Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2020-08-12 - Vi som inte fick plats på SM, Stadion  Tillbaka » 

2020-08-12 - Vi som inte fick plats på SM, Stadion

Officiell resultatlista »
 Män & Kvinnor 10 000 meter A-heat    (22 fullföljande)
  1.   Martin Stjernlöf Eskilstuna FI 30.58.30
  2.   Tom Honing IF Mantra Sport 31.56.10
  3.   Love Berzell OK Ravinen 32.18.37 PB
  12.   Andreas Lundegård Studenterna 33.17.44
  16.   Johannes Fahlström Studenterna 33.39.83
  17.   Fredrik Billström Studenterna 33.46.46 PB
  18.   Maximilian Lohm Isberg Studenterna 33.55.88
 Män & Kvinnor 10 000 meter B-heat    (23 fullföljande)
  1.   Nils Magnusson 33.54.80 PB
  2.   Filip Andersson 34.01.43 PB
  3.   Robin Pino Uppsala LK 34.07.70
  9.   Halvor Eid Nielsen Studenterna 34.45.44 PB
  10.   Timmy Karlsson Studenterna 34.45.60 PB
  12.   Joel Engström Studenterna 34.52.03 PB
  13.   Herman Degselius Studenterna 35.03.25 PB
  18.   Joakim Röstlund Studenterna 35.24.58
 Män & Kvinnor 10 000 meter C-heat    (24 fullföljande)
  1.   Daniel Adams-Ray Yo Running Club 35.16.31 PB
  2.   Fredrik Tedborn Studenterna 35.38.46
  3.   Lars Ljungquist Tsm Running 36.01.49 PB
  5.   Mattias Ung Studenterna 36.39.98 PB
  6.   Alice Hugosson Studenterna 36.53.04 PB
  7.   Ulf Yngvesson Studenterna 37.01.10
  11.   Malin Gibrand Studenterna 37.17.26
  13.   Simon Lefvert Studenterna 37.29.54
  14.   Michael Mårdh Studenterna 37.30.39
  18.   Veronica Paterlini Studenterna 38.29.80
  20.   Emil Lundgren Studenterna 38.38.01
  21.   Carin Brink Studenterna 38.40.82
  22.   Vilhelm Öström Studenterna 38.50.51
 Män & Kvinnor 10 000 meter D-heat    (20 fullföljande)
  1.   Fredrik Altberg 37.51.18
  2.   Christian Whålstedt Studenterna 37.52.14
  3.   Christoffer Olsson Studenterna 38.30.57
  5.   Johannes Lörstad Studenterna 39.28.61 PB
  6.   Adam Fjägers Studenterna 39.50.83 PB
  10.   Mikael Karlström Studenterna 41.14.01 PB
  11.   Ola Söderblom Studenterna 41.37.11
  12.   Sophie Höckenström Studenterna 41.57.09
  14.   Isa Ericsson Studenterna 42.40.28 PB
  15.   Madde Örtengren Studenterna 42.51.45
  16.   Diane Sadik Studenterna 43.15.39 PB
  19.   Camilla Rosén Studenterna 46.30.45
  20.   Camilla Höckenström Studenterna 46.35.45


Tidigare resultat
2020-09-19 ALJ Open, Stockholms Stadion
2020-08-25 Sommarspelen, Stadion
2020-08-19 Öppet KM 3000 meter, Stadion
2020-08-16 Friidrotts SM, Uppsala
2020-08-14 Friidrotts SM, Uppsala
2020-08-12 Vi som inte fick plats på SM, Stadion
2020-07-25 Aros Invitational del 2, Arosvallen, Västerås
2020-07-18 Aros Invitational del 1, Arosvallen, Västerås
2020-07-11 Juliettan, Källbrinks IP
2020-06-30 Långlöparnas Kväll del 2, Stadion
2020-06-23 Långlöparnas Kväll del 1, Stadion
2020-06-14 Spåret 5000 meter, Sollentunavallen
2020-04-13 Mantra Marathon, Uppsala
2020-02-22 ISM 2020, Växjö
2020-02-01 Vinthundsvintern, Sollentuna Friidrottshall
2019-12-31 Nyårsloppet, Vallentuna
2019-12-14 Bore cup deltävling 1, Sala
2019-11-17 Verona marathon, Verona
2019-11-02 Jätten Bule-löpet, Österbymo
2019-10-27 29º Medio Maratón Valencia Trinidad Alfonso EDP, Valencia, ESP
2019-10-27 Frankfurt Marathon, Frankfurt, Tyskland
2019-10-22 Upplands Öppna DM 10000 meter, Uppsala
2019-10-13 Hässelbyloppet, Hässelby
2019-09-28 Lidingöloppet, Lidingö
2019-09-22 Absolute Moscow marathon 10k, Moskva, RUS
2019-09-21 Kistaloppet, Kista
2019-09-15 Köpenhamn halvmaraton , Köpenhamn, Danmark
2019-09-15 Sicklaloppet, Sickla
2019-09-14 ALJ Open, Stockholms Stadion
2019-09-11 IFK Lidingö Öppna KM, Lidingövallen
2019-09-07 Stockholm Halvmarathon, Stockholms city
2019-08-31 Upplands Öppna DM - 5000m, Uppsala
2019-08-31 Tjejmilen, Djurgården
2019-08-30 SM friidrott, Karlstad
2019-08-27 Viking Line Spelen, Källbrinks IP
2019-08-24 Helsinki Marathon, Helsingfors
2019-08-24 Solsidan Runt, Solsidan, Saltsjöbaden
2019-08-24 Huddingeloppet, Huddinge Centrum
2019-08-20 Sommarspelen, Stockholms stadion
2019-08-17 VSM, Källbrink
2019-08-17 Midnattsloppet, Södermalm
2019-08-14 Hamnmilen, Luleå
2019-08-14 Tjejernas kväll , Sätra IP
2019-08-12 Löparnas kväll, Campus arena, Umeå
2019-08-06 KK-Joggen, Katrineholm
2019-07-31 Kalmarmilen, Kalmar
2019-07-30 Åre Fjällmarathon Vertical K, Åre
2019-07-27 Falkenbergs Stadslopp, Falkenberg
2019-07-24 Sommartävling i Hallsberg, Hallsberg
2019-07-21 Runmaröloppen Halvmarathon, Runmarö
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta