Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2002-01-27 - Inomhus DM, Sätra  Tillbaka » 

2002-01-27 - Inomhus DM, Sätra

 KS 3000m    (5 fullföljande)
  1. (SDM1) Ulrika Orre Hässelby SK 10:20.81 (3:27/km)
  2. (UDM1) Anneli Fransson Rånäs 4H 10:38.38 (3:33/km)
  3. (SDM2) Anna Hansson FK Studenterna 10:43.56 (3:35/km) PB 684
  4.   Carin Jaxell Enhörna IF 10:47.08 (3:36/km)
  5. (SDM3) Yodyt Wolday Hässelby SK 10:56.58 (3:39/km)
 MS 3000m B-heat    (10 fullföljande)
  1.   Martin Rappe (utom tävlan) 9:14.90 (3:05/km)
  2. (SDM5) Jonathon Kiely FK Studenterna 9:16.18 (3:05/km) 702
  3.   Leif Hansson Rånäs 4H 9:26.60 (3:09/km)
  4. (SDM6) Jérome Senaneuch FK Studenterna 9:26.83 (3:09/km) PB 665
  5.   Fredrik Swahn Rånäs 4H 9:28.85
  6. (SDM7) Lorenzo Nesi FK Studenterna 9:47.17 (3:16/km) 599
  9. (SDM9) Roland Persson FK Studenterna 10:40.06 (3:33/km) 448
 MS 3000m A-heat    (10 fullföljande)
  1. (UDM1) Niklas Österberg Rånäs 4H 8:37.74 (2:53/km)
  2. (SDM1) Tomas Jonsson Turebergs FK 8:46.96
  3. (UDM2) Johan Lindberg Upsala IF 8:55.47
  4. (SDM2) Martin Rappe Hammarby IF 9:00.40
  5. (SDM3) Martin Gidewall IFK Tumba 9:04.99
  6. (SDM4) Cédric Schwartzler FK Studenterna 9:09.38 (3:03/km) PB 725
 Senior 800m C-heat    (6 fullföljande)
  1.   Mattias Moskowicz Fredrikshof 2:04.87
  2.   Christer Engström IF Linden 2:06.43
  3.   Philip Wehtje Fredrikshof 2:07.80
  5.   Ingemar Storm FK Studenterna 2:10.29 (2:42/km) 584


Tidigare resultat
2002-05-18 Dagbladsstafetten, Stadion
2002-05-12 Rösjöloppet, Sollentuna
2002-05-09 Ottarsloppet, Vendel
2002-05-07 XTreme Challenge (2), Ursvik
2002-05-05 Brommaspelen, Krillan
2002-05-04 Ältasjön runt, Älta
2002-05-04 Gävle Halvmarathon, Gävle
2002-05-01 Danderydsloppet, Danderyd
2002-04-28 Corrida de L´Est Républicain, Heillecourt, FRA
2002-04-23 X-Treme Challenge (1), Ursvik
2002-04-21 Kvantumjoggen, Källbrinks IP
2002-04-20 Kvarnloppet, Jakobsberg
2002-04-14 Terräng-DM, Vallentuna
2002-03-24 Runrundan, Vallentuna
2002-03-23 Mars-spelen, Örebro
2002-03-17 Två Sjöar Runt, Sundbyberg
2002-03-12 IKM 3000m, Sätra
2002-03-09 Nike Women Classic 2002, Marseille (FRA)
2002-03-09 Bore Cup del 4, Uppsala
2002-03-03 Vasaloppet, Sälen-Mora
2002-03-03 VNM, Tammerfors FIN
2002-03-02 VNM, Tammerfors, FIN
2002-02-26 IKM 800m, Sätra
2002-02-24 4eme 10km FILA de Cannes, Frankrike
2002-02-23 Tjejvasan, Oxberg-Mora
2002-02-19 IKM 400m, Sätra
2002-02-16 Bore Cup, Norrtälje
2002-02-10 IVSM, Malmö
2002-02-10 Orsa, Grönklitt ski Marathon, Grönklitt
2002-02-09 IVSM, Malmö
2002-02-09 Sätra Games, Sätra
2002-02-03 Raka Spåret, Sätra
2002-01-27 Inomhus DM, Sätra
2002-01-26 Inomhus DM, Sätra
2002-01-20 IVDM, Sätra
2002-01-19 Vinthundsvintern, Sätra
2002-01-06 Ärlaspelen, Eskilstuna
2001-12-31 Nyårsloppet, Vallentuna
2001-12-15 Lucialoppet, Farsta
2001-12-01 21. Nikolauslauf TSG Schnaithheim, Steinheim, D
2001-11-17 Studentjakten, Lill Jansskogen
2001-11-04 New York Marathon, USA
2001-11-03 Zanzibar International Marathon, Tanzania
2001-10-28 Tumbaloppet, Tumba
2001-10-21 Hässelbyloppet, Hässelby
2001-10-20 1. Dietenheimer Lauf, Dietenheim (D)
2001-10-14 Lilla Tumba-Tullingeloppet, Tullinge
2001-10-07 9. Ulmer ´City-Lauf´, ULM (D)
2001-10-06 Lidingöloppet, Grönsta
2001-09-30 Sundbybergsterrängen, Ursvik
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta