Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2000-10-01 - Lidingöloppet, Lidingö  Tillbaka » 

2000-10-01 - Lidingöloppet, Lidingö

 Män 30km    (7132 fullföljande)
  1.   Barnabas Kosgei Kenya 1:35:51 (3:12/km)
  2.   Jimmy Muindi Kenya 1:38:13
  3.   Ergobert Naali Tanzania 1:38:21
  102.   Cédric Schwartzler Studenterna 1:58:37 (3:57/km) 20
  120.   Magnus Alsén Fredrikshof 2:00:15
  135.   Anders Bylund Fredrikshof 2:00:54
  157.   Mikael Videfors Fredrikshof 2:02:04
  161.   Henrik Rüffel Nyköpings BIS 2:02:12
  169.   Mikael Carlstedt Studenterna 2:02:37 (4:05/km)
  170.   Tommy Nordsten Fredrikshof 2:02:41
  179.   Martin Vose Fredrikshof 2:03:12
  248.   Lorenzo Nesi Studenterna 2:06:51 (4:14/km) 15
  256.   Pelle Åman Studenterna 2:07:14 (4:14/km) 10
  281.   Björn Lindström Studenterna 2:08:10 (4:16/km) PB 7
  291.   Ola Nordstrand Vallentuna 2:08:31
  336.   Tommy Öberg Vallentuna 2:10:08
  405.   Ingemar Storm Studenterna 2:11:45 (4:24/km) 4
  477.   Jordi Civill Viaña Studenterna 2:13:32 (4:27/km) PB 3
  507.   Olle Malmström Fredrikshof 2:14:20
  620.   Tobias Nilsson Studenterna 2:17:32 (4:35/km) 2
  663.   Jonas Davidsson Studenterna 2:18:33 (4:37/km) 1
  750.   Roland Persson Studenterna 2:20:41 (4:41/km) PB
  904.   Nils Andersson Studenterna 2:24:05 (4:48/km) PB
  1043.   Jörgen Axell Studenterna 2:26:48 (4:54/km)
  1119.   Tomas Mårtensson Studenterna 2:27:40 (4:55/km) PB
  1248.   Jan Hansson Studenterna 2:29:26 (4:59/km)
  2101.   Anders Magnusson Studenterna 2:40:17 (5:21/km)
  6485.   Johan Faxér Studenterna 3:43:00 (7:26/km)
 
 Kvinnor 15,4km    (1403 fullföljande)
  1.   Stine Larsen Norge 54:47 (3:33/km)
  2.   Florence Barsosio Kenya 55:02
  3.   Marie Söderström-Lundberg Hässelby 56:41
  114.   Susanne Törnqvist Studenterna 1:16:22 (4:58/km) 7
  175.   Maria Högberg Studenterna 1:19:45 (5:11/km) PB 5
  202.   Monika Sivertsson Studenterna 1:21:16 (5:17/km) PB 3
  292.   Ingela Björkman Studenterna 1:23:55 (5:27/km) 2
 Notera att Catarina på mindre än två månader har utvecklats så kraftigt att hon kan hålla ungefär samma km-tempo på Lidingös tremil som hon hade på Midnatssloppet! Grattis!
Jag ber ngn av 15kmslöparna att skriva om sitt lopp. Jag vet bara att Maria rapporterat att hon passerade Monika vid 4km.
/LN
 Otroliga 15-18 soliga grader, en del vind, men det märks ju inte i skogen
 Kvinnor 30km    (992 fullföljande)
  1.   Anneli Södergårds Huddinge 2:10:26 (4:21/km)
  160.   Catarina Persson Studenterna 2:49:04 (5:18/km) PB
 


Tidigare resultat
2001-01-28 IDM, Sätra Hallen
2001-01-27 IDM, Sätra Hallen
2001-01-21 IVDM, Sätra Hallen
2001-01-20 Bore Cup Del 2, Norrtälje
2001-01-20 Vinthundsvintern, Sätra Hallen
2000-12-31 Nyårsloppet 2000, Vallentuna
2000-12-09 Bore Cup Del 1, Hemlingby
2000-12-09 Lucialoppet, Visby
2000-11-26 Foulées de la St. Nicolas, NANCY - F
2000-11-18 Studentjakten™, Lill Jan Skogen
2000-10-29 Tumbaloppet, Tumba
2000-10-26 Lilla Tullinge-Tumba loppet, Tumba
2000-10-22 Lausanne Marathon, Swi
2000-10-15 Hässelbyloppet, Hässelby
2000-10-02 Tullinge-Tumbaloppet, Tullinge
2000-10-01 Lidingöloppet, Lidingö
2000-09-24 XTreme Running (Final), Ursvik
2000-09-24 Tjejloppet, Lidingö
2000-09-23 ALJ Open, Stadion
2000-09-16 Europavägsloppet, Arboga
2000-09-16 Tjurruset, Norra Djurgården
2000-09-13 XTreme Running, Ursvik
2000-09-10 4. Int. Wildoner Volkslauf, GRAZ (A)
2000-09-10 Stockholmsloppet, Stadion
2000-09-05 Öppet KM 3000m, Kristineberg
2000-09-02 Bellmanstafetten, Stora Skuggan
2000-08-31 Olympic Day Run, Riddarfjärden runt
2000-08-31 Augustiproppen, Enskede
2000-08-30 XTreme Running, Ursvik
2000-08-27 Finnmarksturen, Ludvika
2000-08-27 Tjejmilen, Gärdet
2000-08-24 Lindenproppen, Enskede IP
2000-08-19 Kungsholmen Runt, Kungsholmen
2000-08-18 F.E.M., Björkliden
2000-08-16 XTreme running, Ursvik
2000-08-15 Stockholmstriaden, Stockholm
2000-08-12 Oxelöloppet, Oxelösund
2000-08-12 Midnattsloppet, Södermalm
2000-08-09 Sommarpropaganda, Kristineberg
2000-08-05 Vasastafetten, Mora
2000-07-29 Järnmannen, Kalmar
2000-07-29 10km de Wasselonne, Frankrike
2000-07-12 Sommar-Öset, Stadion
2000-07-05 Roslagsnatta, Norrtälje
2000-06-30 Trosa Stadslopp, Trosa
2000-06-25 7. Stuttgart-Lauf, Stuttgart (D)
2000-06-17 Österåkersmilen, Åkerberga
2000-06-14 XTreme Running, Ursvik
2000-06-12 Broloppet, Kastrup-Limhamn
2000-06-08 Blodomloppet, Stockholm
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta