Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2014-05-18 - VDM 2014-05-18- 2014-05-19, Sätra IP  Tillbaka » 

2014-05-18 - VDM 2014-05-18- 2014-05-19, Sätra IP

Officiell resultatlista »
 M45 Kula
  1.   Hunter Mabon, 69 Studenterna 11.21
 M45 800m    (1 fullföljande)
  1.   Simon Lefvert, 69 Studenterna 2.17.66 482
 M35 400m    (4 fullföljande)
  1.   Martin Theander, 77 Lidingö 54.03
  2.   Per Sandell, 76 Studenterna 55.82 572
  3.   Joakim Pihlstrand Trulp, 77 Flemingsberg 57.55
 M35 100m    (3 fullföljande)
  1. (M35) Per Sandell, 75 Studenterna 12.94 408
  1.   Tomas Yemana, 95 Hässelby 11.25 (-0.4 m/s)
  2.   Patrik Sjöö, 92 Hässelby 11.50
 1:an och 2:an i loppet deltog utom tävlan
 K70 200m    (2 fullföljande)
  2. (K70-2) Kristina Carlsson, 40 studenterna 40.43
 K70 400m    (1 fullföljande)
  1. (K70-1) Kristina Carlsson, 40 studenterna 1.34.03
 K70 100m    (2 fullföljande)
  2. (K70-2) Kristina Carlsson, 40 studenterna 18.75
 K55 300mh    (1 fullföljande)
  1.   Gunnel Tolfes Studenterna 59.53
 K55 400    (2 fullföljande)
  1.   Lilly Wizen Gotland 69.90
  2.   Gunnel Tolfes Studenterna 75.24
 K55 200    (1 fullföljande)
  1.   Gunnel Tolfes Studenterna 33.34
 K55 100    (3 fullföljande)
  1.   Lilly Wizen Gotland 15.21
  2.   Gunnel Tolfes Studenterna 15.90
  3.   Rose-Marie Soto Jansson Hässelby 17.52
 K60 800 M    (1 fullföljande)
  1.   Ulla Karnebäck Studenterna 2.58.55
 K60 400 M    (1 fullföljande)
  1.   Ulla Karnebäck Studenterna 76.05
 K60 200 M    (1 fullföljande)
  1.   Ulla Karnebäck Studenterna 33.74 (-1,5 m/s)
 K60 100 M    (1 fullföljande)
  1.   Ula Karnebäck Studenterna 16.30 (0,0 m/s)
 K45 400m
  1. (K45) Christina Zuhr, 68 Stocksund 67.10
  2. (K45) Anita Christenson, 66 Studenterna 83.01 261
 K45 200m
  1. (K45) Christina Zuhr, 68 Stocksund 29.32
  2. (K45) Anette Rylander, 69 Stocksund 30.27
  3. (K45) Eva Krönlein, 66 Lidingö 30.61
  4. (K45) Anita Christenson, 66 Studenterna 35.80 188
 K45 100m 1-heat    (4 fullföljande)
  1. (K45) Christina Zuhr, 68 Stocksund 13.76
  2. (K45) Eva Krönlein, 66 Lidingö 14.40
  3. (K45) Anette Rylander, 69 Stocksund 14.49
  4. (K45) Anita Christenson, 66 Studenterna 17.08 123
 M35 Kula    (3 fullföljande)
  1.   Kristian Peterson, 75 Huddinge 9.55
  2.   Henrik Friberg, 75 Ösmo Nynäs 9.03
  3.   Palle Storm, 77 Studenterna 8.79 PB
 M35 Diskus    (3 fullföljande)
  1.   Kristian Peterson, 75 Huddinge 30.56
  2.   Henrik Friberg, 75 Ösmo Nynäs 26.89
  3.   Palle Storm, 77 Studenterna 17.30
 M35 Tresteg    (1 fullföljande)
  1.   Palle Storm, 77 Studenterna 9.85


Tidigare resultat
2014-07-07 Riddarsprånget, Hova
2014-07-06 Gold Coast Marathon, Guldkusten, AUS
2014-07-06 Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
2014-07-05 Magnus Ladulåslopp, Adelsö
2014-07-05 Uppsalaspelen, Uppsala
2014-07-04 Engelbrektslöpet, Norberg
2014-07-02 Enhörna Challenge 1, Södertälje IP
2014-06-29 La Sansi 10 K Vila Olimpica Barcelona, Barcelona ESP
2014-06-29 Världsungdomsspelen, Göteborg
2014-06-28 Paavo Nurmi marathon, Åbo FIN
2014-06-28 Hallandsloppet, Vessigebro
2014-06-28 Runrundan Halvmarathon, Vallentuna
2014-06-28 Semesterloppet, Mariefred
2014-06-27 Trosa Stadslopp, Trosa
2014-06-26 Sollentuna GP, Sollentunavallen
2014-06-15 Huddingespelen, Källbrinks IP
2014-06-14 Å-Loppet, Eskilstuna
2014-06-14 Malmömilen, Malmö
2014-06-14 Söder Runt, Södermalm, Stockholm
2014-06-13 Huddingespelen, Källbrinks IP
2014-06-12 Mälarenergi Stadslopp, Västerås
2014-06-08 Kastfemkamp, Jerikovallen/Huddinge
2014-06-07 Österåkersmilen, Österåker
2014-06-07 Mönsterås stadslopp, Mönsterås
2014-06-06 Paradisloppet, Värmdö
2014-06-06 Tyresö ungdoms- och veteransspel, Trollbäckens IP
2014-06-06 SAYO, Sollentuna
2014-06-03 Blodomloppet Stockholm, Djurgården
2014-05-31 Änglamilen, Ängelholm
2014-05-31 Stockholm Marathon, Stockholm
2014-05-30 Eksjö Stadslopp, Eksjö
2014-05-29 Borlänge 6h, Borlänge
2014-05-29 Vimmerbyloppet, Vimmerby
2014-05-29 DM och VDM 3000m Skåne, Lund
2014-05-24 Tolvanloppet, Bromma
2014-05-24 Stockholms Brantaste, Hammarbybacken
2014-05-22 Nordic Challenge 10 000m (Nordiska Mästerskap), Bislett Stadion, Oslo
2014-05-22 Milspåret, Djurgården
2014-05-18 VDM 2014-05-18- 2014-05-19, Sätra IP
2014-05-17 Lida Ultra marathon, Lida, Tullinge
2014-05-17 Göteborgsvarvet, Göteborg
2014-05-17 Skärholmsloppet, Skärholmen
2014-05-15 DTC-Loppet Danderyd, Djursholm
2014-05-14 Arenamilen, Vallentuna IP
2014-05-04 Haspa Hamburg Marathon, Hamburg
2014-05-03 Lidingö Ultra, Lidingö
2014-05-03 Sprincross, Stockholm
2014-05-03 Gävle Halvmarathon, Gävle
2014-05-03 Gävlemilen, Gävle
2014-05-01 Danderydsloppet, Danderyd
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta