Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2015-03-29 - Berlin halvmarathon, Berlin  Tillbaka » 

2015-03-29 - Berlin halvmarathon, Berlin

Officiell resultatlista »
Blöt bana efter natt och morgonregn. Uppehåll under loppet. Ganska blåsigt, byiga vindar. Mest motvind på andra halvan.
 Män 21,1 km    (14845 fullföljande)
  1. (MH-1) Biranhu Legese Etiopien 59.45
  2. (M30-1) David Kogei Kenya 59.46
  3. (MH-2) Abraham Cheroben Kenya 59.49
  37. (M35-2) Patrik Engström Studenterna 1.07.46
  48. (M30-16) Andreas McConville Studenterna 1.09.08
  73. (M30-26) Johannes Fahlström Studenterna 1.12.30 PB
  92. (M30-31) Martin Holm Studenterna 1.13.52 PB
  111. (M30-35) Emil Jansson Studenterna 1.15.07 PB
  126. (M50-2) Lorenzo Nesi Studenterna 1.16.02
  132. (M30-37) Johan Borgman Studenterna 1.16.21 PB
  149. (M35-24) Patrik Viklund Studenterna 1.16.58 PB
  178. (M40-11) Erik B:son Blomberg Studenterna 1.18.06 PB
  204. (MH-71) Andreas Lundegård Studenterna 1.18.55 PB
  258. (M35) Jonas Lund Studenterna 1.20.09
  276. (M40-29) Christian Bengtzelius Studenterna 1.20.43 PB
  287. (M35) Jonas Manole Studenterna 1.20.59
  371. (MH-104) Emil Lundgren Studenterna 1.22.50 PB
  448. (M30-107) Anders Carbonnier Studenterna 1.23.48 PB
  742. (M50-49) Jordi Viana Studenterna 1.27.37
  785. (M-40-116) Stefan Genberg Studenterna 1.27.58
  814. (M30-178) Lukas Persson Studenterna 1.28.22 PB
  851. (M45-108) Fredrik Nöu Studenterna 1.28.41
  1629. (M40-266) Rikard Jeneskog Studenterna 1.33.54
  1661. (M55-50) Per Gysing Studenterna 1.34.05
  1751. (M35-313) Andreas Bylund Studenterna 1.34.37
  2458. (M40-390) Niclas Svensson Studenterna 1.37.52
 Damer 21,1 km    (8719 fullföljande)
  1. (WH-1) Cynthia Chepchirchir Kosgei Kenya 1.10.52
  2. (WH-2) Elizeba Cherono Kenya 1.10.56
  3. (W35-1) Isabellah Andersson Hässelby SK 1.11.31
  7. (W30-1) Frida Lundén, 84 FK Studenterna 1.15.21 PB
  25. (W30-3) Gloria Vinstedt, 83 FK Studenterna 1.24.10
  28. (W40-3) Ulrika Orrhult, 72 FK Studenterna 1.24.30 PB
  30. (W30-4) Sofia Linder, 83 FK Studenterna 1.25.24 PB
  283. (WH-96) Louise Berlin, 87 FK Studenterna 1.41.12 PB


Tidigare resultat
2015-09-12 Stockholm Halvmarathon, Stockholm
2015-09-05 Göteborgsvarvets Seedningslopp Arvika, Arvika
2015-09-02 Hälsoloppet, Huddinge
2015-09-01 Ursvik XTreme Final, Ursvik
2015-08-29 Göteborgsvarvet Seedningslopp Örebro, Örebro
2015-08-29 Bromölla Halvmarathon, Bromölla
2015-08-25 Sommarspelen, Stadion
2015-08-22 Ultravasan90, Sälen till Mora
2015-08-22 Ultravasan 90, Sälen/Mora
2015-08-19 Viking Line spelen, Källbrinks IP
2015-08-16 Sommarsmajlet, Lidingövallen
2015-08-15 Midnattsloppet, Söder
2015-08-15 Prinsens minne, Halmstad
2015-08-08 Axa Fjällmarathon, Vålådalen - Trillevallen
2015-08-08 Lidingöloppet On Tour Södertälje, Tveta, Södertälje
2015-08-08 Euro Games, Stockholm stadion
2015-08-07 SM, Söderhamn
2015-08-01 Vidmark15, Hemlingby, Gävle
2015-08-01 Blidöloppet, Blidö
2015-08-01 Ölandsjoggen, Persnäs
2015-08-01 Axa Fjällmarathon Halv, Ottsjö - Trillevallen
2015-07-29 Enhörna Challenge II, Södertälje IP
2015-07-29 Kalmarmilen, Kalmar
2015-07-26 HAIS-spelen, Göingevallen, Hässleholm
2015-07-25 VSM, Uddevalla
2015-07-25 Falkenbergs stadslopp, Falkenberg
2015-07-19 Broloppet, Sollefteå
2015-07-15 Vitorialoppet, Borgholm
2015-07-07 Hr Anders Triple Run Bonanza, Källbrinks IP
2015-07-06 Karhu Run, Västervik
2015-07-04 Grevskapsloppet, Visingsö
2015-07-01 Enhörna Challange 1 (5000m), Södertälje IP
2015-06-27 Stockholm Trail, Nackareservatet
2015-06-27 Runrundan, Vallentuna
2015-06-27 Paavo Nurmi Maraton, Åbo, FIN
2015-06-26 Trosa Stadslopp, Trosa
2015-06-22 Löparnas Kväll, Campus Arena, Umeå
2015-06-16 Långlöparnas kväll, Stadion
2015-06-13 Jättelångt, Grisslehamn till Norrtäjle
2015-06-13 Duvnäsloppet, Saltsjö-Duvnäs
2015-06-13 Söder Runt, Söder
2015-06-12 Huddingespelen, Källbrinks IP
2015-06-09 Bagisloppet, Bagarmossen
2015-06-06 Bålstaloppet, Bålsta
2015-06-06 Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2015-06-06 Linköping halvmarathon, Linköping
2015-06-05 Österåkersmilen, Österåker
2015-06-05 Sollentuna Athletic Youth Open, Sollentuna
2015-05-31 Älvsjöloppet, Älvsjö gamla IP
2015-05-30 Stockholm Marathon, Stockholm
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta