Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2002-05-18 - Dagbladsstafetten, Stadion  Tillbaka » 

2002-05-18 - Dagbladsstafetten, Stadion

 M Motion 2,54km + 3x2,24km    (15 fullföljande)
  1.   Överlevande Studenter 30:21.8 (3:17/km)
  2.   PEAB Fritid 33:02.3 (3:34/km)
  3.   Löparsällskapet PIP 33:24.6
 


Sträcka 1, 2540m

1. Cédric Schwartzler -74 Överlevande Studenter 8.08,4

2. Michael Mårdh -77 Sniglarna 8.33,1

3. Thomas Skogh -68 PEAB Fritid 8.50,1



Sträcka 2, 2240m

1. Peter Nilsson -71 Överlevande Studenter 7.12,1

2. Christian Maravelias -67 Löparsällskapet PIP 7.42,6

3. Björn Nitschke -63 PEAB Fritid 7.45,8



Sträcka 3, 2240m

1. Mårten Ellburg -71 Överlevande Studenter 7.53,0

2. Peter Tollerup -77 PEAB Fritid 8.05,7

3. Bo Klemets -66 Löparsällskapet PIP 8.08,3



Sträcka 4, 2240m

1. Fredrik Sohlberg -72 Överlevande Studenter 7.08,5

2. Bengt Johansson -59 PEAB Fritid 8.20,8

3. Micke Mysslan -75 Sniglarna 8.25,4

 Solig, lite småblåsigt
 Veteran 8 sträckor    (10 fullföljande)
  1.   Studenterna Lag 1 15:32.9
  2.   Hässelby SK 15:38.3
  7.   Studenterna Lag 2 16:29.6
 

Sträcka 1, 1020m 1000m
1. Idris Ibrahim -65 Hässelby SK 2.46,7 2.45,56
2. Mikael Tennare -61 Rånäs 4H 2.49,8 2.48,60
3. Hans Ekblom -61 Hammarby IF 2.51,9 2.50,68
4. Ingemar Storm -61 FK Studenterna lag1 2.53,4 2.51,51
10. Luca Nesi -62 FK Studenterna lag 2 3.05,0 3.03,60
Sträcka 2, 370m
1. Lennart Westermark -65 Spårvägens FK 56,3
2. Johan Wallén -67 Hammarby IF 56,6
3. Massi Bianchessi -62 IFK Lidingö 1.00,4
7. Sten Braesch-Andersen -54 FK Studenterna lag2 1.04,0
8. Lennart Reuterswärd -44 FK Studenterna lag 1 1.06,4
Sträcka 3, 1130m
1. Johan Engholm -62 Hässelby SK 3.02,9
2. Göran Sander -67 FK Studenterna lag 1 3.12,6
3. Lars-Erik Liljebäck -58 Hammarby IF 3.15,4
8. Lorenzo Nesi -65 FK Studenterna lag 2 3.23,2
Sträcka 4, 740m
1. Peter Bentinger -67 Flemingsbergs SK 2.02,4
2. Lars Hagström -55 Spårvägens FK 2.03,6
3. Torbjörn Lännevall -61 Rånäs 4H 2.05,6
6. Anders Öckerdahl -57 FK Studenterna lag 1 2.11,8
7. Lars Granström -66 FK Studenterna lag 2 2.13,2
Sträcka 5, 370m
1. Theo Goodwill -66 Rånäs 4H 52,1
2. Greger Brodin -53 FK Studenterna lag 1 56,4
3. Ali Faris -67 Hässelby SK 58,2
10. Anders Nilsson -52 FK Studenterna lag 2 1.09,3
Sträcka 6, 840m
1. Martin Vose -67 FK Studenterna lag 1 2.30,2
2. Peo Jacobsson -62 Hammarby IF 2.33,4
3. Sture Åhs -56 Flemingsbergs SK 2.36,3
5. Jordi Viana -64 FK Studenterna lag 2 2.41,8
Sträcka 7, 290m
1. Curt Högberg -42 FK Studenterna lag 1 41,6
2. Henry Huldén -37 Rånäs 4H 43,3
3. Tommie Berlin -48 Spårvägens FK 43,6
5. Gustaf Lindstedt -41 FK Studenterna lag 2 44,0
Sträcka 8, 720m
1. Robert Bäckman -64 FK Studenterna lag 1 2.00,8
2. Jonas Gunnarsson -64 FK Studenterna lag 2 2.09,3
3. Jan Lindberg -53 Rånäs 4H 2.09,4



Tidigare resultat
2002-06-19 Löparnas Kväll, Kristinebergs IP
2002-06-18 VDM 200m, Brunna IP
2002-06-15 Österåkersmilen, Åkersberga
2002-06-13 Öppna Senior-DM (3), Enskede IP
2002-06-12 Blodomloppet, Djurgården
2002-06-11 Veteran-DM, Brunna IP
2002-06-11 Öppna Senior-DM (2), Enskede IP
2002-06-10 Öppna Senior-DM (1), Enskede IP
2002-06-08 Stockholm Marathon, Stadion
2002-06-05 Sommar-Öset, Vallentuna IP
2002-06-04 XTreme Challenge (4), Ursvik
2002-06-02 Botkyrkamilen, Fittja
2002-05-28 VDM 400 o 1500m, Brunna IP
2002-05-26 Vienna City Marathon, Vienna (AUT)
2002-05-26 Stockholmsloppet, Stadion
2002-05-25 Göteborgsvarvet, Göteborg
2002-05-25 Tolvanloppet, Ålsten
2002-05-21 XTreme Challenge (3), Ursvik
2002-05-20 Roslagsvåren, U-Väsby
2002-05-18 Dagbladsstafetten, Stadion
2002-05-12 Rösjöloppet, Sollentuna
2002-05-09 Ottarsloppet, Vendel
2002-05-07 XTreme Challenge (2), Ursvik
2002-05-05 Brommaspelen, Krillan
2002-05-04 Ältasjön runt, Älta
2002-05-04 Gävle Halvmarathon, Gävle
2002-05-01 Danderydsloppet, Danderyd
2002-04-28 Corrida de L´Est Républicain, Heillecourt, FRA
2002-04-23 X-Treme Challenge (1), Ursvik
2002-04-21 Kvantumjoggen, Källbrinks IP
2002-04-20 Kvarnloppet, Jakobsberg
2002-04-14 Terräng-DM, Vallentuna
2002-03-24 Runrundan, Vallentuna
2002-03-23 Mars-spelen, Örebro
2002-03-17 Två Sjöar Runt, Sundbyberg
2002-03-12 IKM 3000m, Sätra
2002-03-09 Nike Women Classic 2002, Marseille (FRA)
2002-03-09 Bore Cup del 4, Uppsala
2002-03-03 Vasaloppet, Sälen-Mora
2002-03-03 VNM, Tammerfors FIN
2002-03-02 VNM, Tammerfors, FIN
2002-02-26 IKM 800m, Sätra
2002-02-24 4eme 10km FILA de Cannes, Frankrike
2002-02-23 Tjejvasan, Oxberg-Mora
2002-02-19 IKM 400m, Sätra
2002-02-16 Bore Cup, Norrtälje
2002-02-10 IVSM, Malmö
2002-02-10 Orsa, Grönklitt ski Marathon, Grönklitt
2002-02-09 IVSM, Malmö
2002-02-09 Sätra Games, Sätra
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta