Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2014-11-09 - Studenternas Femkamp 2014, Bosön  Tillbaka » 

2014-11-09 - Studenternas Femkamp 2014, Bosön

 KS Totalpoäng    (3 fullföljande)
  1.   Ulla Karnebäck FK Studenterna 1199
  2.   Monika Grudzinska FK Studenterna 1195
  3.   Emelie Ovenholm FK Studenterna 400
 MS Totalpoäng    (5 fullföljande)
  1.   Thomas Pechacker FK Studenterna 2175
  2.   Johannes Blom FK Studenterna 2022
  3.   Ingemar Ztorm FK Studenterna 1498
  4.   Niclas Ivarsson FK Studenterna 1296
  5.   John Bäck Turebergs FK 526
 MS & KS 1500m Gemensmt heat-heat    (6 fullföljande)
  1.   Thomas Pechacker FK Studenterna 4.41.5m
  2.   Monika Grudzinska FK Studenterna 5.59.8m
  3.   Johannes Blom FK Studenterna 6.07.0m
  4.   John Bäck Turebergs FK 6.25.6m PB
  5.   Ulla Karnebäck FK Studenterna 6.40.7m
  6.   Emelie Ovenholm FK Studenterna 6.59.2m
 KS Höjd    (1 fullföljande)
  1.   Ulla Karnebäck FK Studenterna 1.10
 MS Höjd    (4 fullföljande)
  1.   Thomas Pechacker FK Studenterna 1.45
  2.   Johannes Blom FK Studenterna 1.40
  3.   Ingemar Ztorm FK Studenterna 1.40
  4.   John Bäck Turebergs FK 1.00 PB
 KS Kula    (3 fullföljande)
  1.   Ulla Karnebäck FK Studenterna 6.48
  2.   Monika Grudzinska FK Studenterna 6.29
  3.   Emelie Ovenholm FK Studenterna 4.28
 MS Kula    (5 fullföljande)
  1.   Johannes Blom FK Studenterna 12.67
  2.   Ingemar Ztorm FK Studenterna 10.97
  3.   Niclas Ivarsson FK Studenterna 10.81
  4.   Thomas Pechacker FK Studenterna 9.15
  5.   John Bäck Turebergs FK 3.86
 4 kg kula (John 2 kg)
 KS Längdhopp    (3 fullföljande)
  1.   Ulla Karnebäck FK Studenterna 3.28
  2.   Monika Grudzinska FK Studenterna 2.96
  3.   Emelie Ovenholm FK Studenterna 2.24
 MS Längdhopp    (5 fullföljande)
  1.   Johannes Blom FK Studenterna 4.92
  2.   Niclas Ivarsson FK Studenterna 4.57
  3.   Ingemar Ztorm FK Studenterna 4.56
  4.   Thomas Pechacker FK Studenterna 4.11
  5.   John Bäck Turebergs FK 3.56
 KS 200m    (3 fullföljande)
  1.   Monika Grudzinska FK Studenterna 32.4m
  2.   Ulla Karnebäck FK Studenterna 34.3m
  3.   Emelie Ovenholm FK Studenterna 41.0m
 MS 200m    (5 fullföljande)
  1.   Thomas Pechacker FK Studenterna 26.5m
  2.   Niclas Ivarsson FK Studenterna 26.8m
  3.   Johannes Blom FK Studenterna 26.9m
  4.   Ingemar Ztorm FK Studenterna 28.6m
  5.   John Bäck Turebergs FK 36.4m


Tidigare resultat
2015-08-01 Blidöloppet, Blidö
2015-08-01 Ölandsjoggen, Persnäs
2015-08-01 Axa Fjällmarathon Halv, Ottsjö - Trillevallen
2015-07-29 Enhörna Challenge II, Södertälje IP
2015-07-29 Kalmarmilen, Kalmar
2015-07-26 HAIS-spelen, Göingevallen, Hässleholm
2015-07-25 VSM, Uddevalla
2015-07-25 Falkenbergs stadslopp, Falkenberg
2015-07-19 Broloppet, Sollefteå
2015-07-15 Vitorialoppet, Borgholm
2015-07-07 Hr Anders Triple Run Bonanza, Källbrinks IP
2015-07-06 Karhu Run, Västervik
2015-07-04 Grevskapsloppet, Visingsö
2015-07-01 Enhörna Challange 1 (5000m), Södertälje IP
2015-06-27 Stockholm Trail, Nackareservatet
2015-06-27 Runrundan, Vallentuna
2015-06-27 Paavo Nurmi Maraton, Åbo, FIN
2015-06-26 Trosa Stadslopp, Trosa
2015-06-22 Löparnas Kväll, Campus Arena, Umeå
2015-06-16 Långlöparnas kväll, Stadion
2015-06-13 Jättelångt, Grisslehamn till Norrtäjle
2015-06-13 Duvnäsloppet, Saltsjö-Duvnäs
2015-06-13 Söder Runt, Söder
2015-06-12 Huddingespelen, Källbrinks IP
2015-06-09 Bagisloppet, Bagarmossen
2015-06-06 Bålstaloppet, Bålsta
2015-06-06 Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2015-06-06 Linköping halvmarathon, Linköping
2015-06-05 Österåkersmilen, Österåker
2015-06-05 Sollentuna Athletic Youth Open, Sollentuna
2015-05-31 Älvsjöloppet, Älvsjö gamla IP
2015-05-30 Stockholm Marathon, Stockholm
2015-05-29 Eksjö Stadslopp, Eksjö
2015-05-28 Hägglundsjoggen 3 2015, Örnsköldsvik
2015-05-23 Göteborgsvarvet, Göteborg
2015-05-23 Nordic Challenge , Århus, Danmark
2015-05-23 Skärholmsloppet, Skärholmen
2015-05-23 Tolvanloppet, Ålsten, Bromma.
2015-05-21 Milspåret, Djurgårdsbrunnsviken
2015-05-20 Arenamilen, del 2, Vallentuna IP
2015-05-16 Lida Ultramarathon, Lida, tullinge, Botkyrka
2015-05-13 Arenamilen del 1, Vallentuna
2015-05-09 Veteran DM utomhus , Sätra IP
2015-05-09 Kungsholmen Runt, Kungsholmen Stockholm
2015-05-03 Lidingö Ultra, Lidingö
2015-05-03 Tropicool 5K, Naples Florida, USA
2015-05-02 Nacka Halvmarathon, Nacka
2015-05-01 Strömmingsloppet, Vaxholm
2015-05-01 Danderydsloppet, Danderyd
2015-04-25 Women´s Health Halvmarathon, Stockholm
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta