Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Pokalen 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Styrelsen informerar 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2018-08-07 - Sommarspelen, Stockholms Stadion  Tillbaka » 

2018-08-07 - Sommarspelen, Stockholms Stadion

Officiell resultatlista »
 Män & Kvinnnor 1500 meter B-heat    (12 fullföljande)
  1.   Thomas Jennerstål LK Roslagen 4.22.00
  2.   Joakim Philstrand-Trulp Hammarby 4.29.31
  3.   Fredrik Bernsmed Fredrikshof 4.30.91
  12.   Charlotta Linnell Studenterna 5.28.48
 Män & Kvinnnor 5000 meter E-heat    (22 fullföljande)
  1.   Lorenzo Nesi Studenterna 18.52.53 10
  2.   Magnus Dahlin Studenterna 18.53.56 9
  3.   Mikael Vikström 18.53.91
  9.   Johan Palmquist Studenterna 19.51.60 PB 8
  10.   Weronika Brzuchalska Studenterna 19.54.68 40
  11.   Ola Söderblom Studenterna 19.57.48 7
  16.   Simon Laffa Nylén Studenterna 20.40.06 PB 6
  18.   Per Gysing Studenterna 21.57.30 5
  19.   Camilla Rosén Studenterna 22.19.20 PB 30
  22.   Sara Lidjan Studenterna 23.23.47 PB 25
 Män & Kvinnnor 5000 meter D-heat    (22 fullföljande)
  1.   Samuel Nyström-Öhlin Fredrikshof 17.40.43 PB
  2.   Linnea Harala FIN 17.48.79 PB
  3.   Alf Tumble Drift 17.55.71
  9.   Michael Mårdh Studenterna 18.16.10 11
  10.   Malin Gibrand Studenterna 18.18.15 PB 50
 Män & Kvinnnor 5000 meter C-heat    (20 fullföljande)
  1.   David Panero Fredrikshof 16.53.82 PB
  2.   Martin Holm Studenterna 16.55.66 17
  3.   Louise Ringström Spårvägen 17.01.58 PB
  13.   Martin Pettersson Studenterna 17.47.70 PB 15
  15.   Christoffer Olsson Studenterna 17.52.87 PB 13
 Män & Kvinnnor 5000 meter B-heat    (23 fullföljande)
  1.   Patrik Engström Studenterna 15.54.31 40
  2.   Andreas Åkesson Saltsjöbaden 16.03.95 PB
  3.   Johan Söderlund IF Linnéa 16.04.76 PB
  6.   Andreas Lundegård Studenterna 16.08.01 PB 30
  11.   Mårten Renberg Studenterna 16.30.70 PB 25
  15.   Marcus Engström Studenterna 16.33.49 PB 20
  23.   Herman Degselius Studenterna 17.55.76 12
 Män & Kvinnnor 5000 meter A-heat    (16 fullföljande)
  1.   Suldan Hassan Ullevi 14.18.73
  2.   Mohammad Reza Spårvägen 14.22.23
  3.   Daniel Lundgren Tureberg 14.28.01
  12.   Isak Hellström Studenterna 15.30.21 PB 50


Tidigare resultat
2018-08-07 Sommarspelen, Stockholms Stadion
2018-07-28 Norrtälje Stadslopp, Norrtälje
2018-07-07 Magnus Ladulåsloppet, Adelsö
2018-06-29 Trosa Stadslopp, Trosa
2018-06-23 XVI 10K Godella Nicoboco, Godella, Valencia. ES
2018-06-17 Huddingespelen, Källbrinks IP
2018-06-16 Karlstad Stadslopp, Karlstad
2018-06-16 MIO Halvmaran, Linköping
2018-06-09 Söder Runt, Södermalm
2018-06-07 Bajen 5000m, Enskede IP
2018-05-31 Blodomloppet, Linköping
2018-05-26 Tolvanloppet, Bromma
2018-05-19 Skärholmsloppet, Skärholmen
2018-05-17 Milspåret, Djurgården
2018-05-16 Arenamilen, Vallentuna IP
2018-05-06 Barkarbyloppet, Runt Säbysjön.
2018-05-01 Danderydsloppet, Danderyd
2018-04-28 Ältasjön Runt, Älta
2018-04-21 Tjejmilen 21 KP, Djurgården
2018-04-21 Atea Halvmarathon, Västerås
2018-04-18 Högdalens högsta deltävling 1, Högdalen
2018-04-14 Kvarnloppet, Järfälla
2018-04-08 Berlin Halvmarathon, Berlin
2018-04-08 Varvetmilen Uppsala, Uppsala
2018-04-07 Startmilen, Örebro
2018-03-24 Premiärmilen, Norra Djurgården
2018-03-18 2 Sjöar runt , Sundbyberg
2018-03-11 Zurich Marató de Barcelona, Barcelona
2018-03-10 Bore Cup Uppsala, Sävja, Uppsala
2018-02-11 eDreams Mitja Marató de Barcelona, Barcelona, Spanien
2018-02-09 Hammarbyspelen, Sätra
2018-02-03 Raka Spåret, Sätra
2018-01-27 Winter Run Stockholm , Stockholm
2018-01-26 Scandic indoor Games, Huddinge, Storängshallen
2017-12-31 Sylvesterloppet Kalmar, Kalmar
2017-12-31 Nyårsloppet, Vallentuna
2017-12-10 Zurich Málaga Maratón, Malaga
2017-11-26 San Sebastian Marathon, San Sebastian
2017-11-26 San Sebastian Half Marathon, San Sebastian, ESP
2017-11-04 Höstrusket, Norra Djurgården
2017-10-29 Frankfurt Marathon, Frankfurt, Tyskland
2017-10-29 Långa Tullinge-Tumbaloppet, Lida friluftsgård
2017-10-21 Varvetmilen Södertälje, Södertälje
2017-10-21 Växjö Marathon, Växjö
2017-10-15 Mizuno Half Marathon, Amsterdam
2017-10-14 Terräng-DM Östergötland , Norrköping
2017-10-14 Å-stadsloppet, Örebro
2017-10-11 Armada Run, Lil-Jansskogen
2017-10-08 Bank of America Chicago Marathon, Chicago, USA
2017-10-07 Sörmlands Ultra Marathon, Björkhagen till Haninge
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta