Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2001-10-06 - Lidingöloppet, Grönsta  Tillbaka » 

2001-10-06 - Lidingöloppet, Grönsta

 Vindstilla, 12-14 grader
 Damer 15,4 km    (1444 fullföljande)
  1.   Gunhild Halle Haugen Norge 56:08 (3:39/km)
  2.   Lena Gavelin Jamtrennarna 56:39
  3.   Janet Ongera Kenya 56:47
  4.   Mia Larsson IFK Lund 56:48
  5.   Catarina Asph IFK Mora Friidrott 59:13
  76.   Susanne Törnqvist Gävle 1:13:22 (4:45/km)
  110.   Anita Larsson Studenterna 1:15:56 (4:56/km) 7
  136.   Maria Högberg Studenterna 1:17:35 (5:02/km) PB 5
  146.   Cecilia Föjer Studenterna 1:17:51 (5:03/km) 3
 
 Vindstilla, 12-14 grader
 Herrar 30km    (6852 fullföljande)
  1.   Francis Kirwa Kenya 1:39:49 (3:20/km)
  2.   Mustafa Mohamed Hälle IF 1:39:50
  3.   Samuli Vasala Kariline Finland 1:41:06
  4.   Terje Naess Sportsklubben Vidar 1:41:34
  5.   Sergey Lukin Ryssland 1:41:52
  128.   Mikael Carlstedt Studenterna 1:59:36 (3:59/km)
  154.   Martin Vose Studenterna 2:01:50 (4:04/km) 20
  226.   Peter Nilsson Studenterna 2:06:03 (4:12/km) 15
  237.   Pär Andersson Studenterna 2:06:47 (4:14/km) PB 10
  242.   Henrik Wennberg Sundbyberg 2:07:07 (4:14/km)
  254.   Fredrik Sohlberg IF Göta 2:07:24 (4:15/km) PB
  257.   Petter Norlin Studenterna 2:07:26 (4:15/km)
  320.   Tomas Fritioff Studenterna 2:09:57 (4:20/km) PB 7
  408.   Tomas Mårtensson Studenterna 2:12:21 (4:25/km) 4
  475.   Roland Persson Studenterna 2:14:06 (4:28/km) PB 3
  544.   Pelle Åman Studenterna 2:15:58 (4:32/km) 2
  588.   Anders Nilsson Studenterna 2:17:19 (4:35/km) 1
  677.   Christer Klinth Studenterna 2:19:34 (4:39/km) PB
  702.   Nils Andersson Studenterna 2:20:15 (4:41/km)
  777.   Jordi Civill-Viaña Studenterna 2:21:41 (4:43/km)
  835.   Per Ekström Studenterna 2:22:40 (4:45/km)
  842.   Tom Serenander, 65 Endevo AB 2:22:52 (4:46/km)
  843.   Jonas Davidsson Studenterna 2:22:55 (4:46/km)
  853.   Mårten Ellburg AstraZenica IF 2:23:08 (4:46/km)
  918.   Robert Blomquist Trygg-Hansa 2:24:26 (4:49/km) PB
  1173.   Jörgen Axell Studenterna 2:28:14 (4:56/km)
  1271.   Karl Meinke Studenterna 2:29:32 (4:59/km)
  1627.   Tomas Denecke Studenterna 2:34:38 (5:09/km)
  2427.   Anders Magnusson Studenterna 2:44:07 (5:28/km)
    Cédric Schwartzler DNF (8km)
 


Tidigare resultat
2002-08-24 Surbullespelen, Norrköping
2002-08-18 Sofiatrampet, Södertörn
2002-08-13 XTreme Challenge (6), Ursvik
2002-08-13 Viking Line Spelen, Källbrinks IP
2002-08-10 Midnattsloppet, Södermalm
2002-08-08 Fredrikshofsspelen, Stadion
2002-08-08 Öppet DM, Uppland, Studenternas IP, Uppsala
2002-08-07 Fredrikshofsspelen, Stadion
2002-08-06 KK-Joggen, Katrineholm
2002-08-06 Fredrikshofsspelen, Stadion
2002-08-03 Vasastafetten, Mora
2002-08-01 Norrtelje Löpargala, Norrtälje
2002-07-30 Personliga Rekordens Kväll, Sollentuna
2002-07-27 Sommarspel, Kristinebergs IP
2002-07-26 VSM 26-28/7, Sundsvall
2002-07-18 Ölandsspelen, Högby
2002-07-14 Mörksuggejakten, Rättvik
2002-07-04 Roslagsnatta, Norrtälje
2002-06-28 Trosa Stadslopp, Trosa
2002-06-25 Östergötlands öppna DM, Linköping
2002-06-19 Löparnas Kväll, Kristinebergs IP
2002-06-18 VDM 200m, Brunna IP
2002-06-15 Österåkersmilen, Åkersberga
2002-06-13 Öppna Senior-DM (3), Enskede IP
2002-06-12 Blodomloppet, Djurgården
2002-06-11 Veteran-DM, Brunna IP
2002-06-11 Öppna Senior-DM (2), Enskede IP
2002-06-10 Öppna Senior-DM (1), Enskede IP
2002-06-08 Stockholm Marathon, Stadion
2002-06-05 Sommar-Öset, Vallentuna IP
2002-06-04 XTreme Challenge (4), Ursvik
2002-06-02 Botkyrkamilen, Fittja
2002-05-28 VDM 400 o 1500m, Brunna IP
2002-05-26 Vienna City Marathon, Vienna (AUT)
2002-05-26 Stockholmsloppet, Stadion
2002-05-25 Göteborgsvarvet, Göteborg
2002-05-25 Tolvanloppet, Ålsten
2002-05-21 XTreme Challenge (3), Ursvik
2002-05-20 Roslagsvåren, U-Väsby
2002-05-18 Dagbladsstafetten, Stadion
2002-05-12 Rösjöloppet, Sollentuna
2002-05-09 Ottarsloppet, Vendel
2002-05-07 XTreme Challenge (2), Ursvik
2002-05-05 Brommaspelen, Krillan
2002-05-04 Ältasjön runt, Älta
2002-05-04 Gävle Halvmarathon, Gävle
2002-05-01 Danderydsloppet, Danderyd
2002-04-28 Corrida de L´Est Républicain, Heillecourt, FRA
2002-04-23 X-Treme Challenge (1), Ursvik
2002-04-21 Kvantumjoggen, Källbrinks IP
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta