullföljande)
  1.   Sergej Nikolajev Hässelby SK 57.3m
  2.   Ingemar Ztorm FK Studenterna 1.01.8m
  3.   Leo Lundin FK Studenterna 1.08.0m
  4.   Palle Storm FK Studenterna 1.11.5m
  5.   Janne Schröder FK Studenterna 1.15.6m
  6.   Janne Engman FK Studenterna 1.11.8m
  7.   Michael Brodersen FK Studenterna DNS


Tidigare resultat
2013-08-03 Tällberg halvmarathon, Tällberg
2013-07-31 Kalmarmilen, Kalmar
2013-07-30 Friidrottskväll på Stadion, Stadion
2013-07-28 Kastfemkamp, Östhammar/Frösåkersvallen
2013-07-27 Ölandsjoggen, Öland
2013-07-23 Stockholm kvartsmarathon, Årstaviken runt
2013-07-22 Etape Bornholm, Bornholm
2013-07-20 Jämtland på fötter, Östersund, Jämtland
2013-07-19 Bifurkationslöpet , Tärendö
2013-07-16 Poängjakt 4 med DM dag 1 för Jämtland-Härjedalen, Krokom
2013-07-15 Victorialoppet, Borgholm
2013-07-13 Varbergsloppet, Varberg
2013-07-12 Startskottet, Kristianstad
2013-07-08 Riddarsprånget, Hova (Västgötaslätten).
2013-07-07 Ölandsspelen, Öland
2013-07-07 Uppsalaspelen, Uppsala
2013-07-06 Marknadsjoggen , Pajala
2013-07-05 Öresundsspelen, Helsingborg
2013-07-04 Roslagsnatta, Norrtälje
2013-07-02 Storängsözet, Huddinge, kastplanen
2013-06-30 The Royal Race, Paris, Versailles, FR
2013-06-29 Runrundan, Vallentuna
2013-06-29 Cursa nocturna Maresme 5k Calella, Calella, Barcelona
2013-06-28 Veteran NM, Moss, Norge
2013-06-28 Trosa Stadslopp, Trosa
2013-06-27 Sollentuna GP, Sollentunavallen
2013-06-19 Öppna Veteran-DM Uppland, Norrtälje, Sportcentrum
2013-06-19 Medieruset, Lilljansskogen
2013-06-18 Långlöparnas Kväll, Stockholms Stadion
2013-06-16 Schlasslaf, Pettingen, LUX
2013-06-16 Huddingespelen, Huddinge
2013-06-15 Karlstad Stadslopp, Karlstad
2013-06-15 Duvnäsloppet, Saltsjö-Duvnäs
2013-06-15 Söder Runt, Södermalm, Stockholm.
2013-06-12 VDM, Norrtälje
2013-06-12 Enhörna Challenge, Södertälje IP
2013-06-10 Täbys Tekniska Terräng, Täby
2013-06-08 ING Night Marathon, Luxemburg, LUX
2013-06-08 Salomon Trail Tour Skatås, Göteborg
2013-06-08 Österåkersmilen & Itrimloppet., Åkersberga.
2013-06-07 SAYO, Sollentuna
2013-06-06 Paradisloppet, Ingarö
2013-06-06 Tyresö veteran och ungdomsspel, Trollbäckens IP
2013-06-02 Kastfemkamp/Storängsözet, Huddinge IP/Kastpanen
2013-06-01 Stockholm Marathon, Stockholm
2013-06-01 Sätraspelen, Sätra
2013-05-30 Oberweiser volkslauf, Oberweis, GER
2013-05-28 Vårruset, Stockholm
2013-05-26 Täbyloppet, Täby
2013-05-25 Tolvanloppet, Bromma
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta