Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 1999-09-12 - Stockholmsloppet, Stockholm  Tillbaka » 

1999-09-12 - Stockholmsloppet, Stockholm

 Varmt å kvalmigt
 Kvinnor 21,1    (1195 fullföljande)
  1.   Marie Söderström-Lundberg Hässelby SK 1:12:43
  2.   Susanne Johansson Hässelby SK 1:15:16
  3.   Midde Hamrin Hässelby SK 1:17:07
  15.   Anna Hansson Studenterna 1:24:32 7
  219.   Maria Waineby Studenterna 1:47:01 5
 Maria eller Anna borde skriva något här
 Varmt å kvalmigt.
 Män 21,1km    (5214 fullföljande)
  1.   Alfred Shemveta Flemingsbergs SK 1:04:31
  2.   Klaus Hansen Danmark 1:04:50
  3.   Magnus Bergman Enhörna IF 1:04:57
  52.   Henrik Rüffel Nyköping BIS 1:13:33
  114.   Cédric Schwartzler Studenterna 1:17:46 20
  115.   Pelle Åman Studenterna 1:17:46 15
  128.   Lorenzo Nesi Studenterna 1:18:37 10
  153.   Lars Glans Vallentuna FK 1:20:24
  159.   Mikael Carlstedt Studenterna 1:20:35
  175.   Tomas Fritioff Studenterna 1:21:08 PB 7
  187.   Laurent Girard Leloup Studenterna 1:21:37 4
  188.   Tommy Öberg Vallentuna FK 1:21:40
  195.   Ingemar Storm Studenterna 1:22:00 3
  221.   Tobias Nilsson NK Herrshop 1:23:10 PB
  229.   Björn Lindström Studenterna 1:23:30 2
  317.   Robert Bäckman Studenterna 1:26:17 PB 1
  328.   Ola Sandström Valtech Sweden 1 1:26:31
  330.   Sören Lovén Fredrikshofs IF 1:26:32
  339.   Björn Rodell Mälarö SOK 1:26:42
  358.   Christer Klinth Studenterna 1:27:12 PB
  402.   Petter Norlin Studenterna 1:28:09 PB
  406.   Jonas Nilsson Solna 1:28:16
  418.   Jonas Davidsson Studenterna 1:28:31
  429.   Mikael Johansson Studenterna 1:28:42
  436.   Nisse Andersson Studenterna 1:28:50
  562.   Ari Kainu Team Knutspurten 1:30:51
  614.   Oskar Nederheim Fredrikshofs IF 1:31:46
  618.   Anders Magnusson Studenterna 1:31:48
  725.   Kristoffer Tunander Studenterna 1:33:13
  2769.   Johan Faxér Studenterna 1:49:33
 Eftersom jag då fick i uppdrag att resultatrapportera så skriver jag väl då att: för mig funkade loppet i 7km. Sedan kom väggen i form av vätskebrist? eftersom njurarna började värka och jag mådde allmänt pissigt.
Försökte hålla god min men tappade succesivt fart och landade på +90 minuter vilket för mig var en besvikelse. (Coach har annan åsikt)


Tidigare resultat
2000-09-13 XTreme Running, Ursvik
2000-09-10 4. Int. Wildoner Volkslauf, GRAZ (A)
2000-09-10 Stockholmsloppet, Stadion
2000-09-05 Öppet KM 3000m, Kristineberg
2000-09-02 Bellmanstafetten, Stora Skuggan
2000-08-31 Olympic Day Run, Riddarfjärden runt
2000-08-31 Augustiproppen, Enskede
2000-08-30 XTreme Running, Ursvik
2000-08-27 Finnmarksturen, Ludvika
2000-08-27 Tjejmilen, Gärdet
2000-08-24 Lindenproppen, Enskede IP
2000-08-19 Kungsholmen Runt, Kungsholmen
2000-08-18 F.E.M., Björkliden
2000-08-16 XTreme running, Ursvik
2000-08-15 Stockholmstriaden, Stockholm
2000-08-12 Oxelöloppet, Oxelösund
2000-08-12 Midnattsloppet, Södermalm
2000-08-09 Sommarpropaganda, Kristineberg
2000-08-05 Vasastafetten, Mora
2000-07-29 Järnmannen, Kalmar
2000-07-29 10km de Wasselonne, Frankrike
2000-07-12 Sommar-Öset, Stadion
2000-07-05 Roslagsnatta, Norrtälje
2000-06-30 Trosa Stadslopp, Trosa
2000-06-25 7. Stuttgart-Lauf, Stuttgart (D)
2000-06-17 Österåkersmilen, Åkerberga
2000-06-14 XTreme Running, Ursvik
2000-06-12 Broloppet, Kastrup-Limhamn
2000-06-08 Blodomloppet, Stockholm
2000-06-03 Stockholm Marathon, Stadion
2000-05-27 Tolvanloppet, Ålsten
2000-05-24 Grabbhalvan, Haga
2000-05-23 VDM, Brunna IP
2000-05-20 Dagbladsstafetten, Stadion/ Lilljansskogen
2000-05-13 Göteborgsvarvet, Göteborg
2000-05-07 Gävle Halvmarathon, Gävle
2000-05-06 Åsenloppet, Hägerstensåsen
2000-05-03 Xtreme Running, Ursvik
2000-05-01 Danderydsloppet, Gubblunket, Danderyd
2000-04-30 Corrida Heillecourt, Nancy
2000-04-30 Terräng SM, Borlänge
2000-04-29 Kvarnloppet, Jakan
2000-04-24 Sätermaran, Säter
2000-04-16 Rotterdam Marathon, Holland
2000-04-15 Haga Hill Race, Hagaparken
2000-04-12 XTreme Running, Ursvik
2000-04-09 DM Terräng, Ekebyhov, Ekerö
2000-04-08 DM, Terräng, Ekebyhov, Ekerö
2000-04-02 Brukslunken, Rånäs
2000-04-01 Vällingby Marathon, Vällingby
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta