Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2016-03-04 - VETERAN-SM INOMHUS 4-6 MARS 2016, Bollnäs  Tillbaka » 

2016-03-04 - VETERAN-SM INOMHUS 4-6 MARS 2016, Bollnäs

Officiell resultatlista »
 K75 800m    (2 fullföljande)
  1.   Viveka Rüffel, 39 Nyköpings Runners 4.02.40
  2.   Kristina Carlsson, 40 Studenterna 4.07.03
 K75 200m    (1 fullföljande)
  1.   Kristina Carlsson, 40 Studenterna 42.50
 K75 400m    (1 fullföljande)
  1.   Kristina Carlsson, 40 Studenterna 1.39.04
 K75 60m    (2 fullföljande)
  1.   Kristina Carlsson, 40 Studenterna 11.94
  2.   Sonja Nilsson, 39 Lund 12.93
 K50 200m    (2 fullföljande)
  1.   Carina Palmquist, 62 Villstad 31.23
  2.   Anita Christenson, 66 Studenterna 36.23
 K50 400m    (1 fullföljande)
  1.   Anita Christenson, 66 Studenterna 83.14
 K50 60m    (6 fullföljande)
  1.   Carina Palmquist, 62 Villstad 9.12
  2.   Eva Krönlein, 66 Lidingö 9.26
  3.   Charlotta Kimby, 65 Stocksund 9.33
  6.   Anita Christenson, 66 Studenterna 10.63
 M40 800m    (5 fullföljande)
  1.   Magnus Aare, 74 Gefle 2.10.60
  2.   Tobias Illeboo, 73 Malmö 2.11.00
  3.   Per Sandell, 76 Studenterna 2.11.35
 400m M40 Samlad lista-heat    (5 fullföljande)
  1.   Magnus Nilsson, 72 Lidingö 54.90
  2.   Per Sandell, 76 Studenterna 55.10
  3.   Tobias Illeboo, 73 Malmö 55.17
 K35 800m    (2 fullföljande)
  1.   Sofia Gåvsten, 79 Uppsala 2.37.60
  2.   Emelie Ovenholm, 81 Studenterna 3.09.84
 K35 400m Samlad lista-heat    (8 fullföljande)
  1.   Linda Holmström , 79 Nyköping 64.74
  2.   Ann Björkstedt, 78 Stocksund 64.85
  3.   Frida Össmar, 77 Högby 65.36
  8.   Emelie Ovenholm, 81 Studenterna 81.29
 M35 200m Final-heat    (3 fullföljande)
  1.   Peder Berge, 79 Huddinge 25.30
  2.   Mikael Brodersen, 80 Studenterna 25.40
  3.   Warren Russell, 80 Stockholm Snipers 26.50
 M35 Längdhopp    (4 fullföljande)
  1.   Erik Henrysson, 79 Nora 5.93
  2.   Lasse Ohtamaa, 80 Huddinge 5.80
  3.   Mikael Brodersen, 80 Studenterna 5.74
  4.   Warren Russell, 80 Stockholm Snipers 5.25
 M35 60m Final-heat    (4 fullföljande)
  1.   Peder Berge, 79 Huddinge 7.77
  2.   Mikael Brodersen, 80 Studenterna 7.83
  3.   Erik Henrysson, 79 Nora 7.92
  4.   Fredrik Karlsson, 78 Vittsjö 7.94


Tidigare resultat
2016-09-25 Berlin BMW Marathon, Berlin
2016-09-24 Lidingöloppet, Lidingö
2016-09-18 Sickla Gruvlopp, Nacka
2016-09-18 Copenhagen Half Marathon, Köpenhamn
2016-09-18 Sicklaloppet, Nacka
2016-09-17 ALJ OPEN, Stadion
2016-09-17 Kistaloppet, Kista
2016-09-13 Ursvik Xtreme, final, Ursvik
2016-09-10 Stockholm Halvmarathon, Stockholm
2016-09-06 DM 10 000m, Göteborg, Slottsskogsvallen
2016-09-04 Göteborgsvarvet Seedningslopp , Enebyberg, Danderyd
2016-09-03 Helsingborg marathon, Helsingborg
2016-09-03 Moraspelen, Prästholmen IP Mora
2016-08-30 Hälsoloppet, Huddinge
2016-08-28 Solsidan Runt, Saltsjöbaden
2016-08-22 Lidingö on tour, Vidingsjö, Linköping
2016-08-20 Ultravasan 90, Sälen
2016-08-20 Norrköpings Stadslopp, Norrköping
2016-08-18 Campusspelen 2, Campus Arena Umeå
2016-08-18 Sommarspelen, Stockholms Stadion
2016-08-13 Midnattsloppet, Stockholm
2016-08-13 Helsinki City Marathon, Helsinki, FIN
2016-08-10 Viking Line Spelen, Källbrink IP
2016-08-08 Löparnas kväll, Campus Arena Umeå
2016-08-05 AXA Fjällmaraton, Vålådalen
2016-08-05 Eskilstunaloppet, Eskilstuna
2016-08-02 Raukloppet, Fårö
2016-07-30 Bjäre Trail Run, Båstad
2016-07-27 Enhörna Challenge 2, Södertälje IP
2016-07-24 VSM dag 2, Hällåsens IP, Söderhamn, Söderhamn
2016-07-23 Levaloppet, Visby
2016-07-23 Hornsjön runt, Löttorp
2016-07-23 Leksands sparbanksspel, Leksand
2016-07-23 Semesterhalvmaran, Torps herrgård, Kräcklinge, Kumla
2016-07-22 VSM dag 1, Hällåsens IP, Söderhamn
2016-07-15 Victorialoppet, Borgholm
2016-07-13 SM 100 km, Norrköping
2016-07-09 Musköloppet, Muskö
2016-07-06 Enhörna Challenge 1, Södertälje IP
2016-07-02 Semesterloppet, Mariefred
2016-07-01 Trosa Stadslopp, Trosa
2016-06-21 Ursvik Extreme - Deltävling 4, Ursvik, Sundbyberg
2016-06-21 Långlöparnas Kväll, Stockholms Stadion
2016-06-18 Karlstad Stadslopp, Karlstad
2016-06-17 Diamond 1000, Stockholms Stadion
2016-06-15 SM-Milen, Stockholm
2016-06-12 Stockholm Trail, Hammarbybacken
2016-06-12 Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
2016-06-11 Jättelångt, Grisslehamn-Norrtälje
2016-06-11 Malmöloppet, Malmö
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta