Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2016-07-27 - Enhörna Challenge 2, Södertälje IP  Tillbaka » 

2016-07-27 - Enhörna Challenge 2, Södertälje IP

Officiell resultatlista »
 Män & Kvinnor 10 000m B-heat    (11 fullföljande)
  1.   Nathan Tanner-Malmén Enhörna 37.08.80
  2.   Mario Cortinovis Enhörna 37.12.28
  3.   Emil Lundgren Studenterna 37.20.66
  5.   Christoffer Olsson Studenterna 38.20.84
  6.   Andreas Bylund Studenterna 39.05.11 PB
  7.   Malin Gibrand Studenterna 39.06.11 PB
  10.   Weronika Brzuchalska Studenterna 43.24.65
 Män & Kvinnor 10 000m A-heat    (12 fullföljande)
  1.   Joar Edlund Väsby 33.59.79
  2.   Håkan Eriksson Vegan Runners 34.00.39
  3.   Martin Gidewall Tumba 34.02.22
  4.   Emil Jansson Studenterna 34.09.55
  5.   Marcus Engström Studenterna 34.51.84
  9.   Herman Degselius Studenterna 35.46.73 PB
  10.   Jens Karlsson Studenterna 36.56.91
  11.   Jimmie Espling Studenterna 37.19.68


Tidigare resultat
2017-01-14 Stadion Marathon., Stockholms Stadion.
2016-12-31 Nyårsloppet, Vallentuna
2016-12-10 Blåfrusen Ultramarathon, Åkersberga Domarudden till Vaxholm och tillbaka
2016-12-03 Bore Cup 1 Hemlingby, Gävle
2016-11-20 Maratón Valencia Trinidad Alfonso edp, Valencia, ESP
2016-11-12 Hammarby Alpin, Hammarbybacken
2016-11-06 TCS New York City Marathon, New York
2016-11-05 Vintermarathon, Stockholm
2016-10-30 Långa Tullinge-Tumbaloppet, Lida friluftsgård
2016-10-22 Växjö Maraton, Växjö
2016-10-22 Göteborgsvarvets seedningslopp , Södertälje
2016-10-16 Medibank Melbourne Marathon, Melbourne, AUS
2016-10-16 Amsterdam Marathon, Amsterdam
2016-10-16 Haninge Trail, Rudan Frilufsområde
2016-10-15 Höstmilen, Norrköping
2016-10-15 Bålsta Halvmarathon, Bålsta, Håbo.
2016-10-15 Terräng-DM, Huddinge
2016-10-09 Hässelbyloppet, Stockholm
2016-10-08 Sörmlands Ultra Marathon, Björkhagen till Haninge
2016-09-25 Berlin BMW Marathon, Berlin
2016-09-24 Lidingöloppet, Lidingö
2016-09-18 Sickla Gruvlopp, Nacka
2016-09-18 Copenhagen Half Marathon, Köpenhamn
2016-09-18 Sicklaloppet, Nacka
2016-09-17 ALJ OPEN, Stadion
2016-09-17 Kistaloppet, Kista
2016-09-13 Ursvik Xtreme, final, Ursvik
2016-09-10 Stockholm Halvmarathon, Stockholm
2016-09-06 DM 10 000m, Göteborg, Slottsskogsvallen
2016-09-04 Göteborgsvarvet Seedningslopp , Enebyberg, Danderyd
2016-09-03 Helsingborg marathon, Helsingborg
2016-09-03 Moraspelen, Prästholmen IP Mora
2016-08-30 Hälsoloppet, Huddinge
2016-08-28 Solsidan Runt, Saltsjöbaden
2016-08-22 Lidingö on tour, Vidingsjö, Linköping
2016-08-20 Ultravasan 90, Sälen
2016-08-20 Norrköpings Stadslopp, Norrköping
2016-08-18 Campusspelen 2, Campus Arena Umeå
2016-08-18 Sommarspelen, Stockholms Stadion
2016-08-13 Midnattsloppet, Stockholm
2016-08-13 Helsinki City Marathon, Helsinki, FIN
2016-08-10 Viking Line Spelen, Källbrink IP
2016-08-08 Löparnas kväll, Campus Arena Umeå
2016-08-05 AXA Fjällmaraton, Vålådalen
2016-08-05 Eskilstunaloppet, Eskilstuna
2016-08-02 Raukloppet, Fårö
2016-07-30 Bjäre Trail Run, Båstad
2016-07-27 Enhörna Challenge 2, Södertälje IP
2016-07-24 VSM dag 2, Hällåsens IP, Söderhamn, Söderhamn
2016-07-23 Levaloppet, Visby
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta