Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 1998-10-17 - Roslagsstafetten, Roslag  Tillbaka » 

1998-10-17 - Roslagsstafetten, Roslag

 Kvínnor Tävling 20 km - 5 sträckor    (3 lag fullföljande)
  1.   Rånäs 4H 74:43
  2.   Studenterna 87:54 (4:24/km)
  3.   Solna SS 89:25
 

Sträckstatistik
A: Tid
B: Kmsnitt
C: Avstånd till sträcksegraren
D: Sträckplacering
E: Sammanlagdplacering

Namn A B C D E
1. 5 km
A: Cédric Schwartzler 16:21 3:16 1:07 3 3
B: Björn Lindström 18:48 3:46 3:34 9 9
V: Mikael Ullgren 16:23
K: Anna Hansson 19:26 3:53 0:29 2 2
2. 4 km
A: Daniel Ranneby 12:37 3:09 0:13 4 3
B: Robert Bäckman 14:02 3:30 1:38 7 8
V: Tomas Jennerstål 13:59
K: Maria Högberg 17:27 4:22 2:58 2 2
3. 5 km
A: Hans Nilsson 17:18 3:28 1:44 5 4
B: Jordi Civill Viaña 18:39 3:44 3:05 8 9
V: Peter Ronquist 18:51
K: Stina Angerud 24:22 4:52 5:59 3 2
4. 4 km
A: Lorenzo Nesi 13:10 3:18 0:49 4 4
B: Patrik Hellström 15:26 3:52 3:05 9 9
V: Ola Nordstrand (2!) 13:28
K: Sanne Hermelin 17:16 4:19 2:15 2 2
5. 2 km
A: Klas Norén 7:24 3:42 0:28 5 4
B: Giovanni Nisti 9:12 4:36 2:16 9 9
V: Anders Fajerson 7:58
K: Ulrihca Malmberg 9:23 4:42 1:30 3 2

 Män Tävling 20 km - 5 sträckor    (9 lag fullföljande)
  1.   Rånäs 4H 62:29 (3:07/km)
  2.   Dalregementet 64:11
  3.   Upsala 65:56
  4.   Studenterna A 66:50 (3:20/km)
  7.   Vallentuna 70:39
  9.   Studenterna B 76:07 (3:48/km)
 


Tidigare resultat
1999-05-08 Göteborgsvarvet, Göteborg
1999-05-08 Åsenloppet, Hägerstensåsen
1999-05-05 Nike XTreme Running, Ursvik
1999-05-02 Gävle Halvmara, Gävle
1999-05-01 20 km de Strasbourg, Frankrike
1999-05-01 Danderydsloppet, Gubblunket, Danderyd
1999-04-24 Corrida Heillecourt, Nancy
1999-04-24 Kvarnloppet, Järfälla
1999-04-21 XTreme Running, Ursviks Motiongård
1999-04-18 Antwerpen Marathon, Belgien
1999-04-18 Terräng-DM, Tyresö
1999-04-11 Brukslunken, Rånäs
1999-04-05 Påsksmällen, Enhörna
1999-03-28 Runrundan, Vallentuna
1999-03-21 Två Sjöar Runt , Sundbyberg
1999-03-02 Öppna KM 3000m, Sätra Hall
1999-02-28 Inomhus Veteran DM, Sätra Hall
1999-02-06 Raka Spåret, Sätra Hall
1999-02-03 För-SM, Sätra Hall
1999-01-30 Inomhus-VSM, Eskilstuna
1999-01-27 Sätra Games, Sätra Hall
1999-01-23 Stockholms och Upplands inomhus-DM, Sätra Hall
1999-01-16 Jakobsberg Marathon, Jakobsberg
1999-01-09 Scandic Games, Sätra Hall
1998-12-31 Nyårsloppet, Vallentuna
1998-11-28 Snömilen, Frescati
1998-11-01 Marathon dei Tre Comuni, Calderara, Italien
1998-10-25 Tumbaloppet, Tumba
1998-10-18 Hässelbyloppet, Hässelby
1998-10-17 Roslagsstafetten, Roslag
1998-10-04 Lidingöloppet, Lidingö
1998-09-29 KTH-KM, Lill Jansskogen
1998-09-27 Tjejlopp, Lidingö
1998-09-20 Berlin Marathon, Tyskland
1998-09-12 Bellmanstafetten, Frescati
1998-09-12 ALJ Open, Stadion
1998-09-05 Stockholmsloppet, Stadion
1998-08-28 Vallentuna Flås, Vallentuna
1998-08-27 Lindenpropagandan, Enskede IP
1998-08-25 Augustiproppen, Enskede IP
1998-08-15 Kunsgholmen Runt, Kunsgholmen
1998-08-11 Sommarpropaganda, Kristinebergs IP
1998-08-07 Veteran-SM, Högby IP
1998-08-06 Augusti-ettan, Källbrinks IP
1998-08-01 Midnattsloppet, Södermalm
1998-07-25 Norrländska Ungdomsspelen, Timrå IP
1998-07-16 Sommar-Öset, Stadion
1998-07-13 10 km de Koetzingue, Frankrike
1998-07-04 Östergarn Marathon, Gotland
1998-07-01 Ban-DM, Enskede IP
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta