Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2014-05-18 - VDM 2014-05-18- 2014-05-19, Sätra IP  Tillbaka » 

2014-05-18 - VDM 2014-05-18- 2014-05-19, Sätra IP

Officiell resultatlista »
 M45 Kula
  1.   Hunter Mabon, 69 Studenterna 11.21
 M45 800m    (1 fullföljande)
  1.   Simon Lefvert, 69 Studenterna 2.17.66 482
 M35 400m    (4 fullföljande)
  1.   Martin Theander, 77 Lidingö 54.03
  2.   Per Sandell, 76 Studenterna 55.82 572
  3.   Joakim Pihlstrand Trulp, 77 Flemingsberg 57.55
 M35 100m    (3 fullföljande)
  1. (M35) Per Sandell, 75 Studenterna 12.94 408
  1.   Tomas Yemana, 95 Hässelby 11.25 (-0.4 m/s)
  2.   Patrik Sjöö, 92 Hässelby 11.50
 1:an och 2:an i loppet deltog utom tävlan
 K70 200m    (2 fullföljande)
  2. (K70-2) Kristina Carlsson, 40 studenterna 40.43
 K70 400m    (1 fullföljande)
  1. (K70-1) Kristina Carlsson, 40 studenterna 1.34.03
 K70 100m    (2 fullföljande)
  2. (K70-2) Kristina Carlsson, 40 studenterna 18.75
 K55 300mh    (1 fullföljande)
  1.   Gunnel Tolfes Studenterna 59.53
 K55 400    (2 fullföljande)
  1.   Lilly Wizen Gotland 69.90
  2.   Gunnel Tolfes Studenterna 75.24
 K55 200    (1 fullföljande)
  1.   Gunnel Tolfes Studenterna 33.34
 K55 100    (3 fullföljande)
  1.   Lilly Wizen Gotland 15.21
  2.   Gunnel Tolfes Studenterna 15.90
  3.   Rose-Marie Soto Jansson Hässelby 17.52
 K60 800 M    (1 fullföljande)
  1.   Ulla Karnebäck Studenterna 2.58.55
 K60 400 M    (1 fullföljande)
  1.   Ulla Karnebäck Studenterna 76.05
 K60 200 M    (1 fullföljande)
  1.   Ulla Karnebäck Studenterna 33.74 (-1,5 m/s)
 K60 100 M    (1 fullföljande)
  1.   Ula Karnebäck Studenterna 16.30 (0,0 m/s)
 K45 400m
  1. (K45) Christina Zuhr, 68 Stocksund 67.10
  2. (K45) Anita Christenson, 66 Studenterna 83.01 261
 K45 200m
  1. (K45) Christina Zuhr, 68 Stocksund 29.32
  2. (K45) Anette Rylander, 69 Stocksund 30.27
  3. (K45) Eva Krönlein, 66 Lidingö 30.61
  4. (K45) Anita Christenson, 66 Studenterna 35.80 188
 K45 100m 1-heat    (4 fullföljande)
  1. (K45) Christina Zuhr, 68 Stocksund 13.76
  2. (K45) Eva Krönlein, 66 Lidingö 14.40
  3. (K45) Anette Rylander, 69 Stocksund 14.49
  4. (K45) Anita Christenson, 66 Studenterna 17.08 123
 M35 Kula    (3 fullföljande)
  1.   Kristian Peterson, 75 Huddinge 9.55
  2.   Henrik Friberg, 75 Ösmo Nynäs 9.03
  3.   Palle Storm, 77 Studenterna 8.79 PB
 M35 Diskus    (3 fullföljande)
  1.   Kristian Peterson, 75 Huddinge 30.56
  2.   Henrik Friberg, 75 Ösmo Nynäs 26.89
  3.   Palle Storm, 77 Studenterna 17.30
 M35 Tresteg    (1 fullföljande)
  1.   Palle Storm, 77 Studenterna 9.85


Tidigare resultat
2014-10-05 Hellasloppet, Hellasgården, Nacka
2014-10-05 Lilla Tullinge-Tumbaloppet (/Terräng-DM), Brantbrinks IP, Tullinge
2014-09-28 BMW Berlin Marathon, Berlin,GER
2014-09-27 Lidingöloppet, Lidingö
2014-09-21 Sicklaloppet, Sickla
2014-09-21 Mälarömilen, Träkvista, Ekerö
2014-09-20 ALJ Open, Stockholms Stadion
2014-09-20 Midgårdskastet, Märsta
2014-09-20 Oslo Marathon, Oslo
2014-09-14 Stockholm Halvmarathon, Stockholm
2014-09-14 Parkloppet, Enköping
2014-09-13 VSM-kastfemkamp, Frösåkersvallen, Östhammar
2014-09-13 Helsingborg Marathon, Helsingborg
2014-09-09 Ursvik Xtreme, final, Ursvik, Stockholm
2014-09-06 Trondheim Halvmarathon, Trondheim, NOR
2014-09-06 Bergslagen Ultra, Örebrotrakten, bergslasleden
2014-09-06 Täby Open, Tibblevallen, Täby
2014-09-06 Sigtuna Stadslopp , Sigtuna
2014-09-06 Tjejmilen, Stockholm
2014-09-06 Smålandsstenarlopp, Smålandsstenar
2014-08-31 Solsidan runt , Saltsjöbaden
2014-08-30 Telge Stadslopp, Södertälje
2014-08-30 Kistaloppet , Kista
2014-08-28 Långlöparnas Kväll, Stockholms Stadion
2014-08-27 Hälsoloppet, Huddinge
2014-08-23 Bellmanstafetten, Norra Djurgården
2014-08-23 Ultravasan 90km, Sälen till Mora
2014-08-23 Fjällmaraton Bydalsfjällen, Bydalen, Jämtland
2014-08-23 Mariestads Marathon, Mariestad
2014-08-22 VEM, Izmir Turkiet 22 Aug-31 Aug, Izmir, Turkiet
2014-08-19 Viking Linespelen, Källbrinks IP
2014-08-17 EM-marathon, Zürich
2014-08-16 EM marathon, Zürich, Schweiz
2014-08-16 Kåsebergaloppet, Österlen
2014-08-16 Midnattsloppet Stockholm, Södermalm, Stockholm
2014-08-16 Norrköpings Stadslopp , Norrköping
2014-08-09 Stockholm Ultra 100 km, Djurgården
2014-08-09 Lidingöloppet on tour Södertälje, Tveta
2014-08-08 NORTH DOWNS WAY 100, Farnham, GBR
2014-08-08 EskilstunaLoppet By Night, Eskilstuna
2014-08-06 Enhörna Challenge 2, Södertälje IP
2014-08-05 KK-Joggen, Katrineholm
2014-08-02 Vildmarksmilen, Hemlingby
2014-08-01 Friidrotts-SM, Umeå
2014-07-30 Kalmarmilen, Kalmar
2014-07-27 Veteran SM, Dag 3, Källbrinks IP
2014-07-26 Veteran-SM, Källbrinks IP, Huddinge
2014-07-26 Veteran-SM, Dag 2, Källbrinks IP, Huddinge
2014-07-26 Jämtland på fötter, Östersund
2014-07-25 Veteran-SM, Dag 1, Källbrinks IP
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta