Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


Årsbästalista år efter år

2017Herrar
1500m 4.21.39 i Emil  Jansson  20maj81   Sätra  4.2
3000m  9.06.14 Isak  Hellström  30jul91 Sollentuna  9.6
5000m 15.41.91 Isak  Hellström  30jul91 Södertälje   5.7
10000m 32.37.1m Andreas  McConville  28dec81 Uppsala  4.10
Halvmarathon 1.09.40 Andreas  McConville  28dec81 24    Göteborg  21.5
Marathon 2.27.31 Andreas  McConville  28dec81     Malaga, ESP  10.12
Lidingöloppet 1.55.33 Andreas  Lundegård   9apr86 47    Lidingö  23.9
 Damer
5000m 18.47.95 Malin  Gibrand  10dec81 Stadion  22.8
10000m 38.42.41 Malin  Gibrand  10dec81 12    Södertälje   26.7
Halvmarathon 1.22.59 Anna  Jonsson   7mar86   San Sebastian, ESP  26.11
Marathon 2.53.01 Malin  Gibrand  10dec81     San Sebastian, ESP  26.11
Lidingöloppet 2.11.23 Malin  Gibrand  10dec81 19    Lidingö  23.9


2016Herrar
60m  7.81i Mikael  Brodersen  13feb80 22    Sätra  23.1
100m 12.74 Mattias  Sandström   7sep73   Leksand  23.7
200m 25.20 Mikael  Brodersen  13feb80 16    Uppsala  12.6
400m 55.10i Per  Sandell  15jul76   Bollnäs  4.3
800m 2.11.35i Per  Sandell  15jul76 M40  Bollnäs  4.3
1000m 3.08.83 Christoffer  Olsson  29jul88 11    Stadion  17.6
3000m  9.00.85i Martin  Holm   4okt70 Sätra  30.1
5000m 15.49.49 Martin  Holm   4okt70 11  Stadion  18.8
10000m 31.25.39 Patrik  Engström  29jun77 Stadion  21.6
Halvmarathon 1.09.28 Andreas  McConville  28dec81 30    Göteborg  21.5
Marathon 2.31.42 Paul  Krochak  18maj75 24    Wien, AUT  10.4
60m häck 10.00i HunterS  Mabon  20feb69   Sätra  30.1
Lidingöloppet 1.49.41 Martin  Holm   4okt70 29    Lidingö  24.9
Längd 574i Mikael  Brodersen  13feb80 M35  Bollnäs  4.3
 Damer
60m 10.51i Ulla  Karnebäck   9maj53 K60  Sätra  9.1
200m 34.40i Ulla  Karnebäck   9maj53 K60  Sätra  9.1
400m 78.11i Ulla  Karnebäck   9maj53 K60  Sätra  9.1
800m 3.06.84 Emelie  Ovenholm  10apr81   Tyresö  6.6
1500m 5.19.0m Charlotta  Linnell  23jul72   Umeå  18.8
3000m 10.11.2m+ Frida  Lundén   2jul84 Stadion  21.6
5000m 17.09.9m+ Frida  Lundén   2jul84 Stockholm  21.6
10000m 34.35.33 Frida  Lundén   2jul84 18  Stadion  21.6
Halvmarathon 1.16.31 Frida  Lundén   2jul84 11    Göteborg  21.5
Marathon 3.03.54 Malin  Gibrand  10dec81 30    Valencia, ESP  20.11
400m häck 96.40 Emelie  Ovenholm  10apr81   Uppsala  12.6
Lidingöloppet 2.10.15 Gloria  Vinstedt  13jan83   Lidingö  24.9


2015Herrar
60m  7.99i Mikael  Brodersen  13feb80 M35  Borås  8.3
200m 24.90 Mikael  Brodersen  13feb80 M35  Uddevalla  25.7
400m 55.01 Per  Sandell  15jul76   Källbrink  13.6
800m 2.08.86i Johannes  Fahlström  29jun85 Huddinge  17.1
1500m 4.11.84i Johannes  Fahlström  29jun85 Sätra  14.2
3000m  8.58.78 Johannes  Fahlström  29jun85 Källbrink  19.8
5000m 15.36.29 Martin  Holm   4okt70 Södertälje   1.7
10000m 32.01.09 Martin  Holm   4okt70 Stadion  16.6
Halvmarathon 1.07.27 Andreas  McConville  28dec81   Stockholm  9.5
Marathon 2.26.35 Patrik  Engström  29jun77   Stockholm  30.5
Lidingöloppet 1.46.59 Patrik  Engström  29jun77 18    Lidingö  26.9
Höjd 131i Palle  Storm  28jan77 M35  Huddinge  24.1
Längd 518i Mikael  Brodersen  13feb80 M35  Borås  8.3
Kula 1046i Palle  Storm  28jan77   Örebro  21.3
Tresteg  927i Palle  Storm  28jan77   M35   Bollnäs  3.1
 Damer
60m 10.22i Ulla  Karnebäck   9maj53   K60   Sätra  10.1
100m 16.00 Ulla  Karnebäck   9maj53 K60  Sätra  9.5
200m 33.30 ulla  Karnebäck   9maj53 K60  Uddevalla  25.7
400m 76.09 Ulla  Karnebäck   9maj53 K60  Sätra  9.5
800m 2.57.40 Ulla  Karnebäck   9maj53 K60  Uddevalla  25.7
2000m 7.22.5mi Charlotta  Linnell  23jul72   Umeå  10.12
3000m 10.26.3m+ Frida  Lundén   2jul84 Vallentuna  13.5
5000m 17.20.9m+ Frida  Lundén   2jul84 Vallentuna  13.5
10000m 34.20.75 Frida  Lundén   2jul84   Århus, DEN  23.5
Halvmarathon 1.15.21 Frida  Lundén   2jul84   Berlin, GER  29.3
Marathon 2.55.01 Gloria  Vinstedt  13jan83 10    Manchester, GBR  19.4
400m häck 98.40 Emelie  Ovenholm  10apr81   Källbrink  12.6
Lidingöloppet 2.09.13 Gloria  Vinstedt  13jan83 11    Lidingö  26.9


2014Herrar
60m  7.88i HunterS  Mabon  20feb69 M45  Sätra   11.1
100m 12.67 Jonny  Yousef  17sep78 Källbrink  13.6
200m 25.19 HunterS  Mabon  20feb69 M45  Tyresö  6.6
400m 55.82 Per  Sandell  15jul76 M35  Sätra   18.5
800m 2.15.99 Simon  Lefvert  15jul66 M45  Källbrink  25.7
1500m 4.25.98i Johannes  Fahlström  29jun85 Sätra   1.2
3000m  8.56.78 Johannes  Fahlström  29jun85   Källbrink  19.8
5000m 15.31.85 Martin  Ronnerstedt  17feb85 17  Sollentuna  26.6
10000m 30.42.47 Patrik  Engström  29jun77 Vallentuna  14.5
Halvmarathon 1.07.40 Patrik  Engström  29jun77 28    Den Haag, NED  9.3
Marathon 2.36.24 Patrik  Eklund  21maj82 63    Paris, FRA  6.4
60m häck  9.64i HunterS  Mabon  20feb69 M45  Sätra   11.1
Lidingöloppet 1.53.37 Andreas  McConville  28dec81 37    Lidingö  27.9
Höjd 133i Palle  Storm  28jan77 M35  Sätra   11.1
Längd 581 HunterS  Mabon  20feb69 M45  Tyresö  6.6
Kula 1132i HunterS  Mabon  20feb69   Sätra   24.1
Diskus 3360 HunterS  Mabon  20feb69 M45  Tyresö  6.6
Spjut 2314 Palle  Storm  28jan77 M35  Huddinge  8.6
Tresteg 1015 Palle  Storm  28jan77 M35  Källbrink  27.7
Slägga 1905 Palle  Storm  28jan77   Källbrink  19.8
 Damer
60m  9.51i Gunnel  Tolfes  25jan58 K55  Huddinge  9.2
100m 12.87 Therese  Aspsäter   7sep83   Uppsala  5.7
200m 26.41 Therese  Aspsäter   7sep83 34    Göteborg  29.6
400m 70.41i Gunnel  Tolfes  25jan58 K55  Budapest, HUN  25.3
800m 2.38.85 Charlotta  Linnell  23jul72   Tyresö  6.6
1500m 4.58.91i Jessica  Wetterborg  15nov80   Sätra   1.2
3000m  9.53.71i Frida  Lundén   2jul84   Globen  6.2
5000m 18.42.18 Sofia  Linder  10maj83   Stadion  20.9
10000m 34.10.93 Frida  Lundén   2jul84   Umeå  1.8
Halvmarathon 1.16.28 Frida  Lundén   2jul84   Stockholm  14.9
Marathon 2.42.18 Frida  Lundén   2jul84 32    Zürich, CH  16.8
400m häck 99.35 Emelie  Ovenholm  10apr81   Uppsala  6.7
Lidingöloppet 2.02.32 Frida  Lundén   2jul84   Lidingö  27.9


2013Herrar
60m  7.79i HunterS  Mabon  20feb69     Sätra  12.1
100m 11.87 HunterS  Mabon  20feb69     Sollentuna  7.6
200m 25.16 Mikael  Brodersen  13feb80 28    Uppsala  7.7
400m 60.81 Ingemar  Ztorm   9feb60 M50  Gävle  17.8
800m 2.05.26 Markus  Toolanen  21jul80     Lidingö  2.6
1500m 4.11.63 Andreas  McConville  28dec81   Sollentuna  18.5
3000m  9.00.46i Paul  Krochak  18maj75 Sätra  8.2
5000m 15.41.34 Paul  Krochak  18maj75 12    Stadion  6.8
10000m 31.03.7m Patrik  Engström  29jun77 Södertälje  14.8
Halvmarathon 1.09.59 Andreas  McConville  28dec81   Stockholm  15.9
Marathon 2.21.42 Patrik  Engström  29jun77 15    Valencia, ESP  17.11
60m häck  9.72i HunterS  Mabon  20feb69 M40  Karlskrona  9.2
110m häck 18.53 HunterS  Mabon  20feb69     Sollentuna  18.5
400m häck 73.47 Urban  Evjen  26mar73     Lidingö  2.6
Lidingöloppet 1.43.44 Patrik  Engström  29jun77   Lidingö  28.9
Höjd 165 HunterS  Mabon  20feb69     Lidingö  2.6
Stav 225 Urban  Evjen  26mar73     Sollentuna  18.5
Längd 592i HunterS  Mabon  20feb69 M40  Karlskrona  9.2
Kula 1165i HunterS  Mabon  20feb69 M40  Karlskrona  9.2
Diskus 3393 HunterS  Mabon  20feb69     Sätra  11.5
Spjut 3233 Urban  Evjen  26mar73 M40  Gävle  17.8
Tresteg 1144i HunterS  Mabon  20feb69 M40  Karlskrona  9.2
Slägga 2984 HunterS  Mabon  20feb69   Östhammar  21.9
 Damer
60m  8.08i Therese  Aspsäter   7sep83 Sätra   26.1
100m 12.88 Therese  Aspsäter   7sep83   Huddinge  16.6
200m 25.78 Therese  Aspsäter   7sep83   Uppsala  7.7
400m 60.46 Suzanna  Romilson  14sep90   Sollentuna  27.6
800m 2.19.04i Hanna  Lindholm  28nov79   Huddinge  19.1
1500m 4.34.08i Hanna  Lindholm  28nov79   Sätra  3.2
3000m  9.44.34i Hanna  Lindholm  28nov79   Norrköping  16.2
5000m 16.44.82 Frida  Lundén   2jul84   Stadion  6.8
10000m 34.25.90 Frida  Lundén   2jul84   Borås  30.8
Halvmarathon 1.17.14 Frida  Lundén   2jul84   Göteborg  18.5
Marathon 2.46.22 Frida  Lundén   2jul84 10    Valencia, ESP  17.11
Lidingöloppet 2.25.58 Karin  Gambe  14jul82 82    Lidingö  28.9
Längd 313 Elin  Bergkvist  21sep76     Gävle  16.8
Kula  889 Ulrika  Evjen   4apr74     Gävle  18.8
Spjut 2042 Ulrika  Evjen   4apr74     Gävle  16.8


2012Herrar
60m  7.71i HunterS  Mabon  20feb69 M40  Huddinge  11.2
100m 12.50 HunterS  Mabon  20feb69 M40  Kil  5.8
200m 24.69 Noël  Edling  29mar80   Danderyd  13.5
400m 55.59i Noël  Edling  29mar80 Sätra  28.1
3000m  9.00.43i Paul  Krochak  18maj75   Sätra  28.1
5000m 14.56.44 Andreas  McConville  28dec81   Stadion  26.6
10000m 30.34.02 Andreas  McConville  28dec81   Stadion  9.8
Halvmarathon 1.11.17 Paul  Krochak  18maj75 29    Barcelona, ESP  26.2
Marathon 2.29.56 Patrik  Engström  29jun77 11    Stockholm  2.6
3000m hinder 11.38.07 Mikael  Johansson   8dec77   Stadion  7.8
110m häck 18.67 HunterS  Mabon  20feb69   Huddinge  16.9
400m häck 70.30 Ian  Fälldin  17dec80   Köping  10.6
Lidingöloppet 1.46.14 Patrik  Engström  29jun77 13    Lidingö  2.9
Höjd 166i HunterS  Mabon  20feb69     Nyköping  25.2
Stav 300 HunterS  Mabon  20feb69   Gävle  19.5
Längd 586 HunterS  Mabon  20feb69   Gävle  19.5
Kula 1132i HunterS  Mabon  20feb69     Nyköping  25.2
Diskus 3662 HunterS  Mabon  20feb69     Sätra  5.6
Spjut 3476 Urban  Evjen  26mar73 10  M35  Kil  5.8
Tiokamp 3830 HunterS  Mabon  20feb69   Huddinge  16.9
Tresteg 1004 Urban  Evjen  26mar73 M35  Kil  5.8
Slägga 2767 HunterS  Mabon  20feb69     Sätra  7.10
 Damer
60m  8.35i Therese  Aspsäter   7sep83 10    Eskilstuna  6.1
100m 13.09 Therese  Aspsäter   7sep83 Stadion  7.8
200m 26.44 Therese  Aspsäter   7sep83   Uppsala  30.6
400m 61.45 Suzanna  Romilson  14sep90 Uppsala  30.6
800m 2.17.28 Hanna  Lindholm  28nov79   Sollentuna  8.6
1500m 4.39.92 Hanna  Lindholm  28nov79   Stadion  25.6
3000m  9.58.56 Hanna  Lindholm  28nov79   Stadion  26.6
5000m 17.04.22 Hanna  Lindholm  28nov79   Sollentuna  5.7
10000m 35.05.85 Frida  Lundén   2jul84   Stadion  24.8
Halvmarathon 1.17.16 Frida  Lundén   2jul84   Stockholm  15.9
Marathon 3.00.03 Gloria  Vinstedt  13jan83 16    Stockholm  2.6
100m häck 22.19 Ulrika  Evjen   4apr74 K35  Kil  5.8
Lidingöloppet 2.08.43 Gloria  Vinstedt  13jan83   Lidingö  2.9
Höjd 127i Malin  Thunholm  27aug69 K40  Huddinge  28.1
Längd 426 Ulrika  Evjen   4apr74 K35  Kil  5.8
Kula  922 Ulrika  Evjen   4apr74   Stadion  26.7
Diskus 1839 Ulrika  Evjen   4apr74   Köping  10.6
Spjut 2184 Ulrika  Evjen   4apr74 K35  Kil  5.8
Tresteg  878 Amina  HenaienTaghaboni  17jul84   Köping  10.6
Slägga 1592 Marta  Brodersen       83   Gävle  19.5


2011Herrar
60m  7.52i Jens  Eklundh   2feb73 M35  Karlskrona  5.3
100m 11.85 Henrik  Bergquist  17aug73   Tyresö  18.9
200m 23.91 Henrik  Bergquist  17aug73   Stadion  14.7
400m 54.66 Noël  Edling  29mar80 13    Huddinge  11.6
800m 2.10.67i Noël  Edling  29mar80   Sätra  10.3
1000m 2.45.84 Thomas  Pechhacker  16mar83   Stadion  14.7
1500m 4.17.13i Cédric  Schwartzler  27mar74   Sätra  29.1
2000m 6.39.8m AndersMagnus  Andersen   6aug81 Stadion  23.8
3000m  8.34.42i Brandon  Bartholomew  22dec82 Sätra  13.2
5000m 15.27.57i Andreas  McConville  28dec81   Sätra  10.3
10000m 31.11.50 Patrik  Engström  29jun77   Gävle  12.8
Halvmarathon 1.07.47 Patrik  Engström  29jun77     Treviso, ITA  27.3
Marathon 2.27.21 Patrik  Engström  29jun77 14    Stockholm  28.5
60m häck 10.68i HunterS  Mabon  20feb69 M40  Karlskrona  5.3
110m häck 19.79 HunterS  Mabon  20feb69 M40  Sätra  21.5
Lidingöloppet 1.47.09 Patrik  Engström  29jun77   Lidingö  24.9
Höjd 171i HunterS  Mabon  20feb69 M40  Sätra  16.1
Stav 271 HunterS  Mabon  20feb69   Hässelby  23.9
Längd 557 HunterS  Mabon  20feb69   Sätra  15.6
Kula 1088i HunterS  Mabon  20feb69 M40  Karlskrona  5.3
Diskus 3258 HunterS  Mabon  20feb69 M40  Sätra  21.5
Spjut 3128 HunterS  Mabon  20feb69   Huddinge  1.5
Tiokamp 3667 HunterS  Mabon  20feb69   Hässelby  23.9
 Damer
60m  8.33i Therese  Aspsäter   7sep83   Norrköping  6.1
100m 13.06 Therese  Aspsäter   7sep83   Huddinge  11.6
200m 27.11 Therese  Aspsäter   7sep83   Sollentuna  20.5
400m 62.43i Suzanna  Romilson  14sep90 11    Sätra  13.2
800m 2.15.88 Hanna  Bartholomew  14mar83 Stadion  7.6
1000m 3.18.63 Charlotta  Linnell  23jul72   Stadion  14.7
1500m 4.34.40 Hanna  Bartholomew  14mar83   Stadion  6.9
2000m 7.58.5m Monika  Grudzinska  18aug78   Stadion  23.8
3000m  9.33.39i Susanne  Grimfors  29mar77 Göteborg  26.2
5000m 16.27.07 Frida  Lundén   2jul84   Sollentuna  28.6
10000m 34.12.1m Frida  Lundén   2jul84 Södertälje  22.6
Halvmarathon 1.18.03 Frida  Lundén   2jul84   Riga, EST  22.5
Marathon 3.00.24 Gloria  Vinstedt  13jan83 23    Stockholm  28.5
60m häck 11.07i Sara  BurlinPellbäck  14jul69 K40  Karlskrona  5.3
Lidingöloppet 2.06.18 Rebecka  Törner   3jun86   Lidingö  24.9
Längd 421i Sara  BurlinPellbäck  14jul69 K40  Karlskrona  5.3
Kula  750i Sara  BurlinPellbäck  14jul69 K40  Sätra  16.1


2010Herrar
60m  7.35i Simon  Forsberg  19mar83   Sätra   31.1
100m 11.92 Ian  Fälldin  17dec80 12    Källbrink   19.6
200m 23.90 Ian  Fälldin  17dec80 15    Stadion   29.6
400m 54.43 Henrik  Bergquist  17aug73   Sätra   16.5
800m 2.10.57 Magnus  Nordström  16dec70   Löttorp, Öland   6.8
1000m 2.41.21 Andreas  McConville  28dec81   Stadion   11.8
1500m 4.04.30 Andreas  McConville  28dec81   Stadion   23.7
1 mile 4.54.24 Magnus  Nordström  16dec70   Källbrink   19.6
2000m 6.11.61i Erik  Anderson  19aug81   Sätra   23.1
3000m  8.36.75i Brandon  Bartholomew  22dec82   Sätra   23.1
5000m 14.38.32 Brandon  Bartholomew  22dec82 Stadion   1.9
10000m 30.33.51 Brandon  Bartholomew  22dec82 Kristineberg   4.10
Halvmarathon 1.09.13 Brandon  Bartholomew  22dec82   Stockholm   11.9
Marathon 2.23.37 Patrik  Engström  29jun77   Treviso, ITA   14.3
Lidingöloppet 1.50.52 Andreas  McConville  28dec81 17    Lidingö   25.9
Höjd 150 Michael  Treacher  23jan65   Sätra   16.5
Stav 220 Hannes  Hedvall   7jun81   Sätra   16.5
Längd 536 HunterS  Mabon  20feb69 12    Stadion   29.6
Kula  999 HunterS  Mabon  20feb69   Löttorp, Öland   6.8
Diskus 3220 HunterS  Mabon  20feb69   Täby   21.8
Spjut 2886 Mikael  Brodersen  13feb80 10    Sätra   16.5
Tresteg 1114 Martin  Rohart   6maj83   Sätra   16.5
Slägga 1733 Ingemar  Ztorm   9feb60   Sätra   16.5
 Damer
60m  8.48 Emily  Helenius  10mar93   Sätra   31.1
100m 13.77 Therese  Aspsäter   7sep83 26    Halmstad   18.7
200m 28.37 Therese  Aspsäter   7sep83     Stadion   29.6
400m 63.68 Suzanna  Romilson  14sep90   Sopot, POL   14.7
800m 2.21.80 Matilda  Lundmark  31maj72   Stadion   25.8
1000m 3.07.30 Matilda  Lundmark  31maj72   Stadion   11.8
1500m 4.39.03i Susanne  Grimfors  29mar77   Sätra   27.2
1 mile 5.00.19 Susanne  Grimfors  29mar77   Källbrink   19.6
2000m 7.48.40i Monika  Grudzinska  18aug78   Sätra   23.1
3000m  9.43.47i Susanne  Grimfors  29mar77   Sätra   27.2
5000m 16.19.35 Susanne  Grimfors  29mar77   Sollentuna   1.7
10000m 34.08.14 Susanne  Grimfors  29mar77 Stadion   10.8
Halvmarathon 1.26.20 Rebecka  Törner   3jun86 17    Stockholm   11.9
Marathon 2.56.10 Gloria  Vinstedt  13jan83 18    Paris, FRA   11.4
Lidingöloppet 2.13.34 Rebecka  Törner   3jun86 14    Lidingö   25.9


2009Herrar
60m  7.61i Henrik  Bergquist  17aug73 M35  Huddinge   15.2
100m 11.85 Ian  Fälldin  17dec80 Källbrink   27.8
200m 24.12 Ian  Fälldin  17dec80 Källbrink   27.8
400m 52.98 Henrik  Bergquist  17aug73   Sätra   14.6
800m 2.06.52 Andreas  McConville  28dec81   Sätra   14.6
1000m 2.39.70i Cédric  Schwartzler  27mar74 Sätra   10.2
1500m 4.07.46i Hannes  Hedvall   7jun81 Sätra   21.2
2000m 5.56.74i Andreas  McConville  28dec81   Sätra   17.1
3000m  8.43.45i Patrik  Engström  29jun77   Sätra   8.2
5000m 15.04.8m Patrik  Engström  29jun77   Södertälje   22.7
10000m 31.07.28 Patrik  Engström  29jun77 Stadion   20.9
Halvmarathon 1.08.55 Andreas  McConville  28dec81   Stockholm   12.9
Marathon 2.36.25 Johan  Lindkvist  25maj75 20    Stockholm   30.5
3000m hinder  9.51.30 Andreas  McConville  28dec81   Sollentuna   5.6
400m häck 66.58 Ian  Fälldin  17dec80   Sätra   14.6
Lidingöloppet 1.48.05 Patrik  Engström  29jun77 11    Lidingö   26.9
Höjd 150 Mikael  Brodersen  13feb80   Sätra   14.6
Stav 220 Stefano  Tomai   4mar65   Sätra   14.6
Längd 531 Martin  Rohart   6maj83   Sätra   14.6
Kula  868 Mikael  Brodersen  13feb80   Sätra   14.6
Diskus 2696 Andreas  Lindström       73   Sätra   14.6
Spjut 2726 Stefano  Tomai   4mar65   Sätra   14.6
Tresteg 1152 Martin  Rohart   6maj83   Sätra   14.6
Slägga 1912 Jens  Eklundh   2feb73   Sätra   14.6
 Damer
100m 13.81 Emily  Helenius  10mar93   Östhammar   13.8
200m 35.26 Emelie  Ovenholm  10apr81 12    Källbrink   27.8
800m 2.20.86 Matilda  Lundmark  31maj72   Uppsala   28.6
1000m 3.03.69 Matilda  Lundmark  31maj72   Stadion   23.6
1500m 4.50.09 Matilda  Lundmark  31maj72   Sätra   31.5
2000m 7.22.53 Ida  Gudmundson  23nov82 19  Stadion   26.8
3000m 10.04.18 Hanna  Bartholomew  14mar83   Stadion   3.9
5000m 17.01.54 Hanna  Bartholomew  14mar83   Stadion   9.9
10000m 39.00.47 Gloria  Vinstedt  13jan83 32  Stadion   26.8
Halvmarathon 1.26.45 Gloria  Vinstedt  13jan83 16    Stockholm   12.9
Marathon 2.58.54 Gloria  Vinstedt  13jan83 262    Treviso, ITA   28.3
Lidingöloppet 2.16.57 Gloria  Vinstedt  13jan83 11    Lidingö   26.9


2008Herrar
60m  7.68i Mikael  Brodersen  13feb80   Huddinge   25.2
100m 12.20 Ingemar  Ztorm   9feb60   Ystad   27.6
200m 23.65 Ingemar  Ztorm   9feb60 18    Sollentuna   6.6
400m 53.70 Ian  Fälldin  17dec80   Stadion   12.8
800m 2.02.53i Andreas  McConville  28dec81 13    Sätra   10.2
1500m 3.59.36i Patrik  Engström  29jun77   Sätra   2.2
1 mile 5.12.81 Thomas  Malmgren  22nov58   Källbrink   15.6
2000m 6.03.80i Andreas  McConville  28dec81   Sätra   19.1
3000m  8.38.59i Patrik  Engström  29jun77   Sätra   10.2
5000m 14.45.15 Patrik  Engström  29jun77 10    Sollentuna   8.7
10000m 30.28.20 Patrik  Engström  29jun77   Stadion   17.9
Halvmarathon 1.08.23 Patrik  Engström  29jun77 12    Cremona, ITA   19.10
Marathon 2.26.17 Patrik  Engström  29jun77 17    Milano, ITA   23.11
3000m hinder 10.16.56 Andreas  McConville  28dec81   Sätra   27.5
110m häck 16.64 Siem  Uittenhout  26feb85   Sollentuna   6.6
400m häck 58.75 Siem  Uittenhout  26feb85   Sätra   27.5
Lidingöloppet 1.53.04 Johan  Lindkvist  25maj75 30    Lidingö   27.9
Längd 553 Carl  vonKraemer  16jan83   Danderyd   11.5
Kula  943i Mikael  Brodersen  13feb80   Eskilstuna   6.1
 Damer
200m 28.70 Tarja  Karppinen   6aug78   Uppsala   16.8
800m 2.23.93 Tarja  Karppinen   6aug78   Källbrink   3.9
1000m 3.11.95 Matilda  Lundmark  31maj72   Sätra   24.6
1500m 4.56.48 Helene  Malmkvist  16jun83   Sätra   27.5
2000m 6.40.75i Helene  Malmkvist  16jun83   Sätra   27.1
3000m 10.22.11i Helene  Malmkvist  16jun83   Sätra   26.1
5000m 18.05.55 Annika  Faager  28dec76   Stadion   13.8
10000m 37.25.53 Annika  Faager  28dec76 18    Stadion   26.8
Halvmarathon 1.23.29 Annica  Karlsson  18aug77 12    Stockholm   6.9
Marathon 2.59.22 Annica  Karlsson  18aug77 13    Amsterdam, NED   19.10
60m häck  9.58i Siem  Uittenhout  26feb85   Sätra   23.2
Lidingöloppet 2.10.26 Annica  Karlsson  18aug77   Lidingö   27.9


2007Herrar
60m  7.52i Jens  Eklundh   2feb73   Sätra   11.2
100m 12.01 Ingemar  Ztorm   9feb60   Trollbäcken   6.6
200m 24.02 Ingemar  Ztorm   9feb60 55    Göteborg   30.6
400m 52.72 Ingemar  Ztorm   9feb60 43    Göteborg   30.6
800m 2.02.80i Martin  Rohart   6maj83   Sätra   24.2
1000m 2.56.77i Johan  Ljung   3dec77   Sätra   4.3
1500m 4.02.87i Patrik  Engström  29jun77   Sätra   4.2
1 mile 4.52.86 Martin  Vose  26jun67   Sätra   20.6
2000m 6.03.43i Lorenzo  Nesi   9maj65   Sätra   20.1
3000m  8.33.70 Patrik  Engström  29jun77   Sollentuna   27.6
5000m 14.56.28 Patrik  Engström  29jun77   Stadion   22.8
10000m 31.07.24 Patrik  Engström  29jun77   Sätra   18.9
Halvmarathon 1.08.54 Patrik  Engström  29jun77 11    Garda, ITA   18.11
Marathon 2.31.45 Cédric  Schwartzler  27mar74 13    Stockholm   9.6
400m häck 72.01 Magnus  Östlund       88   Norrtälje   17.5
Lidingöloppet 1.47.04 Patrik  Engström  29jun77 14    Lidingö   29.9
Höjd 155 Mikael  Brodersen  13feb80   Norrtälje   17.5
Stav 290 Henrik  Östlund       88   Norrtälje   17.5
Längd 526i Stefano  Tomai   4mar65   Sätra   21.1
Kula  953i Mikael  Brodersen  13feb80   Eskilstuna   6.1
Diskus 2380 Mats  Frank  26jun73   Norrtälje   17.5
Spjut 2965 Mats  Frank  26jun73   Norrtälje   17.5
Tresteg  846 Franco  Maggi  24jan81   Norrtälje   17.5
Slägga 1810 Jens  Eklundh   2feb73   Norrtälje   17.5
 Damer
100m 16.23 Cecilia  Petersson   1jul63 10    Norrtälje   17.5
200m 29.46 Tarja  Karppinen   6aug78   Sätra   30.5
400m 80.34 Gloria  Vinstedt  13jan83 10    Norrtälje   17.5
800m 2.21.33 Matilda  Johansson   7jul80   Norrtälje   17.5
1500m 4.59.54 Matilda  Johansson   7jul80   Sätra   29.5
3000m 10.58.50 Anja  Auvinen  19jul61   Norrtälje   17.5
5000m 17.51.3m Helene  Malmkvist  16jun83   Stadion   10.10
10000m 39.48.53 Susanne  Bergman (Sjöstrand)   4feb86   Sätra   18.9
Halvmarathon 1.24.45 Annica  Karlsson  18aug77 12    Stockholm   1.9
Marathon 2.57.26 Annica  Karlsson  18aug77 23    Frankfurt, GER   28.10
400m häck 72.54 Matilda  Johansson   7jul80   Norrtälje   17.5
Lidingöloppet 2.12.54 Annica  Karlsson  18aug77 14    Lidingö   29.9
Höjd 120 Katarina  Ekelöf  15mar78 10    Norrtälje   17.5
Längd 376 Tarja  Karppinen   6aug78 10    Norrtälje   17.5
Kula  776 Katarina  Ekelöf  15mar78   Norrtälje   17.5
Diskus 1337 Helena  Östlund  15maj76 10    Norrtälje   17.5
Spjut 1901 Helena  Östlund  15maj76 10    Norrtälje   17.5
Tresteg  681 Gloria  Vinstedt  13jan83 10    Norrtälje   17.5


2006Herrar
60m  7.96i Ingemar  Ztorm   9feb60   Karlskrona   19.2
100m 11.79 Ingemar  Ztorm   9feb60   Söderhamn   18.8
200m 23.64 Ingemar  Ztorm   9feb60   Söderhamn   18.8
400m 51.74 Ingemar  Ztorm   9feb60   Sätra   15.8
800m 2.04.42 Martin  Rohart   6maj83   Täby   26.8
1500m 4.08.59i Matt  Kinane   1nov68   Sätra   4.2
2000m 5.52.6mi* Cédric  Schwartzler  27mar74   Sätra   28.2
3000m  8.51.84i Cédric  Schwartzler  27mar74   Sätra   5.2
5000m 15.07.20 Patrik  Engström  29jun77 13    Norrtälje   3.7
10000m 31.58.39 Cédric  Schwartzler  27mar74   Stadion   4.10
Halvmarathon 1.08.24 Patrik  Engström  29jun77 11    Trentino, ITA   12.11
Marathon 2.33.10 Cédric  Schwartzler  27mar74 17    Stockholm   3.6
3000m hinder  9.37.15 Fredrik  Sohlberg  24mar72   Sollentuna   14.7
Lidingöloppet 1.55.11 Staffan  Wennerstad   1mar78 19    Lidingö   23.9
Längd 570 Stefano  Tomai   4mar65   Söderhamn   18.8
 Damer
1500m 4.53.23i Ann  Björklund  13jul71   Sätra   22.1
1 mile 5.29.45 Matilda  Johansson   7jul80   Sätra   21.6
2000m 7.16.3mi* Ellinor  Björk  12jul73   Sätra   28.2
3000m 10.38.60 Lovisa  Backemar  11jan85   Stadion   25.8
5000m 18.15.37 Lovisa  Backemar  11jan85   Århus, DEN   30.8
10000m 38.53.64 Lovisa  Backemar  11jan85 11    Sollentuna   14.7
Halvmarathon 1.28.25 Ellinor  Björk  12jul73   Graz, AUT   26.3
Marathon 3.12.59 Eva-Lotta  Hallberg  18jul71 M35  Amsterdam, NED   15.10
Lidingöloppet 2.24.23 Eva-Lotta  Hallberg  18jul71 23    Lidingö   23.9


2005Herrar
60m  7.49i Stefano  Tomai   4mar65 M40  Eskilstuna   11.3
100m 11.82 Stefano  Tomai   4mar65   Jönköping   7.5
200m 24.08 Ingemar  Ztorm   9feb60   San Sebastian, ESP   27.8
400m 52.23 Ingemar  Ztorm   9feb60   San Sebastian, ESP   27.8
800m 2.00.64 Matt  Kinane   1nov68   Uppsala   3.7
1500m 4.01.87i Patrik  Engström  29jun77 Sätra   6.2
1 mile 4.35.97 Fredrik  Sohlberg  24mar72   Enskede   22.6
2000m 5.57.10 Jonathon  Kiely  18jan69   Kristineberg   31.8
3000m  8.43.45i Patrik  Engström  29jun77 Sätra   30.1
5000m 15.22.78 Karl  Werner  26nov78   Stadion   19.8
10000m 31.52.10 Cédric  Schwartzler  27mar74   Kristineberg   31.8
Halvmarathon 1.10.24 Måns  Höiom   6maj69   Gävle   8.5
Marathon 2.23.26 Måns  Höiom   6maj69   Busseto, ITA   27.2
3000m hinder  9.42.77 Fredrik  Sohlberg  24mar72   Uppsala   3.7
110m häck 18.70 Bengt  Pettersson   3jul61   Eskilstuna   22.5
400m häck 60.84 Fredrik  Sohlberg  24mar72   Västerås   12.6
Lidingöloppet 1.57.58 Martin  Vose  26jun67 55    Lidingö   24.9
Längd 541i Bengt  Pettersson   3jul61   Sätra   22.1
Kula 1378 Bengt  Pettersson   3jul61   Källbrink   30.8
Diskus 3571 Bengt  Pettersson   3jul61 M40  Visby   4.8
Spjut 4487 Bengt  Pettersson   3jul61   Enskede   7.6
Tiokamp 4570 Bengt  Pettersson   3jul61   Huddinge   30.7
Tresteg 1157i Stefano  Tomai   4mar65 M40  Sätra   27.2
 Damer
1500m 4.53.73i Ann  Björklund  13jul71   Sätra   6.2
2000m 7.32.58 Tarja  Karppinen   6aug78   Kristineberg   31.8
3000m 10.28.55i Ann  Björklund  13jul71   Sätra   30.1
5000m 18.04.65 Ann  Björklund  13jul71   Stadion   5.10
10000m 37.36.29 Ann  Björklund  13jul71   Norrtälje   15.6
Halvmarathon 1.23.02 Ann  Björklund  13jul71   Stockholm   10.9
Marathon 2.56.20 Ann  Björklund  13jul71 12    Milano, ITA   4.12
Lidingöloppet 2.15.15 Ann  Björklund  13jul71   Lidingö   24.9


2004Herrar
60m  7.38i Stefano  Tomai   4mar65 M35  Västerås   7.2
100m 11.82 Stefano  Tomai   4mar65 M35  Drammen, NOR   20.3
200m 23.61 Stefano  Tomai   4mar65 M35  Stuttgart, GER   10.3
400m 53.58 Ingemar  Ztorm   9feb60 M40  Stuttgart, GER   10.3
800m 1.59.14 Fredrik  Sohlberg  24mar72 Norrtälje   23.6
1000m 2.47.82i Lorenzo  Nesi   9maj65 M35  Sätra   18.1
1500m 4.06.90 Fredrik  Sohlberg  24mar72   Källbrink   19.6
2000m 6.20.99 Magnus  Kvist  22feb68   Kristineberg   1.9
3000m  8.46.88 Patrik  Engström  29jun77 Källbrink   10.8
5000m 15.28.52 Patrik  Engström  29jun77   Stadion   19.8
10000m 31.46.13 Patrik  Engström  29jun77   Kristineberg   1.9
Halvmarathon 1.11.02 Cédric  Schwartzler  27mar74 10    Palma, ESP   21.3
Marathon 2.25.42 Måns  Höiom   6maj69 53    London, GBR   18.4
3000m hinder  9.26.88 Fredrik  Sohlberg  24mar72   Borås   9.6
110m häck 18.91 Bengt  Pettersson   3jul61   Gävle   26.9
400m häck 62.47 Robert  Bäckman  30jul64   Enskede   10.6
Lidingöloppet 1.49.05 Jason  Matthews   2mar74 18    Lidingö   25.9
Höjd 165 Bengt  Pettersson   3jul61   Gävle   26.9
Stav 306 Bengt  Pettersson   3jul61   Gävle   26.9
Längd 561 Bengt  Pettersson   3jul61   M40  Källbrink   20.8
Kula 1330 Bengt  Pettersson   3jul61     Århus, DEN   22.7
Diskus 3607 Bengt  Pettersson   3jul61   Källbrink   19.6
Spjut 4542 Bengt  Pettersson   3jul61   Gävle   26.9
Tiokamp 4777 Bengt  Pettersson   3jul61   Gävle   26.9
 Damer
1000m 3.47.38i Erica  Myrefelt  10jan53 K50  Sätra   18.1
1500m 4.56.46i Ann  Björklund  13jul71   Sätra   1.2
2000m 7.40.07 Josefin  Nilsson  14jul80   Kristineberg   1.9
3000m 10.25.23i Ann  Björklund  13jul71   Sätra   14.2
5000m 17.55.91 Ann  Björklund  13jul71   Norrtälje   15.7
10000m 37.21.27 Ann  Björklund  13jul71   Norrtälje   23.6
Halvmarathon 1.22.42 Anna  Hansson  27maj73   Graz, AUT   28.3
Marathon 3.00.43 Ann  Björklund  13jul71 11    Amsterdam, NED   16.10
Lidingöloppet 2.28.06 Cecilia  Petersson   1jul63 48    Lidingö   25.9


2003Herrar
60m  7.54i Stefano  Tomai   4mar65 Försök  Falun   29.11
100m 12.36 Ingemar  Ztorm   9feb60   Eksjö   9.8
200m 24.78 Ingemar  Ztorm   9feb60   Lahti (FIN)   13.6
400m 54.17 Ingemar  Ztorm   9feb60   Eksjö   9.8
800m 2.00.74i Cédric  Schwartzler  27mar74 Sätra   2.2
1000m 2.50.24+ Lorenzo  Nesi   9maj65   Stadion   17.5
1500m 4.08.13 Fredrik  Sohlberg  24mar72   Sollentuna   31.5
3000m  9.08.25i Peter  Nilsson  10sep71 10    Sätra   16.2
5000m 15.26.97 Cédric  Schwartzler  27mar74   Uppsala   29.6
10000m 32.52.10 Martin  Vose  26jun67   Stadion   20.9
Halvmarathon 1.11.58 Cédric  Schwartzler  27mar74   Gävle   3.5
Marathon 2.30.29 Måns  Höiom   6maj69 32    Amsterdam, NED   19.10
3000m hinder  9.26.99 Fredrik  Sohlberg  24mar72 10    Norrtälje   2.8
110m häck 21.94 Ingemar  Ztorm   9feb60   Gävle   20.9
Lidingöloppet 1.54.28 Martin  Vose  26jun67 51    Lidingö   27.9
Höjd 152 Ingemar  Ztorm   9feb60   Gävle   20.9
Stav 251 Ingemar  Ztorm   9feb60   Gävle   20.9
Längd 522 Ingemar  Ztorm   9feb60   Östhammar   6.9
Kula  854 Ingemar  Ztorm   9feb60   Gävle   20.9
Diskus 2580 Ingemar  Ztorm   9feb60   Östhammar   6.9
Spjut 3161 Ingemar  Ztorm   9feb60   Östhammar   6.9
Tiokamp 3833 Ingemar  Ztorm   9feb60   Gävle   20.9
 Damer
400m 65.23 Cecilia  Föjer  13dec76   Sollentuna   31.5
800m 2.23.52 Cecilia  Föjer  13dec76 Sollentuna   31.5
1500m 4.59.98 Cecilia  Föjer  13dec76   Stadion   19.8
1 mile 5.31.80 Cecilia  Föjer  13dec76   Gävle   14.5
3000m 10.38.91+ Anna  Hansson  27maj73   Stadion   20.9
5000m 17.46.14 Anna  Hansson  27maj73   Stadion   20.9
10000m 37.44.84 Anna  Hansson  27maj73   Kristineberg   10.8
Halvmarathon 1.23.26 Anna  Hansson  27maj73   Stockholm   6.9
Marathon 3.17.50 Cecilia  Petersson   1jul63 40    Stockholm   14.6
Lidingöloppet 2.12.57 Ann  Björklund  13jul71 10    Lidingö   27.9


2002Herrar
60m  8.09i Robert  Bäckman  30jul64 M35  Malmö   9.2
100m 12.64 Svante  Skoglund  25dec65   Brunna IP   11.6
200m 25.62 Robert  Bäckman  30jul64 10    Enskede   10.9
400m 55.66 Robert  Bäckman  30jul64   Enskede   29.8
800m 2.00.51 Cédric  Schwartzler  27mar74   Kristineberg   27.7
1000m 2.49.25 Tomas  Denecke   7aug71   Sollentuna   30.7
1500m 4.13.93 Cédric  Schwartzler  27mar74   Stadion   7.8
3000m  8.53.65 Cédric  Schwartzler  27mar74   Norrköping   24.8
5000m 15.37.07 Cédric  Schwartzler  27mar74   Enskede   29.8
10000m 32.25.13 Jonathon  Kiely  18jan69   Stadion   19.9
Halvmarathon 1.13.06 Cédric  Schwartzler  27mar74   Gävle   4.5
Marathon 2.49.26 Mikael  Carlstedt  23dec68 124    Venedig (ITA)   27.10
3000m hinder  9.49.82 Fredrik  Sohlberg  24mar72   Linköping   25.6
400m häck 63.57 Robert  Bäckman  30jul64   Norrköping   24.8
Lidingöloppet 1.51.34 Jonathon  Kiely  18jan69 38    Lidingö   28.9
 Damer
400m 67.6mi Ann  Björklund  13jul71 Sätra   19.2
800m 2.27.52 Maria  Högberg  21sep78   Tibblevallen   8.9
1000m 3.14.08 Ann  Björklund  13jul71   Sollentuna   30.7
1500m 4.59.81 Maria  Högberg  21sep78   Stadion   7.8
3000m 10.38.20 Maria  Högberg  21sep78   Stadion   28.8
5000m 18.37.64 Maria  Högberg  21sep78   Stadion   19.9
10000m 38.16.02 Anna  Hansson  27maj73   Kristineberg   27.7
Halvmarathon 1.25.45 Ann  Björklund  13jul71   Amsterdam (HOL)   20.10
Marathon 2.55.14 Anna  Hansson  27maj73   Vienna, AUT   26.5
Lidingöloppet 2.29.20 Louise  Beskow  18jun74 47    Lidingö   28.9


2001Herrar
100m 12.85 Svante  Skoglund  25dec65 Källbrink   21.8
200m 25.63 Robert  Bäckman  30jul64 M35  Eskilstuna   17.8
400m 55.56 Robert  Bäckman  30jul64 M35  Eskilstuna   17.8
800m 2.09.5mi Ingemar  Ztorm   9feb60 A*  Sätra   20.2
1000m 2.52.87 Ingemar  Ztorm   9feb60   Stadion   19.5
1500m 4.22.82 Cédric  Schwartzler  27mar74   Stadion   7.8
3000m  9.02.3m Cédric  Schwartzler  27mar74   Kristineberg   29.5
5000m 15.56.18 Cédric  Schwartzler  27mar74   Enskede   11.9
10000m 34.17.81 Cédric  Schwartzler  27mar74   Kristineberg   28.7
Halvmarathon 1.15.05 Cédric  Schwartzler  27mar74 52    Stockholm   16.9
Marathon 2.44.11 Mikael  Carlstedt  23dec68 262    Paris, FRA   8.4
Lidingöloppet 1.59.36 Mikael  Carlstedt  23dec68 128    Lidingö   6.10
Kula  956i Ari  Kainu   7jul63 M35  Sätra   21.1
 Damer
800m 2.36.66 Maria  Högberg  21sep78 Kristineberg   28.7
1500m 5.48.3mi Maria  Högberg  21sep78 Sätra   6.3
10000m 38.47.00 Anna  Hansson  27maj73   Kristineberg   28.7
Halvmarathon 1.36.16 Anita  Larsson  27mar61 50    Stockholm   16.9
Marathon 2.57.20 Anna  Hansson  27maj73   Stockholm   9.6


2000Herrar
200m 26.39i Greger  Brodin   2mar53 M45  Sätra   18.3
800m 2.00.67i Cédric  Schwartzler  27mar74   Sätra   16.1
1500m 4.20.25 Cédric  Schwartzler  27mar74   Enskede   31.8
3000m  9.17.7m Cédric  Schwartzler  27mar74 Kristineberg   5.9
5000m 15.58.58 Cédric  Schwartzler  27mar74   Enskede   24.8
10000m 34.45.25 Cédric  Schwartzler  27mar74   Kristineberg   9.8
Halvmarathon 1.16.48 Cédric  Schwartzler  27mar74 82    Stockholm   10.9
Marathon 2.48.09 Mikael  Carlstedt  23dec68 33    Lausanne, SWI   22.10
Lidingöloppet 1.58.37 Cédric  Schwartzler  27mar74 102    Lidingö   1.10
Kula  926 Ari  Kainu   7jul63   Brunna   23.5
 Damer
Halvmarathon 1.21.55 Anna  Hansson  27maj73 11    Göteborg   13.5
Marathon 2.56.55 Anna  Hansson  27maj73 12    Stockholm   3.6
Lidingöloppet 2.49.04 Catarina  Persson  14mar79 160    Lidingö   1.10


1999Herrar
60m  7.87i Johnny  Hansson  23sep62 35  Eskilstuna   30.1
200m 25.59i Johnny  Hansson  23sep62 35  Eskilstuna   30.1
400m 56.84i Johnny  Hansson  23sep62 35  Eskilstuna   30.1
800m 2.01.03i Cédric  Schwartzler  27mar74 Sätra   6.2
1500m 4.17.39i Cédric  Schwartzler  27mar74 Sätra   23.1
3000m  9.18.8mi Cédric  Schwartzler  27mar74 Sätra   2.3
5000m 15.49.61 Cédric  Schwartzler  27mar74   Vallentuna   19.5
10000m 34.59.41 Cédric  Schwartzler  27mar74 10    Stadion   26.9
Halvmarathon 1.12.38 Cédric  Schwartzler  27mar74   Gävle   2.5
Marathon 2.46.18 Lorenzo  Nesi   9maj65 44    Antwerpen, BEL   18.4
Lidingöloppet 1.56.40 Cédric  Schwartzler  27mar74 95    Lidingö   3.10
 Damer
5000m 18.30.2m Anna  Hansson  27maj73   Stadion   26.9
Halvmarathon 1.23.28 Anna  Hansson  27maj73   Gävle   2.5
Marathon 2.57.31 Anna  Hansson  27maj73 14    Stockholm   12.6
Lidingöloppet 2.09.33 Anna  Hansson  27maj73   Lidingö   3.10


1998Herrar
60m  7.76i Patrik  Hellström  22mar74 Sundsvall   31.1
100m 12.27 Patrik  Hellström  22mar74 Stadion   12.9
200m 25.73i Johnny  Hansson  23sep62 Bosön   10.2
400m 56.29 Patrik  Hellström  22mar74   Sundsvall   7.6
800m 2.04.9?i Tanel  Telliskivi  30jul69 Bosön   10.2
1500m 4.23.73 Cédric  Schwartzler  27mar74 Enskede   25.8
3000m  9.40.28i Hans  Jacobsson  30jun64 Bosön   3.2
5000m 16.16.66 Cédric  Schwartzler  27mar74   Enskede   27.8
10000m 33.32.74 Cédric  Schwartzler  27mar74 12    Stadion   12.9
Halvmarathon 1.15.21 Cédric  Schwartzler  27mar74 40    Stockholm   5.9
Marathon 2.40.37 Cédric  Schwartzler  27mar74 16    Calderara, ITA   1.11
Lidingöloppet 1.53.28 Cédric  Schwartzler  27mar74 96    Lidingö   4.10
 Damer
Halvmarathon 1.39.15 Maria  Nordfjäll  31mar69 86    Stockholm   5.9
Lidingöloppet 2.29.04 Maria  Nordfjäll  31mar69 46    Lidingö   4.10


1997Herrar
60m  8.09i Johnny  Hansson  23sep62 35  Solna   1.2
100m 13.32 Gustaf  Lindstedt   3okt41 55  Krokom   27.6
200m 24.86 Johnny  Hansson  23sep62 35  Krokom   27.6
400m 55.19 Johnny  Hansson  23sep62 35  Krokom   27.6
800m 2.07.20i Cédric  Schwartzler  27mar74 Bosön   11.2
1000m 2.50.22 Lorenzo  Nesi   9maj65 Norrtälje   24.9
1500m 4.26.30 Lorenzo  Nesi   9maj65 Enskede   20.8
3000m  9.32.0m Lorenzo  Nesi   9maj65   Källbrink   11.8
5000m 16.37.11 Lorenzo  Nesi   9maj65     Enskede   27.8
10000m 34.49.64 Lorenzo  Nesi   9maj65 14    Stadion   20.9
Halvmarathon 1.19.10 Lorenzo  Nesi   9maj65   Turin, ITA   11.5
Marathon 2.52.05 Cédric  Schwartzler  27mar74 165    Venedig, ITA   26.10
Lidingöloppet 2.05.09 Lorenzo  Nesi   9maj65 259    Lidingö   5.10
 Damer
Halvmarathon 1.36.09 Åsa  Persson  25jan68 55    Stockholm   6.9
Marathon 4.07.38 Kristina  Sjödin  13jun72 305    Stockholm   7.6
Lidingöloppet 2.33.00 Maria  Nordfjäll  31mar69 49    Lidingö   5.10


1996Herrar
100m 13.01 Greger  Brodin   2mar53 40  Brunna   4.6
200m 25.96 Greger  Brodin   2mar53 Sollentuna   10.7
400m 56.95 Greger  Brodin   2mar53 Lidingö   18.7
800m 2.06.20 Greger  Brodin   2mar53 Kristineberg   13.8
1500m 4.21.03i Lorenzo  Nesi   9maj65 Bosön   6.2
3000m  9.21.76 Stefan  Gantelius  24jun71   Källbrink   20.8
5000m 16.44.99 Stefan  Gantelius  24jun71   Kristineberg   11.6
Halvmarathon 1.16.38 Stefan  Gantelius  24jun71 115    Stockholm   7.9
Marathon 3.07.09 Björn  Lindström   4okt70 551    Stockholm   1.6
3000m hinder 10.16.6m Stefan  Gantelius  24jun71   Norrtälje   28.8
Lidingöloppet 1.57.28 Stefan  Gantelius  24jun71 146    Lidingö   6.10
 Damer
3000m 11.04.12 Karin  Nilsson  13nov70 11    Stadion   14.8
5000m 20.29.6m Karin  Nilsson  13nov70 Zinkensdamm   17.9
Halvmarathon 1.35.53 Maria  Nordfjäll  31mar69 65    Stockholm   7.9
Marathon 3.28.45 Maria  Nordfjäll  31mar69 60    Stockholm   1.6
Lidingöloppet 2.30.54 Maria  Nordfjäll  31mar69 34    Lidingö   6.10


1995Herrar
60m  8.37i Gustaf  Lindstedt   3okt41 M50  Solna   12.3
400m 57.14 Svante  Skoglund  25dec65 Kristineberg   15.6
800m 2.09.45 Greger  Brodin   2mar53 Kristineberg   15.6
1500m 4.27.3m Lorenzo  Nesi   9maj65 13    Enskede   22.7
3000m  9.25.77 Lorenzo  Nesi   9maj65 Huddinge   16.8
5000m 16.14.72 Tommy  Öberg  10jan64 Enskede   25.8
10000m 38.48.0m Anders  Nilsson   5mar52 M40  Hallunda   16.5
Halvmarathon 1.13.56 Tommy  Öberg  10jan64   Åbo, FIN   2.7
Marathon 2.47.56 Ulf  Pilarp   5jul62 178    Stockholm   10.6
Lidingöloppet 1.59.46 Tommy  Öberg  10jan64 243    Lidingö   1.10
 Damer
Halvmarathon 1.29.04 Anna  Svärdström  11maj67 22    Stockholm  2.9
Marathon 4.22.26 Kristina  Sjödin  13jun72 516    Stockholm   10.6
Lidingöloppet 2.33.45 Ebba  Ekwall  14mar71 45    Lidingö   1.10


1994Herrar
100m 13.1m Gustaf  Lindstedt   3okt41 M50  Hallunda  24.5
200m 25.93 Greger  Brodin   2mar53 M40  Kristineberg  7.8
400m 56.48 Svante  Skoglund  25dec65 Huddinge  16.8
800m 2.10.67 Greger  Brodin   2mar53 M40  Kristineberg  7.8
1500m 4.23.09 Greger  Brodin   2mar53 Enskede  25.8
3000m  9.09.39 Hans  Jacobsson  30jun64 10  Huddinge  16.8
5000m 16.44.21 Ulf  Pilarp   5jul62 Enskede  25.8
Halvmarathon 1.14.40 Hans  Jacobsson  30jun64 66    Stockholm   3.9
Marathon 2.40.47 Tommy  Öberg  10jan64 167    Berlin, FRG   25.9
Lidingöloppet 2.01.16 Pierre  Rasmusson  20aug64 248    Lidingö  2.10
 Damer
800m 2.21.8 Karin  Nilsson  13nov70   Kristineberg  16.6
1500m 4.45.37 Karin  Nilsson  13nov70   Kristineberg  30.8
3000m 10.24.71 Karin  Nilsson  13nov70   Stadion  2.6
5000m 20.13.9m Karin  Ek  16okt67   Stadion  24.9
Halvmarathon 1.32.34 Åsa  Persson  25jan68     Stockholm  3.9
Lidingöloppet 2.23.38 Helena  Tobell   7aug65 12    Lidingö  2.10


1993Herrar
60m  8.21i Gustaf  Lindstedt   3okt41     Solna  27.2
200m 24.30 Peter  Siljerud   8nov70 Kristineberg  7.9
800m 2.05.24 Greger  Brodin   2mar53     Kristineberg  8.7
1000m 2.44.98 Greger  Brodin   2mar53     Kristineberg  1.7
1500m 4.15.93 Greger  Brodin   2mar53 M40  Huddinge  4.7
3000m  9.26.71 Ulf  Rydell  16jul68 Huddinge  18.8
5000m 16.26.17 Ulf  Rydell  16jul68   Kristineberg  12.8
Halvmarathon 1.15.21- Tommy  Öberg  10jan64 85  (167mkort)  Stockholm  21.8
Marathon 2.53.50 Hans  Jacobsson  30jun64 210    Stockholm   5.6
Lidingöloppet 2.10.25 Jörgen  Axell   5okt59 760    Lidingö  3.10
Längd 528i Greger  Brodin   2mar53     Solna  27.2
 Damer
800m 2.21.72 Karin  Nilsson  13nov70   Huddinge  18.8
1500m 5.00.25 Karin  Nilsson  13nov70   Kristineberg  7.9
3000m 10.39.71 Karin  Nilsson  13nov70   Stadion  10.8
Längd 497 Ellinor  Steiman  17sep62   Kristineberg  7.9


1992Herrar
100m 14.37 Bror  Tysell  11feb61     Enskede  14.5
200m 28.46 Torgny  Fredström  21jan54     Enskede  25.8
400m 51.86 Pierre  Rasmusson  20aug64      
800m 1.58.76 Pierre  Rasmusson  20aug64      
1000m 2.36.05 Pierre  Rasmusson  20aug64      
1500m 4.16.11 Greger  Brodin   2mar53 M35  Norrtälje  8.8
1 mile 4.43.56 Ulf  Rydell  16jul68     Stadion  26.7
2000m 6.06.9e Ulf  Rydell  16jul68   Kristineberg  9.9
3000m  9.17.01 Ulf  Rydell  16jul68      
5000m 16.19.35 Ulf  Rydell  16jul68     Sollentuna   22.7
10000m 35.26.6m Greger  Brodin   2mar53     Huddinge  7.9
Halvmarathon 1.18.23 Sven-Erik  Wiklund  19sep51 M40  Borlänge  4.7
Marathon 2.56.07 Jan  Sarenmark  15aug66 31    Kvarnsveden  2.11
3000m hinder 10.46.6m Ulf  Rydell  16jul68 KM  Stadion   17.9
Lidingöloppet 2.05.16 Sven-Erik  Wiklund  19sep51 454    Lidingö  3.10
 Damer
800m 2.22.18 Kristina  Sköld  22feb63 Enskede  16.6
1000m 3.09.66 Kristina  Sköld  22feb63      
1500m 5.25.2m+ Agneta  Elmhammer  11maj62   Lidingö  2.6
2000m 7.20.7m+ Agneta  Elmhammer  11maj62   Lidingö  2.6
3000m 10.55.77 Kristina  Sköld  22feb63   Stadion  23.6
5000m 18.50.14 Agneta  Elmhammer  11maj62   Enskede   16.6
10000m 41.03.00 Agneta  Elmhammer  11maj62   Stadion   25.7
Halvmarathon 1.30.12 Kristina  Sköld  22feb63 32    Stockholm  22.8
Marathon 3.41.30 Birgitta  Söderlund  19sep65 119    Stockholm  30.5


1991Herrar
60m  8.28i Gustaf  Lindstedt   3okt41   M50  Solna  2.3
100m 12.99 Jan  Rönnberg   5nov63      
200m 26.37 Jan  Rönnberg   5nov63      
400m 52.0 Pierre  Rasmusson  20aug64      
800m 1.58.99 Pierre  Rasmusson  20aug64 Kristineberg  11.6
1500m 4.20.02 Joachim  Wettermark  26jun66      
1 mile 4.37.94 Bertil  Nilsson  10sep62   Huddinge  9.6
3000m  9.09.56 Jonas  Höijer  17mar69 Huddinge  7.8
5000m 16.48.6m Greger  Brodin   2mar53 M35  Hallunda  28.5
10000m 32.59.01 Tord  Berggren  16mar60 (M35)  Kristineberg  17.6
Halvmarathon 1.13.52 Tord  Berggren  16mar60 23    Stockholm  24.8
Marathon 2.36.29 Tord  Berggren  16mar60 82    Stockholm  1.6
3000m hinder 10.28.31 Jonas  Höijer  17mar69   Enskede  19.9
Lidingöloppet 2.01.26 Joachim  Wettermark  26jun66 261    Lidingö  6.10
Längd 526 Jan  Rönnberg   5nov63      
 Damer
800m 2.20.31 Kristina  Sköld  22feb63   Sollentuna  7.9
1500m 5.55.6m+ Mia  Brodin  18dec64     Handen  11.7
3000m 11.13.63 Kristina  Sköld  22feb63   Huddinge  7.8
10000m 41.05.31 Kristina  Sköld  22feb63   Kristineberg  17.6
Halvmarathon 1.27.13 Kristina  Sköld  22feb63 12    Stockholm  24.8
Lidingöloppet 2.22.45 Ann  Järlefelt   8aug53   Lidingö  6.10


1990Herrar
60m  8.31i Gustaf  Lindstedt   3okt41   M45  Bosön  11.2
100m 12.6m Gustaf  Lindstedt   3okt41 M45  Hallunda  12.6
200m 26.81i Gustaf  Lindstedt   3okt41   M45  Bosön  11.2
400m 53.01 Pierre  Rasmusson  20aug64      
800m 2.01.22 Pierre  Rasmusson  20aug64 Huddinge  14.8
1500m 4.09.98 Tord  Berggren  16mar60 Kristineberg  26.6
1 mile 4.46.16 Bertil  Nilsson  10sep62     Huddinge  27.5
2000m 5.37.18 Tord  Berggren  16mar60   Kristineberg  7.8
3000m  9.27.6 Greger  Brodin   2mar53 Huddinge  1.9
5000m 15.31.88 Tord  Berggren  16mar60   Kristineberg  11.9
10000m 34.11m Greger  Brodin   2mar53 M35  Kristineberg  15.5
Halvmarathon 1.14.57 Tord  Berggren  16mar60      
Marathon 2.38.06 Tord  Berggren  16mar60 74    Stockholm  2.6
Lidingöloppet 2.09.59 Jörgen  Axell   5okt59 611    Lidingö  7.10
 Damer
2000m 7.39.82 Agneta  Elmhammer  11maj62   Kristineberg  7.8
3000m 11.42.xx Agneta  Elmhammer  11maj62      
Halvmarathon 1.34.17 Agneta  Elmhammer  11maj62 48    Stockholm  25.8


1989Herrar
100m 12.65 Johan  Norberg   8okt61   Umeå   10.6
200m 25.65 Johan  Norberg   8okt61   Umeå   10.6
400m 59.1m Sten  Braesch-Andersen  18okt54 M35  Hallunda   30.5
800m 2.01.77 Pierre  Rasmusson  20aug64 Kristineberg   27.9
1000m 2.44.21 Pierre  Rasmusson  20aug64      
1500m 4.14.49 Pierre  Rasmusson  20aug64 Sollentuna   18.9
1 mile 4.55.41 Bertil  Nilsson  10sep62   Huddinge   28.5
2000m 5.40.70 Tord  Berggren  16mar60 Kristineberg   27.9
3000m  9.28.10 Greger  Brodin   2mar53 Enskede   16.8
10000m 32.25.78 Tord  Berggren  16mar60 17  Kristineberg   23.9
Halvmarathon 1.12.17 Tord  Berggren  16mar60 36    Stockholm   26.8
Marathon 2.51.44 Greger  Brodin   2mar53 424    Stockholm   3.6
Lidingöloppet 1.52.43 Tord  Berggren  16mar60 89    Lidingö   1.10
Längd 501 Jan  Rönnberg   5nov63   Kristineberg   27.9
 Damer
2000m 7.35.17 Agneta  Elmhammer  11maj62   Kristineberg   27.9
10000m 42.54.0m Agneta  Elmhammer  11maj62     Kristineberg   24.5
Halvmarathon 1.36.26 Mia  Ståhl  18dec64 50    Stockholm   26.8


1988Herrar
100m 12.56 Johan  Norberg   8okt61 H2  Timrå   30.8
200m 25.61 Johan  Norberg   8okt61   Timrå   1.9
400m 53.96 Johan  Norberg   8okt61   Timrå   30.8
800m 1.57.83 Johan  Norberg   8okt61   Hudiksvall   10.9
1000m 2.43.50 Bertil  Nilsson  10sep62     Sollentuna   12.6
1500m 4.01.37 Johan  Norberg   8okt61 Stadion   20.6
1 mile 4.25.41 Johan  Norberg   8okt61   Sundsvall   21.5
2000m 6.10.64 Fredrik  vonEssen  26feb65 Kristineberg   21.9
3000m  9.04.1m Johan  Norberg   8okt61   Sundsvall   22.5
5000m 15.51.2m Johan  Norberg   8okt61   Timrå   1.9
10000m 34.05.23 Tommy  Öberg  10jan64 15  Stadion   24.9
Halvmarathon 1.15.13 Tommy  Öberg  10jan64     Stockholm   27.8
Marathon 2.50.27 Tommy  Öberg  10jan64 457    Stockholm   4.6
3000m hinder  9.40.65 Johan  Norberg   8okt61   Stadion   21.6
Lidingöloppet 1.59.23 Tommy  Öberg  10jan64 313    Lidingö   2.10
 Damer
Halvmarathon 1.41.54 Lotta  Stridh   9apr68     Stockholm   27.8
Marathon 3.50.52 Lotta  Stridh   9apr68 233    Stockholm   4.6


1987Herrar
60m  7.6mi Peter  Lindberg  27apr59   Bosön   21.2
100m 12.83 Gustaf  Lindstedt   3okt41   M45  Nyköping   22.8
200m 27.04 Gustaf  Lindstedt   3okt41   M45  Nyköping   23.8
400m 53.9mi Peter  Lindberg  27apr59   Bosön   21.2
800m 1.59.05 Johan  Norberg   8okt61   Enskede   12.7
1500m 4.02.18 Tord  Berggren  16mar60 Södertälje   18.8
1 mile 4.27.50 Johan  Norberg   8okt61   Sundsvall   30.5
2000m 5.43.59 Tord  Berggren  16mar60 Kristineberg   17.9
3000m  8.59.1m Johan  Norberg   8okt61 Huddinge   26.8
5000m 15.05.33 Tord  Berggren  16mar60 Stadion   4.8
10000m 31.26.26 Tord  Berggren  16mar60 Stadion   26.9
Halvmarathon 1.11.06# Tord  Berggren  16mar60     Ammarnäs   22.7
Marathon 2.55.01 Richard  Mowat       43 617    Stockholm   30.5
3000m hinder  9.57.40 Johan  Norberg   8okt61   Stadion   3.7
Lidingöloppet 1.47.09 Tord  Berggren  16mar60 52    Lidingö   4.10
 Damer
60m  8.3mi Kristina  Sköld  22feb63   Bosön   21.2
400m 63.1m Kristina  Sköld  22feb63   Bosön   21.2
Halvmarathon 1.41.59 Kristina  Sköld  22feb63     Stockholm   27.8


1986Herrar
60m  7.6mi Kjell  Östrand   4dec57   Åbo, FIN   22.2
100m 12.38 Kjell  Östrand   4dec57 Sollentuna   14.9
200m 27.70 Björn  Bergkvist  30mar62 Kristineberg   23.9
400m 53.08 Mikael  Eriksson   4maj63 Sollentuna   15.6
800m 1.57.55 Mikael  Eriksson   4maj63 Sollentuna   14.6
1000m 2.39.3m Tord  Berggren  16mar60 Stadion   25.9
1500m 4.00.31 Tord  Berggren  16mar60 Stadion   14.8
1 mile 4.45.4m Bertil  Nilsson  10sep62   Vallentuna   11.6
3000m  8.45.56+ Tord  Berggren  16mar60 2(SM)  Karlskrona   2.8
5000m 14.52.31 Tord  Berggren  16mar60 Sollentuna   14.9
10000m 30.52.18 Tord  Berggren  16mar60 16  Stadion   27.9
Halvmarathon 1.12.23 Tord  Berggren  16mar60     Djurgården   21.9
Marathon 2.53.35 Björn  Ryding  21sep48 637    Stockholm   7.6
3000m hinder  9.32.04 Tord  Berggren  16mar60 (DM)  Stadion   20.8
Lidingöloppet 1.46.41 Tord  Berggren  16mar60 56    Lidingö   5.10
 Damer
100m 13.78 Sigyn  Ekwall  14mar71 Kristineberg   19.6
400m 65.99 Anna  Granath  10jul62 Stadion   24.5
800m 3.14.5mi Elisabeth  Karlsson   9maj60   Åbo, FIN   22.2
1000m 3.35.7m Kristina  Sköld  22feb63 Stadion   25.9
Halvmarathon 1.36.58 Ullacarin  Sundin  25sep54 52    Stockholm   30.8
Marathon 4.03.21 Elisabeth  Karlsson   9maj60 287    Stockholm   7.6
Lidingöloppet 2.48.24 Agneta  Elmhammer  11maj62 36    Lidingö   5.10


1985Herrar
60m  7.6mi Mats  Wilhelmsson  13apr62   Bosön   9.3
400m 56.13 Kjell  Östrand   4dec57 Stadion   29.9
800m 1.56.81i Mats  Wilhelmsson  13apr62 Bosön   13.1
1000m 2.49.90 Kjell  Östrand   4dec57 Enskede   11.9
1500m 4.08.49 Johan  Norberg   8okt61 Sollentuna   8.9
3000m  9.05.5m Johan  Norberg   8okt61   Enskede   11.9
5000m 15.59.76 Fredrik  Campbell  15okt62   Enskede   25.9
10000m 33.01.66 Fredrik  Campbell  15okt62 Stadion   29.9
Halvmarathon 1.16.04 Fredrik  Campbell  15okt62 21    Uppsala   1.9
Marathon 2.40.28 Fredrik  Campbell  15okt62 180    New York, USA   27.10
Lidingöloppet 2.06.11 Sven-Erik  Wiklund  19sep51 617    Lidingö   6.10
 Damer
100m 13.70 Sigyn  Ekwall  14mar71 h3  Stadion   1.8
200m 29.10 Barbro  Boström   6apr56 Sollentuna   8.9
800m 2.27.69 Eva  Norrman-Brandt   4jun57      
1500m 4.56.64 Cecilia  Björing  12maj61   Stadion   5.7
3000m 10.29.36 Eva  Norrman-Brandt   4jun57   Enskede   28.6
5000m 18.38.81 Eva  Norrman-Brandt   4jun57   Stadion   29.9
10000m 38.39.9m Eva  Norrman-Brandt   4jun57 1 mix     Spånga   9.9
Halvmarathon 1.33.04 Lena  Johnsson   5mar61      
Marathon 3.54.11 Ullacarin  Sundin  25sep54 151    Stockholm   1.6


1984Herrar
60m  7.4mi Mats  Wilhelmsson  13apr62   Åbo, FIN   24.3
100m 11.87 Mats  Wilhelmsson  13apr62      
200m 24.15 Mats  Wilhelmsson  13apr62 Kristineberg   4.6
400m 51.59 Mats  Wilhelmsson  13apr62      
800m 1.54.97 Mats  Wilhelmsson  13apr62 Västerås   28.7
1000m 2.36.5 Stefan  Czarnecki  30sep51     Spånga   25.7
1500m 3.57.88 Mats  Wilhelmsson  13apr62 Sollentuna   28.8
3000m  9.04.3m Stefan  Czarnecki  30sep51   Spånga  
5000m 16.07.19 Sven-Erik  Wiklund  19sep51 11  Stadion   4.7
10000m 33.55.82 Fredrik  Campbell  15okt62 11  Stadion   29.9
Halvmarathon 1.12.36 Jan  Burehäll  19jan47 M35  Järfälla   14.6
Marathon 2.42.43 Olof  Fraenell  23maj59 22  DM  Stockholm   10.11
Lidingöloppet 1.55.19 Jan  Burehäll  19jan47 161    Lidingö   7.10
 Damer
100m 14.22 Sigyn  Ekwall  14mar71 h4  Stadion   5.7
200m 29.24 Sigyn  Ekwall   9jun58 Stadion   4.7
800m 2.29.94 Cecilia  Björing  12maj61 Stadion   4.7
1000m 3.16.61 Cecilia  Björing  12maj61      
1500m 5.01.08 Cecilia  Björing  12maj61 Sollentuna   28.8
3000m 10.46.30 Cecilia  Björing  12maj61   Stadion   5.7
5000m 19.03.83 Cecilia  Björing  12maj61 16    Stadion   29.9
Halvmarathon 1.30.10 Margareta  Czarnecki  14maj52   Stockholm   18.8
Marathon 3.17.24 Margareta  Czarnecki  14maj52 39    Stockholm   2.6
Lidingöloppet 2.49.41 Agneta  Elmhammer  11maj62 5612  Mixed  Lidingö   7.10


1983Herrar
100m 12.05 Mats  Wilhelmsson  13apr62 M22B  Sollentuna  7.8
400m 51.89 Mats  Wilhelmsson  13apr62 Huddinge  29.8
800m 1.57.07 Mats  Wilhelmsson  13apr62     Stadion  7.7
1500m 4.08.9 Stefan  Czarnecki  30sep51 Kristineberg  28.6
1 mile 4.58.28 Tommy  Pilarp  23apr61     Kristineberg  15.8
3000m  9.13.1 Peter  Thorild  13jan59   Huddinge  6.6
5000m 16.55.4 Olof  Fraenell  23maj59      
Halvmarathon 1.29.10+ Carl-Johan  Hjerpe  13feb50     Östhammar  11.9
Marathon 2.46.00 Olof  Fraenell  23maj59 20  DM  Stockholm  12.11
3000m hinder 10.19.1m Mats  Wilhelmsson  13apr62     Handen  23.8
Lidingöloppet 2.00.08 Jan  Burehäll  19jan47 382    Lidingö   2.10
 Damer
100m 13.99 Barbro  Boström   6apr56   Kristineberg  20.9
400m 68.03 Christina  Cederlöf  17dec60     Kristineberg  8.6
800m 2.28.18 Eva  Norrman-Brandt   4jun57 Stadion  3.8
1500m 5.11.44 Margareta  Czarnecki  14maj52   Sollentuna  18.9
3000m 11.12.79 Margareta  Czarnecki  14maj52   Kristineberg  20.9
5000m 19.04.97 Margareta  Czarnecki  14maj52   Stadion  24.9
Halvmarathon 1.34.21 Margareta  Czarnecki  14maj52 DM  Stockholm  20.8
Marathon 3.12.35 Margareta  Czarnecki  14maj52   Stockholm  12.11


1982Herrar
60m  7.3mi Olle  Lundin  18maj59   Åbo, FIN  3.4
100m 12.55 Kjell  Östrand   4dec57 Huddinge  13.9
400m 54.49 Per  Arvidsson  23maj56      
800m 2.00.15 Stefan  Czarnecki  30sep51      
1500m 4.08.11 Stefan  Czarnecki  30sep51 Stadion  26.9
1 mile 4.38.0 Stefan  Czarnecki  30sep51     Kristineberg  17.8
3000m  9.42.2 Olof  Fraenell  23maj59      
10000m 34.16.54 Olof  Fraenell  23maj59 14  Stadion  26.9
Halvmarathon 1.17.32 Jan  Burehäll  19jan47 15    Djurgården  23.10
Marathon 2.47.25 Jan  Burehäll  19jan47 VDM35  Stockholm  13.11
Lidingöloppet 2.03.41 Sven-Erik  Wiklund  19sep51 446    Lidingö  3.10
 Damer
60m  8.5mi Sigyn  Ekwall   9jun58   Åbo, FIN  3.4
100m 14.00 Sigyn  Ekwall   9jun58      
200m 28.75 Sigyn  Ekwall   9jun58      
400m 67.35 Christina  Cederlöf  17dec60      
800m 2.30.12 Margareta  Czarnecki  14maj52      
1500m 5.20.3 Margareta  Czarnecki  14maj52      
3000m 11.05.58 Margareta  Czarnecki  14maj52   Stadion  8.7
Halvmarathon 1.38.10 Britt  Edsgren   4dec50 16    Stockholm  21.8


1981Herrar
Marathon 2.47.53 Ulf  Hedin   8okt58 174    Stockholm   15.8
 Damer
800m 2.26.62 Margareta  Czarnecki  14maj52     Huddinge   19.8
1500m 5.03.9m Margareta  Czarnecki  14maj52     Kristineberg   29.7
3000m 10.56.2m Margareta  Czarnecki  14maj52     Hallunda   19.5
5000m 18.58.93 Margareta  Czarnecki  14maj52   Stadion   26.9
Marathon 3.43.02 Anne-Marie  Nenzell  29maj49 46    Stockholm   15.8


1980Herrar
 Damer
400m 59.19 Christina  Aaro  12nov42 K35  Helsinki, FIN   7.8
800m 2.13.86 Annika  Rinaldo   6sep54 h2-SM  Stadion   15.8
1500m 4.47.25 Annika  Rinaldo   6sep54 Sollentuna   4.9


1979Herrar
100m 12.1m Andreas  Håkansson  15jul55      
400m 52.71 Erik  vonEssen   1apr56      
800m 1.55.44 Erik  vonEssen   1apr56 h4  Karlstad  22.7
1500m 4.03.5m Erik  vonEssen   1apr56 Sollentuna  19.6
1 mile 4.31.6m Erik  vonEssen   1apr56     Hallunda  6.9
5000m 16.00.7m Sven-Erik  Wiklund  19sep51   Spånga  19.9
Marathon 2.37.01 Björn  Ryding  21sep48   Vällingby  23.5
3000m hinder 10.17.2m Sven-Erik  Wiklund  19sep51   Visby  9.7
Lidingöloppet 1.55.14 Björn  Ryding  21sep48 123    Lidingö  7.10
Höjd 140 Andreas  Håkansson  15jul55   Spånga  19.9
 Damer
100m 13.14 Karin  Peters  30maj53      
200m 26.7m Karin  Peters  30maj53 Sollentuna  20.6
400m 59.2m Christina  Aaro  12nov42 K35  Åbo, FIN  16.9
800m 2.18.66 Christina  Aaro  12nov42 Stadion  23.9
1500m 5.18.81 Margareta  Hjelmström  14maj52 12    Stadion  12.6
3000m 11.36.5m Margareta  Hjelmström  14maj52   Hallunda  6.9
5000m 20.18.17 Margareta  Hjelmström  14maj52   Stadion  23.9


1978Herrar
100m 11.3m Göran  Bylund  17maj52      
200m 22.8m Göran  Bylund  17maj52   Sollentuna  18.8
400m 50.27 Göran  Bylund  17maj52 Stadion  17.8
800m 1.55.46 Roger  Hallberg  20dec55 h2  Stadion  27.6
1000m 2.33.1 Roger  Hallberg  20dec55      
1500m 4.01.57 Sven-Erik  Wiklund  19sep51 h2  Stadion  20.6
3000m  9.02.7 Bo  Engwall  11maj55      
5000m 15.24.0m Bo  Engwall  11maj55     Västerås  19.8
10000m 31.56.4m Bo  Engwall  11maj55   Karlskrona  25.8
Marathon 2.25.00 Bo  Engwall  11maj55   Göteborg  18.11
3000m hinder  9.57.5m Sven-Erik  Wiklund  19sep51   Visby  17.7
Lidingöloppet 1.46.42 Bo  Engwall  11maj55 17    Lidingö  1.10
 Damer
100m 13.28 Karin  Peters  30maj53 h3  Stadion  17.8
200m 26.7m Karin  Peters  30maj53      
400m 59.9 Anne-Marie  Nenzell  29maj49   Visby  17.7
800m 2.12.4m Anne-Marie  Nenzell  29maj49 h2  Enköping  23.7
1500m 4.30.2m Anne-Marie  Nenzell  29maj49 Enköping  21.7
3000m 11.11.2m Margareta  Hjelmström  14maj52   Visby  17.7
400m häck 65.0m Marianne  Hedqvist   3mar51   Enköping  23.7


1977Herrar
Marathon 2.36.53 Björn  Ryding  21sep48   Sätra   23.10
 Damer
400m 59.1m Anne-Marie  Nenzell  29maj49 Sollentuna   17.8
800m 2.09.51 Anne-Marie  Nenzell  29maj49   Stadion   4.7


1975Herrar
Marathon 2.34.28 Carl-Erik  Persson  29jul47 17    Sollentuna   1.6
 Damer


1974Herrar
10000m 33.53.0m Carl-Erik  Persson  29jul47      
3000m hinder  9.46.4m Johan  Areskoug  16feb48 B-SM  Sollentuna   11.8
 Damer


1971Herrar
Marathon 2.24.45 Urban  Larsson  14jun47      
 Damer


1970Herrar
10000m 30.55.8m Urban  Larsson  14jun47   SM  Växjö   13.8
 Damer


1969Herrar
Marathon 2.46.01 Sven-Olov  Olsson  15sep40      
3000m hinder  9.23.6m Anders  Bengtsberg   6feb49     Stadion   31.7
 Damer


1968Herrar
5000m 15.46.2m Roland  Ungh   5maj48      
10000m 33.15.0m Erik  Wiger  18jul41      
Marathon 2.33.39 Per-Olof  Bengtsson  18aug33      
 Damer


1967Herrar
10000m 33.00.4m Per-Olof  Bengtsson  18aug33      
 Damer


1966Herrar
Halvmarathon 1.08.40 Erik  Bergkvist   1nov34 1=     Stockholm  
3000m hinder  9.30.0m Erik  Wiger  18jul41      
 Damer


1965Herrar
10000m 33.14.4m Sven-Olov  Olsson  15sep40      
Marathon 2.25.43 Erik  Bergkvist   1nov34      
 Damer


1963Herrar
10000m 30.44.2m Erik  Bergkvist   1nov34     Kristineberg   18.8
 Damer


1961Herrar
5000m 14.38.2m Erik  Bergkvist   1nov34     Stadion   25.7
 Damer


1960Herrar
800m 1.51.36 Per  Knuts   1jun38 OS/fö  Rom, ITA  31.8
400m häck 52.48 Per-Owe  Trollsås  18jan33 OS/fö  Rom, ITA  31.8
 Damer


1950Herrar
3000m hinder  9.14.2m Erik  Cassel   3sep22 SM  Stadion   5.8
 Damer


1948Herrar
5000m 15.08.0m Erik  Cassel   3sep22     Stadion   17.9
 Damer


1945Herrar
5000m 14.54.4m Bo  Nilson  29apr18     Norrköping   28.8
10000m 31.53.2m Karl-Erik  Larsson  28dec17 12  SM  Söderhamn   1.7
 Damer


1943Herrar
5000m 14.25.6m Karl-Erik  Larsson  17dec28     Stadion   2.7
3000m hinder 10.19.8m Hubert  Melin  20maj17 10    Stadion   15.8
 Damer


1942Herrar
5000m 15.40.6m Olof  Bergström   9mar19     Kristineberg   12.6
 Damer


1941Herrar
5000m 15.40.8m Tor  Lundberg  14okt17     Göteborg   21.9
 Damer


1938Herrar
10000m 34.36.0m Bror  Carlsäter  19okt04      
 Damer



©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta