Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2014-01-11 - IVDM, Sätra friidrottshall  Tillbaka » 

2014-01-11 - IVDM, Sätra friidrottshall

Officiell resultatlista »
 M45 800m    (3 fullföljande)
  1.   Simon Lefvert, 66 Studenterna 2.19.86 482
  2.   Fredrik Almberger, 66 öSMO 2.33.76
  3.   Henrik Rüffel, 66 Nyköping 2.40.30
 M45 60mh    (1 fullföljande)
  1.   Hunter S Mabon, 69 Studenterna 9.64
 M45 60m 1-heat    (5 fullföljande)
  1.   Anssi Lehtevä, 66 Huddinge 7.83
  2.   Hunter S Mabon, 69 Studenterna 7.88
 K45 400m 1-heat
  1. (K45) Jenny Berg, 69 Bromma 75.11
  2. (K45) Anita Christenson, 66 Studenterna 84.45
 200 K45 1-heat
  1. (K45) Anneli Virenius Bergsjö, 69 Vallentuna 29.36
  2. (K45) Christina Zuhr, 68 Stocksund 29.46
  3. (K45) Tina Trensmar, 66 AIK 30.10
  7. (K45) Anita Christenson, 66 Studenterna 36.03
 K45 60m 1-heat    (8 fullföljande)
  1. (K45) Anneli Virenius Bergsjö, 69 Vallentuna 8.70
  2. (K45) Tina Trensmar, 66 AIK 8.81
  3. (K45) Christina Zuhr, 68 Stocksund 8.86
  4. (K45) Anita Christenson, 66 Studenterna 10.86
 M45 800 m    (3 fullföljande)
  1.   Simon Lefvert, 66 FK Studenterna 2.19.89 453
  2.   Fredrik Almberger, 66 Ösmo Nynäs FK 2.33.76
  3.   Henrik Rüffel, 66 Nyköpings BIS 2.40.30
 M50 200m Final - samlad lista-heat    (4 fullföljande)
  1.   Peter Hellgren Bålsta IK 26.44
  2.   Ingemar Ztorm FK Studenterna 26.62 422
  3.   Anders Berg Bromma IF 27.75
 M35 Vikt    (2 fullföljande)
  1.   Kristian Petersson, 75 Huddinge 9.45
  2.   Palle Storm, 77 Studenterna 7.08 PB
 M35 Höjd    (4 fullföljande)
  1.   Henrik Friberg, 75 Ösmo Nynäs 1.54
  2.   Kristian Petersson, 75 Huddinge 1.39
  3.   Palle Storm, 77 Studenterna 1.33
 M35 Kula    (3 fullföljande)
  1.   Kristian Peterson, 75 Huddinge 10.39
  2.   Henrik Friberg, 75 Ösmo Nynäs 8.92
  3.   Palle Storm, 77 Studenterna 8.70
 M35 400m 1 heat samlad lista-heat    (2 fullföljande)
  1.   Per Sandell, 75 Studenterna 57.35 518
  2.   Joakim Pihlstrand Trulp, 77 Flemingsberg 58.05
 M35 200M 1 heat, samlad lista-heat    (3 fullföljande)
  1.   Fotios Makrostergios, 75 Huddinge 25.87
  2.   Elvis Alemán , 77 Lidingö 26.51
  3.   Palle Storm, 77 Studenterna 27.19 386
 M35 60m 1 heat-samlad lista-heat    (5 fullföljande)
  1.   Fotios Makrostergios, 75 Huddinge 7.68
  2.   Elvis Alemán , 77 Lidingö 8.22
  3.   Per Sandell, 75 Studenterna 8.24
  4.   Palle Storm, 77 Studenterna 8.33


Tidigare resultat
2014-07-20 Broloppet, Sollefteå
2014-07-20 Marknadslöpet , Överkalix
2014-07-19 Hornsjön runt, Pensionat Hornsjön, Norra Öland
2014-07-18 Kraftprovet, Trollhättan
2014-07-17 Resultattävling Nynäshamn, Kvarnängsvallen
2014-07-17 Viruddenloppet, Virudden, Gotland
2014-07-15 Storängsöz1, Jerikovallen, Huddinge
2014-07-12 SM-milen, Malmö
2014-07-12 Gulf of Bothnia, Söderhamn
2014-07-12 Musköloppet, Muskö
2014-07-07 Riddarsprånget, Hova
2014-07-06 Gold Coast Marathon, Guldkusten, AUS
2014-07-06 Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
2014-07-05 Magnus Ladulåslopp, Adelsö
2014-07-05 Uppsalaspelen, Uppsala
2014-07-04 Engelbrektslöpet, Norberg
2014-07-02 Enhörna Challenge 1, Södertälje IP
2014-06-29 La Sansi 10 K Vila Olimpica Barcelona, Barcelona ESP
2014-06-29 Världsungdomsspelen, Göteborg
2014-06-28 Paavo Nurmi marathon, Åbo FIN
2014-06-28 Hallandsloppet, Vessigebro
2014-06-28 Runrundan Halvmarathon, Vallentuna
2014-06-28 Semesterloppet, Mariefred
2014-06-27 Trosa Stadslopp, Trosa
2014-06-26 Sollentuna GP, Sollentunavallen
2014-06-15 Huddingespelen, Källbrinks IP
2014-06-14 Å-Loppet, Eskilstuna
2014-06-14 Malmömilen, Malmö
2014-06-14 Söder Runt, Södermalm, Stockholm
2014-06-13 Huddingespelen, Källbrinks IP
2014-06-12 Mälarenergi Stadslopp, Västerås
2014-06-08 Kastfemkamp, Jerikovallen/Huddinge
2014-06-07 Österåkersmilen, Österåker
2014-06-07 Mönsterås stadslopp, Mönsterås
2014-06-06 Paradisloppet, Värmdö
2014-06-06 Tyresö ungdoms- och veteransspel, Trollbäckens IP
2014-06-06 SAYO, Sollentuna
2014-06-03 Blodomloppet Stockholm, Djurgården
2014-05-31 Änglamilen, Ängelholm
2014-05-31 Stockholm Marathon, Stockholm
2014-05-30 Eksjö Stadslopp, Eksjö
2014-05-29 Borlänge 6h, Borlänge
2014-05-29 Vimmerbyloppet, Vimmerby
2014-05-29 DM och VDM 3000m Skåne, Lund
2014-05-24 Tolvanloppet, Bromma
2014-05-24 Stockholms Brantaste, Hammarbybacken
2014-05-22 Nordic Challenge 10 000m (Nordiska Mästerskap), Bislett Stadion, Oslo
2014-05-22 Milspåret, Djurgården
2014-05-18 VDM 2014-05-18- 2014-05-19, Sätra IP
2014-05-17 Lida Ultra marathon, Lida, Tullinge
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta