Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2000-04-08 - DM, Terräng, Ekebyhov, Ekerö  Tillbaka » 

2000-04-08 - DM, Terräng, Ekebyhov, Ekerö

 K40 4km    (2 fullföljande)
  1.   Agneta Johnsson Team Skavsåret IF 16:29 (4:07/km)
  2.   Sanne Hermelin Studenterna 17:55 (4:29/km)
 Sanne fick kämpa (nästan) ensam i sin klass, men hade gott sällskap av seniortjejerna och dundergubbarna i de övre åldersklasserna.
/LN
 M40 8km    (9 fullföljande)
  1.   Lars-Erik Liljebäck Hammarby 27:37 (3:27/km)
  6.   Ingemar Storm Studenterna 29:59 (3:45/km)
 ...glömde nämna att Robban bröt M35 efter 4km pga stockning i halsen. den förkylda veckan satte även stopp för Anders start i M45.

/LN
 Ca 7-8 grader, solsken, vår i luften, nästan vindstilla
 M35 8km    (4 fullföljande)
  1.   Peter Juthberg Spårvägen 26:49 (3:21/km)
  2.   Jordi Civill Viaña Studenterna 30:06 (3:46/km)
 Väldisponerat lopp av Señor Viaña, som efter att ha sovit igenom det andra tvåkmsvarvet vaknade upp och plockade massor med gubbar på vägen, däribland en M35:a, därmed var silvret katalansk.

Däremot räckte inte sträckan riktigt till för att hinna ikapp den trötte Ingemar, som orkade öka på sista km sedan han blivit varse om att Jordi närmade sig.


Tidigare resultat
2001-03-24 Runrundan, Vallentuna
2001-03-18 Två Sjöar Runt, Sundbyberg
2001-03-10 Bore Cup Del 4, Östhammar
2001-03-06 KM 1500m, Sätra
2001-02-20 KM 800m, Sätra
2001-02-18 Vikingarännet, Kungsängen
2001-02-17 Bore Cup Del 3, Gottsunda
2001-02-11 IVSM, Bollnäs
2001-02-03 Sätra Games, Sätra Hallen
2001-01-28 IDM, Sätra Hallen
2001-01-27 IDM, Sätra Hallen
2001-01-21 IVDM, Sätra Hallen
2001-01-20 Bore Cup Del 2, Norrtälje
2001-01-20 Vinthundsvintern, Sätra Hallen
2000-12-31 Nyårsloppet 2000, Vallentuna
2000-12-09 Bore Cup Del 1, Hemlingby
2000-12-09 Lucialoppet, Visby
2000-11-26 Foulées de la St. Nicolas, NANCY - F
2000-11-18 Studentjakten™, Lill Jan Skogen
2000-10-29 Tumbaloppet, Tumba
2000-10-26 Lilla Tullinge-Tumba loppet, Tumba
2000-10-22 Lausanne Marathon, Swi
2000-10-15 Hässelbyloppet, Hässelby
2000-10-02 Tullinge-Tumbaloppet, Tullinge
2000-10-01 Lidingöloppet, Lidingö
2000-09-24 XTreme Running (Final), Ursvik
2000-09-24 Tjejloppet, Lidingö
2000-09-23 ALJ Open, Stadion
2000-09-16 Europavägsloppet, Arboga
2000-09-16 Tjurruset, Norra Djurgården
2000-09-13 XTreme Running, Ursvik
2000-09-10 4. Int. Wildoner Volkslauf, GRAZ (A)
2000-09-10 Stockholmsloppet, Stadion
2000-09-05 Öppet KM 3000m, Kristineberg
2000-09-02 Bellmanstafetten, Stora Skuggan
2000-08-31 Olympic Day Run, Riddarfjärden runt
2000-08-31 Augustiproppen, Enskede
2000-08-30 XTreme Running, Ursvik
2000-08-27 Finnmarksturen, Ludvika
2000-08-27 Tjejmilen, Gärdet
2000-08-24 Lindenproppen, Enskede IP
2000-08-19 Kungsholmen Runt, Kungsholmen
2000-08-18 F.E.M., Björkliden
2000-08-16 XTreme running, Ursvik
2000-08-15 Stockholmstriaden, Stockholm
2000-08-12 Oxelöloppet, Oxelösund
2000-08-12 Midnattsloppet, Södermalm
2000-08-09 Sommarpropaganda, Kristineberg
2000-08-05 Vasastafetten, Mora
2000-07-29 Järnmannen, Kalmar
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta