Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 1999-11-20 - Snömilen, Frescati  Tillbaka » 

1999-11-20 - Snömilen, Frescati

 Herrar 5000m    (25 fullföljande)
  1.   Anders Hemmyr IFK Umeå 16:26
  2.   Bo Engwall Täby IS 17:49
  3.   Bertil Härje IK Alfa Laval 17:53
  6.   Lars Hjulström Good Guys Runners 20:45
  10.   Staffan Nystrand Fredrikshofs IF 22:49
 
 Damer Duathlon    (7 fullföljande)
  1.   Maria Runesson Väsby SS Triathlon 64:45
  2.   Mira Orell Team Longo Vital 66:26
  3.   Maria Nordfjäll SPIF Triathlon 67:51
 
 Herrar Duathlon    (53 fullföljande)
  1.   Johan Malm Spårvägens FK 53:06
  2.   Clas Björling Falu SS Triathlon 54:10
  3.   Magnus Persson Sthlm 56:50
  6.   Cédric Schwartzler Studenterna 57:46
 
 Herrar/Motion 10000    (115 fullföljande)
  1.   Anders Blomberg USK 34:27
  2.   Erik Nyåkers SJ GIK 34:47
  3.   Daniel Mensch Sthlm C Triathlon 37:23
  6.   Petter Norlin Studenterna 37:41
 
 runt nollstrecket men skönt
 Herrar/Tävling 10000    (48 fullföljande)
  1.   Kent Claesson Skillingaryds FK 30:46
  2.   Jonny Petrén Hässelby SK 31:40
  3.   Rikard Hedelin IFK Umeå 31:43
  19.   Lars Glans Vallentuna FK 36:03
  20.   Hans Jacobsson Good Guys Runners 36:44
  23.   Sören Lovén Fredrikshofs IF 36:59
  24.   Ola Nordstrand Vallentuna FK 37:39
  28.   Luca Nesi Studenterna 39:31
 


Tidigare resultat
2000-09-05 Öppet KM 3000m, Kristineberg
2000-09-02 Bellmanstafetten, Stora Skuggan
2000-08-31 Olympic Day Run, Riddarfjärden runt
2000-08-31 Augustiproppen, Enskede
2000-08-30 XTreme Running, Ursvik
2000-08-27 Finnmarksturen, Ludvika
2000-08-27 Tjejmilen, Gärdet
2000-08-24 Lindenproppen, Enskede IP
2000-08-19 Kungsholmen Runt, Kungsholmen
2000-08-18 F.E.M., Björkliden
2000-08-16 XTreme running, Ursvik
2000-08-15 Stockholmstriaden, Stockholm
2000-08-12 Oxelöloppet, Oxelösund
2000-08-12 Midnattsloppet, Södermalm
2000-08-09 Sommarpropaganda, Kristineberg
2000-08-05 Vasastafetten, Mora
2000-07-29 Järnmannen, Kalmar
2000-07-29 10km de Wasselonne, Frankrike
2000-07-12 Sommar-Öset, Stadion
2000-07-05 Roslagsnatta, Norrtälje
2000-06-30 Trosa Stadslopp, Trosa
2000-06-25 7. Stuttgart-Lauf, Stuttgart (D)
2000-06-17 Österåkersmilen, Åkerberga
2000-06-14 XTreme Running, Ursvik
2000-06-12 Broloppet, Kastrup-Limhamn
2000-06-08 Blodomloppet, Stockholm
2000-06-03 Stockholm Marathon, Stadion
2000-05-27 Tolvanloppet, Ålsten
2000-05-24 Grabbhalvan, Haga
2000-05-23 VDM, Brunna IP
2000-05-20 Dagbladsstafetten, Stadion/ Lilljansskogen
2000-05-13 Göteborgsvarvet, Göteborg
2000-05-07 Gävle Halvmarathon, Gävle
2000-05-06 Åsenloppet, Hägerstensåsen
2000-05-03 Xtreme Running, Ursvik
2000-05-01 Danderydsloppet, Gubblunket, Danderyd
2000-04-30 Corrida Heillecourt, Nancy
2000-04-30 Terräng SM, Borlänge
2000-04-29 Kvarnloppet, Jakan
2000-04-24 Sätermaran, Säter
2000-04-16 Rotterdam Marathon, Holland
2000-04-15 Haga Hill Race, Hagaparken
2000-04-12 XTreme Running, Ursvik
2000-04-09 DM Terräng, Ekebyhov, Ekerö
2000-04-08 DM, Terräng, Ekebyhov, Ekerö
2000-04-02 Brukslunken, Rånäs
2000-04-01 Vällingby Marathon, Vällingby
2000-03-26 Runrundan, Vallentuna
2000-03-21 KM 3000m, Sätra
2000-03-19 Två Sjöar Runt, Sundbyberg
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta