Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2016-01-09 - IVDM, Sätrahallen  Tillbaka » 

2016-01-09 - IVDM, Sätrahallen

Officiell resultatlista »
2-dagars, även 2016-01-10
 K75 200m    (1 fullföljande)
  1.   Kristina Carlsson, 40 FK Studenterna 42.96
 K60 200m    (3 fullföljande)
  1.   Lilly Wizén, 55 Roma IF 32.82
  2. (1) Ulla Karnebäck, 53 FK Studenterna 34.40
  3.   Ewa Wahlberg, 55 Uppsala LK 40.49
 K35 800m    (2 fullföljande)
  1.   Eleonore Gåvsten, 79 IF Linnea 2.33.63
  2.   Emelie Ovenholm, 81 FK Studenterna 3.11.27
 M50 800m    (3 fullföljande)
  1.   Simon Lefvert, 66 FK Studenterna 2.22.27
  2.   Roland Lycksell, 64 IFK Lidingö 2.25.83
  3.   Mats Lindroos, 65 Mälarhöjden IK 2.31.55
 M40 3000m    (6 fullföljande)
  1.   Paul Krochak, 75 FK Studenterna 9.19.33
  2.   Erik B:son Blomberg, 74 FK Studenterna 9.45.28
  3.   Antonio Nino Lavecchia, 72 Huddinge AIS 10.10.46
 K75 400m    (1 fullföljande)
  1.   Kristina Carlsson, 40 FK Studenterna 103.28
 K60 400m    (2 fullföljande)
  1.   Lilly Wizén, 55 Roma IF 73.74
  2. (1) Ulla Karnebäck, 53 FK Studenterna 78.11
 K60 60m    (2 fullföljande)
  1.   Lilly Wizén, 55 Roma IF 9.68
  2. (1) Ulla Karnebäck, 53 FK Studenterna 10.51
 M40 400m    (1 fullföljande)
  1.   Per Sandell FK Studenterna 55.69 577
 M35 200m    (3 fullföljande)
  1.   Mikael Brodersen, 80 FK Studenterna 25.25 536
  2.   Niclas Ivarsson, 81 FK Studenterna 26.34 PB 452
  3.   David Linnros Hellas FK 27.39
 M40 60m Final-heat    (7 fullföljande)
  1.   Angel Galan, 72 Danderyds SK 7.45
  2.   Magnus Nilsson, 72 IFK Lidingö 7.50
  3.   Hjalmar Didrikson, 74 Runday IF 7.88
  7.   Mattias Sandström, 73 FK Studenterna 8.16
 M40 60m Försök 1-heat    (5 fullföljande)
  1.   Angel Galan, 72 Danderyds SK 7.68
  2.   Pär Mattsson, 74 Bromma IF 7.85
  3.   Mattias Sandström, 73 FK Studenterna 8.21
 M35 60m    (5 fullföljande)
  1.   Noël Edling, 80 Hellas FK 7.82
  2.   Mikael Brodersen, 80 FK Studenterna 7.84
  3.   Joel Djerf, 78 Turebergs FK 8.05
  4.   Niclas Ivarsson, 81 FK Studenterna 8.19 PB
  5.   Kalle dos Santos, 79 Huddinge AIS 8.36


Tidigare resultat
2016-06-21 Ursvik Extreme - Deltävling 4, Ursvik, Sundbyberg
2016-06-21 Långlöparnas Kväll, Stockholms Stadion
2016-06-18 Karlstad Stadslopp, Karlstad
2016-06-17 Diamond 1000, Stockholms Stadion
2016-06-15 SM-Milen, Stockholm
2016-06-12 Stockholm Trail, Hammarbybacken
2016-06-12 Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
2016-06-11 Jättelångt, Grisslehamn-Norrtälje
2016-06-11 Malmöloppet, Malmö
2016-06-11 Söder Runt, Söder
2016-06-11 Österåkersmilen, Åkersberga
2016-06-08 Bagisloppet 2016, Bagarmossen
2016-06-06 Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP
2016-06-04 Asics Stockholm Marathon, Stockholm
2016-06-04 Kvarnsvedenspelen, Kvarnsvedens IP
2016-06-01 Hägglundsjoggen, deltävling 4, Örnsköldsvik
2016-05-31 Vårruset, Umeå
2016-05-28 Stockholms brantaste, Hammarbybacken, Stockholm
2016-05-28 Tolvanloppet, Ålsten
2016-05-25 Hägglundsjoggen, deltävling 3, Örnsköldsvik
2016-05-22 Copenhagen Marathon, Köpenhamn, DK
2016-05-21 Ursvik Ultra, Lida Tullinge
2016-05-21 AIK Jubileumslopp, Solna
2016-05-21 Göteborgsvarvet, Göteborg
2016-05-21 Skärholmsloppet, Skärholmen
2016-05-18 Hägglundsjoggen, deltävling 2, Örnsköldsvik
2016-05-15 VDM, Sätra IP
2016-05-14 Grand-Prix von Bern, Bern, CH
2016-05-14 ICA-loppet, Sundsvall
2016-05-11 Hägglundsjoggen, deltävling 1, Örnsköldsvik
2016-05-11 Arenamilen, Vallentuna
2016-05-08 Lidingö Ultra, Lidingö
2016-05-03 Ursvik Extreme Deltävling 2, Ursvik, Sundbyberg
2016-05-03 Ursvik XTreme, deltävling 2, Ursvik
2016-04-23 Ältasjön runt, Älta
2016-04-19 Ursvik XTreme, deltävling 1, Ursvik
2016-04-17 Hamburg marathon, Hamburg, GER
2016-04-16 Heleneholms Marathon, Malmö
2016-04-16 Premiärloppet, Göteborg
2016-04-16 Österlen Spring Trail, Verkeån trail, Verkeåns naturreservat, Skåne
2016-04-16 Kvarnloppet, Jakobsberg
2016-04-10 Wien marathon, Wien, AUT
2016-04-09 Kvantumloppet, Huddinge
2016-04-02 Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm.
2016-03-20 EDP Half Marathon, Lissabon, PT
2016-03-20 Göteborgsvarvet Seedningslopp, Göteborg
2016-03-20 Två Sjöar Runt, Sundbyberg
2016-03-19 Ursvik Ultra, Ursvik, Sundbyberg
2016-03-17 Löparnas kväll, Umeå
2016-03-12 Bore Cup, Hemlingby
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta