Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2015-09-26 - Lidingöloppet, Lidingö  Tillbaka » 

2015-09-26 - Lidingöloppet, Lidingö

Officiell resultatlista »
 Damer 10 km    (4240 fullföljande)
  1.   Webelam Ayele Etiopien 34.29
  2.   Yewbdar Gele Etiopien 34.51
  3.   Roman Mengistu Etiopien 35.43
  10.   Frida Lundén Studenterna 38.47
  20.   Ida Gudmundson Studenterna 41.40
  36.   Weronika Bruzchalska Studenterna 43.34
  42.   Ida Hågstrand Studenterna 44.46
  47.   Lisen Sellén Studenterna 45.37
  59.   Emelie Moberg Studenterna 46.39
  60.   Louise Berlin Studenterna 46.45
 Lidingö Tjejlopp
 K60 10 km    (82 fullföljande)
  1.   Lubov Pospeshina Skövde 46.43
  2.   Ann-Katrin Lundqvist Sisu Nässjö 48.49
  3.   Birgitta Öhman Drottningholm 49.08
  10.   Ulla Karnebäck Studenterna 56.03
 K 30
  1.   Annelie Johansson Hälle 1.58.15
  2.   Ida Nilsson Högby 1.58.49
  3.   Malin Ewerlöf Lidingö 2.00.09
  11.   Gloria Vinstedt Studenterna 2.09.13
  22.   Isabelle Öblom Studenterna 2.14.44
  47.   Malin Gibrand Studenterna 2.20.19
  148.   Jenny Ramstedt Studenterna 2.29.16
  304.   Josefin Eriksson Studenterna 2.36.41
 M 30
  1.   William Morwabe Kenya 1.37.37
  2.   Japhet Kipkorir Kenya 1.37.49
  3.   Hosea Kiplagat Kenya 1.38.16
  18.   Patrik Engström Studenterna 1.46.59
  26.   Johannes Fahlström Studenterna 1.49.37
  36.   Martin Holm Studenterna 1.51.32
  60.   Fredrik Gustavsson Studenterna 1.55.33
  65.   Martin Ronnerstedt Studenterna 1.55.55
  77.   Jonas Collet Studenterna 1.57.01
  78.   Emil Jansson Studenterna 1.57.02
  83.   Anders Söderlund Studenterna 1.57.32
  88.   Daniel Nilsson Studenterna 1.57.56
  105.   Patrik Viklund Studenterna 1.58.53
  117.   Erik Blomberg Studenterna 1.59.38
  138.   Harri Karlsson Studenterna 2.01.55
  155.   Ulf Yngvesson Studenterna 2.02.53
  248.   Johan Kristensen Studenterna 2.06.30
  258.   Björn Widing Studenterna 2.06.52
  328.   Isak Hellström Studenterna 2.09.03
  348.   Christian Bengtzelius Studenterna 2.09.28 PB
  429.   Peter Rosen Studenterna 2.11.34
  510.   Jesper Uddin, 74 Studenterna 2.12.58 PB
  520.   Anders Risling Studenterna 2.13.07
  522.   Jakob Zimmernamn Studenterna 2.13.09
  524.   Pontus Östlund Studenterna 2.13.11
  534.   Max Lindberg Studenterna 2.13.22
  584.   Sebastian Rosengren Studenterna 2.14.00
  585.   Fredrik Wallin Studenterna 2.14.02
  771.   Christoffer Olsson Studenterna 2.17.53
  1467.   Andreas Bylund Studenterna 2.26.16
  1688.   Johannes Karlsson Studenterna 2.28.09
  4974.   Rikard Jeneskog Studenterna 2.49.36
  7670.   Petter Ericsson Studenterna 3.05.03


Tidigare resultat
2016-03-12 Marsspelen, Örebro
2016-03-06 Fitbit Semi de Paris , Paris
2016-03-04 VETERAN-SM INOMHUS 4-6 MARS 2016, Bollnäs
2016-02-20 Arena Run, Stockholm - Friends Arena
2016-02-14 BCN Mitja Marató de Barcelona, Barcelona
2016-02-12 Hammarbyspelen, Sätrahallen
2016-02-06 Bore Cup - Deltävling 3, Björklinge utanför Uppsala
2016-01-30 Vinthundsvintern, Sätrahallen
2016-01-24 Inlagda gurkspelen, Västerås
2016-01-23 Hälsingespelen , Bollnäs
2016-01-23 Täby Vinterspel, Sätrahallen
2016-01-15 Scandic Indoor Games, Huddinge
2016-01-09 Bore cup deltävling 2, Sävja, Uppsala
2016-01-09 IVDM, Sätrahallen
2015-12-31 Nyårsloppet, Vallentuna
2015-12-15 Blåfrusen Ultramarathon, Åkersberga till vaxholm och tillbaka
2015-12-10 Hofer Invitational, Nolia Friidrottshall, Umeå
2015-12-05 Queen Elizabeth Olympic Park Race, London
2015-12-05 Bore Cup deltävling 1, Sala
2015-11-29 Adventsloppet, Gävle
2015-11-26 Silicon Valley Turkey Trot 2015, San Jose, Kalifornien, USA
2015-11-22 Berkely Half Marathon, Berkeley, California, USA
2015-11-07 Vintermarathon, Stockholm
2015-10-25 Frankfurt Marathon, Frankfurt
2015-10-24 Terräng-SM, Uddevalla
2015-10-18 Amsterdam Marathon, Amsterdam, Holland
2015-10-17 Terräng-DM, Huddinge
2015-10-17 Växjö Marathon, Växjö
2015-10-11 Hässelbyloppet, Hässelby
2015-10-11 Uppsala Studentlopp, Uppsala
2015-10-10 Sörmlands Ultra Marathon, Stockholm
2015-10-04 Tullingeloppet, Brantbrinks IP, Tullinge
2015-10-03 Skogsmaran, Skatås - Hindås
2015-10-03 Solviksloppet, Solviksängen, Bromma.
2015-09-27 Berlin Marathon, Berlin, GER
2015-09-26 Lidingöloppet, Lidingö
2015-09-19 Topploppet, Hagaparken
2015-09-19 ALJ Open, Stadion
2015-09-13 Vilnius Halvmarathon, Vilnius, LTU
2015-09-12 Helsingborg Marathon, Helsingborg
2015-09-12 Stockholm Halvmarathon, Stockholm
2015-09-05 Göteborgsvarvets Seedningslopp Arvika, Arvika
2015-09-02 Hälsoloppet, Huddinge
2015-09-01 Ursvik XTreme Final, Ursvik
2015-08-29 Göteborgsvarvet Seedningslopp Örebro, Örebro
2015-08-29 Bromölla Halvmarathon, Bromölla
2015-08-25 Sommarspelen, Stadion
2015-08-22 Ultravasan90, Sälen till Mora
2015-08-22 Ultravasan 90, Sälen/Mora
2015-08-19 Viking Line spelen, Källbrinks IP
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta