Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2014-11-09 - Studenternas Femkamp 2014, Bosön  Tillbaka » 

2014-11-09 - Studenternas Femkamp 2014, Bosön

 KS Totalpoäng    (3 fullföljande)
  1.   Ulla Karnebäck FK Studenterna 1199
  2.   Monika Grudzinska FK Studenterna 1195
  3.   Emelie Ovenholm FK Studenterna 400
 MS Totalpoäng    (5 fullföljande)
  1.   Thomas Pechacker FK Studenterna 2175
  2.   Johannes Blom FK Studenterna 2022
  3.   Ingemar Ztorm FK Studenterna 1498
  4.   Niclas Ivarsson FK Studenterna 1296
  5.   John Bäck Turebergs FK 526
 MS & KS 1500m Gemensmt heat-heat    (6 fullföljande)
  1.   Thomas Pechacker FK Studenterna 4.41.5m
  2.   Monika Grudzinska FK Studenterna 5.59.8m
  3.   Johannes Blom FK Studenterna 6.07.0m
  4.   John Bäck Turebergs FK 6.25.6m PB
  5.   Ulla Karnebäck FK Studenterna 6.40.7m
  6.   Emelie Ovenholm FK Studenterna 6.59.2m
 KS Höjd    (1 fullföljande)
  1.   Ulla Karnebäck FK Studenterna 1.10
 MS Höjd    (4 fullföljande)
  1.   Thomas Pechacker FK Studenterna 1.45
  2.   Johannes Blom FK Studenterna 1.40
  3.   Ingemar Ztorm FK Studenterna 1.40
  4.   John Bäck Turebergs FK 1.00 PB
 KS Kula    (3 fullföljande)
  1.   Ulla Karnebäck FK Studenterna 6.48
  2.   Monika Grudzinska FK Studenterna 6.29
  3.   Emelie Ovenholm FK Studenterna 4.28
 MS Kula    (5 fullföljande)
  1.   Johannes Blom FK Studenterna 12.67
  2.   Ingemar Ztorm FK Studenterna 10.97
  3.   Niclas Ivarsson FK Studenterna 10.81
  4.   Thomas Pechacker FK Studenterna 9.15
  5.   John Bäck Turebergs FK 3.86
 4 kg kula (John 2 kg)
 KS Längdhopp    (3 fullföljande)
  1.   Ulla Karnebäck FK Studenterna 3.28
  2.   Monika Grudzinska FK Studenterna 2.96
  3.   Emelie Ovenholm FK Studenterna 2.24
 MS Längdhopp    (5 fullföljande)
  1.   Johannes Blom FK Studenterna 4.92
  2.   Niclas Ivarsson FK Studenterna 4.57
  3.   Ingemar Ztorm FK Studenterna 4.56
  4.   Thomas Pechacker FK Studenterna 4.11
  5.   John Bäck Turebergs FK 3.56
 KS 200m    (3 fullföljande)
  1.   Monika Grudzinska FK Studenterna 32.4m
  2.   Ulla Karnebäck FK Studenterna 34.3m
  3.   Emelie Ovenholm FK Studenterna 41.0m
 MS 200m    (5 fullföljande)
  1.   Thomas Pechacker FK Studenterna 26.5m
  2.   Niclas Ivarsson FK Studenterna 26.8m
  3.   Johannes Blom FK Studenterna 26.9m
  4.   Ingemar Ztorm FK Studenterna 28.6m
  5.   John Bäck Turebergs FK 36.4m


Tidigare resultat
2015-05-09 Veteran DM utomhus , Sätra IP
2015-05-09 Kungsholmen Runt, Kungsholmen Stockholm
2015-05-03 Lidingö Ultra, Lidingö
2015-05-03 Tropicool 5K, Naples Florida, USA
2015-05-02 Nacka Halvmarathon, Nacka
2015-05-01 Strömmingsloppet, Vaxholm
2015-05-01 Danderydsloppet, Danderyd
2015-04-25 Women´s Health Halvmarathon, Stockholm
2015-04-25 Kvarnloppet, Järfälla
2015-04-19 Manchester marathon, Manchester
2015-04-19 Verrazano Festival 10k , New York
2015-04-18 TEC 50 Miles, Täby
2015-04-18 Åda Wild Boar Race, Åda, Trosa
2015-04-18 SM-Milen, Malmö
2015-04-12 Paris Marathon, Paris
2015-04-11 Kvantumloppet, Huddinge
2015-03-29 Berlin halvmarathon, Berlin
2015-03-29 Premiärmilen, Norra Djurgården.
2015-03-22 Brisbane Twilight Running festival, Brisbane, AUS
2015-03-21 Marsspelen, Örebro
2015-03-17 5000 meter Indoors, Huddinge
2015-03-15 Två sjöar runt, Sundbyberg
2015-03-08 IVSM, Borås
2015-02-14 Hammarbyspelen, Sätra
2015-02-13 Hammarbyspelen, Sätra
2015-02-07 Vinthundsvintern, Sätrahallen
2015-01-31 Raka Spåret, Sätrahallen
2015-01-27 Storrängsös, Storängshallen, Huddinge
2015-01-24 Storängsös, Storängshallen, Huddinge
2015-01-24 Norrköping Indoor Games, Stadium Arena, Norrköping
2015-01-18 Scandic Indoor Games, Storängshallen
2015-01-17 Scandic Indoor Games, Storängshallen
2015-01-11 IVDM-dag 2, Sätra friidrottshall
2015-01-10 IVDM-dag 1, Sätra friidrottshall
2015-01-03 Öppna VDM Gästrikland, Bollnäs
2014-12-31 Nyårsloppet , Vallentuna
2014-12-21 Pisa Marathon, Pisa
2014-12-20 Storängsös, Storängshallen, Huddinge
2014-12-06 Bore Cup, deltävling 1, Uppsala
2014-11-29 Triumglasspelen, Tybblelundshallen, Örebro
2014-11-22 Stockholm Tunnel Run, Norra Länken
2014-11-16 Valencia Marathon, Valencia
2014-11-16 Istanbul Marathon, Istanbul
2014-11-09 Vintermarathon, Norra Djurgården, Stockholm
2014-11-09 Studenternas Femkamp 2014, Bosön
2014-11-02 New York Marathon, New York, USA
2014-10-26 Semi marathon du bois de Vincennes, Paris, FRA
2014-10-26 Långa Tullinge-Tumbaloppet, Lida friluftsgård, Tullinge
2014-10-19 Terräng SM dag 2, Vilsta, Eskilstuna
2014-10-19 Amsterdam Marathon, Amsterdam, NED
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta