Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2000-08-12 - Midnattsloppet, Södermalm  Tillbaka » 

2000-08-12 - Midnattsloppet, Södermalm

 Kvinnor 10km    (3000??? fullföljande)
  1.   Zakia Mrisho Tanzania 34:32 (3:27/km)
  2.   Marie Söderström Hässelby 34:39
  3.   Heléne Willix KA 1 IF 35:20
  12.   Anna Hansson Studenterna 39:50 (3:59/km) 7
  30.   Susanne Törnqvist Studenterna 43:15 (4:20/km) 5
  51.   Anita Larsson Studenterna 44:49 (4:27/km)
  125.   Maria Högberg Studenterna 47:57 (4:48/km) 3
  143.   Monika Sivertsson Studenterna 48:26 (4:51/km) 2
  254.   Stina Angerud Studenterna 50:26 (5:03/km) 1
  493.   Catarina Persson Studenterna 53:18 (5:20/km)
 
 Ca +18, nästan vindstilla
 Män 10km    (12.000? fullföljande)
  1.   Karl-Johan Rasmussen Norge 29:58 (3:00/km)
  2.   Rachid Ben Salem Marocko 30:25
  3.   Angus Cheptot Kenya 30:44
  50.   Cédric Schwartzler Studenterna 35:07 (3:31/km) 20
  109.   Björn Lindström Studenterna 37:10 (3:43/km) 15
  110.   Lorenzo Nesi Studenterna 37:12 (3:43/km) 10
  121.   Pelle Åman Studenterna 37:29 (3:45/km) 7
  144.   Ingemar Storm Studenterna 38:10 (3:49/km) 4
  202.   Roland Persson Studenterna 39:15 (3:56/km) 3
  224.   Laurent Girard Leloup Studenterna 39:37 (3:58/km) 2
  304.   Robert Bäckman Studenterna 40:39 (4:04/km) 1
  457.   Jan Hansson Studenterna 41:57 (4:12/km)
  489.   Anders Magnusson Studenterna 42:09 (4:13/km)
 


Tidigare resultat
2001-05-12 Göteborgsvarvet, Göteborg
2001-05-12 Testloppet, Lil Jan Skogen
2001-05-08 X-Treme Running (2), Ursvik
2001-05-06 BMW Laguna Beach Trail, Laguna Beach, CA
2001-05-06 Gävle Halvmarathon, Gävle
2001-05-06 Rösjöloppet, Sollentuna
2001-05-05 Walkerloppet, Brottby
2001-05-01 Danderydsloppet, Danderyd
2001-04-29 Corrida de L´Est Républicain, Nancy
2001-04-29 The Croxteth Park, Liverpool, GB
2001-04-24 X-Treme Running (1), Ursvik
2001-04-22 La Pollestrenca, Pollestres (Frankrike)
2001-04-22 Terräng-DM, Tyresö
2001-04-21 Kvarnloppet, Jakobsberg
2001-04-16 Påsksmällen, Enhörna
2001-04-08 Foulées Ghyveldoises, Frankrike
2001-04-08 Paris Marathon, Frankrike
2001-04-07 Haga Hill Race, Hagaparken
2001-03-31 Springstar, Vällingby
2001-03-27 KM 3000m, Sätra
2001-03-24 Runrundan, Vallentuna
2001-03-18 Två Sjöar Runt, Sundbyberg
2001-03-10 Bore Cup Del 4, Östhammar
2001-03-06 KM 1500m, Sätra
2001-02-20 KM 800m, Sätra
2001-02-18 Vikingarännet, Kungsängen
2001-02-17 Bore Cup Del 3, Gottsunda
2001-02-11 IVSM, Bollnäs
2001-02-03 Sätra Games, Sätra Hallen
2001-01-28 IDM, Sätra Hallen
2001-01-27 IDM, Sätra Hallen
2001-01-21 IVDM, Sätra Hallen
2001-01-20 Bore Cup Del 2, Norrtälje
2001-01-20 Vinthundsvintern, Sätra Hallen
2000-12-31 Nyårsloppet 2000, Vallentuna
2000-12-09 Bore Cup Del 1, Hemlingby
2000-12-09 Lucialoppet, Visby
2000-11-26 Foulées de la St. Nicolas, NANCY - F
2000-11-18 Studentjakten™, Lill Jan Skogen
2000-10-29 Tumbaloppet, Tumba
2000-10-26 Lilla Tullinge-Tumba loppet, Tumba
2000-10-22 Lausanne Marathon, Swi
2000-10-15 Hässelbyloppet, Hässelby
2000-10-02 Tullinge-Tumbaloppet, Tullinge
2000-10-01 Lidingöloppet, Lidingö
2000-09-24 XTreme Running (Final), Ursvik
2000-09-24 Tjejloppet, Lidingö
2000-09-23 ALJ Open, Stadion
2000-09-16 Europavägsloppet, Arboga
2000-09-16 Tjurruset, Norra Djurgården
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta