Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Pokalen 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Styrelsen informerar 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Chat 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2017-06-20 - Långlöparnas kväll, Stockholm Stadion  Tillbaka » 

2017-06-20 - Långlöparnas kväll, Stockholm Stadion

Officiell resultatlista »
 Män&Kvinnor 10000m D-heat
  1.   Ulf Eriksson, 74 Huddinge 37.10.99
  2.   Gustav Ståhl, 84 37.45.30
  3.   Martin Lindblad, 74 Linnéa 38.14.58
  14.   Rikard Sjöholm, 66 Studenterna 40.35.98
  15. (1) Åsa Nylander, 67 Studenterna 41.14.29
  19. (2) Kerstin Vinje, 84 Uppsala 41.41.49
  23. (3) Ida Hågstand, 76 Studenterna 43.15.09
  24. (4) Louise Berlin, 87 Studenterna 43.23.54
 Män&Kvinnor 10000m C-heat
  1.   Fredrik Bernsmed, 89 Linnéa 35.30-25
  2.   Adam Wahlfeldt, 79 Fredrikshof 35.55.96
  3.   Kalle Skarin, 85 Bromma 36.10.42
  4. (1) Louise Ringström, 89 Spårvägen 36.14.55
  8.   Jonas Manole, 77 Studenterna 36.58.77 20
  9.   Maximilian Lohm Isberg, 91 Studenterna 37.02.82 17
  13.   Jens Karlsson, 78 Studenterna 37.13.45 15
  14. (2) Sandra Södergren, 89 Gnistan Ronneby 37.18.21
  19.   Chrstoffer Olsson, 88 Studenterna 37.52.63 13
  20.   Andreas Bylund, 77 Studenterna 37.54.91 PB 12
  21.   Jesper Uddin, 74 Studenterna 37.56.94 PB 11
  23.   Ola Söderblom, 76 Studenterna 38.05.29 10
  25.   Viktor Ljung, 86 Studenterna 38.17.83 PB 9
    Simon Lefvert, 66 Studenterna DNF
    Malin Gibrand, 81 Studenterna DNF
    Jimmie Espling, 75 Studenterna DNF
    Christian Bengtzelius, 74 Studenterna DNF
 Män&Kvinnor 10000m B-heat
  1.   Lars Södergård, 83 Spårvägen 32.57.40
  2.   Robert Höckerstrand, 87 Hälle 33.08.67
  3.   Paul Krochak, 75 Studenterna 33.51.52 40
  7.   Christian Pettersson, 85 Studenterna 34.22.42 30
  11. (1) Sara Holmgren, 90 Sävedalen 34.35.09
  18. (2) Runa Falch, 90 Vidar 35.01.46
  22.   Herman Degselius, 73 Studenterna 36.34.54 25
    Andreas Lundegård, 86 Studenterna DNF
    Johan Carlsson, 87 Studenterna DNF
    Linus Öhrqvist, 77 Studenterna DNF
    Jens Wicksén, 83 Studenterna DNF
 Män 10000m A-heat
  1.   Mikael Ekvall, 89 Strömstad 30.08.51
  2.   Mohammad Reza, 89 Spårvägen 30.34.05
  3.   Archie Casteel, 96 Spårvägen 30.35.12
  13.   Isak Hellström, 91 Studenterna 33.10.26 50
    Patrik Engström, 77 Studenterna DNF


Tidigare resultat
2017-10-21 Växjö Marathon, Växjö
2017-10-15 Mizuno Half Marathon, Amsterdam
2017-10-14 Å-stadsloppet, Örebro
2017-10-11 Armada Run, Lil-Jansskogen
2017-10-08 Bank of America Chicago Marathon, Chicago, USA
2017-10-07 Sörmlands Ultra Marathon, Björkhagen till Haninge
2017-09-24 Rosa-Bandet Loppet, Lidingö
2017-09-23 Lidingöloppet, Lidingö
2017-09-17 Sicklaloppet, Sickla
2017-09-16 Kistaloppet, Kista
2017-09-16 Nya Broloppet, Motala
2017-09-09 Stockholm Halvmarathon, Stockholm City
2017-09-09 Sigtuna Stadslopp, Sigtuna, Uppland
2017-08-28 Huddingeloppet, Huddinge Centrum
2017-08-26 Vängeloppet, Vänge
2017-08-26 Vängeloppet, Vänge, Uppsala
2017-08-23 Bellmanstafetten, Stora Skuggan
2017-08-22 Sommarspelen, Stockholm Stadion
2017-08-19 Ultravasan 90 km, Sälen till Mora
2017-08-19 Midnattsloppet, Stockholm
2017-08-19 Varvetmilen - Uppsala, Uppsala
2017-08-05 KIA Fjällmaraton, Vålådalen
2017-07-29 Falkenbergs Stadslopp, Falkenberg
2017-07-26 Enhörna Challenge 10000m, Södertälje IP
2017-07-22 Levaloppet, Visby
2017-07-08 GAX 100 Miles, Ystad till Ystad via Haväng
2017-07-08 KolmårdsRundan 10 km, Kvarsebo
2017-07-05 Enhörna Challenge 5000m, Södertälje IP
2017-06-30 Trosa stadslopp, Trosa
2017-06-20 Långlöparnaskväll, Stockholm Station
2017-06-20 Långlöparnas kväll, Stockholm Stadion
2017-06-17 Jättelångt, Grisslehamn till Norrtälje
2017-06-15 STHLM10 med SM-milen, Stockholm
2017-06-10 Söder Runt, Stockholm
2017-06-10 Österåkersmilen, Åkersberga
2017-06-08 Blodomloppet Stockholm, dag 2, Djurgården
2017-06-08 Bagisloppet, Bagarmossen
2017-06-07 Hägglundsjoggen 5, Örnsköldsvik
2017-06-06 Paradisloppet, Ingarö
2017-06-03 Stockholm marathon, Stockholm
2017-05-21 Göteborgsvarvet, Göteborg
2017-05-20 Lida Ultra 54km, Lida, Tullinge
2017-05-20 Skärholmsloppet, Skärholmen
2017-05-20 Tolvanloppet, Ålsten, Bromma
2017-05-18 Milspåret , Stockholm
2017-05-17 Hägglundsjoggen 2, Örnsköldsvik
2017-05-11 Arenamilen I, Vallentuna
2017-05-10 Hägglundsjoggen 1, Örnsköldsvik
2017-05-07 Lidingö Ultra, Lidingö
2017-04-29 Kumla Stadslopp, Kumla
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta