Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2016-03-04 - VETERAN-SM INOMHUS 4-6 MARS 2016, Bollnäs  Tillbaka » 

2016-03-04 - VETERAN-SM INOMHUS 4-6 MARS 2016, Bollnäs

Officiell resultatlista »
 K75 800m    (2 fullföljande)
  1.   Viveka Rüffel, 39 Nyköpings Runners 4.02.40
  2.   Kristina Carlsson, 40 Studenterna 4.07.03
 K75 200m    (1 fullföljande)
  1.   Kristina Carlsson, 40 Studenterna 42.50
 K75 400m    (1 fullföljande)
  1.   Kristina Carlsson, 40 Studenterna 1.39.04
 K75 60m    (2 fullföljande)
  1.   Kristina Carlsson, 40 Studenterna 11.94
  2.   Sonja Nilsson, 39 Lund 12.93
 K50 200m    (2 fullföljande)
  1.   Carina Palmquist, 62 Villstad 31.23
  2.   Anita Christenson, 66 Studenterna 36.23
 K50 400m    (1 fullföljande)
  1.   Anita Christenson, 66 Studenterna 83.14
 K50 60m    (6 fullföljande)
  1.   Carina Palmquist, 62 Villstad 9.12
  2.   Eva Krönlein, 66 Lidingö 9.26
  3.   Charlotta Kimby, 65 Stocksund 9.33
  6.   Anita Christenson, 66 Studenterna 10.63
 M40 800m    (5 fullföljande)
  1.   Magnus Aare, 74 Gefle 2.10.60
  2.   Tobias Illeboo, 73 Malmö 2.11.00
  3.   Per Sandell, 76 Studenterna 2.11.35
 400m M40 Samlad lista-heat    (5 fullföljande)
  1.   Magnus Nilsson, 72 Lidingö 54.90
  2.   Per Sandell, 76 Studenterna 55.10
  3.   Tobias Illeboo, 73 Malmö 55.17
 K35 800m    (2 fullföljande)
  1.   Sofia Gåvsten, 79 Uppsala 2.37.60
  2.   Emelie Ovenholm, 81 Studenterna 3.09.84
 K35 400m Samlad lista-heat    (8 fullföljande)
  1.   Linda Holmström , 79 Nyköping 64.74
  2.   Ann Björkstedt, 78 Stocksund 64.85
  3.   Frida Össmar, 77 Högby 65.36
  8.   Emelie Ovenholm, 81 Studenterna 81.29
 M35 200m Final-heat    (3 fullföljande)
  1.   Peder Berge, 79 Huddinge 25.30
  2.   Mikael Brodersen, 80 Studenterna 25.40
  3.   Warren Russell, 80 Stockholm Snipers 26.50
 M35 Längdhopp    (4 fullföljande)
  1.   Erik Henrysson, 79 Nora 5.93
  2.   Lasse Ohtamaa, 80 Huddinge 5.80
  3.   Mikael Brodersen, 80 Studenterna 5.74
  4.   Warren Russell, 80 Stockholm Snipers 5.25
 M35 60m Final-heat    (4 fullföljande)
  1.   Peder Berge, 79 Huddinge 7.77
  2.   Mikael Brodersen, 80 Studenterna 7.83
  3.   Erik Henrysson, 79 Nora 7.92
  4.   Fredrik Karlsson, 78 Vittsjö 7.94


Tidigare resultat
2016-06-21 Ursvik Extreme - Deltävling 4, Ursvik, Sundbyberg
2016-06-21 Långlöparnas Kväll, Stockholms Stadion
2016-06-18 Karlstad Stadslopp, Karlstad
2016-06-17 Diamond 1000, Stockholms Stadion
2016-06-15 SM-Milen, Stockholm
2016-06-12 Stockholm Trail, Hammarbybacken
2016-06-12 Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
2016-06-11 Jättelångt, Grisslehamn-Norrtälje
2016-06-11 Malmöloppet, Malmö
2016-06-11 Söder Runt, Söder
2016-06-11 Österåkersmilen, Åkersberga
2016-06-08 Bagisloppet 2016, Bagarmossen
2016-06-06 Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP
2016-06-04 Asics Stockholm Marathon, Stockholm
2016-06-04 Kvarnsvedenspelen, Kvarnsvedens IP
2016-06-01 Hägglundsjoggen, deltävling 4, Örnsköldsvik
2016-05-31 Vårruset, Umeå
2016-05-28 Stockholms brantaste, Hammarbybacken, Stockholm
2016-05-28 Tolvanloppet, Ålsten
2016-05-25 Hägglundsjoggen, deltävling 3, Örnsköldsvik
2016-05-22 Copenhagen Marathon, Köpenhamn, DK
2016-05-21 Ursvik Ultra, Lida Tullinge
2016-05-21 AIK Jubileumslopp, Solna
2016-05-21 Göteborgsvarvet, Göteborg
2016-05-21 Skärholmsloppet, Skärholmen
2016-05-18 Hägglundsjoggen, deltävling 2, Örnsköldsvik
2016-05-15 VDM, Sätra IP
2016-05-14 Grand-Prix von Bern, Bern, CH
2016-05-14 ICA-loppet, Sundsvall
2016-05-11 Hägglundsjoggen, deltävling 1, Örnsköldsvik
2016-05-11 Arenamilen, Vallentuna
2016-05-08 Lidingö Ultra, Lidingö
2016-05-03 Ursvik Extreme Deltävling 2, Ursvik, Sundbyberg
2016-05-03 Ursvik XTreme, deltävling 2, Ursvik
2016-04-23 Ältasjön runt, Älta
2016-04-19 Ursvik XTreme, deltävling 1, Ursvik
2016-04-17 Hamburg marathon, Hamburg, GER
2016-04-16 Heleneholms Marathon, Malmö
2016-04-16 Premiärloppet, Göteborg
2016-04-16 Österlen Spring Trail, Verkeån trail, Verkeåns naturreservat, Skåne
2016-04-16 Kvarnloppet, Jakobsberg
2016-04-10 Wien marathon, Wien, AUT
2016-04-09 Kvantumloppet, Huddinge
2016-04-02 Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm.
2016-03-20 EDP Half Marathon, Lissabon, PT
2016-03-20 Göteborgsvarvet Seedningslopp, Göteborg
2016-03-20 Två Sjöar Runt, Sundbyberg
2016-03-19 Ursvik Ultra, Ursvik, Sundbyberg
2016-03-17 Löparnas kväll, Umeå
2016-03-12 Bore Cup, Hemlingby
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta