Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2018-01-26 - Scandic indoor Games, Huddinge, Storängshallen  Tillbaka » 

2018-01-26 - Scandic indoor Games, Huddinge, Storängshallen

Officiell resultatlista »
3000m på fredagskvällen där det var ett kvinnligt heat och tre manliga heat. Manliga heaten blev lite försenade på grund av dåligt planerat tidsprogram.
 -
 MS 3000 meter C-heat    (14 fullföljande) (Vind: -)
  1.   Erik Arumskog Enhörna 9.49.58
  2.   Simon Lundin Finspång 9.56.60
  3.   Sven Petersson Huddinge 10.02.53
  7. (29) Jimmie Espling Studenterna 10.19.60
 -
 MS 3000 meter B-heat    (11 fullföljande) (Vind: -)
  1.   Christoffer Hiding Fredrikshof 9.17.17
  2. (12) Emil Jansson Studenterna 9.25.04
  3.   Henrik Engström Fredrikshof 9.26.38
  4. (15) Andreas Lundegård Studenterna 9.26.65
  7. (19) Jens Wicksén Studenterna 9.32.17
 -
 KS 3000 meter 1-heat    (8 fullföljande) (Vind: -)
  1.   Karolin Ohlsson Järla 10.04.01
  2.   Frida Aspnäs Spårvägen 10.21.69
  3.   Anna Jonsson, 86 Studenterna 10.24.35 (3.28/km) PB
  8.   Weronika Brzuchalska, 93 Studenterna 11.47.29 (3.56/km)
 Nio startande, åtta fullföljande.


Tidigare resultat
2018-06-23 XVI 10K Godella Nicoboco, Godella, Valencia. ES
2018-06-22 Midsommarterrängen, Kvitsle
2018-06-17 Huddingespelen, Källbrinks IP
2018-06-16 Karlstad Stadslopp, Karlstad
2018-06-16 MIO Halvmaran, Linköping
2018-06-14 STHLM-10, Stockholm
2018-06-09 Söder Runt, Södermalm
2018-06-07 Bajen 5000m, Enskede IP
2018-06-02 Stockholm Marathon, Stockholm
2018-06-01 Stockholm High Five , Stockholm
2018-05-31 Blodomloppet, Linköping
2018-05-27 Scotiabank Ottawa Marathon, Ottawa, CAN
2018-05-26 Tolvanloppet, Bromma
2018-05-19 Göteborgsvarvet, Göteborg
2018-05-19 Skärholmsloppet, Skärholmen
2018-05-17 Milspåret, Djurgården
2018-05-16 Arenamilen, Vallentuna IP
2018-05-13 Solnaloppet, Solna
2018-05-06 Barkarbyloppet, Runt Säbysjön.
2018-05-01 Danderydsloppet, Danderyd
2018-04-28 Ältasjön Runt, Älta
2018-04-21 Tjejmilen 21 KP, Djurgården
2018-04-21 Atea Halvmarathon, Västerås
2018-04-18 Högdalens högsta deltävling 1, Högdalen
2018-04-14 Kvarnloppet, Järfälla
2018-04-08 Berlin Halvmarathon, Berlin
2018-04-08 Varvetmilen Uppsala, Uppsala
2018-04-07 Sportisimo Prague Half Marathon, Prag, CZ
2018-04-07 Startmilen, Örebro
2018-03-25 Varvetmilen Göteborg 2018, Göteborg
2018-03-24 Premiärmilen, Norra Djurgården
2018-03-18 2 Sjöar runt , Sundbyberg
2018-03-11 Zurich Marató de Barcelona, Barcelona
2018-03-10 Bore Cup Uppsala, Sävja, Uppsala
2018-02-24 Vindhundsvintern, Sollentuna Friidrottshall
2018-02-11 eDreams Mitja Marató de Barcelona, Barcelona, Spanien
2018-02-09 Hammarbyspelen, Sätra
2018-02-03 Raka Spåret, Sätra
2018-01-27 Winter Run Stockholm , Stockholm
2018-01-26 Scandic indoor Games, Huddinge, Storängshallen
2017-12-31 Sylvesterloppet Kalmar, Kalmar
2017-12-31 Nyårsloppet, Vallentuna
2017-12-10 Zurich Málaga Maratón, Malaga
2017-11-26 San Sebastian Marathon, San Sebastian
2017-11-26 San Sebastian Half Marathon, San Sebastian, ESP
2017-11-04 Höstrusket, Norra Djurgården
2017-10-29 Frankfurt Marathon, Frankfurt, Tyskland
2017-10-29 Långa Tullinge-Tumbaloppet, Lida friluftsgård
2017-10-21 Varvetmilen Södertälje, Södertälje
2017-10-21 Växjö Marathon, Växjö
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta