Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2003-05-17 - Dagbladsstafetten, Stadion  Tillbaka » 

2003-05-17 - Dagbladsstafetten, Stadion

 Veteraner Stafett 8 sträckor    (8 lag fullföljande)
  1.   Rånäs 4H 15:21.9
  3.   Studenterna Lag 1 15:44.7
  7.   Studenterna Lag 2 16:38.2
 Sträcktider:
Sträcka 1, 1020m Eltid 1000m
1. Martin Enholm -65 IFK Lidingö FK 2.47,6 2.46,47
2. Lorenzo Nesi -65 FK Studenterna, lag 1 2.51,4 2.50,24 (580p)
3. Örjan Hemström -64 Spårvägens FK 2.53,0 2.51,40
4. Mikael Tennare -61 Rånäs 4H 2.54,4 2.52,46
5. Hans Enblom -61 Hammarby Friidrott 2.56,4 2.54,89
6. Lennart Kroné -55 Fredrikshofs FIF 3.01,6 3.00,16
7. Christer Klinth -68 FK Stud lag 2 utom tävl 3.10,3 3.09,02
8. Dante Ogebratt -62 Hässelby SK 3.11,4 3.09,67
Sträcka 2, 370m
1. Janne Rönnberg -63 FK Stud lag 2 utom tävl 58,2
2. Theo Goodwill -66 Rånäs 4H 58,3
2. Björn Alkner -68 Fredrikshofs FIF 58,3
4. Urban Göransson -54 IFK Lidingö FK 59,0
5. Anders Nylander -52 Hammarby Friidrott 59,0
6. Svante Skoglund -65 FK Studenterna, lag 1 1.00,0
7. Pär Wallin -55 Spårvägens FK 1.01,0
8. Shuker Anid -65 Hässelby SK 1.01,1
Sträcka 3, 1130m
1. Per Åsberg -68 Rånäs 4H 3.11,8
2. Tomas Kajander -64 Spårvägens FK 3.12,6
3. Johan Engholm -62 Hässelby SK 3.13,0
4. Martin Vose -63 FK Studenterna, lag 1 3.22,1
5. Tommy Nordsten -63 Fredrikshofs FIF 3.22,6
6. Lars-Erik Liljebäck -58 Hammarby Friidrott 3.23,8
7. Tomas Mårtensson -67 FK Stud lag 2 utom tävl 3.34,8
8. Mats Holmgren -60 IFK Lidingö FK 3.44,4
Sträcka 4, 740m
1. Johan Danelius -68 Hammarby Friidrott 2.07,3
2. Jonas Gunnarsson -64 FK Studenterna, lag 1 2.11,5
3. Jan Lindberg -53 Rånäs 4H 2.13,5
4. Tomas Gunnare -65 Fredrikshofs FIF 2.14,5
5. Jordi Viana -64 FK Stud lag 2 utom tävl 2.15,8
6. Anders Fredriksson -62 Spårvägens FK 2.17,2
7. Fransisco Rovuelta -54 Hässelby SK 2.21,9
8. Helge Dahlstedt -47 IFK Lidingö FK 2.29,2
Sträcka 5, 370m
1. Johan Wallén -67 Hammarby Friidrott 51,4
2. Dag Dacke -65 Rånäs 4H 51,6
3. Greger Brodin -53 FK Studenterna, lag 1 57,5
4. Rezze abo Reslan -57 Hässelby SK 58,0
5. Andreas Håkanson -55 FK Stud lag 2 utom tävl 58,5
6. Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö FK 1.01,0
7. Tommy Berlin -48 Spårvägens FK 1.02,1
8. Håkan Ferm -53 Fredrikshofs FIF 1.10,6
Sträcka 6, 840m
1. Mikael Sköldmark -67 IFK Lidingö FK 2.30,9
2. Martti Mustonen -60 Rånäs 4H 2.31,5
3. Peo Jakobsson -62 Hammarby Friidrott 2.32,1
4. Lars Granström -66 FK Studenterna, lag 1 2.32,8
5. Lars Åke Jonsson -67 Spårvägens FK 2.33,2
6. Anders Pedersen -64 Fredrikshofs FIF 2.34,1
7. Sten Braesch-Andersen -54 FK Stud lag 2 utom tävl 2.39,4
8. Conny Sundh -52 Hässelby SK 2.44,8
Sträcka 7, 290m
1. Börje Andersson -49 Rånäs 4H 39,5
2. Leif Eklund -39 IFK Lidingö FK 42,7
3. Gunnar Ekstedt -43 Hässelby SK 43,2
4. Bengt Lundgren -53 Hammarby Friidrott 43,5
5. Anthony Treatcher -39 Fredrikshofs FIF 44,1
6. Gustaf Lindstedt -41 FK Studenterna, lag 1 44,9
7. Åke Ruus -53 Spårvägens FK 48,4
8. Lennart Reuterswärd -44 FK Stud lag 2 utom tävl 48,5
Sträcka 8, 720m
1. Leif Hansson -62 Rånäs 4H 2.01,5
2. Mikael Forss -62 Hammarby Friidrott 2.03,6
3. Ingemar Storm -61 FK Studenterna, lag 1 2.04,7
4. Johan Marmolin -66 Spårvägens FK 2.05,5
5. Magnus Alsén -64 Fredrikshofs FIF 2.08,6
6. Jörgen Axell -59 FK Stud lag 2 utom tävl 2.13,1
7. Majid Al Jaderi -59 Hässelby SK 2.21,0
8. Åke Ytterlind -56 IFK Lidingö FK 2.27,3



Tidigare resultat
2003-06-14 Stockholm Marathon, Stadion
2003-06-13 Nordiska Veteran Mästerskapet, Lahti
2003-06-12 DM (dag 2), Enskede
2003-06-11 Blodomloppet, Djurgården
2003-06-11 DM (dag 1), Enskede
2003-06-09 Katrineholmsspelen, Katrineholm
2003-06-08 Botkyrkamilen, Fittja
2003-06-07 Bendrigg 10k Road Race, Near Kendal, Cumbria
2003-06-04 Sommar-Öset, Vallentuna IP
2003-06-03 VDM, Brunna IP
2003-05-31 SAYO 2003, Sollentuna IP
2003-05-27 Xtreme Challenge, (4), Ursvik
2003-05-27 VDM 100m, Brunna IP
2003-05-25 Huddingespelen, Källbrinks IP
2003-05-22 Stafett-DM, Enskede IP
2003-05-21 4H-Spelen, Norrtälje
2003-05-20 VDM, Brunna IP
2003-05-17 Dagbladsstafetten, Stadion
2003-05-17 Göteborgsvarvet, Göteborg
2003-05-15 Stockholmsloppet, Stadion/Liljansskogen
2003-05-14 Löparkväll 1, Gävle
2003-05-13 Xtreme Challenge (3), Ursvik
2003-05-13 VDM 10.000m, Brunna IP
2003-05-11 Rösjöloppet, Sollentuna
2003-05-11 Linnéaspelen, Enskede IP
2003-05-10 Näshulta halvmarathon, Näshulta
2003-05-03 Gävle Halvmarathon, Gävle
2003-05-01 Danderydsloppet, Danderyd
2003-04-29 Xtreme Challenge (2), Ursvik
2003-04-27 Maraton Popular de Madrid, Madrid
2003-04-27 Kvantumjoggen, Huddinge
2003-04-26 Kvarnloppet, Jakobsberg
2003-04-21 Boston Maraton, USA
2003-04-19 Testvarvet, KTH-Hallen
2003-04-15 Xtreme Challenge (1), Ursvik
2003-04-13 Terräng-DM, Vallentuna
2003-04-06 Fredrikstad Halvmaraton, Norge
2003-04-05 Vällingby Springstar, Vällingby
2003-03-29 Fredrikshof KM Terräng, Lill Jans skogen
2003-03-16 Två Sjöar Runt, Sundbyberg
2003-03-09 IVEM dag 4, San Sebastian, ESP
2003-03-08 Bore Cup 4, Norrtälje
2003-03-06 Inomhus Veteran-EM dag 1, San Sebastian, ESP
2003-03-02 Vasaloppet, Sälen - Mora
2003-03-01 Femmans Trail Race, Göteborg
2003-02-25 IKM 800m, Bosön
2003-02-23 Formenkollen, Sätra
2003-02-22 Formenkollen, Sätra
2003-02-16 IDM, Sätra
2003-02-15 IVSM 15-16 Febr, Eskilstuna
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta