Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2003-10-19 - Hässelbyloppet, Hässelby  Tillbaka » 

2003-10-19 - Hässelbyloppet, Hässelby

 Män, motion 10 km    (501 fullföljande)
  124.   Jakob Skott, 76 FK Studenterna 43:47 (4:23/km) PB
 soligt, 0-5 grader
 Damer, tävling 10km    (59 fullföljande)
  1.   Linda Ström Hässelby SK 35:52 (3:35/km)
  2.   Anna von Schenck Flemingsbergs SK 36:01 (3:36/km)
  3.   Lisa Blommé Flemingsberg SK 36:12 (3:37/km)
  10.   Ann Björklund FK Studenterna 39:21 (3:56/km) 7
  17.   Linda Åkerblom FK Studenterna 43:07 (4:19/km) PB 5
  18.   Eva Lotta Hallberg FK Studenterna 43:21 (4:20/km) 3
  23.   Anita Larsson FK Studenterna 44:52 (4:29/km) 2
  27.   Viktoria Rubin FK Studenterna 46:23 (4:38/km) 1
  28.   Erica Myrefält FK Studenterna 46:26 (4:39/km) 1
  32.   Ylva Helminen FK Studenterna 47:02 (4:42/km) PB 1
 soligt, 0-5 grader
 Män, Tävling 10km    (111 fullföljande)
  1.   Erik Sjöqvist Enhörna IF 30:08 (3:01/km)
  2.   Said Regragui Hässelby SK 31:06 (3:07/km)
  3.   Mats Granström Eksjö Södra IK 31:21 (3:08/km)
  11.   Jason Matthews FK Studenterna 33:15 (3:20/km) 50
  14.   Martin Vose FK Studenterna 33:26 (3:21/km) 40
  18.   Cedric Schwartzler FK Studenterna 33:49 (3:23/km) 30
  33.   Lorenzo Nesi FK Studenterna 35:28 (3:33/km) 25
  38.   Svante Linder FK Studenterna 36:24 (3:38/km) 20
  41.   Helmut Leuschner FK Studenterna 36:34 (3:39/km) 17
  44.   Anders Kärnfält FK Studenterna 36:40 (3:40/km) 15
  46.   Gustav Sörberg FK Studenterna 36:55 (3:42/km) 13
  47.   Pelle Åman FK Studenterna 37:05 (3:43/km) 12
  49.   David Göhlman FK Studenterna 37:11 (3:43/km) 11
  51.   Jonas Larsson FK Studenterna 37:20 (3:44/km) PB 10
  55.   Petri Helminen FK Studenterna 37:33 (3:45/km) PB 9
  58.   Henrik Nilsson FK Studenterna 38:15 (3:50/km) 8
  60.   Göran Nilsson FK Studenterna 38:32 (3:51/km) 7
  61.   Björn Lindström FK Studenterna 38:34 (3:51/km) 6
  62.   Tomas Hansson FK Studenterna 38:37 (3:52/km) PB 5
  64.   Jordi Civill Viana FK Studenterna 38:52 (3:53/km) 4
  68.   Tomas Mårtensson FK Studenterna 39:25 (3:57/km) 3
  73.   Luca Nesi FK Studenterna 39:49 (3:59/km) 2
  80.   Tom Serenander FK Studenterna 40:36 (4:04/km) 1
  86.   Svante Skoglund FK Studenterna 41:30 (4:09/km) 1
  97.   Hans Pandeya FK Studenterna 46:15 (4:38/km) 1
 Skönt att det är gjort och säsongen är slut, 36:34blev det idag, godkännt med bara 6mil under de senaste tre veckor - nu kan man ta en paus och planera nästa säsongen
:o) Helmut


Tidigare resultat
2004-08-11 Älvloppet, Borlänge
2004-08-10 X-treme Running (6), Ursvik
2004-08-10 Viking Line Spelen, Källbrinks IP
2004-08-07 Stora SM, dag 2, Tingvalla IP, Karlstad
2004-08-06 Stora SM, dag 1, Tingvalla IP, Karlstad
2004-08-01 Veteran-EM (dag 9), Århus, Danmark
2004-08-01 Gurkspelen, Västerås
2004-07-31 Swanage 12 mile race, Swanage, Storbritannien
2004-07-28 Strömstadsterrängen, Strömstad
2004-07-24 Östergarn Marathon, Gotland
2004-07-22 VEM, Århus, Danmark
2004-07-15 Norrtelje Galan, Norrtälje
2004-07-11 Fila Sky Race, Serre Chevalier, FRA
2004-07-10 Musköloppet, Muskö
2004-07-08 Sollentuna GP, Sollentuna
2004-07-03 Semesterloppet, Mariefred
2004-07-03 Kustmaran, Blekinge
2004-07-02 Trosa stadslopp, Trosa
2004-06-30 Hörby Marknadslopp, Hörby
2004-06-29 Noliacupen 2, Umeå
2004-06-23 Öppet DM för Uppland, Norrtälje
2004-06-19 Huddingespelen, Källbrinks IP
2004-06-16 Sommarspelen, Kristinebergs IP
2004-06-13 Broloppet, Malmö
2004-06-12 Hindertimmen, Fiskartorpet, Stockholm
2004-06-12 Österåkersmilen, Österåker
2004-06-10 DM, dag 3, Enskede IP
2004-06-09 Ymerspelen FGP, Borås
2004-06-09 DM, dag 2, Enskede IP
2004-06-09 Blodomloppet Stockholm, Djurgården
2004-06-08 X-treme Running (5), Ursvik
2004-06-08 Sthlms DM, Dag 1, Enskede IP
2004-06-08 VDM 2004 Dag 4, Brunna IP
2004-06-05 Sävedalsspelen, Göteborg
2004-06-05 Stockholm Marathon, Stadion
2004-06-03 Blodomloppet Linköping, Linköping
2004-06-02 Sommaröset, Vallentuna IP
2004-06-01 VDM, dag 3, Brunna IP
2004-05-30 SAYO, dag 2, Sollentuna
2004-05-30 Botkyrkamilen, Fittja
2004-05-29 SAYO, dag 1, Sollentuna
2004-05-26 Öppna DM i stafett, Enskede IP
2004-05-25 X-treme Running (4), Ursvik
2004-05-25 VDM, dag 2, Brunna IP
2004-05-18 VDM, dag 1, Brunna IP
2004-05-16 Copenhagen Marathon, København
2004-05-16 Stockholmsloppet, Stadion/Liljansskogen
2004-05-15 Göteborgsvarvet, Göteborg
2004-05-15 Hellaskastet, Enskede IP
2004-05-15 Dagbladsstafetten, Stadion
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta