Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2014-09-27 - Lidingöloppet, Lidingö  Tillbaka » 

2014-09-27 - Lidingöloppet, Lidingö

Officiell resultatlista »
 Klart väder
 (M)K 15
  1.   Therese Olin Ullevi 58.47
  2.   Maria Sandström Malmö 1.00.41
  3.   Ingeborg Kristine Lind NOR 1.02.29
  66.   Louise Berlin Studenterna 1.13.17 PB
 Oklar klassindelning. Många herrar står som kvinnor. Placeringar för damerna utifrån manuell genomgång av resultatlistan..
 Soligt, 15 grader, blåsigt
 K 30    (4534 fullföljande)
  1.   Annelie Johansson Ymer 1.57.28
  2.   Isabellah Andersson Hässelby 1.58.29
  3.   Emma Nordling Stockholm 1.58.46
  4.   Frida Lundén Studenterna 2.02.32
  13.   Gloria Vinstedt Studenterna 2.12.40
  17.   Sofia Linder Studenterna 2.16.08
  89.   Christin Bergkvist Studenterna 2.27.50
  164.   Lisen Sellén Studenterna 2.33.20
  2308.   Marie Höglund Studenterna 3.18.07
 Soligt, 15 grader, blåsigt
 M 30    (12476 fullföljande)
  1.   Lewis Korir Kenya 1.37.13
  2.   Lema Abere Chane Etiopien 1.38.04
  3.   Ezekiel Cherop Kenya 1.40.27
  37.   Andreas McConville Studenterna 1.53.37
  42.   Martin Ronnerstedt Studenterna 1.54.23 PB
  44.   Johannes Fahlström Studenterna 1.54.32 PB
  61.   Björn Englund Studenterna 1.56.27
  68.   Anders Söderlund Studenterna 1.57.18
  77.   Emil Jansson Studenterna 1.58.10 PB
  81.   Jakob Wernqvist Studenterna 1.58.26 PB
  90.   Daniel Nilsson Studenterna 1.59.15
  106.   Jonas Collet Studenterna 2.00.44 PB
  130.   Martin Holm Studenterna 2.02.17 PB
  144.   Patrik Viklund Studenterna 2.03.32
  200.   Andreas Lundegård Studenterna 2.06.08 PB
  273.   Jonas Lund Studenterna 2.09.03
  303.   Johan Borgman Studenterna 2.09.59
  341.   Johan Kristensen Studenterna 2.11.21
  477.   Fredrik Wallin Studenterna 2.13.39
  498.   Magnus Dahlin Studenterna 2.14.01
  654.   Michael Mårdh Studenterna 2.17.09
  685.   Johan Hardell Studenterna 2.17.50
  697.   Simon Frostner Studenterna 2.18.10
  755.   Anders Risling Studenterna 2.19.03
  929.   Jesper Uddin Studenterna 2.21.50 PB
  1054.   Clarence Ärlebrink Studenterna 2.23.31
  1526.   Kjell Svedman Studenterna 2.28.01
  1626.   Christoffer Olsson Studenterna 2.28.53
  1908.   Emil Lundgren Solna 2.31.08
  1914.   Rikard Jeneskog Studenterna 2.31.11
  2105.   Andreas Bylund Studenterna 2.32.41 PB
  2548.   Niclas Svensson ESIK 2.34.38 PB
  4410.   Per Lundgren Studenterna 2.47.13
  7544.   Fredrik Gustavsson Studenterna 3.05.47
  9751.   David Sundvall Xylem IF 3.25.00
    Stefan Genberg Studenterna DNF


Tidigare resultat
2015-08-01 Blidöloppet, Blidö
2015-08-01 Ölandsjoggen, Persnäs
2015-08-01 Axa Fjällmarathon Halv, Ottsjö - Trillevallen
2015-07-29 Enhörna Challenge II, Södertälje IP
2015-07-29 Kalmarmilen, Kalmar
2015-07-26 HAIS-spelen, Göingevallen, Hässleholm
2015-07-25 VSM, Uddevalla
2015-07-25 Falkenbergs stadslopp, Falkenberg
2015-07-19 Broloppet, Sollefteå
2015-07-15 Vitorialoppet, Borgholm
2015-07-07 Hr Anders Triple Run Bonanza, Källbrinks IP
2015-07-06 Karhu Run, Västervik
2015-07-04 Grevskapsloppet, Visingsö
2015-07-01 Enhörna Challange 1 (5000m), Södertälje IP
2015-06-27 Stockholm Trail, Nackareservatet
2015-06-27 Runrundan, Vallentuna
2015-06-27 Paavo Nurmi Maraton, Åbo, FIN
2015-06-26 Trosa Stadslopp, Trosa
2015-06-22 Löparnas Kväll, Campus Arena, Umeå
2015-06-16 Långlöparnas kväll, Stadion
2015-06-13 Jättelångt, Grisslehamn till Norrtäjle
2015-06-13 Duvnäsloppet, Saltsjö-Duvnäs
2015-06-13 Söder Runt, Söder
2015-06-12 Huddingespelen, Källbrinks IP
2015-06-09 Bagisloppet, Bagarmossen
2015-06-06 Bålstaloppet, Bålsta
2015-06-06 Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2015-06-06 Linköping halvmarathon, Linköping
2015-06-05 Österåkersmilen, Österåker
2015-06-05 Sollentuna Athletic Youth Open, Sollentuna
2015-05-31 Älvsjöloppet, Älvsjö gamla IP
2015-05-30 Stockholm Marathon, Stockholm
2015-05-29 Eksjö Stadslopp, Eksjö
2015-05-28 Hägglundsjoggen 3 2015, Örnsköldsvik
2015-05-23 Göteborgsvarvet, Göteborg
2015-05-23 Nordic Challenge , Århus, Danmark
2015-05-23 Skärholmsloppet, Skärholmen
2015-05-23 Tolvanloppet, Ålsten, Bromma.
2015-05-21 Milspåret, Djurgårdsbrunnsviken
2015-05-20 Arenamilen, del 2, Vallentuna IP
2015-05-16 Lida Ultramarathon, Lida, tullinge, Botkyrka
2015-05-13 Arenamilen del 1, Vallentuna
2015-05-09 Veteran DM utomhus , Sätra IP
2015-05-09 Kungsholmen Runt, Kungsholmen Stockholm
2015-05-03 Lidingö Ultra, Lidingö
2015-05-03 Tropicool 5K, Naples Florida, USA
2015-05-02 Nacka Halvmarathon, Nacka
2015-05-01 Strömmingsloppet, Vaxholm
2015-05-01 Danderydsloppet, Danderyd
2015-04-25 Women´s Health Halvmarathon, Stockholm
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta