Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2014-03-25 - IVVM, Budapest 2013-03-25--03-30, Budapest Ungern  Tillbaka » 

2014-03-25 - IVVM, Budapest 2013-03-25--03-30, Budapest Ungern

Officiell resultatlista »
 K55 400 Final-heat    (6 fullföljande)
  1.   Laura Mahady Great Britain 1.04.85
  2.   Jane Horder Great Britain 1.07.65
  3.   Lilly Wizen Gotland 1.08.33
  5.   Gunnel Tolfes Studenterna 1.10.41
 K55 200 Semi-heat    (12 fullföljande)
  1.   Averil McClelland Great Britain 28.63
  2.   Wendy Alexis Canada 28.91
  3.   Carole Filer Great Britain 29.72
  7.   Gunnel Tolfes Studenterna 31.42
 K55 4*200 M Final-heat    (4 fullföljande)
  1.   Great Britain 1.55.90
  2.   Canada 2.03.37
  3.   Sweden 2.08.92
 Sveriges lag: Gunnel Tolfes- Ulla Karnebäck - Majvi Wijk - Lilly Wizen
 K60 800 M Final-heat    (8 fullföljande)
  1.   Jeanette Flynn Australien 2.41.40
  2.   Coreen Steinbach United State 2.46.42
  3.   Caroline Marler Great Britain 2.50.04
  5.   Ulla Karnebäck Sweden 2.55.68
 k60 400 M Final-heat    (6 fullföljande)
  1.   Caroline Powell great Britain 64.76
  2.   Karla Del Grande Canada 67.13
  3.   Caroline Marler Great Britain 71.71
  5.   Ulla Karnebäck Sweden 76.45
 K60 400 M Semifinal 1-heat    (5 fullföljande)
  1.   Caroline Powell Great Britain 65.47
  2.   Anna Micheletti Italy 74.26
  3.   Ulla Karnebäck Sweden 74.85
 K60 200 M Semifinal 1-heat    (6 fullföljande)
  1.   Karla Del Grande Canada 28.61
  2.   Anna Micheletti Italy 31.35
  3.   Lynne Choate Australien 32.26
  6.   Ulla Karnebäck Sweden 33.80
 K60 200 M Försök 2-heat    (5 fullföljande)
  1.   Caroline Powell Great Britain 29.41
  2.   Anne Nelson Great Britain 33.63
  3.   Ulla Karnebäck Sweden 33.68
 K60 60 M Försök 3-heat    (6 fullföljande)
  1.   Ulrike Hiltscher Germany 9.43
  2.   Hildegard Vanhorenbeeck Belgium 9.50
  3.   Linda Lynch Australien 9.52
  5.   Ulla Karnebäck Sweden 10.36


Tidigare resultat
2014-05-03 Gävlemilen, Gävle
2014-05-01 Danderydsloppet, Danderyd
2014-04-27 Kvantumloppet, Huddinge
2014-04-26 SM 100 km, Uddevalla ultra, Uddevalla
2014-04-26 Kvarnloppet, Jakobsberg/Järfälla
2014-04-26 Women's Health Halvmarathon, Djurgården
2014-04-24 Salomon City Trail, Kungsträdgården - Södermalm - Gamla Stan.
2014-04-21 Boston Marathon, Boston, USA
2014-04-21 Enhörnas påsksmäll, Enhörna friluftsgård
2014-04-13 ABN AMRO Rotterdam Marathon MSR, Rotterdam, NED
2014-04-13 London Marathon, United Kingdom
2014-04-12 Night Trail Run, Bögs Gård, Sollentuna
2014-04-12 Täby Extreme Challenge 50 miles, Täby
2014-04-06 Zürich marathon, Zürich
2014-04-06 Paris Marathon, Paris
2014-04-05 Ursvik Ultra, Ursvik
2014-04-05 Startmilen, Örebro
2014-03-30 Warszawa Halvmarathon, Warszawa, POL
2014-03-30 Berlin Halvmarathon, Berlin, GER
2014-03-30 Premiärmilen, Stockholm
2014-03-29 Köpenhamn Halvmarathon, DEN
2014-03-25 IVVM, Budapest 2013-03-25--03-30, Budapest Ungern
2014-03-16 Meia Maratona de Lisboa EDP, Lissabon / Portugal
2014-03-16 Barcelona Marathon, Barcelona, ESP
2014-03-16 Två Sjöar Runt, Sundbyberg
2014-03-15 Löparmångkampen 2014, Bosön
2014-03-09 Den Haag halvmarathon, Den Haag
2014-03-08 Bore Cup deltävling 4, Uppsala
2014-03-04 Storängsös 13, Storängshallen, Huddinge
2014-02-23 Malta Marathon, Malta
2014-02-15 Bore Cup deltävling 3, Vallentuna
2014-02-09 Vinthundsvintern II, Sätra
2014-02-09 IVSM, Storängshallen
2014-02-08 Vinthundsvintern I , Sätra
2014-02-06 XL-galan, Globen, Stockholm
2014-02-02 Rock 'N' Roll New Orleans Half Marathon, New Orleans USA
2014-02-01 Raka Spåret, Sätrahallen, Stockholm
2014-02-01 Råby Indoor Games, Munktellarenan, Eskilstuna
2014-01-25 Norrköping indoor games, Norrköping
2014-01-24 Dubai marathon, Dubai, UAE
2014-01-24 Hammarbyspelen, Sätra friidrottshall
2014-01-18 Scandic Indoor open , Huddinge
2014-01-11 IVDM, Sätra friidrottshall
2014-01-11 Bore Cup deltävlin 2, Hemlingby Gävle
2014-01-04 Täby Vinterspel, Sätra friidrottshall
2013-12-31 Silvesterlauf, München
2013-12-31 Sylversterloppet, Göteborg
2013-12-31 Nyårsloppet Vallentuna, Vallentuna
2013-12-07 Bore Cup Björklinge deltävling 1, Björklinge, Björkvallens IP, Uppsala
2013-11-30 Triumfglass-spelen, Tybblelundshallen/Örebro
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta